Taxi :-)

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Last_one
Posts: 349
Joined: 20/05/2006 01:00
Location: Sarajevo..Hrasno

#1 Taxi :-)

Post by Last_one »

Cula sam, a ne znam jel' istina : Opet ce vratiti cijene taxi usluga na ranije (nize)....kazu da je bilo na radiju....Zna li neko nesto o ovome?
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#2

Post by FaceOff »

Daj Boze, pa sto je previse, previse je.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#3

Post by Skyfox »

Pa tako oni dizu i spustaju s vremena na vrijeme, mozda su skontali da im je opao promet so to speak...
Crazy Shizzle
Posts: 11
Joined: 08/12/2004 17:26

#4

Post by Crazy Shizzle »

Ja sam cula da su smanjili cijene ali opet ne kako je nekad bilo. I dalje je pocetna 2 KM, ne znam koliko je kilometar ali mjerilo mi je koliko me je nekad dolazilo od kuce do faksa i koliko sad. 2-3 KM skuplje.

Ali kad su bili digli one paprene cijene....od Hrasnog do Carsije te ogule za 12KM. Kretenluk
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#5

Post by ifbbpro »

Crazy Shizzle wrote:Ja sam cula da su smanjili cijene ali opet ne kako je nekad bilo. I dalje je pocetna 2 KM, ne znam koliko je kilometar ali mjerilo mi je koliko me je nekad dolazilo od kuce do faksa i koliko sad. 2-3 KM skuplje.

Ali kad su bili digli one paprene cijene....od Hrasnog do Carsije te ogule za 12KM. Kretenluk
Sinoc mi je jaran od Radon Plaze do Celtic Pub-a platio cvaju. Znaci niko nije nista spustao..
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#6

Post by xon_sa »

Ma kako je Boga ti taxi bio jeftiniji od tramvaja?!
uhljupce
Posts: 240
Joined: 16/05/2007 02:02

#7

Post by uhljupce »

taxi je vazda za gospdu bio ... do jucer se taksijem vozala djeca iz skole ... Poskupljenje je sasvim realno s obzirom da je do sada 12 puta rasla cijena nafte a cijena taksi usluga ostajala je na istom nivou. Taksisti kazu da sa novim cjenama isto zarade kao i prije, ali da imaju manje voznji ....
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#8

Post by dimu »

uhljupce wrote:taxi je vazda za gospdu bio ... do jucer se taksijem vozala djeca iz skole ... Poskupljenje je sasvim realno s obzirom da je do sada 12 puta rasla cijena nafte a cijena taksi usluga ostajala je na istom nivou. Taksisti kazu da sa novim cjenama isto zarade kao i prije, ali da imaju manje voznji ....
digitron u ruke pa malo racunaj pa ces vidjeti koliko je cijena goriva nebitna.

pa ne vozaju taxisti auta koja trose 20 litara na 100km.
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#9

Post by sffovac »

dnevne cijene su donekle i podnosljive, ali meni su problem one nocne
ogulise kozu
a nema konkurencije, nema komercijale, nema trajvana, nista ... isto je ako je 5 taxi kuca ili 1 kad svi imaju istu tarifu, bar su tu mogli napraviti neki debalans, da neko ima jefitiniji start, a drugi kilometar, a ne ovako ...
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#10

Post by Bea_Trix »

uhljupce wrote:taxi je vazda za gospdu bio ... do jucer se taksijem vozala djeca iz skole ... Poskupljenje je sasvim realno s obzirom da je do sada 12 puta rasla cijena nafte a cijena taksi usluga ostajala je na istom nivou. Taksisti kazu da sa novim cjenama isto zarade kao i prije, ali da imaju manje voznji ....
aaa, pa sto mi odmah neko nije rekao da su se gospoda pocela osjecati nedovoljno istaknutom... e pa sad mi je sve jasno.

a to sa gorivom je suplja.

inace, ni postovana gospoda vise ne placaju taksi. eno ih u komercijali, jedva se dise od njih. rekla bih da su u taksijima oni koji su toliko zaradili, da ne moraju raditi cijeli zivot.

nema problema, neka porastu cijene svega. ali i plate. ili to mi ulazimo u EU samo s jednim rukavom?
becu
Posts: 299
Joined: 31/07/2006 01:39

#11

Post by becu »

javasluk, hoce da zaradjuju ko da su doktori.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#12

Post by Qler »

pa ove cijene su bile prije... vratili su stare.. taxi jeste skup, ali i ne iznenadjuje me da je poskupio, sve je otislo u PM pa sto ne bi i oni. znam par taxista koji kazu da im je sad bolje, manje voznji imaju za iste pare :)
tavijapi
Posts: 169
Joined: 25/06/2007 22:43
Location: sarajevo

#13

Post by tavijapi »

i bio je previse jeftin. a sto se mene tice nije morao ni poskupiti.
baxus
Posts: 1209
Joined: 29/10/2005 16:31

#14

Post by baxus »

cuj taxi vazda za gospodu bio, a sad se i djeca vozaju
pa mijenjaju se vremena sinko
prije su ljudi tv gledali u mjesnoj zajednici subotom, a danas moj prijatelj ima monitore u naslonjacima za glavu u autu...kontas?

realno, a i prihvatljivo je bilo da skoci samo start na 2KM
tako da u startu ima marku vise po voznji sto je sasvim pristojna povisica , kad se zaokruzi mjesec dana
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#15

Post by xon_sa »

boki071 wrote:
xon_sa wrote:Ma kako je Boga ti taxi bio jeftiniji od tramvaja?!
sjedne nas cetvoro od centra do malte platimo 3.5 KM taksi, a tramvaj platimo 1.50KM po osobi


sad ne vjerujem da ti treba digitron
A jel ti uvijek hvatas po jos troje da bi se vozio taxijem? Jel kupujes i auto u tal sa nekim?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#16

Post by iceman ze »

a jel ista cijena, ako ja i jos 3 jarana sjednemo u taxi, svaki je tazak 100+........ :D
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#17

Post by xon_sa »

iceman ze wrote:a jel ista cijena, ako ja i jos 3 jarana sjednemo u taxi, svaki je tazak 100+........ :D
E tu placas 30% za amortizaciju amortizera :D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#18

Post by amrica »

gospoda se vozaju u svojim limuzinama, a ako im gospodje moraju negdje, njima nije taxi skup.
User avatar
furija Strašna
Posts: 193
Joined: 20/09/2007 23:28

#19

Post by furija Strašna »

amrica wrote:gospoda se vozaju u svojim limuzinama, a ako im gospodje moraju negdje, njima nije taxi skup.
:lol: :lol: :lol: :-)
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#20

Post by fixer »

boki071 wrote:skupo jeste, ali opet uz ove cijene goriva i kada gledamo cijene vani, sve je ovo podnošljivo i objektivno...

do sad je taxi bio jeftiniji od tramvaja što stvarno nema logike

ma brate u ljubljani se zovne metro taxi i voza se jeftinije neg sad u sarajevu ... a dje njihov standard a dje nash :x
Crazy Shizzle
Posts: 11
Joined: 08/12/2004 17:26

#21

Post by Crazy Shizzle »

I to mozda onom bijelom sto u zadnje vrijeme pravo cesto vidjam u gradu. Mozda je njeno iznajmljivanje jeftinije od taksija? :D Koliko ljudi moze stati u nju? Evo vam, ljudi, jos jedna stvar za digitrona :P
Nele
Posts: 128
Joined: 11/05/2002 00:00
Contact:

#22

Post by Nele »

sada rekose na tv da su ukinuli nocnu tarifu :-D :-D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#23

Post by in33sa »

Kakav je to rezon "taxi je uvijek bio za gospodu"?? tipicno nas, mahalski rezon. Gospoda voze Mercedese i BMW, a taxi je za sitnu raju koja zuri na posao a vrli GRAS kasni po pola sata, ili za prevesti se do klinickog centra s obzirom da gore uglavnom idu tesko pokretni stariji ljudi, i slicno tome...

I drugo, kako to oni boga ti zaradjuju isto a manje rade, kada su cijene nafte porasle??? nije potrebno biti matematicar po struci, da bi znao da ova teorija ne stoji ni pod razno.

Ako to i kazu taksisti, onda znaci da je povecanje cijena neopravdano, s obzirom da ako je visa cijena nafte iznudila povecanje cijena taxi usluga, onda oni nikako ne mogu zaradjivati isto jer im je zarada po kilometru predjenog puta ostala ista, jel, a imaju bar duplo manje musterija.

ako to tvrde sami taksisti, onda su izrazito "inteligentna" bica, jer skacu sami sebi u usta i lazu narod da su morali poskupiti cijene prijevoza.
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#24

Post by xon_sa »

Ma neka ih, vec su lagano poceli spustati cijene. Nije narod glup, eto vec su puniji tramvaji i autobusi zadnjih dana.

Vratice oni opet stare cijene...
Nele
Posts: 128
Joined: 11/05/2002 00:00
Contact:

#25

Post by Nele »

ja veceras sa crvenim taksije do kuce sa starom cijenom izgleda da su oni vratili cijene
oni ostali kale i zuti nisi :x :x :
Post Reply