Taxi Sarajevo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

tajras
Posts: 24
Joined: 24/09/2013 14:50

#1 Taxi Sarajevo

Post by tajras »

Pozdrav,
Treba mi pomoc u vezi cijena taxi prevoza od aerodroma u Sarajevu do autobuske stanice,da li su im cijene iste,fixne,ili pale itd....
Unaprijed hvala
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#2 Re: Taxi Sarajevo

Post by muminovic »

samo trazi da upali taksimetar, i to je sve.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#3 Re: Taxi Sarajevo

Post by Koshpa »

tajras wrote:Pozdrav,
Treba mi pomoc u vezi cijena taxi prevoza od aerodroma u Sarajevu do autobuske stanice,da li su im cijene iste,fixne,ili pale itd....
Unaprijed hvala
Nikad ne uzimaj taxi sa standa na aerodromu, pozoves neki od privatnih taxija a sada mozes i busom doci 100 m od autobuske stanice za 5 KM.

Imas temu

http://forum.klix.ba/sarajevski-taksist ... 27921.html
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#4 Re: Taxi Sarajevo

Post by burekodsira »

gule kožu, provjereno. još ako nisi roDŽeni ili kakva mrcina računaj da si donji :D

počeo je s radom autobus prema aerodromu i curik

http://www.klix.ba/vijesti/bih/putnici- ... /160808064
tajras
Posts: 24
Joined: 24/09/2013 14:50

#5 Re: Taxi Sarajevo

Post by tajras »

Hvala puno ljudi :) :kiss:
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#6 Re: Taxi Sarajevo

Post by Paul F. »

muminovic wrote:samo trazi da upali taksimetar, i to je sve.
Jest i dobiješ odgovor da nema potrebe jer on zna cijene napamet. :lol:
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#7 Re: Taxi Sarajevo

Post by Dr Baltazar »

Paul F. wrote:
muminovic wrote:samo trazi da upali taksimetar, i to je sve.
Jest i dobiješ odgovor da nema potrebe jer on zna cijene napamet. :lol:
A ti fino kad dođete na mjesto samo izađeš i ne platiš vožnju. Ukoliko bude negodovanja ili problema, okreneš policiju i objasniš da dotični nije upalio taksimetar i da nema pravo naplatiti uslugu.

Da ne izgleda toliko komplikovano, čim spomeneš policiju dotični će prestati sa negodovanjem i lagodno možeš odšetati :)
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#8 Re: Taxi Sarajevo

Post by Paul F. »

Nadam se da je tako. Taj "biznis" traje desetljećima i čini mi se teško izvodljiv bez "razumijevanja" policije.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#9 Re: Taxi Sarajevo

Post by Dr Baltazar »

Paul F. wrote:Nadam se da je tako. Taj "biznis" traje desetljećima i čini mi se teško izvodljiv bez "razumijevanja" policije.
Meni se desilo par puta na kratkim relacijama da ne upale taksimetar (sad je li namjerno ili ne, to ne znam), ali kad dođemo na odredište ja samo gledam u taksimetar (a u početku sam vidio da ga nije upalio) i onda oni kažu da su zaboravili, da ne moraš platiti ako nećeš. Moguće da ako si žensko, stranac ili muško malo sitnije građe da će drugačije postupiti i biti bezobrazni, ali svi se oni pendreka policijskog boje :-D
User avatar
kr0 0ss
Posts: 408
Joined: 11/07/2016 20:15

#10 Re: RE: Re: Taxi Sarajevo

Post by kr0 0ss »

Dr Baltazar wrote:
Paul F. wrote:
muminovic wrote:samo trazi da upali taksimetar, i to je sve.
Jest i dobiješ odgovor da nema potrebe jer on zna cijene napamet. [emoji38]
A ti fino kad dođete na mjesto samo izađeš i ne platiš vožnju. Ukoliko bude negodovanja ili problema, okreneš policiju i objasniš da dotični nije upalio taksimetar i da nema pravo naplatiti uslugu.

Da ne izgleda toliko komplikovano, čim spomeneš policiju dotični će prestati sa negodovanjem i lagodno možeš odšetati :)

Da li je to tvoje lično iskustvo ili samo preporuka?
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#11 Re: RE: Re: Taxi Sarajevo

Post by Dr Baltazar »

kr0 0ss wrote:
Dr Baltazar wrote:
Paul F. wrote: Jest i dobiješ odgovor da nema potrebe jer on zna cijene napamet. [emoji38]
A ti fino kad dođete na mjesto samo izađeš i ne platiš vožnju. Ukoliko bude negodovanja ili problema, okreneš policiju i objasniš da dotični nije upalio taksimetar i da nema pravo naplatiti uslugu.

Da ne izgleda toliko komplikovano, čim spomeneš policiju dotični će prestati sa negodovanjem i lagodno možeš odšetati :)

Da li je to tvoje lično iskustvo ili samo preporuka?
Lično mi se desilo na relacijama od 3-4 km da ne upale taksimetar i kad dođem, samo skrenem pogled na taksimetar i pošto sam malo krupnije građe, uvaženi gospon taksista kaže da nisam dužan platiti vožnju, ali sam im ostavljao 2 km uvijek iako možda ni to nisam trebao :D

Da mi je počeo prigovarati, uradio bih kako sam i napisao. U slučaju nekog većeg prigovora, njušku bih mu razbio.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#12 Re: Taxi Sarajevo

Post by mirzet87sa »

Ne igra taksimetar veliku ulogu ukoliko taksimetar nije bazdaren, odnosno bazdaren je poslije kod jarana u kafani..pa ti u 2kilometra otkuca 2x vise.. svi oni, vise manje, znaju koliko koja relacija kosta.. ne bih preporucio razbijanje njuske, jedino ako se vise ne mislis ikad pojavit na ulici.. dobar posto njih pati o PTSP-a, 90% ih ima hladno/vatreno oruzje u autu i ne fali mu mnogo da ga upotrijebi.. pa eto, prije nego krenes razbijat njusku imaj na umu da te moze izbusit s ledja.. da ne pricam o tome kako ih se 10 stvori u par minuta kad je belaj :D ne odgovara vam cijena, pokrao vas, telefon u ruke i zovi policiju.. mali je procenat normalnih, kulturnih taksista a takvi te sigurno zakinuti nece, dok ima dosta kriminalaca, dilera itd, a s njima vjeruj mi ne zelis sukobe
I vezano za temu, ogulit ce te.. najveci lopovi su na aerodromu i zeljeznickoj stanici
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#13 Re: Taxi Sarajevo

Post by Paul F. »

"Biznis" koji u "teškim uslovima" fercera desetljećima ne može bez dobre "vizije" i osposobljenosti kadra koji zna da odgovori novim "izazovima tržišta". Koji zna da "optimizira produkciju" i prilagodi se novonastalim situacijama. :D
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#14 Re: Taxi Sarajevo

Post by Dr Baltazar »

mirzet87sa wrote:Ne igra taksimetar veliku ulogu ukoliko taksimetar nije bazdaren, odnosno bazdaren je poslije kod jarana u kafani..pa ti u 2kilometra otkuca 2x vise.. svi oni, vise manje, znaju koliko koja relacija kosta.. ne bih preporucio razbijanje njuske, jedino ako se vise ne mislis ikad pojavit na ulici.. dobar posto njih pati o PTSP-a, 90% ih ima hladno/vatreno oruzje u autu i ne fali mu mnogo da ga upotrijebi.. pa eto, prije nego krenes razbijat njusku imaj na umu da te moze izbusit s ledja.. da ne pricam o tome kako ih se 10 stvori u par minuta kad je belaj :D ne odgovara vam cijena, pokrao vas, telefon u ruke i zovi policiju.. mali je procenat normalnih, kulturnih taksista a takvi te sigurno zakinuti nece, dok ima dosta kriminalaca, dilera itd, a s njima vjeruj mi ne zelis sukobe
I vezano za temu, ogulit ce te.. najveci lopovi su na aerodromu i zeljeznickoj stanici
:thumbup:

Ma znam drug, to je zadnja opcija, ne zbog bojazni od taksiste nego mi ne trebaju problemi sa nadležnim organima i ne preporučujem ih nikome. A to oko igranja sa taksimetrom je posebna priča. Samo vidiš kako se cijena penje svako 10 metara, a ne 100.

Nisam nikad imao posla sa tim taksistima sa aerodroma, ali rodbina jeste. Od aerodroma do pekare Panera uzeli 30 KM, prije par godina :-)
A nedavno sam imao izuzetno pozitivno iskustvo sa jednim sa željezničke stanice, ali vjerujem da je bio izuzetak :D
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#15 Re: Taxi Sarajevo

Post by mirzet87sa »

Dr Baltazar wrote:
:thumbup:

Ma znam drug, to je zadnja opcija, ne zbog bojazni od taksiste nego mi ne trebaju problemi sa nadležnim organima i ne preporučujem ih nikome. A to oko igranja sa taksimetrom je posebna priča. Samo vidiš kako se cijena penje svako 10 metara, a ne 100.

Nisam nikad imao posla sa tim taksistima sa aerodroma, ali rodbina jeste. Od aerodroma do pekare Panera uzeli 30 KM, prije par godina :-)
A nedavno sam imao izuzetno pozitivno iskustvo sa jednim sa željezničke stanice, ali vjerujem da je bio izuzetak :D
Ima raznih fazona s taksimetrom, mozes ga bazdariti na 2 moda da radi.. :D Na zeljeznickoj imaju 2 standa, jedan ispred autobuske stanice i jedan iza cevabdzinice zmaj, ovi iza su regulara dok im kolege ispred biraju najduzu rutu, odnosno ko vise plati udje :D
Najbolja varijanta uzeti taksi s glavne ulice ili pozvati nekoga drugoga. Mada opet, sve je manje i manje drugih taxi kompanija, sa taxi preovladava u narednih par godina bit ce jedini na trzistu :D
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#16 Re: Taxi Sarajevo

Post by trambusek88 »

Pozovi Crveni Taxi 033-760-600, mislim da će te izaći oko 10-tak maraka.
User avatar
FAP mashina
Posts: 469
Joined: 04/10/2008 16:53
Location: Dolina glupana

#17 Re: Taxi Sarajevo

Post by FAP mashina »

User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#18 Re: Taxi Sarajevo

Post by pici »

Image
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#19 Re: Taxi Sarajevo

Post by studiorum_tuzlaensis »

Holland Taxi 080 020 234. Besplatan poziv, besplatna 11 vožnja, normalni taksisti, ima ih uvijek u blizini. Preporučujem Holland, a Sa Taxi ne uzimam ni u snu.
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#20 Re: Taxi Sarajevo

Post by zli_hordas »

Nikako ne uzimaj Sarajevo taxi pogotvo sa zeljeznicke stanice ili sa aerodroma samo zovi privatne taxi firme jer ovi iz Sarajevo taxija otimaju moja preporuka su
CRVENI TAXI : 033 760 600

SAMIR & EMIR TAXI : 033 15 16
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#21 Re: Taxi Sarajevo

Post by bleee_sa »

studiorum_tuzlaensis wrote:Holland Taxi 080 020 234. Besplatan poziv, besplatna 11 vožnja, normalni taksisti, ima ih uvijek u blizini. Preporučujem Holland, a Sa Taxi ne uzimam ni u snu.
Taximetri na mobitelu, bez ikakve firme i oznake, 11. vožnja gratis, a ako si baš sretna može te i 50 maraka doći vožnja. :mrgreen:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#22 Re: Taxi Sarajevo

Post by studiorum_tuzlaensis »

bleee_sa wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote:Holland Taxi 080 020 234. Besplatan poziv, besplatna 11 vožnja, normalni taksisti, ima ih uvijek u blizini. Preporučujem Holland, a Sa Taxi ne uzimam ni u snu.
Taximetri na mobitelu, bez ikakve firme i oznake, 11. vožnja gratis, a ako si baš sretna može te i 50 maraka doći vožnja. :mrgreen:
Muško sam... :D

Šta ima veze ako su taksimetri na mobitelu, isti đavo ko da je i onaj taksimetar... To je moje iskustvo sa Hollandom jer me ljudi nisu zajebali, uvijek normala cijene i nisu prekucane tarife kao kod ovih glupana u Sa Taxi.

Ž. Stanica - Hrasno = 8,2 KM SA Taxi + torba 2 marke, a unutra bijesna, krezava ili istetovirana faca FGR
Ž. Stanica - Hrasno = 4,0 KM Holland

Pametnom dosta.
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#23 Re: Taxi Sarajevo

Post by trambusek88 »

Preporučujem crveni taxi 033-760-600

Najmlađi vozni park, i svi 100% legalni. Pored njih su svi drugi privatnici kita.

Holland Company pola ih nelegalno, sa neoznačenim vozilima prepoznatljivim po narančastom krovu. najviše Golf 4 karavan.
Paja je ostalo malo, Žuti nestao, ponekad vidim neko neoznačeno njihovo vozilo na TA registracijama, izgleda preselili u RS...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#24 Re: Taxi Sarajevo

Post by JThomas »

crveni sad jedini ozbiljan od firmi. čista, uredna, ponova vozila, vozači ne seru...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#25 Re: Taxi Sarajevo

Post by Thorgerson »

studiorum_tuzlaensis wrote:
bleee_sa wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote:Holland Taxi 080 020 234. Besplatan poziv, besplatna 11 vožnja, normalni taksisti, ima ih uvijek u blizini. Preporučujem Holland, a Sa Taxi ne uzimam ni u snu.
Taximetri na mobitelu, bez ikakve firme i oznake, 11. vožnja gratis, a ako si baš sretna može te i 50 maraka doći vožnja. :mrgreen:
Muško sam... :D

Šta ima veze ako su taksimetri na mobitelu, isti đavo ko da je i onaj taksimetar... To je moje iskustvo sa Hollandom jer me ljudi nisu zajebali, uvijek normala cijene i nisu prekucane tarife kao kod ovih glupana u Sa Taxi.

Ž. Stanica - Hrasno = 8,2 KM SA Taxi + torba 2 marke, a unutra bijesna, krezava ili istetovirana faca FGR
Ž. Stanica - Hrasno = 4,0 KM Holland

Pametnom dosta.
Nisu te zajebali.

Ali si ti zajedno sa tim taksistom zajebo drzavu.

A svima puna usta patriotizma, brige, ovo, ono.
Pametnom dosta.

Ja koliko sam vidio Holland taxi uopste nemaju nikakve oznake, niti imaju TA registraciju. I uopste mi nije jasno kako operiraju i izbjegavaju one inspektore.
Locked