Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#926 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Naslovnica »

Mene uopšte nije zaintrigirao njegov poziv na promjenu naziva ulice, zaboli me neka stvar i za Tita i za Aliju. Nego riječi i način na koje je sve to izrekao.
Meni je to strašno.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#927 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by mirza_15 »

Ja sam vec previse vremena potrosio na ovu budalastinu i predstavu za siroke narodne mase. I dalje mislim da se zamarate glupostima iz glave lika koji jos uvijek nije izgradjen kao licnost. Cak mi je mrsko ponovo traziti njegovu izjavu da vidim u kojem kontekstru je spomenuo ateiste. Cini mi se da ateiste nije spominjao nego koristio frazu "ateisticki rezim".
rz brzotrz
Posts: 165
Joined: 30/04/2016 11:23

#928 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by rz brzotrz »

Naslovnica wrote:Mene uopšte nije zaintrigirao njegov poziv na promjenu naziva ulice, zaboli me neka stvar i za Tita i za Aliju. Nego riječi i način na koje je sve to izrekao.
Meni je to strašno.
Slažem se. Svako ima pravo na svoje mišljenje, da voli ili ne voli Tita. Ali način na koji je on iznio svoje mišljenje ukazuje na ogromnu bahatost, umišljenost i apsolutnu političku nekorektnost. Ili je dobro glup ili je jako siguran u svoju moć, a ni jedno ni drugo ne valja.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#929 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Dozer »

Najsmjesnije, ili je bolje reci najtragikomicnije u svemu ovome jeste jedna notorna cinjenica - Svi ovi medzedi na vlasti, bez obzira iz koje stranke da dolaze, debelo su se ogrebali o taj, njima danas mrski, "komunisticki rezim i Titovu tiraniju".

Svi su se skolovali, i to besplatno, a pri tome i vrhunski (ko je imao mozga da nauci nesto, logicno) u tom "mrskom sistemu". Od Bakira, preko Covica i Dodika, pa do Tarikovog oca.

A o kakvim se sve tu licemjerima, lazovim i gnjidama od ljudi radi, dovoljno govori cinjenica da su se jos onda, kao djeca, zakleli da ce cuvati Jugu.
I onda su to ponavljali godinama, a himnu Juge pjevali punim plucima.

A onda su, valjda, dosli tobe... Svi redom.
A tobe su dosli jer su skontali da ce im toba donijeti milione.
I tako, gurnuse narod u rat, i iz rata izadjose kao vodje. A te danasnje vodje u onom sistemu nisu mogli dobaciti dalje od nekog portira ili revizora u troli ili tramvaju. Naprosto jer nisu imali mentalnih kapaciteta za bilo sta vise od toga, iako im je onaj sistem nudio sve moguce (pogledati samo Bakirove diplome iz gimnazije, i sve je jasno. A ni kod ostalih nije nista bolja slika, pocev mu od zene, Sebije...).

I sta onda ocekivati od takvih likova, lazova, petljanaca i licemjera, nego da se i rukama i nogama trude da odgoje nove generacije koje ce sluziti njima.

Tarik je, kao i hiljade drugih slicnih njemu danas u BiH, najklasicniji nusprodukt (a znamo sta je nusprodukt necega, zar ne...) dvoipodecenijskih vlastodrzaca i njihovih plitkoumnih mentalnih sklopova. Najobicniji balavi poltronski klimoglav, uklopljen u etno-verski mainstream, a koji nema blage veze ni o cemu. Ali, sebi uredno daje za pravo da prica o svemu, i da se petlja u sve.
Pri tome, naravno, kao i njegovi stariji mentori, uopste ne konta da ispada potpuno imbecilan (iskreno, tako i izgleda). A cak i da to konta, nije ga briga, sto je takodjer jedna od odlika ljudi koji su nafurani na svoju pamet i inteligenciju, a pri tome ne kontaju da su zapravo klasicni tokmaci.

Najteze je onome koji ne zna objasniti da ne zna...
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#930 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by statixx »

Ako je Tarik nusprodukt SDA-ove ideologije, kako onda izgleda osnovni proizvod. Kao sto neko napisa, ovo je probni balon, da se ispita misljenje i atmosfera medju nadolazecim generacijama. Svakog mladjeg SDA-ovca sljeduje odredjeni zadatak, cime dokazuje lojalnost stranci. Tako je npr. Zahiragic morao progurati odlazak na dzumu i odrediti mjesto LGBT populacije u nasem drustvu, Kaplan je nagovjestio borbu protiv izucavanja evolucije u skolama, a Skaka borbu protiv antifasista. :D
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#931 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by madner »

Ma nije probni balon, nego u tom sloju ljudi je to popularno razmisljanje. I onda slucajno izadje na povrsinu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#932 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Chmoljo »

madner wrote:Ma nije probni balon, nego u tom sloju ljudi je to popularno razmisljanje. I onda slucajno izadje na povrsinu.
:thumbup:

da je to lično mišljenje ovog balavca, ne bi bilo ni po muke. nije Tarik preimenovao školu po Busuladžiću. nije se Tarik hvalio djedom u SS-u. to je jednostavno popularno mišljenje i djelovaće se u skladu sa njim.

iskreno mislim da ih je reakcija ljudi iznenadila, sudeći po bržeboljem saopštenju i ograđivanju...
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#933 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by madner »

Chmoljo wrote:
madner wrote:Ma nije probni balon, nego u tom sloju ljudi je to popularno razmisljanje. I onda slucajno izadje na povrsinu.
:thumbup:

da je to lično mišljenje ovog balavca, ne bi bilo ni po muke. nije Tarik preimenovao školu po Busuladžiću. nije se Tarik hvalio djedom u SS-u.

iskreno mislim da ih je reakcija ljudi iznenadila, sudeći po bržeboljem ssaopštenju i ograđivanju...
Pa iznenadilo ih je da vise ljudi ne djeli to njihovo misljenje.

To ko ovi forumasi sto izvale neku glupost za koju im je mama rekla da je pametna, pa se cude odgovorima. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#934 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by JThomas »

je li slučajno izletilo ili je namjerno pušteno, teško je znati. ali sigurno je u pitanju uobičajen rezon u tim krugovima.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#935 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Dozer »

Upravo tako. Nije ovo nikakav probni balon, nego naprosto nacin razmisljanja nadolazecih generacija odgojenih pod patronatom SDA (ali i HDZ i SNSD/SDS).

Recimo, neke stvari koje sam cuo su me zaista porazile, ali to samo govori dokle ide ispiranje mozga mladim generacijama.

Npr., dok svi mi malo stariji 100% znamo da je danasnji lider SDA, Bakir, rat proveo sakriven iza ledja babe Alije (kao njegov "savjetnik"...za nesto...), a spavao sakriven iza ober debelih zidova sefa Narodne banke, ili iza istih takvih zidova u podrumu zgrade Predsjednistva, danas medju mladjima kola prica da je Bakir bio vrhunski borac, diverzant, pravo zajeban fighter... Ali, eto, on je skroman i nikada nije htio da se o tome prica u javnosti.

Da nije zalosno, bilo bi smijesno. A zalosno je jer danasnje generacije vjeruju u tu nebuloznu bajku...
Eto, samo jedan primjer sta se sve plasira omladini o njihovim "liderima".
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#936 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by insomnia78 »

De odvadi malo bgt
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#937 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Dozer »

Nemam sta ja odvaditi... To je ono sto sam cuo. I to mi se jos frajer, mladji (ako se neko sa 32-33 moze smatrati mladjim), kune da je to istina. :roll:

A ako mislis da odvadim od ovih podruma i sefova, tu se nema sta odvaditi jer to jeste tako.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#938 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by sumirprimus »

baci mu ceto kasikaru,a kire izleti u letu uhvati i prebaci im nazad,ona zvekne, 1 cikno drugi dreči, kire se baci na drekavca zove pomoc, niko se ne javlja ,dalje ne moze sam.je biga..cucnu u rupu i otvori svoj 300 milioniti tops agrokomercov.secer za smirenje.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#939 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by insomnia78 »

sumirprimus wrote:baci mu ceto kasikaru,a kire izleti u letu uhvati i prebaci im nazad,ona zvekne, 1 cikno drugi dreči, kire se baci na drekavca zove pomoc, niko se ne javlja ,dalje ne moze sam.je biga..cucnu u rupu i otvori svoj 300 milioniti tops agrokomercov.secer za smirenje.
Ta nije onaj nas forumas. :lol: :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#940 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Dozer »

I probudi se...
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#941 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by sumirprimus »

jok ba nas kribas.glavni junak...
a nista to sta je tek bilo kad je pomoc sitgla pa nadjose i kanister sljive naravski..auf
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#942 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by insomnia78 »

Potrefi se i artana, flasa konjaka, navise Sinana...
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#943 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Dozer »

:lol: :lol: :lol: :lol:

E, ljudi, dajte tog Tarika usmjerite na ovu temu, da se smijemo malo ba :D
Last edited by Dozer on 23/08/2017 12:52, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#944 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by sumirprimus »

jok ba sljiva, standardna drinska prepecenica...
i tako nas junak rece okupljenim drugovima po sarama,braco mila znate da ne valja pit pred akciju, strpite se kad zavrsimo onda cemo zajedno.. i sjedose tako u krug i gledase u kanister koji minut cutke...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#945 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Hajvan »

a sto ga dozer namashta

prerdoziro si ga, ovaj put :lol:
User avatar
Ludzak
Posts: 5505
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#946 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Ludzak »

Bošnjaci se iz godine u godinu sve više fašistoiziraju. Vjerovatno se ugledali na komše Srbe i Hrvate.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#947 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Dozer »

A onda shvatise da su zaboravili otklanjat sebi dzenazu, prije hrabre i pogibeljne akcije u kojoj ce sigurno mnoga braca ostati zauvijek. Ali nikad zaboravljeni, jer su bili na pravom putu...

A drinska prepecenica...osta nepopijena...
Last edited by Dozer on 23/08/2017 12:55, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#948 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Dozer »

Hajvan wrote:a sto ga dozer namashta

prerdoziro si ga, ovaj put :lol:
Sta sam namastao ? Samo prenesoh ono sto svojim usima slusah, a ocima ne mogoh vjerovati da gledam u nekoga ko valja takve nebuloze, i jos 100% ubijedjen da je to sto prica istina...
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#949 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by sumirprimus »

jok ba dozer, evo pravim most sa danasnjicom ..
nas je mali tarik slusajuc ove ratne price o svom heroju kiretu,uz logorsku vatru na politickoj akademiji nedje na vlasicu, mastao da ce tako i on jednog dana sjedit u bajti okruzen bracom po sarama, gledajuc u zarobljenu pletaru prave sljive, ne ove nase patoke, i onih gej pica redbul votki i kojecega..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#950 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by insomnia78 »

Bolje grob nego brod :lol:
Post Reply