tapacirung i volan - u kozi?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1 tapacirung i volan - u kozi?

Post by holowey »

tapacirung na vratima se brzo isprlja pa sam razmisljao da to presvucem u kozu... ko to radi? zvao sam autotex u pazaricu, oni to ne rade... kazu neki salih iz visokog to radi :-) zna li ko ovog saliha? :D

i drugo, da li je izvodivo presvlacenje volana u kozu? pitam, zbog zracnog jastuka, nesto sam sumnjicav... da li je neko to vec radio? da li je moguce presvuci samo obruc a da srednji dio sa zracnim jastukom ostane "intact"? kako bi to izgledalo, jedan dio presvucen a drugi ne? ovo presvlacenje razmatram ne zbog qrtchenja nego zbog toga sto se obruc volana poceo ljustiti (na vrhu, pretpostavljam od znojenja dlana jer se ljusti bas na dijelu koji najcesce drzim) i bas nakaradno izgleda :(
User avatar
Libyano
Posts: 456
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Tripoli nekad, BiH sad

#2 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by Libyano »

Imaš u Gradačcu M-Gratex, rade sve za auto. Imaš i web-site pa pogledaj.
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by holowey »

Libyano wrote:Imaš u Gradačcu M-Gratex, rade sve za auto. Imaš i web-site pa pogledaj.
tnx man :sax:
kontaktiracu ih...
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#4 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by sabanss »

Mogu ti pomoci sto se tice volana. Nemoj da ti radi neko ko ne zna sta radi.

Koliko znam, kozni djelovi volana kao i savovi volana prolaze rigorozne kontrole zbog airbagova i mora se znati porijeklo presvlake odnosno radnik koji je radio bas zbog vjestacenja eventualnih udesa. Naravno govorimo o fabrickim presvlakama.
Mr.Fundamental
Posts: 561
Joined: 21/04/2009 18:48

#5 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by Mr.Fundamental »

holowey wrote:tapacirung na vratima se brzo isprlja pa sam razmisljao da to presvucem u kozu... ko to radi? zvao sam autotex u pazaricu, oni to ne rade... kazu neki salih iz visokog to radi :-) zna li ko ovog saliha? :D

i drugo, da li je izvodivo presvlacenje volana u kozu? pitam, zbog zracnog jastuka, nesto sam sumnjicav... da li je neko to vec radio? da li je moguce presvuci samo obruc a da srednji dio sa zracnim jastukom ostane "intact"? kako bi to izgledalo, jedan dio presvucen a drugi ne? ovo presvlacenje razmatram ne zbog qrtchenja nego zbog toga sto se obruc volana poceo ljustiti (na vrhu, pretpostavljam od znojenja dlana jer se ljusti bas na dijelu koji najcesce drzim) i bas nakaradno izgleda :(
Taj iz Visokog se zove Salih Kubura, tel: 061 152 822 Najbolji je majstor za taj posao. Za airbag se ne trebaš brinuti, kožom se presvuče obruč volana, centralni dio se nikada ne dira.
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#6 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by holowey »

Mr.Fundamental wrote:
holowey wrote:tapacirung na vratima se brzo isprlja pa sam razmisljao da to presvucem u kozu... ko to radi? zvao sam autotex u pazaricu, oni to ne rade... kazu neki salih iz visokog to radi :-) zna li ko ovog saliha? :D

i drugo, da li je izvodivo presvlacenje volana u kozu? pitam, zbog zracnog jastuka, nesto sam sumnjicav... da li je neko to vec radio? da li je moguce presvuci samo obruc a da srednji dio sa zracnim jastukom ostane "intact"? kako bi to izgledalo, jedan dio presvucen a drugi ne? ovo presvlacenje razmatram ne zbog qrtchenja nego zbog toga sto se obruc volana poceo ljustiti (na vrhu, pretpostavljam od znojenja dlana jer se ljusti bas na dijelu koji najcesce drzim) i bas nakaradno izgleda :(
Taj iz Visokog se zove Salih Kubura, tel: 061 152 822 Najbolji je majstor za taj posao. Za airbag se ne trebaš brinuti, kožom se presvuče obruč volana, centralni dio se nikada ne dira.
kontaktirao sam saliha, hvala za broj... poslao sam upit i m-gratexu pa cu da vidim sta i oni nude... salih mi se cini nagodan, a cijene sitnica... vidjecemo... hvala jos jednom
carobnjak1
Posts: 154
Joined: 28/08/2012 13:54

#7 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by carobnjak1 »

i drugo, da li je izvodivo presvlacenje volana u kozu? pitam, zbog zracnog jastuka, nesto sam sumnjicav... da li je neko to vec radio? da li je moguce presvuci samo obruc a da srednji dio sa zracnim jastukom ostane "intact"? kako bi to izgledalo, jedan dio presvucen a drugi ne? ovo presvlacenje razmatram ne zbog qrtchenja nego zbog toga sto se obruc volana poceo ljustiti (na vrhu, pretpostavljam od znojenja dlana jer se ljusti bas na dijelu koji najcesce drzim) i bas nakaradno izgleda :([/quote]
Taj iz Visokog se zove Salih Kubura, tel: 061 152 822 Najbolji je majstor za taj posao. Za airbag se ne trebaš brinuti, kožom se presvuče obruč volana, centralni dio se nikada ne dira.[/quote]

kontaktirao sam saliha, hvala za broj... poslao sam upit i m-gratexu pa cu da vidim sta i oni nude... salih mi se cini nagodan, a cijene sitnica... vidjecemo... hvala jos jednom[/quote]

imas isto momka u visokom esmer se zove,na tuning.ba ga pravo hvale i a meni je radio volan kozom,posljalji mail pa da vidis kako je odradjeno..a esmerov ti je broj 061417721
carobnjak1
Posts: 154
Joined: 28/08/2012 13:54

#8 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by carobnjak1 »

koje je auto u pitanju!!!
Sa_u_srcu
Posts: 1863
Joined: 19/10/2010 23:09

#9 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by Sa_u_srcu »

Salih je broj jedan, samo njemu idi...neces pogrijesiti...imas ovdje par slika, frajes je doktor za to..
http://www.facebook.com/salih.kubura.3?ref=ts

znaci imas par slika na njegovom profilu, kako to izgleda kada se zavrsi...perfektno vjeruj mi
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#10 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by HaHaHa2 »

volan kod fieste '99, kod Saliha je 100km a kod Esmera 60km a @Qleru je radio Esmer pa neka ti kaze kako je ispalo
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#11 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by Qler »

Meni je Esmer uradio volan extra. Nema mane fakat.
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#12 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by basicm »

Esmer radio prijatelju na E60, perfekcija ispalo.
LeKo
Posts: 1485
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#13 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by LeKo »

+1 za Esmera.
User avatar
donsedin
Posts: 305
Joined: 01/03/2008 07:24

#14 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by donsedin »

Esmer +1
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#15 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by mayab »

Jaran radio kod Saliha volan i kozu oko rucice mjenjaca, perfekcija , kao fabrički :thumbup:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#16 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by goran16v »

I ja sam radio kod Saliha, voolan u 2 tipa koze, perforirana i obicna, ispalo za 10, ali je malo peglativno, ako nema zamjenskog volana da direkt ides autom, skidati volan, traziti prevoz do njega, pa sve opet sve isto kad bude gotov. Inace dok sam bio kod njega vidio sam kako mijenja bez kozu na unutranjosti Volvo V70, a ta to ipak treba biti veliki maher.
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#17 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by basicm »

Sto bi znacilo da imamo dva dobra majstora i cak mozemo i birati :). Ovo se rijetko nalazi!
carobnjak1
Posts: 154
Joined: 28/08/2012 13:54

#18 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by carobnjak1 »

basicm wrote:Sto bi znacilo da imamo dva dobra majstora i cak mozemo i birati :). Ovo se rijetko nalazi!
heh ima i treci,trako iz gracanice mislim da je on cak i prvi poceo da radi to,radio je covjek secije i to i onda se malo prebacio na presvlake ,al ne preporucujem saradnju sa njim covjek je dobar majstor samo ga moras puskom ganjati da zavrsi kad pare uzme
User avatar
addoea
Posts: 113
Joined: 14/03/2007 20:44

#19 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by addoea »

Tu imas nekih slika sta je Esmer sve radio!
http://www.klix.ba/forum/ugradit-kozna- ... 4.html-f=4
adis204
Posts: 257
Joined: 15/06/2012 19:21

#20 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by adis204 »

.
Last edited by adis204 on 27/06/2014 07:28, edited 1 time in total.
User avatar
testovi3
Posts: 162
Joined: 05/10/2012 12:17

#21 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by testovi3 »

061 253 851 Edin
Sarajevo

radi presvlacenje namjestaja
tapacira na autu

presvlake za sjedista ne radi ali zato radi prvu gradnju

negdje ce vam za presvlake uzet 200km a kod njeg prva gradnja je do 250km

prva gradnja to je otprilike sjediste cijelo oguli ostane samo kostur i onda sve iznova postavlja sve novo
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#22 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by _ado_ »

radi li presvlacenje volana u kozu i ako radi zans li cijene?
User avatar
testovi3
Posts: 162
Joined: 05/10/2012 12:17

#23 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by testovi3 »

_ado_ wrote:radi li presvlacenje volana u kozu i ako radi zans li cijene?
ne znam za volan zato nisma i naveo

i oznacio se da ne radi presvlake vec samo prvu gradnju i usput pokuso obasnit sta je prva gradnja
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#24 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by goran16v »

Onda se to valjda kaze da tapacira sjedala, a ne radi prvu gradnju majka mu stara... ;-)
User avatar
testovi3
Posts: 162
Joined: 05/10/2012 12:17

#25 Re: tapacirung i volan - u kozi?

Post by testovi3 »

prva gradnja sve oguli do kostura sjedista
Post Reply