Taman display?????

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
sheikh

#1 Taman display?????

Post by sheikh » 03/06/2011 15:18

Prije tri dana sam uzeo nov laptop,koristio ga malo i nastao je problem!
Kada ga koristim na bateriji prilicno smanji jacinu svijetlosti displaya,ali pristojno se vidi,tako stedi energiju,ali
kada ga skopcam na struju onda je prilicno jak i dobar display.Barem je tako bilo prva tri dana,sada mi je samo tamnije,bez obzira jel na struji ili ne.
Jel neko imao ovakvih problem,kako rjeseno,sta dalje?

skafiskafsnjak
Has thanked: 4 times
Been thanked: 57 times

#2 Re: Taman display?????

Post by skafiskafsnjak » 03/06/2011 15:28

Moze biti da baterija ne valja, a moze biti i to da ti je nastimana neka vrsta ustede energije kada koristis laptop bez struje ... A da je takva situacija u mene, ja bih pravac dje sam kupio ... Ako nije pokvareno, nek objasne u cemu je fazon, a ako je pokvareno neka daju novi ...
Last edited by skafiskafsnjak on 04/06/2011 16:28, edited 2 times in total.

Svemirco

#3 Re: Taman display?????

Post by Svemirco » 03/06/2011 15:38

Vjerujem da je samo problem u tome što laptop ne prepoznaje da je prikopčan na struju da bi prebacio na drugi power profil ili si ti sam nešto čačkao.

nije nikakav problem, dešava se i meni na mom laptopu pod windows 7 OS.

rješenje kranje jednostavno, na tastaturi imaš funkcijsku tipku koja se najcesce nalazi između lijeve alt i control tipke. Dok drzis pritisnutu ovu FN tipku trebas pritiskati tipku na nastaturi koja služi za pojačavanje osvjetljenja ekrana. NE mogu ti tačno reći koja je to tipka jer to varira od modela do modela i prozviđača do proizvođača, Na mom HP-u je to kursor strelica prema gore a na tvom laptopu to možda bude neka od numeričkih tipki ali ćeš je lako prepoznati po ustaljenom piktogramu malog sunca. Neki primjeri...

Image

Image

nadam se da je to to...

Svemirco

#4 Re: Taman display?????

Post by Svemirco » 03/06/2011 15:41

Lud i ponosan wrote:Ma kakvo nosenje na servis...

Ako ti je windows 7, desni klik na bateriju u donjem uglu ekrana, more power options (ili adjust screen brightness), change plan settings i namjesti brightness na maksimum kad je prikopcan na struju.
Nećeš vjerovati ja i pored ovog imam problem ali samo ako radim na baterijama kada pošaljem laptop u hibernate. Kada se "probudi" ne benda da li mu priključujem punjač ili ne i moram sam tapnuti brightness dugmić nakon čeka odmah skoči na maksimum.. go figure :)

sheikh

#5 Re: Taman display?????

Post by sheikh » 03/06/2011 17:06

Upravu ste :)
Pomogli ste mi,zahvaljujem,7OS je nesto zajebao :)
Sve pet :)

skafiskafsnjak
Has thanked: 4 times
Been thanked: 57 times

#6 Re: Taman display?????

Post by skafiskafsnjak » 04/06/2011 16:28

L00d wrote:Moze biti da baterija ne valja, a moze biti i to da ti je nastimana neka vrsta ustede energije kada koristis laptop bez struje ... A da je takva situacija u mene, ja bih pravac dje sam kupio ... Ako nije pokvareno, nek objasne u cemu je fazon, a ako je pokvareno neka daju novi ...
rekao sam , ako nije ovo, da salje na servis..a eto jeste.

Post Reply