Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#26 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by mayab »

Bili danas , kao prvo nisam primijetio da zivotinje pate i da ih bicuju, dijete prezadovoljno,a ja mogu samo reci da nisu ni sjena nekih cirkusa koje sam ja vidio u zivotu kao dijete, ali eto valjda i cirkusi izlaze iz mode, pa se ni njima bas ne isplati vuci tolike velike šatre, puno životinja i raznih artista kao nekada! :-?

Image
User avatar
mericak
Posts: 298
Joined: 10/05/2008 19:33

#27 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by mericak »

A jesi li primjetio da na vrhu štapa nose kičanke koje sakrivaju kuku kojom su boli slonove? Imaju malo ljudi, slabo je sve organizovano, tako da sumnjam da su nešto humani prema tim životinjama. Ja primijetih da su se slonovi jadni upišali od straha kad je dreknuo na njih da legnu a oni iz prve nisu htjeli. Jadan slon je poslušno legao i istovremeno nastavio pišati po sebi. Još par osoba mi je, koji su bili drugi put, isto potvrdilo da se slonovi u tim situacijama upišaju.
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#28 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by tinchy »

mericak wrote:A jesi li primjetio da na vrhu štapa nose kičanke koje sakrivaju kuku kojom su boli slonove? Imaju malo ljudi, slabo je sve organizovano, tako da sumnjam da su nešto humani prema tim životinjama. Ja primijetih da su se slonovi jadni upišali od straha kad je dreknuo na njih da legnu a oni iz prve nisu htjeli. Jadan slon je poslušno legao i istovremeno nastavio pišati po sebi. Još par osoba mi je, koji su bili drugi put, isto potvrdilo da se slonovi u tim situacijama upišaju.

:x Malo je reci sramota, jadne zivotinje :oops:
pets
Posts: 84
Joined: 06/02/2008 19:53
Location: sarajevo

#29 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by pets »

mayab wrote:Bili danas , kao prvo nisam primijetio da zivotinje pate i da ih bicuju, dijete prezadovoljno,a ja mogu samo reci da nisu ni sjena nekih cirkusa koje sam ja vidio u zivotu kao dijete, ali eto valjda i cirkusi izlaze iz mode, pa se ni njima bas ne isplati vuci tolike velike šatre, puno životinja i raznih artista kao nekada! :-?

Image
A šta misliš kako su oni naučili jadne životinje da izvode one tačke? Sigurno ne milovanjem po glavi već mučenjem i udaranjem! Ni najmanje se ne čudim kad čujem da je u ,,tamo nekom,, cirkusu slon pobjesnio i ubio dresera. U svakom slučaju, ne dam ni marke da gledam mučenje životinja!
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#31 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by mamica papucarka »

dje me nadjoste :lol:
neki dan smo djecu ovdje u AT vodili u Cirkus :-) I bolje da nismo. Ja sam se toliko nanervirala, djeci je bilo bezveze...
Jos kad vidjeh kako onog jadnog konju zvizne onom stapinom, a on samo pogne glavu :x Zao mi ej sto odoh da nemate pojma i rekla sam nikad vise.
Plus sto su im sve one teske tacke sa djecom :shock: Znaci, teta na trapezu je curica od 10, 12 godina obucena kao one pustinjske princeze. I onda je gore vinu pod satru, a dole nikakve zastite (mreza, bilo sta)ako zvizne, ma nista :shock:
Djecak koji pravi stoj na rukama na 10 stolica, jeste djecak od svojih plafon 7-8 godina :shock:
ma, na djeci zaradjuju :cry:
Onda izadje onaj sto bicuje zivotinje i govori kako se oni fino ponasaju sa zivotinjama... isprica pricu i onda najavi pauzu od 15 minuta i obavjesti sve prisutne da mogu otici pogledat zivotinje i dodatno platit (pored karte koja je zaista skupa)
na kraju cirkusa, ide djecak izmedju redova sa sesirom u rukama i skuplja dobrovoljne priloge :shock: :lol:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14590
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#32 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by DaysleepeR »

nikad bio niti ću ići

grozim se cirkusa
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#33 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by RIZVA »

idealno mjesto za snimanje kakvog horora
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#34 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by x0z0y0 »

mamica papucarka wrote:dje me nadjoste :lol:
neki dan smo djecu ovdje u AT vodili u Cirkus :-) I bolje da nismo. Ja sam se toliko nanervirala, djeci je bilo bezveze...
Jos kad vidjeh kako onog jadnog konju zvizne onom stapinom, a on samo pogne glavu :x Zao mi ej sto odoh da nemate pojma i rekla sam nikad vise.
Plus sto su im sve one teske tacke sa djecom :shock: Znaci, teta na trapezu je curica od 10, 12 godina obucena kao one pustinjske princeze. I onda je gore vinu pod satru, a dole nikakve zastite (mreza, bilo sta)ako zvizne, ma nista :shock:
Djecak koji pravi stoj na rukama na 10 stolica, jeste djecak od svojih plafon 7-8 godina :shock:
ma, na djeci zaradjuju :cry:
Onda izadje onaj sto bicuje zivotinje i govori kako se oni fino ponasaju sa zivotinjama... isprica pricu i onda najavi pauzu od 15 minuta i obavjesti sve prisutne da mogu otici pogledat zivotinje i dodatno platit (pored karte koja je zaista skupa)
na kraju cirkusa, ide djecak izmedju redova sa sesirom u rukama i skuplja dobrovoljne priloge :shock: :lol:
:shock: :shock:

kad sam bila mala :D ...nekad prije rata :D cirkus je dolazio na Ilidzu
bila sam odusevljena...
sada iz ove perspektive bi ga zabranila...od nehumanih uslova u kojima zive ti ljudi a za zivotinje da ne govorim
ne bi voljela djeci uskratiti nesto sto sam i sama isla gledati...ali zaista cirkus je otvoreni tip mucilista :(
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#35 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by jasminasab »

Compos_Sui wrote:ne bi voljela djeci uskratiti nesto sto sam i sama isla gledati...
Zasto ne bi? Mislim da ti ni kao dijete ne bi to dozivjela kao nesto lijepo da ti je neko objasnio sta se tamo radi sa zivotinjama. Barem je sa mnom takav slucaj.

Ja cu svoju djecu nauciti da zivotinje vole i pomazu im koliko mogu i da je cirkus nesto potpuno suprotno od toga. A predstava ima raznih vrsta, npr. pozoriste ili lunapark mogu biti jednako zanimljivi. Na kraju krajeva izlet na kojem se roditelji posvete svojoj djeci sigurno moze ostati u jednako lijepom sjecanju. Al danas je ljudima najlakse otic u cirkus, isto kao sto je lakse stavit dijete pred TV umjesto da se npr. cita s njim ili ne daj Boze odigra neka drustvena igra umjesto onih gluposti na PlayStation-u. Naravno, ne kazem da su svi ljudi koji idu u cirkus takvi, ali sigurno da bi se svi trebali preispitati zasto uopste idu u cirkus i s kojim ciljem tamo vode svoju djecu. Ako je samo zbog zabave, onda bi po meni puno ljepse bilo da to zamijene necim drugim.
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#36 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by lerdi »

I koliko od prilike traje predstava???
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#37 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by Admir_1984 »

DaysleepeR wrote:nikad bio niti ću ići

grozim se cirkusa
Isti slucaj

Nemam snage da gledam mucenje zivotinja zbog jebenog profita
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#38 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by Cober »

mayab wrote:...dijete prezadovoljno...


Jadno dijete i jadno naše društvo sa takvim osobama koji su sutra odrasli ljudi sa takvim poimanjem "prezadovoljnog". Žalosno.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#39 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by kockica_kockica »

mayab wrote:Bili danas , kao prvo nisam primijetio da zivotinje pate i da ih bicuju, dijete prezadovoljno,a ja mogu samo reci da nisu ni sjena nekih cirkusa koje sam ja vidio u zivotu kao dijete, ali eto valjda i cirkusi izlaze iz mode, pa se ni njima bas ne isplati vuci tolike velike šatre, puno životinja i raznih artista kao nekada! :-?

Image

kako ovaj slonic ima tuzan pogled :( :( :(
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#40 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by Matijevic_Vlado »

Lazni moralisti :mrgreen: , jel to cirkus stigao u grad :mrgreen: ? U koliko su predstave?
User avatar
Truba
Posts: 81706
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#41 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by Truba »

gnušam se uličnih zabavljača i cirkusa

to mi je tako odbojno

uuuu grozno

cirkus mi je dno dna
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#42 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by rizibizi »

'Ebo te gdje ste vi odrasli, mora da ste svi igrali kriketa na zelenim livadama Canterburyja i skvosa po Londonskim aristokratskim klubovima. Embel riva ima pravo dugu istoriju dolazaka u Sarajevo, posljednji put prije rata bili cini mi se bili oko '90. gledao sam ih i 2008. isto na AP kod TV (manje vise isti program samo ocigledno vece cijene) i ne vidim sta je problem. Djeca u Africi nemaju sta jesti i kopaju dijamante za par centi na sat da bi se debele evropske guzonje bogatile i jebavale po svijetu pa tu niko ne kuka, ali jadne zivotinje napacene i namucene. Treba djecu voditi na predizborne skupove sta ce nam bilo sta sto je normalno u ostatku civilizovanog svijeta. Samo treba biti negativan i antiprotivan to je pola posla drugo pola ce uraditi vlast i goveda od politicara (zivotinje koje niko ne muci).
Naslovnica
Posts: 27891
Joined: 20/03/2013 15:38

#43 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Matijevic_Vlado wrote:Lazni moralisti :mrgreen: , jel to cirkus stigao u grad :mrgreen: ? U koliko su predstave?
Vidio sam plakate, ali ne zapamtih koji je cirkus?
Ako nije neki krš, i ako nije karta 20KM, možda odvedem djecu...
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#44 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by wewa »

ovaj se zove Massimo
zapamtih jer svaki put pomislim da je plakat za Massimov koncert :D
User avatar
Truba
Posts: 81706
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#45 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by Truba »

tako sam ja za azel france mislio reklama za aviokompaniju :pisnula:

nemam niš protiv cirkusa nek budu svaki dan
meni to ne leži nit volim
User avatar
van Basten
Posts: 7542
Joined: 21/09/2006 02:59

#46 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by van Basten »

piše da su predstave svaki dan 18 i 20 h, cijenu ne vidim... prvi dan samo u 20 i zadnji dan samo u 18h
mene djeca vec gnjave kad cemo ici
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#47 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by rizibizi »

Ja sam isao i kao dijete i kao veliko dijete bez djece i sa djecom cu. Nije vrhunski spektakl. Ionako nas sve sto valja obilazi, eno ni Eros ne pjeva u Sa nego u Bg tako da bolje ista nego nista.
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#48 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by mayab »

Forumerrer
Posts: 837
Joined: 14/06/2014 17:27

#49 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by Forumerrer »

Koja je cijena?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#50 Re: Talijanski cirkus ''Embell Riva'' u Sarajevu

Post by славянин »

Najjaci su ovi dusebriznici za zivotinje... sve vas treba malo na selo jedno 2 sedmice da skontate neke stvari.
Post Reply