Tako mlada a udata

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
TRŠ
Posts: 211
Joined: 28/08/2012 10:41

#1 Tako mlada a udata

Post by TRŠ »

:D pa dobro, nije bas puno mlada, u dvadesetim je ali svejedno ne kontam ovaj trend da cim se zavrsi fax (ili cak dok se studira) da se mladi uzimaju a nemaju ni posla ni stana ni icega osim jedno drugo :-) Da li bi ste se vi uzeli a da morate zivjeti pod istim krovom sa majkom, punicom, svekrvom itd.? :)
User avatar
Truba
Posts: 81995
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: Tako mlada a udata

Post by Truba »

nije ni rješenje u 32. čekati da se sve poklopi (čitaj da nebeskom intervencijom dobiješ na lotu i kupiš stan kola i firmu)
User avatar
madner
Posts: 56786
Joined: 09/08/2004 16:35

#3 Re: Tako mlada a udata

Post by madner »

Zeljezo se kuje dok je vruce :D
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#4 Re: Tako mlada a udata

Post by brzica »

Lakše je mlado drvo oblikovati :D
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#5 Re: Tako mlada a udata

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

TRŠ wrote::D pa dobro, nije bas puno mlada, u dvadesetim je ali svejedno ne kontam ovaj trend da cim se zavrsi fax (ili cak dok se studira) da se mladi uzimaju a nemaju ni posla ni stana ni icega osim jedno drugo :-) Da li bi ste se vi uzeli a da morate zivjeti pod istim krovom sa majkom, punicom, svekrvom itd.? :)
Pa i nije ti to bas trend danas, prije ce biti da je ona izuzetak :D
frngla
Posts: 3228
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#6 Re: Tako mlada a udata

Post by frngla »

TRŠ wrote::D pa dobro, nije bas puno mlada, u dvadesetim je ali svejedno ne kontam ovaj trend da cim se zavrsi fax (ili cak dok se studira) da se mladi uzimaju a nemaju ni posla ni stana ni icega osim jedno drugo :-) Da li bi ste se vi uzeli a da morate zivjeti pod istim krovom sa majkom, punicom, svekrvom itd.? :)
Sa brojem godina raste mogućnost rađanja djeteta sa deformitetom, anomalijom itd... Slažem se da ne treba se uzeti po svaku cijenu, ali ne treba mi čekati trideset ;-)
User avatar
Aleluja
Posts: 1238
Joined: 07/07/2011 11:08
Location: Ne rokći, nema frke za tvoj um...

#7 Re: Tako mlada a udata

Post by Aleluja »

...u ljubavi nema kalkulacija čim mjerkaš zapitaj sebe da li istinski voliš !

...i to su nečiji roditelji pobogu,ta punica,ta svekrva ...što da ne, ne zazirem od zajednice niti da sami živimo...opet i iznova, hvala nebesima pa nismo svi isti! :D
User avatar
gentoo
Posts: 3326
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#8 Re: Tako mlada a udata

Post by gentoo »

I onda nakon 5-6 godina braka on ima ljubavnicu a ona sa dvoje klinaca pere,cisti,kuha i pusi sa 400KM mjesecno.. :wink:
User avatar
duplanula
Posts: 1643
Joined: 05/09/2011 12:18
Location: Close but yet so far away

#9 Re: Tako mlada a udata

Post by duplanula »

Neko je rekao lijepo, 40-te su nove 30-te. Ako tako razmisljamo onda su i 20-te nove 30-te :P. :run:
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#10 Re: Tako mlada a udata

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Superhik_ wrote:
Ljuska_u_BaklaFi wrote:
TRŠ wrote::D pa dobro, nije bas puno mlada, u dvadesetim je ali svejedno ne kontam ovaj trend da cim se zavrsi fax (ili cak dok se studira) da se mladi uzimaju a nemaju ni posla ni stana ni icega osim jedno drugo :-) Da li bi ste se vi uzeli a da morate zivjeti pod istim krovom sa majkom, punicom, svekrvom itd.? :)
Pa i nije ti to bas trend danas, prije ce biti da je ona izuzetak :D
jes po selima, kažu ako se ne uda do 20, bezbeli da je pod nekom mahanom. i onda krenu nagađanja šta bi joj moglo biti :D
Ni meni jos nisu postavili tacnu dijagnozu :lol:
User avatar
Aleluja
Posts: 1238
Joined: 07/07/2011 11:08
Location: Ne rokći, nema frke za tvoj um...

#11 Re: Tako mlada a udata

Post by Aleluja »

gentoo wrote:I onda nakon 5-6 godina braka on ima ljubavnicu a ona sa dvoje klinaca pere,cisti,kuha i pusi sa 400KM mjesecno.. :wink:

...on/ona će da imaju ljubavnicu/ka bez obzira na činjenicu kad su stupili u brak sa 20,30,60 god. i bez obzira na finansije da li je to 400KM ili 1.500KM mjesečno!

...slinavim kurvarima (da prostiš) to je irelevantno :D

...prevara je individualna stvar!
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#12 Re: Tako mlada a udata

Post by dust in the wind »

frngla wrote:
TRŠ wrote::D pa dobro, nije bas puno mlada, u dvadesetim je ali svejedno ne kontam ovaj trend da cim se zavrsi fax (ili cak dok se studira) da se mladi uzimaju a nemaju ni posla ni stana ni icega osim jedno drugo :-) Da li bi ste se vi uzeli a da morate zivjeti pod istim krovom sa majkom, punicom, svekrvom itd.? :)
Sa brojem godina raste mogućnost rađanja djeteta sa deformitetom, anomalijom itd... Slažem se da ne treba se uzeti po svaku cijenu, ali ne treba mi čekati trideset ;-)
e vala da i ovo cujem. pa ti mislis ko saceka tridesetu da su mu sanse da dobije dijete sa deformitetom??? kolike??????? nigdje veze, cak i u 40-im godina nisu takve kakve ih ti predstavljas. pogledaj malo procenta i koliko se povećava sansa sa godinama.. imam osjecaj da si ti jedan od onih sto im je sa 25 godina stara cura.. svasta. u 21. vijeku
User avatar
tf2_spy
Posts: 521
Joined: 15/06/2012 12:38

#13 Re: Tako mlada a udata

Post by tf2_spy »

uvijek se iznenadim kad vidim koliko neobrazovanih i zatucanih ljudi ima.. :?
User avatar
madner
Posts: 56786
Joined: 09/08/2004 16:35

#14 Re: Tako mlada a udata

Post by madner »

Sto, ne osjecas se posebnim?
User avatar
tf2_spy
Posts: 521
Joined: 15/06/2012 12:38

#15 Re: Tako mlada a udata

Post by tf2_spy »

madner wrote:Sto, ne osjecas se posebnim?
što, osjećaš se prozvanim?
frngla
Posts: 3228
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#16 Re: Tako mlada a udata

Post by frngla »

dust in the wind wrote: e vala da i ovo cujem. pa ti mislis ko saceka tridesetu da su mu sanse da dobije dijete sa deformitetom??? kolike??????? nigdje veze, cak i u 40-im godina nisu takve kakve ih ti predstavljas. pogledaj malo procenta i koliko se povećava sansa sa godinama.. imam osjecaj da si ti jedan od onih sto im je sa 25 godina stara cura.. svasta. u 21. vijeku

Dob i plodnost

Plodnost počinje lagano opadati od 25. do 30. godine, a ubrzano opada nakon 35. godine ženina života. Uvriježeno je mišljenje da nakon 40. godine vjerojatnost začeća iznosi svega 20 posto, jer je u većine žena ovulacija sve rjeđa kako se žena približava menopauzi. Osim toga, neredovitim ovulacijama može istovremeno doći do otpuštanja više od jednog jajašca, što ženama iznad 35 godina povećava mogućnost blizanačke trudnoće.
Ipak, zabilježena je i neobična pojava, tj. „posljednji zalet“ („last fling“): oko 39. godine života neobjašnjiv je iznenadni rast plodnosti u žena, te su zabilježene mnoge neplanirane trudnoće u toj dobi.

Od 25 nije, od 30 je žena, a ne cura...
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#17 Re: Tako mlada a udata

Post by amko76 »

gentoo wrote:I onda nakon 5-6 godina braka on ima ljubavnicu a ona sa dvoje klinaca pere,cisti,kuha i pusi sa 400KM mjesecno.. :wink:
Ili bude samohrana majka sa djecom, takvih svuda oko mene gdje god pogledam. I treba da mi ih bude žao možda :-) Babo/otac postao mislena imenica :-)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#18 Re: Tako mlada a udata

Post by ladyblue18 »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:
Pa i nije ti to bas trend danas, prije ce biti da je ona izuzetak :D
Netacno. U zadnje dvije godine znam bar 15 djevojaka koje su se udale u rasponu 21-23 godine, a svakim danom ih je sve vise.
Ali to su uglavnom veze koje datiraju jos iz srednjoskolskih dana.
amila93
Posts: 1
Joined: 11/08/2012 10:42

#19 Re: Tako mlada a udata

Post by amila93 »

Imam 19 godina, u braku sam 3 mjeseca, zivimo u njegovom stanu sami,muz radi, ja radim na lokalnoj radio stanci, upisala sam fax i necemo imati djece jos neko vrijeme...ne vidim nista lose u braku iako sam mlada, mislim da samo moras biti spreman na taj korak.. :-D
User avatar
Aleluja
Posts: 1238
Joined: 07/07/2011 11:08
Location: Ne rokći, nema frke za tvoj um...

#20 Re: Tako mlada a udata

Post by Aleluja »

Ili bude samohrana majka sa djecom, takvih svuda oko mene gdje god pogledam. I treba da mi ih bude žao možda :-) Babo/otac postao mislena imenica :-)

Zbog čega su samohrani roditelji za žaljenje?! :-?
User avatar
Truba
Posts: 81995
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21 Re: Tako mlada a udata

Post by Truba »

vjerovatno što je teško djecu odgajati u 2 + pomoć babe i dede kad treba čuvati dijete :D
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#22 Re: Tako mlada a udata

Post by Trebam te »

ladyblue18 wrote:
Ljuska_u_BaklaFi wrote:
Pa i nije ti to bas trend danas, prije ce biti da je ona izuzetak :D
Netacno. U zadnje dvije godine znam bar 15 djevojaka koje su se udale u rasponu 21-23 godine, a svakim danom ih je sve vise.
Ali to su uglavnom veze koje datiraju jos iz srednjoskolskih dana.

Udajes/zenis se kad sretnes pravu osobu, nije bitno jesi li u 20-im, 30-im itd...Neko pokusa vise puta!

Post je malo bezveze :D
User avatar
madner
Posts: 56786
Joined: 09/08/2004 16:35

#23 Re: Tako mlada a udata

Post by madner »

A vjerujes li i u Deda Mraza? :D
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#24 Re: Tako mlada a udata

Post by Gray »

TRŠ wrote::D pa dobro, nije bas puno mlada, u dvadesetim je ali svejedno ne kontam ovaj trend da cim se zavrsi fax (ili cak dok se studira) da se mladi uzimaju a nemaju ni posla ni stana ni icega osim jedno drugo :-) Da li bi ste se vi uzeli a da morate zivjeti pod istim krovom sa majkom, punicom, svekrvom itd.? :)

Ni u ludilu.

Isto tako ne kontam zašto se kod nas seli od roditelja uglavnom kada se udaje/ženi, pa dosta parova tek nakon stupanja u brak počnu živjeti zajedno. Šta fali živjeti zajedno godinu-dvije, pa se onda vjenčati?
User avatar
Truba
Posts: 81995
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: Tako mlada a udata

Post by Truba »

to je brak na probu :D
bolje je s 19 ići u cimerstvo :D
pa lagano...

:mrgreen:
Post Reply