tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#76 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by KIseljak12 »

Evo nesto od Meher Babe:
http://www.avatarmeherbaba.org/erics/godpill.html

Enteogeni poput DMT, LSD, meskalina ili psilocibinskih gljiva svoj (psihodelicni/enteogeni) efekat postizu prvenstveno djelovanjem na serotoninske receptore, pogotovo 5-HT2A. Nedvojbeno je da ovakva iskustva imaju veze s nastankom prvobitnih religija i kultova.

Ipak, iskustvo koje pruzaju enteogeni u poredjenju s "istinskim" iskustvom je kao fast food i domaca kuhinja. Puno sira i bogatija iskustva ces steci kroz disciplinu, meditaciju, jogu, namaz, zikr, post, mantranje, razmisljanje, humanitarni rad, itd.

Dzaba ti sve istine svijeta koje "skontas" na tripu ako ih nisi u stanju uklopiti u svakodnevni zivot. Tesko se uklope zato sto nisu dosle iznutra, nego izvana. To je samo trailer za pravu stvar. Sto bi Alan Watts reko: kad dobijes poruku, spusti slusalicu, nema poente stalno zivkat boga na telefon.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#77 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

dmt se proizvodi sam od sebe u ljudskom mozgu
a po esenima je preporucljivo se vracati (moje tijelo,cinite ovo u sjecanje na mene) npr jedna od kriptiranih poruka.
ne mozes bas entegone poredit s fast foodom
fast food je vjestacka tvorevina dok ovo nr ukljucuje ili ne mora da ukljucuje nikakav proces.Relativno je sto kazes da se iskustvo upotrijebi u normalnom stanju
Ljudi se upoznaju preko toga npr,mozda i brak i djecu osnuju...neki postanu tolerantniji...Neki uvide da je upravo taj enteogen "kriv" za danasnju konfuziuju koja traje 2000 godina.I prestaju bit robovi tih skupova i praznovjerja, prestanu bit zrtve kriptografije koja je odgovorna za mnogo zla na svijetu.Ne zovu ga dzaba zlatni ucitelj...Nit mehar baba nit bilo koji drugi covjek joj nije ravan po intelektu.Ali trebam dodati da ta kriptografija nije namjenjena da zbuni svijet nego samo protivnike esenskog kulta,Jer prije tog i nisu imali potrebe sifrovati poruke ,sve dok nisu poceli da ih proganjaju i ubijaju,Dok im glavne svestenike nisu sve istjerali i pobili,pa su morali pravit spise (radi sebe a ne drugih) i skriti ih u pecine.Da bi kasnije lazni rimljanski popovi i drugi sve oteli i prezentirali kao vrhovnu religiju ( s njihovim dodatim poglasvljem naravno)

dakle jel vidis moju poentu? niko ne spoznaje boga ako nije kroz sina
i to je ziva istina,da je suprotno sad bi zivjeli u kristalno elektronskoj utopiji.Nebi musliman bio zaveden kao ni obicni katolik ili pravoslavac(mnogi i ne znaju za pravu slavu) a smatraju se tako. Dakle? ko po tebi ovdje ne upotrebljava svoja ucenja kako treba?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#78 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by studiorum_tuzlaensis »

Možda i nije za temu, ali prije mjesec dana imao sam priliku da probam čisti MDMA (u formi praha 180 mg) koje sam pojeo oralno u razmaku od pola sata. Dakle, u pitanju nije klasična boba ili pilula što je aktuelna na rave partijima i kod nas, već pravi molly iz laboratorije.

S obzirom da mnogo vodim računa o tome šta konzumiram i koliko, izvršim detaljno istraživanje o onom što konzumiram, taj dan sam pio mnogo cijeđenog soka od grejpfruta, kao i tu noć. Također, preporučujem min. 2 grama Vit. C i to u bio formi (dakle ništa kapsule i askorbinska kiselina, već voće i argumi), i min. 500 mg Magnezija (također ne šumeće tablete već isključivo samo kvalitetniji proizvođači u tabletama). S obzirom da dobro poznajem klasične efekte bobe, i da tu psihoaktivnu tvar uzmem u razmacima minimalno 3-4 mjeseca zadnjih 2 godine, ovo je prvi put da sam probao nešto čisto. Sok od grejpa je obavezan ukoliko želite dobru apsorbciju jer isti je odličan inhibitor enzima odgovornog za raspad i eliminaciju molekula kao što je serotonin, dopamin i norepinefrin iz sistema. Tako imate duži trip, i to skoro bez hangovera, i bez štete. Odgovorna upotreba prije svega i u širokim intervalima jer ako spržiš serotoninske receptore u mozgu nakon svakodnevne upotrebe, neće te moći ni heroin pomjerit sa mjesta, a kamoli neki životni događaj ili iskustvo.

Nejse, trip je trajao skoro 6 sati nakon uzimanja i bio je intenzivan, iskustvo je pomješano i previše kompleksno da bi se moglo i opisati. Neka druga realnost i totalno druga percepcija prostora i vremena. S obzirom da nismo bili ni na kakvom derneku uz muziku već u prirodi, vozalo me i gore i dole, npr. od blažene ljepote geometrijskih i apstraktnih tijela i oblika do osjećaja brzog leta i padanja kroz prostor koji je izgledao tako realno da mi je bilo hladno po sljepočnicama od brzog prolaska kroz zrak. Jednostavno kao da si mogao osjetiti stopljenim vrijeme i prostor, nebo i zemlju, prirodu i ljude, sunce i zvijezde u jedinstvenu tvar koja je predstavljala život. U svakom trenutku sam osjećao prisustvo neke više sile koja mi sugeriše da je nešto ovako ili onako, koja me uči o ljubavi, ljepoti i dobročinstvu, ni blizu kao da partiju sa mjuzom, gdje si vođen muzikom, a ne vlastitim umom i podsvijesti. Ovo sad izgleda prejednostavno, ali takve trenutke je teško opisivati. Neću ni pričati o samoj sreći, gotivi, dobrili i dobrom raspoloženju jer to visoke doze otpuštanja pomenutih hormona i rade, već mi je bilo posebno interesantno transcendentno iskustvo koje nikad nisam doživio na partiji.

Hangovera je bilo nakon 2-3 dana, i već sam u srijedu ujutro bio opet 100% onaj stari. Sad ide odmor barem do sredine oktobra.

Definitivno imam namjeru pokušati i sa DMT-om i gljivama, moja iskustva sa psihodelicima (isključivo MDMA) su uvijek bila pozitivna i nikad nisu uzrokovala nikakve zdravstvene, društvene i ostale probleme. Znam dosta ljudi koji su spržili svoja osjetila forsirajući mozak do te mjere da su danas postali potpuno ravnodušni prema svemu i svačemu. Pored toga, ni osnovne loko-motorne funkcije im nisu u najboljem stanju, kao i verbalne sposobnosti. Treba biti svjestan da još niko nije dokazao da psihodelici ne uzrokuju štetu na CNSu, a da su mnoga istraživanja potvrdila da je vrlo moguće da skoro svaka doza može biti neurotoksična za individuu. Sve je u rukama onog ko koristi isto.

Ako želite spoznaju, budite spremni na rizik ili isti minimizirajte na što je moguće niži nivo. Kad vidim ovu nabobanu balavurdiju koja mortus pijana dođe proguta 2 bobe, izvuče dande i misli da mu je dobro jer je to fol i on je u fazonu, smuči mi se život.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#79 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by jao_situacije »

Nocty wrote:da umres prije smrti i da se bolje pripremis za stvarnu smrt
smrt je samo prelazak iz jednog stanja u drugo, nemaš se šta pripremati za smrt nego za ono što će biti poslije smrti
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#80 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

jao_situacije wrote:
Nocty wrote:da umres prije smrti i da se bolje pripremis za stvarnu smrt
smrt je samo prelazak iz jednog stanja u drugo, nemaš se šta pripremati za smrt nego za ono što će biti poslije smrti
pa u tom "drugom" je i poenta
dobro ajde,korektno si me ispravio,ali i ja sam mislio na poslije smrti naravno.Da li idu u kandze orla kao sto don juan opisuje ili idu gdje zele?
sta ako idu nespremno u smrt? a imali su sav alat ovdje na ovoj planeti da se oslobode iz zatvora zvani matrix
interesantno je da kad si uzeo 5 grama psilosajb cubensisa sva ta pitanja sama od sebe dobijaju odgovore...
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#81 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

studiorum_tuzlaensis wrote:Definitivno imam namjeru pokušati i sa DMT-om i gljivama, moja iskustva sa psihodelicima (isključivo MDMA) su uvijek bila pozitivna i nikad nisu uzrokovala nikakve zdravstvene, društvene i ostale probleme.
nikad nisam probo mdma tako da ne mogu nista dodat tu
bio sam u prisustvu,imo sam priliku kupit al kontam sta ce mi ako nisam u nekom velikom klubu i tako je i ostalo
ali svakako razumijem tvoj trip jer sam i sam letio vrlo brzo ali kroz cisti dmt(ne od gljiva nego iz svoje hipofize) ako me razumijes...
na gljivama ti nije do letenja bas, samo dobri razgovori i smijanje i ako si sa unaprijedjenim dustvom mozete u sinergiji cuda da cinite poput esena...
remote viewing(istrazi andrija puharic),telepatija,predvidjanje uspona i pada vjetra kroz solar plexus(imas osjecaj kao da ga ti kontrolises :lol: ),igra sa vizualizacijama u mraku...To se ne radi s nekulturnim ljudima.Sta mislis zasto su sve prouke sifrovane od esena? i da ako ih ne desifrujes pravilno od covjeka naprave totalnu budalu (koja ce ti kucat na vrata da ti kaze dobru vijest i zove u svoju salu da pjevate zajedno npr) ,pa evo sad svijet...otidji malo na forum religija ovdje npr...gljive su direktno odogovrne za assasinski pokret i za zealote ili po arapskom dzelate )
dobro uigrani i istrenirani starci odgoje mlade ,djecu bez doma obicno,bez roditelja ili neke druge teske okolnosti koje su ih zadesile
onda ih obucavaju dok ne dodju u punoljetne godine.Zatim ih iniciraju sa gljivama i u tom totalno njima nepoznatom ali uzvisenom stanju pocnu da im uvaljuju price kako su oni izabrani od boga,kako im je to sudbina,kako sad potpuno uvide da trebaju smaknut sve bozije neprijatelje(neprijatelje zionista,ocuvanje kaste) i onda po zelji ,nepozeljni ljudi su bili uklanjani a da pri tom mladi assasini misle da cine ustvari dobra dijela...

stvarno ne znam kakav je osjecaj na mdma ali gljive nisu sala
jesu kad te prodje tek haha ali ako ista fali ne boj se,sve ce ti u brk iskazat u punoj snazi tripa.
poslije tripa na gljivama nema mamurluka,osjecas se kao da si bio u nekoj banji i da si se ocistio od svakakvih sranja...to je moj omiljeni osjecaj .dan poslije (jos zapalis jedan bong hit i ko djete si od 6 godina u duhu) nije li i to esenska poruka? "budite poput djece"

pisali smo o pozitivnom implementiranju iskustva na svakodnevni zivot
imam primjer svog jarana amerikanca koji je sadio gljive u kuci gdje zivi s ocem
imo je problematican zivot ,nista ekstremno ali problematicno
pokuso je ici u legiju stranaca i odbili su ga...cesto posjecuje bosnu jer ima drugove koji su se vratili odavde tamo
jednog dana je odlucio da ne moze vise tako ,mali poslovi gore dole,30 godina dolazi itd... uzeo je 8 grama svojih susenih cubensisa i sam zivot mu se odvio i prezenitirao...sad lako je reci pa kao da ti treba ista da uvidis gde si sta si...volja i negativno misljenje postaju problem u svakodnevnici...bez stalnog posla jos se je teze uzdici...srecom ima finog covjeka za oca...elem uso je u svoj trip,u vatrenu furunu ubacen sto kaze pliny i odma je kreno u skolu 2 godine,zavrsio zanat za varioca i eno ga sad ima 25$ na sat...kupuje kucu jos malo pa ce nastavit da sadi...
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#82 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by celava_dlaka »

Next stop candy flipping :mrgreen:
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#83 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

jednog dana...
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#84 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

Image
moai kip na uskrsnom ostrvu
enkodiran sa gljivama (nos/čelo)
napravljen od maya doseljenika
tacnije Quetzalcoatl-Tlaloc (venus/gljivarski kult)

Image
ljiljan na vrhu kao krunska cakra i nebeski simbol portala ka podzemnom svijetu (gdje smrt srece zivot)
plava krv spada u taj kodeks zato sto je u prirodi cep od psilosajb gljive plav ili ljubicast ako je malo starija.

Image
Mexico

Image
Mahabalipuram India,sedmo stoljece

Image
bog vjetra takodjer (uplakani bog)

Image
pra kolumbijsko ogledalo kulture čimu iz juznog perua
portretira vodju ili shamana sa gljivama u obje ruke

Image
Codex Vindobonensis ,jedini prezivjeli orginal sad u Beču kojeg španci nisu uspjeli spalit jer su i oni mislili da tamo neki mirni jaganjcic umire za njihove raskosne grijehe pa im se moglo eto...

Šta drže ljudi u rukama?
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#85 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »



probudi se sine,mama ima nesto da ti kaze :lol:
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#86 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by walter kurtz »

Vikinzi su svoje zarobljenike hranili gljivom muharom amanitom muscariom otrovnom halucinogenom gljivom i kada bi umrli rasporili bi ih i popili im urin iz mjehura jer navodno bubrezi zatvorenika bi ucinili amanitu nesmrtonosnom
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#87 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

nije amanita smrtonosna u normalnim dozama(kako god je uzimo)
a psilosajb nije nikako smrtonosna
pili su i urin od shamana kad bi je pojeo
to je kod pretvaranja vode u vino.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#88 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »



evo pjesmice jedne za raju sto zna zivit.

Not far from where I live
They glance in morning breeze
As dividing klix rays
A morning tries to seize
Greet me my proud little soldiers
Of brown, purple and grey
Carry us on your shoulders
Carry us far away
If you begin to fall
Please have some more
You could stay at my place if you want
I'll sleep on the floor
In shades of purple cloth
They guide us to the light
With irresistable pride
To the feast they us invite
Greet me my proud little soldiers
Of brown, purple and grey
Carry us on your shoulders
Carry us far away
If you begin to fall
Please have some more
You could stay at my place if you want
I'll sleep on the floor
(For long and faithful service)
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#89 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by raoul duke »

Nocty wrote:

evo pjesmice jedne za raju sto zna zivit.
)
Ako ti je ovo za zivit kakve pjesme tek slusas kad si u bedaku... Dzizs krajst
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#90 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

tekst je bitan
o zivotu se radi
pozitivan tekst

sta ti znas,sigurno jedva s engleskim baratas
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#91 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by raoul duke »

Ovo je sve ali zivot nije :lol: :lol:
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#92 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

nauci engleski il slusaj semsu suljakovic
sam naziv pjesme je od radosnog sadrzaja
al da bi se to shvatilo treba bit pametan i imati zivot.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#93 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

vidim kroz ovu temu nista nisi doprinjeo osim sto se trudis da docaras koliki si nitkov
necu rec seljak...seljak je seljak a nitkov je nitkov

da,snišodljiv sam prema tebi
da,govorim dole prema tebi

govoris ko da nikad nisi dobio preko usta jednu :)

nesh ga meni trolovat bogOmi
tako mi kugle sfericne iza nanine kuce :)
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#94 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by raoul duke »

Povecaj dozu, lose ti gljive :thumbup:
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#95 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

de nemoj bit budala
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#97 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by RNG_25 »

OK, koji je preporučeni način dolaska do ovih supstanci/gljiva/štaveć? Koliko je sve to "čisto", tj. provjereno da se radi o tome? Ima li patvorina, placeba i drugog?
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#98 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by KIseljak12 »

RNG_25 wrote:OK, koji je preporučeni način dolaska do ovih supstanci/gljiva/štaveć? Koliko je sve to "čisto", tj. provjereno da se radi o tome? Ima li patvorina, placeba i drugog?
Ja bih krenuo odavde https://themajka.com. Najsigurnije ti je da ih sam uzgojis.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#99 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by zipoo »

uvijek sam imao volje da probam magicnu gljivu, gdje se to moze zbaviti, kako izgledaju ? :D
Last edited by zipoo on 09/12/2016 23:48, edited 1 time in total.
Post Reply