tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#1 tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »


samo za one koji razumiju engleski
mnogo sam pisao o ovoj temi na religiji ali sto bi da me ganjaju bakljama i vilama po selu ,ne treba mi to ,smjesno je kako jest vec ionako :)
malo je dugo ali moze se u prekidima gledati i znanje pogotovo za ljude koji tragaju za znanjem je enormno.
moj tragicni zakljucak nakon sto sam sam prosao kroz "vatrenu furunu" je da se ovo znanje nikad nece pihvatiti u cjelosti i prikazati to tako da ljudski mozak moze da razumije dekodiranu kriptografiju.Mi svoju djecu naprimjer iniciramo bacajuci ofarbana jaja na livadu i onda nastaje opsti haos sa roditeljima i djecom ,ko ce vise jaja skupit.Ljudi to rade a ne znaju zasto to rade(ta slika koja se redovno desava i ponavlja u americi s roditeljima i djecom za uskrs je ujedno i stanje u kojem je cijeli svijet)

potraga za svetim gralom ,alternativni naziv teme :)

A vi - Pomazanje koje primiste od njega u vama ostaje i ne treba da vas itko poučava. Nego njegovo vas Pomazanje uči o svemu, a istinito je i nije laž, pa kao što vas je ono naučilo, ostanite u Njemu.

1 Ivan 2:27

But the anointing which ye have received of him abideth in you, and ye need not that any man teach you: but as the same anointing teacheth you of all things, and is truth, and is no lie, and even as it hath taught you, ye shall abide in him

1 John 2:27
Last edited by Nocty on 05/05/2016 09:45, edited 1 time in total.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#2 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by dustaban »

Za pocetak nauci kako se zarez meĆe
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#3 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

to ti je sve u zivotu sto imas jel?
zarez?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#4 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by arzuhal »

Zarez glavu čuva a tačka je kvari, rekli bi nekako drevni gramatičari. Ima ona čuvena kada je poslana poruka upravniku tamnice po kuriru, vezana za poduzimanje mjera prema jednom zarobljeniku, u kojoj je pisalo samo:

Osloboditi ne ubiti

Kuriru milostivog srca bilo žao pa, vidjevši priliku da izmjeni sudbinu nesretnog zatvorenika, metne zarez u poruku:

Osloboditi, ne ubiti

Al' pusti @dustabana ovaj put, u pravu si, samo piši :thumbup:
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#5 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

da,radi se o tajnim drustvima i kultovima i ucenjima,koje utice na istinske promjene
ali umjesto na bolje sve je pogresno shvceno pa i kidnapovano od "ko god je bio glavni tad"(rim) i sad imamo sta imamo

jel dosta zareza ? :nargila:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by insomnia78 »

e jesi ih pored'o
Jes' ti is'o u skolu ikako?
Doduse, jebo skolu. Danas, ionako sve imas na YT
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#7 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

jesam,pa me prekinuli ljudi sto su promasili zivot i poentu zivota
ti znanje koje ja imam neces steci na jutubu,samo se mozes uputiti ,suprotno od mog slucaja gdje sam prvo stekao znanje pa onda upute.

jel ti imas veze s vezom?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#8 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by ¤ jelena ¤ »

Dekodirana kriptografija, vatrena furuna... uuu :shock: pratim. :meza:

on topic

Nema hljeba bez motike, ni vizije bez bunike!
User avatar
moa
Posts: 3622
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#9 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by moa »

Dobra gudra ova gljiva. Mogu se i zabe lizat, kazu jos bolji efekat.
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#10 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

¤ jelena ¤ wrote:Dekodirana kriptografija, vatrena furuna... uuu :shock: pratim. :meza:

on topic

Nema hljeba bez motike, ni vizije bez bunike!
hvala,ovo kad procitam dan mi pocinje mnogo raspolozenije :)
rijeci su siromasne na spram iskustva
ja se sjecam jednom kad sam bio mladji(oko 22) prije deset godina,zadesim se tako u svojoj kuci(nisam imo gdje drugo)(drugovi otisli na parti,ja nisam htio) i tako zavrsim druzit se sa svojom mamom :) prica ona meni tako neke dogodovstine a ja sjedim na kaucu mahinalno u lotus poziciji i osjecam iz solar plexusa svaki nadolazeci uspon i pad vjetra(vrata su bila otvorena) prije nego sto ce se desiti...nista tad nisam znao o opsirnosti i koliko uticaja ima na sve(t) ali naravno kako mozes zamislit poceo sam da predpodstavljam da se pitam i da sumnjam.Onda bez icije pomoci(osim allegrove) poceo sam da sklapam puzzle bas kao i on kad je sklapao spise :) Samo sto je on moro proc fakultete ,kritike (da su samo bule kritike)i 20 godina strpljivog rada...meni je od kako je 2012 prosla sve ubrzano i nesto se tu probudilo u ljudima koji su znatizeljni i zude za istinom i esencijom.
Terapaja,esaja,ijasija(azija) (fizicari) (ljecnici)
postoje kapi ulja koje lijece glaukomu tako sto se direktno u oko sipa ili maze na krpu i ostavlja se pacijentu na ocima odredjeni period....
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by karanana »

hocu i ja otih gljiva da probam da mi bude fino.
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#14 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

forest gump wrote:VOTAFAK?
haha
jel treba pogurat malo komsija ? :)
karanana wrote:hocu i ja otih gljiva da probam da mi bude fino.
ko kaze da ce ti bit fino? :)
bice onako kako zavisi od tebe i koliki stepen naucenosti imas.
Ali takodjer uvjek moze bolje i progres se naknadno stice.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#15 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by ¤ jelena ¤ »

Nocty wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Dekodirana kriptografija, vatrena furuna... uuu :shock: pratim. :meza:

on topic

Nema hljeba bez motike, ni vizije bez bunike!
hvala,ovo kad procitam dan mi pocinje mnogo raspolozenije :)
rijeci su siromasne na spram iskustva
ja se sjecam jednom kad sam bio mladji(oko 22) prije deset godina,zadesim se tako u svojoj kuci(nisam imo gdje drugo)(drugovi otisli na parti,ja nisam htio) i tako zavrsim druzit se sa svojom mamom :) prica ona meni tako neke dogodovstine a ja sjedim na kaucu mahinalno u lotus poziciji i osjecam iz solar plexusa svaki nadolazeci uspon i pad vjetra(vrata su bila otvorena) prije nego sto ce se desiti...nista tad nisam znao o opsirnosti i koliko uticaja ima na sve(t) ali naravno kako mozes zamislit poceo sam da predpodstavljam da se pitam i da sumnjam.Onda bez icije pomoci(osim allegrove) poceo sam da sklapam puzzle bas kao i on kad je sklapao spise :) Samo sto je on moro proc fakultete ,kritike (da su samo bule kritike)i 20 godina strpljivog rada...meni je od kako je 2012 prosla sve ubrzano i nesto se tu probudilo u ljudima koji su znatizeljni i zude za istinom i esencijom.
Terapaja,esaja,ijasija(azija) (fizicari) (ljecnici)
postoje kapi ulja koje lijece glaukomu tako sto se direktno u oko sipa ili maze na krpu i ostavlja se pacijentu na ocima odredjeni period....
Ne poznajem materiju i sa religijom sam na vi, kao i sa iracionalnim, neobjašnjivim fenomenima, iskreno, ali se sjećam da je prije nekoliko godina jedan forumaš na ovom forumu pisao o ovim iskustvima....to nešto DMT :D ... i da mi je bilo zanimljivo čitati...što da ne... :)

Kad kažeš Allegro, jel se to odnosi na onog britanskog arheologa...Svici Mrtvog mora ili tako nekako? :oops:
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#16 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

da,john marco allegro,agnostik(kao i ja)
diplomirani lingvista koji je pomocu svog akademskog znanja i poznavanja kljucnih jezika (sumer,hebrew i grcki) 20 godina sklapljao spise iz mrtvog mora i na kraju vidio da tu nesto ne stima
da se podudara sa novim zavjetom...Kad se sve skupi i sabere rekao je "covjek ne moze a da ne misli da je pogresna strana pobjedila)
dmt je najjaca substanca na svijetu,mozda i u univerzumu.
nas mozak(tacnije hipofiza) je stvara dok sanjamo.A nalazi se u centru mozga i to je oko horusovo(jer izgleda poput oka)

Image

Image
Invincible
Posts: 165
Joined: 30/03/2016 18:24

#17 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Invincible »

Očito neka jebena psihoaktivna supstanca je DMT.

Kad se DMT udiše ili konzumira, u zavisnosti od doze, njegovi subjektivni efekti se kreću u opsegu od kratkotrajnih blagih psihedeličnih stanja do moćnih impresivnih iskustva, koja obuhvataju totalni gubitak veze sa realnošću, što može da bude izuzetno ekstremno.[11]

,,DMT je po svojoj strukturi sličan psilobicinu iz psihoaktivnih gljiva, što će reći da puca na halucinacije i općenito dobro raspoloženje. Osim s gljivama, mogli bismo ga usporediti s LSD-om, s tim da radi o mnogo jačoj drogi, koja na otprilike pola sata (+/- 20-ak minuta, ovisno na koji ga način konzumirate) gotovo potpuno odvaja osobu od stvarnoga svijeta. Tu govorimo o opakim halucinacijama, putovanju kroz vrijeme, napuštanju vlastitog tijela, razgovoru s vanzemaljcima i ćaskanju s Bogom (od tuda i naziv “Božja droga”).

Koliko je opasno: DMT i njegovo djelovanje na ljudsko tijelo praktički niti nije istraženo, pa je nezahvalno govoriti o tome postoji li neka veća opasnost ili ne. Teško da se čovjek može predozirati, ali tako moćni tripovi bi mogli izazvati neke trajne posljedice na psihu.''


Ovo se kod tebe već jasno uviđa, tvoj život, što se mene tiče radi šta ti volja, ali ako nastaviš s ovim, prognoziram ti još teža oštećenja mozga i distorziju realnosti, možda završiš u svetoj pećini Jagomir.
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#18 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

citav svijet je u pecini jagomir
ti mi pricas price a ja ti pricam licna iskustva
kroz koja ti nisi proso
a tek realnost distorziranu
mi u nasoj realnosti imamo enteogene
ne znam sta ima u tvojoj...

dmt se proizvodi u ljudskom mozgu
isto i u mnogim biljkama.
lsd? glavna substanca je psilocybin(izolovana hemikalija iz gljive)
ti meni naso pricat price ovdje iz svog kaveza...

ti si onaj sto me pito za smrcka(morel gljivu)
mislis da si ispo pametan s tim pitanjem a ?
mislis ko ti mene naso zezat a?
pa znam te a da te i ne znam :)
pogledaj dom svoj andjele...

Image
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#19 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by medjutim »

Nocty mores li preporucit kakvijea gljiva da me vrate na fabricke postavke?
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#20 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

nisam ja ovdje da preporucujem ista nego da citas i gledas
i sam pocnes razmisljat
User avatar
samsonsam
Posts: 1781
Joined: 18/09/2008 01:19

#21 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by samsonsam »

a koje to gljive koristis za citanje i gledanje ? ;krtola:
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#22 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by cassius »

jel sta znaci ako trenutno dok ovo tipkam sjeidm u lotus polozaju :D
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#23 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by raoul duke »

Pojedi gljive I spoznaj svog boga.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#24 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by broj dva »

Nocty wrote:
samo za one koji razumiju engleski
mnogo sam pisao o ovoj temi na religiji ali sto bi da me ganjaju bakljama i vilama po selu ,ne treba mi to ,smjesno je kako jest vec ionako :)
malo je dugo ali moze se u prekidima gledati i znanje pogotovo za ljude koji tragaju za znanjem je enormno.
moj tragicni zakljucak nakon sto sam sam prosao kroz "vatrenu furunu" je da se ovo znanje nikad nece pihvatiti u cjelosti i prikazati to tako da ljudski mozak moze da razumije dekodiranu kriptografiju.Mi svoju djecu naprimjer iniciramo bacajuci ofarbana jaja na livadu i onda nastaje opsti haos sa roditeljima i djecom ,ko ce vise jaja skupit.Ljudi to rade a ne znaju zasto to rade(ta slika koja se redovno desava i ponavlja u americi s roditeljima i djecom za uskrs je ujedno i stanje u kojem je cijeli svijet)

potraga za svetim gralom ,alternativni naziv teme :)

A vi - Pomazanje koje primiste od njega u vama ostaje i ne treba da vas itko poučava. Nego njegovo vas Pomazanje uči o svemu, a istinito je i nije laž, pa kao što vas je ono naučilo, ostanite u Njemu.

1 Ivan 2:27

But the anointing which ye have received of him abideth in you, and ye need not that any man teach you: but as the same anointing teacheth you of all things, and is truth, and is no lie, and even as it hath taught you, ye shall abide in him

1 John 2:27
---
Odgledao sam 45 min. filma, izgleda interesantno. Ostatak cu odgledati kad skupum dovoljno zivaca da izignorisem onaj umobolni i odvratni techno soundtrack kojim su iz nekog neshvatljivog rqzloga usrali film. Nadam se da nauka temeljito istrazuje uticaj gljive na ljudsku svjest. Moja ogranicena iskustva sa psihoaktovnim gljivama ( ne ove iz filma) mi govore da ima tu nesto cudno i misticno, sa potencialom da uzdigne svjest.
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#25 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

citav film je bitno odgledati,negdje pri kraju stane samo,mada tu je vec sve receno sta treba.
Post Reply