tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#201 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Ramzess Veliki »

Nastasia wrote: Jebem ti bolje vozim napušena nego inače :lol:
I ja sam to govorio za motor dok nisam uletio liku pijan kroz avliju u susnicu sa kukuruzima. :faraon:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#202 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nastasia »

Ramzess Veliki wrote:
Nastasia wrote: Jebem ti bolje vozim napušena nego inače :lol:
I ja sam to govorio za motor dok nisam uletio liku pijan kroz avliju u susnicu sa kukuruzima. :faraon:
Pijan? Razlika između naduvanog čovjeka i pijanog je drastična vjeruj mi.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#203 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by mad_max_ba »

Nastasia wrote: Jebem ti bolje vozim napušena nego inače :lol:
ja sam bio ubjeđen da je tako

sve do jednom
.......
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#204 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Ramzess Veliki »

Nastasia wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Nastasia wrote: Jebem ti bolje vozim napušena nego inače :lol:
I ja sam to govorio za motor dok nisam uletio liku pijan kroz avliju u susnicu sa kukuruzima. :faraon:
Pijan? Razlika između naduvanog čovjeka i pijanog je drastična vjeruj mi.

Jednom sam se vozio u punom autu, nas petorica, ja slucajno naisao I utrpaju me sa njima, i sretnu neku ekipu u drugom autu na Ivan sedlu, i stanu se trkat. Ovi drugi brzo odustali, pametni, ovi u mom autu poludjeli, vozac vristi niz Bradinu "Da nas okrenem?" Ja galamim "Ne seri idiote!" Ostali vriste "Nemas muuuudaaaa!" Vozac vristi "OKRECEEEM!" - i na nizbrdici povuce rucnu - tad sam tek shvatio da se vozim sa totalno napusenim idiotima. Auto se pocne okretati, skripa guma (sreca bilo je oko 3 ujutru, nigdje nikoga), oni vriste od ushicenja ... nesto puce i auto se ugasi i ... klizi pravo prema provaliji ... na tom mjestu nema odbojne ograde jer je neka cestica prema dolje ... farovi obasjavaju nistavilo - ja u sredini na zadnjem sjedistu udaram ove idiote i govorim da iskacu iz auta, njih cetvorica samo bleje u farove i u glas izgovorise "Uuuu .... jeboteeee ... :shock: " ... i ni makac, ukocili se skroz ... auto klizi prema ponoru, ja ne mogu preko idiota do vrata - reko u sebi "E vala ces ga bijedno skoncat' radi drogiranih budala ..." ... kad nesto puce u trapu i auto samo stade - pred provalijom. Izadjemo lagano van, idioti se sabrase, stoje i gledaju dolje - "Sto je ovo nama trebalo? :? " Zasto je stalo nikad nismo shvatili ...
Govorim o ekipi od kojih su neki izginuli igrajuci napuseni ruskog ruleta, a jedan je ostao bez ruke do ramena kad su igrali ko ce duze drzati eksploziv sa zapaljenim fitiljem u ruci, opet napuseni.

Jednom sam vidjeo pijanca kako tetura preko ulice i svali se u jarak, i pocnem se smijati toj sceni i nesretniku ... a zatim shvatim da sam i ja imao istih takvih pijanstava, i zamislim sebe u njegovoj ulozi, kako gledam takvog sebe necijim drugim ocima. Zgadilo mi se svako moje tesko pijanstvo.

Iz tih razloga ne furam se na droge ni na oblokavanja, mozes se furat nadrogiran I pijan da si supermen, da si cool, da mozes duze jebavat', da si faca ... ali nista od toga nije istina.

Zadnjih godina vise sam se navukao na dobro susenu pecenicu i jagnjetinu uz poneku pivu ... narucim kilu plecke kod Maksumica, kakve droge kakvi bakraci ... droge su za slabice a ja nemam kad da budem slab.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#205 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nastasia »

Mislim, ne bih se sad natezala sa tobom Ramo,nije tema ipak.

Oni koji napušeni budalasaju i glume neku silu, su takvi i kad nisu napušeni samo što ih rijetko budalasanje u trijeznom stanju odvede do ekstremnih situacija. Znam masu ljudi koji piju, puše, drogiraju se, i znam da su svi oni najnormalniji kad su napušeni (i trijezni naravno). Ne mogu se alkohol i trava porediti nikako. Trava nikad iz mirnog staloženog čovjeka neće izvući nasilnika, a alkohol može i hoće prije ili kasnije. (ako je u pitanju ozbiljno opijanje, a ne par čašica sa rajom).

Nije ni važno sve to, ja znam tačno kakva sam kad nešto uzmem i šta sam u stanju a šta nisam u stanju radit, tako da ja i dalje odgovorno tvrdim da daleko bolje vozim napušena nego trijezna, jer inače rijetko vozim i u popriličnom sam grču i strahu prilikom vožnje. Trava me samo opusti pa mi je i vožnja auta prirodnija i lakša.

Oni koji puše da se urokaju i izgube pojam o sebi i prostoru oko sebe, oni koji piju da se obandače i slično, su ljudi koji su svakako budaletine i kad su trijezni i baš me pretjerano ne zanimaju. Takva nisam i sa takvim se ne družim i vazda ću radije sama kod kuće i zapalit i popit nego sa nekom budaletinom koja će mi dovest život u opasnost.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#206 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by KIseljak12 »

Ne trebas se nista natezati, stvar je objektivno jasna.

I sam i popijem i zapalim, a nikada ne vozim pod tim uticajem. Glavni razlog toga je sto je, pogotovo tada, moja percepcija sopstvenih sposobnosti daleeeko od objektivne. Prema tome, koliko god mislio da napusen bolje vozim, nikada to ne radim (pogotovo ako sam se zvekno). Ima razloga za to, jedan od glavnih je smanjeno vrijeme reakcije.

Takvo ponasanje i stav je nezrelo, da ne kazem djetinjasto i u rangu je onih sto glume kad se napuse.

I jedni i drugi doprinose vec veoma losem imidzu uzivatelja marihuane i koce u borbi za legalizaciju.

P. S. Da se razumijem, ne pusim ovu pricu droge su za slabice. Droge su za drogiranje. Slabost je za slabice. Ne mogu tih jebackih prica, al on fakat.
Ljudi koji polete da drugima prisiju etiketu slabica, a sebe izdignu samo na osnovu cinjenice sto recimo ne zapale kakav hox s vremena na vrijeme.
Evo da i ja zalijepim koju etiketu: slabic je svako ko ne moze odjednom (samo papir, nista bongovi) ispusiti 3 g
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#207 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nastasia »

Ma nije na ovoj temi niko ni rekao da se slabići drogiralu, ili da se samo slabići ne drogiraju. Totalno nebitna stvar.

Slabići polaze za trendovima, rajom, popularnim stvarima, rade stvari koje ne žele da bi bili prihvaćeni. Za mene je to slabost.
Mi smo u društvu imali prijateljicu koja nikad nije htjela sa nama zapaliti. Mi godinama se skupljamo i pušimo skupa, dođe i ona, ali neće. Za mene je to stav, veličina, nikako slabost. Držati se svog principa bez obzira na društvo, na svoje prijatelje ...

Ja opet kažem, pušim je već nekih 7-8 godina, i znam tačno kako i u kojim situacijam utiče na mene i šta sam u stanju a šta nisam u stanju raditi. Vozila sam napušena, razgovarala sa roditeljima, bila na predavanjima na fakultetu, masu ispita sam položila napušena (što je recimo nekome nezamislivo da se može skoncentrisati na matematičke jednačine napušen) i još masu nekih drugih stvari.

Ne možeš ti mene ubjeđivati da nije tako, kad jedino ja znam kakva mi je percepcija i reagovanje kada nešto uzmem. Trava je takva droga da na svakoga djeluje drugačije. Masu ljudi recimo trava natjera da se otvore, da pričaju, dok ja koja sam inače prava brbljivica jednostavno zašutim, bude mi mrsko pričati. I tako te neke sitnice, na svakoga djeluje drugačije.

Ne možeš ti mene ubjeđivat da na mene djeluje isto kao i na tebe i ne možeš me ubjedit da nije tačno ono što sam rekla ZA SEBE (znači nikako ne mislim da svi ljudi kad se napuše su bolji vozači ili bolji bilošta) isto kao što ne mogu ja tebe ubjeđivat da voziš ekstra kad si napušen, kad ti znaš da nije tako.
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#208 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

Nastasia wrote:
Russki wrote:Čitaj bre. Ima svega. O gljivama.
A to, probala sam ja jednom :( gljive pa mi nije nešto wow strano.

Al' fala vidim ima baš svega :D
Šta si probala? Malu dozicu sigurno.(plus jednom nije dovoljno)Kad bi ti ja čaj napravio od floridskih psilossjbi nebo bi ti se otvorilo a usta ti nebi trebala za komuniciranje sa mnom.

Probaj jedno 10 grama pa mi onda pričaj

Ja kod Jarana Lego guzicom na tabure a glavom na kauč
I vrtim se iznad ventilatora svoje kuće haha...gledam starce kako sjede i pogotovu staru kako se brine gdje sam ...kad eto ti ih na vrata kod Jarana za malo vremena haha...evo ti stari ključ od auta Reko ja cu ostat ovdje i nije problem .docu kuci kasnije...sljedeće staroj nije bas to bilo dovoljno pa je kasnije policija morala dolazit kuci hahaha... I ain't done shit officer .she's tripping...
Last edited by Nocty on 25/09/2018 08:02, edited 1 time in total.
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#209 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

MaD_ProfessoR wrote:
Pazi prezimena
Stem od gljive
Kimatika na dijelu
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#210 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

Njanjavi wrote:
Nastasia wrote:Kako lucidne snove? De to malo detaljnije :D
Ovih pet sam osjetio najvise zbog ove dvije vece.
Hahahaha

Pantherina a?
Sinovi gromova
Dosta inkantacija ima o njoj i u Bibliji
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#211 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

Ramzess Veliki wrote:Jedan moj jaran se napusio sa ekipom, I nakon nekog vremena dosao sebi i gleda ostale, oni skacu iza kauca, bacaju se ispod fotelje, puzu po podu ... on konta koji im je vrag, a zatim ugleda na zidu poster Ramba i skonta furku ... :lol:
Kakva djeca lol
Ja se napusim prije nego sto se napusim dokle je doslo vise
Pa onda idem najnormalnije na pos'o
Il pecat ajkule cekicare lol
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#212 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

Nastasia wrote: Ne možeš ti mene ubjeđivat da na mene djeluje isto kao i na tebe i ne možeš me ubjedit da nije tačno ono što sam rekla ZA SEBE (znači nikako ne mislim da svi ljudi kad se napuše su bolji vozači ili bolji bilošta) isto kao što ne mogu ja tebe ubjeđivat da voziš ekstra kad si napušen, kad ti znaš da nije tako.
Ne možeš nekog ubjedjivat koji nema iskustva da kad se navikneš na travu da postane kao malo jači čaj(sa dodatnom paranojom koju moraš da oblikuješ u svoju korist kasnije ) ti si to vidim vec savladala u svoju korist a ne u gluposti.Npr kako sam se ophodio s kolegama na poslu danas? Sta sam trebo? Ovako/onako... Kako da se najbolje spremim za test.. to je saveznik
To je ono što je ljude izvuklo iz majmunizma :)
Ne trava nego gljive tačnije ona je malo kasnije došla ili bolje rečeno ljudi do nje.Nakon što su sišli s drveća kad su ovi gušteri pomrli veliki....i rekli now its our turn to fuck some shit up...a ove gustere cemo koristit za benzin u autu dok idemo u gljive vozit ...isto ko sto i oni nas koriste za benzin al to su neki drugi gusteri sad da ne lutam previše
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#213 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

Nego mene interesuje zasto Saturn sa permanentnom olujom na sjeveru svog hexagona salje signal na (naš?)mjesec a on satelit odbija na nas i čini ovaj Matrix .Ovu realnost,ovo tijelo...

To mene interesuje

its all about the cube baby


Image (leaving New York never easy)

Image
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#214 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Russki »

Samo mašrumsi
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#215 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Ramzess Veliki »

Jes' mi dosadno na poslu, sad bih po' kile tih ludih pojeo … :sad:
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#216 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Russki »

Samo nećural bajo moj :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#217 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Ramzess Veliki »

Ukradoh od Eurosmijeha … :lol:

Image
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#220 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

Ramzess Veliki wrote:Jes' mi dosadno na poslu, sad bih po' kile tih ludih pojeo … :sad:
E vidio bi ti boga svog
Pješke bi kući otišo bez da bi i zdravo reko.
Nisu gljive zajebancija.Nit za iskusne a kamoli početnike.
Nikakve veze nema sa halucinacijama takodjer.Nista što već nije tu se ne pojavi.Imas drugačije misli uglavnom.
Vid ti se poboljša kao i po noći.
šta ti misliš kako je čovječanstvo napredovalo?
Proguglajte stoned ape theory.
MaD_ProfessoR
Posts: 797
Joined: 16/11/2012 12:00

#221 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by MaD_ProfessoR »

hali gali halid wrote:
:thumbup: dobra epizoda, al narator zakri :mrgreen: ko iz Pčelice Maje :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#222 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Ramzess Veliki »

Nocty wrote:
Ramzess Veliki wrote:Jes' mi dosadno na poslu, sad bih po' kile tih ludih pojeo … :sad:
E vidio bi ti boga svog
Pješke bi kući otišo bez da bi i zdravo reko.
Nisu gljive zajebancija.Nit za iskusne a kamoli početnike.
Nikakve veze nema sa halucinacijama takodjer.Nista što već nije tu se ne pojavi.Imas drugačije misli uglavnom.
Vid ti se poboljša kao i po noći.
šta ti misliš kako je čovječanstvo napredovalo?
Proguglajte stoned ape theory.
Jeo sam mlijecnice i nista, sve isto ... :sad:

Mozda sam imun ??? :lol:
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#223 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

De nemoj bit budala
Jeo sam ih i ja na romaniji uz sirogrize prije rata pa nam došo jedan jež u posjetu pa se opet ne hvalim :) Plus što sam njemačkih čaura našo gore.Il partizanskih ko zna...

Znaš li ti da gljive rastu ispod jelke i da su to istiniti poklini.Najbolji na svijetu :) sve ostalo su sitnice i za ubijanje dosade Psilocybe gljive nisu za ubijanje dosade nego za ubijanje tvog ega.Pa kad nisi spreman Bogu se molis da te pusti i od šta ti je to trebalo :)
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#224 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

Dobar video .kad vidis kolko pregleda ima bude ti valjda jasnije a već i znas uostalom kakav je svijet
Post Reply