tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#176 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Njanjavi »

Nastasia wrote:Kako lucidne snove? De to malo detaljnije :D
Ovo je malo zajebanija gljiva, jaca je par puta od amanita muscarie samim tim i manje je treba količinski pojest.
Ovih pet sam osjetio najvise zbog ove dvije vece.
Prvu noć nakon konzumacije sam imao normala lucidne snove, pozitiva i sve bi ok.
Al ta gljiva je ono, nes ti kad ti oces vec kad ti ja kazem.
Tek noc poslije me spuca san da sam se sasro od straha.
Sanjam kao ocu izac pred kucu, stimam muziku i zvucnike razvodim, izađem na balkon, neobjasnjivo osvijetljeno sve i ja zvirljam odakle dolazi, nidje nista na nebu, pogledam ispod balkona, sjena od drveta baca mrak na beton ispod balkona i stoji neko biće velicine djeteta, plovi, glajduje, lebdi, ne krece se koracima vec neprimjetno glajduje, gleda prema meni gore, lice bjeloooo haos, nista na faci nema, ni oci ni nos ni usta, prazno sve a bjel ko nishan, derem se halo stas mi u avliji, ko si, ni mukajet mi.
Kontam se bil skocio na glavu mu, strava odsustvo kontrole, paralizirajuci strah.
Probudim se, hanumu zovnem na viber, rekoh joj san, haj reko samnom budi samo da pisham, nisam smjeo ustat da piskim sam.
Inace pisham po noci sa balkona, ne smjedoh tu noć, ispiso se u hali.
Zaspem opet, smirio se malo.
Sanjam u mahali dje mi je mati na ulici kao snijeg pao, trebam proc tim djelom, stoji na grani piton, jede velku macku, leoparda il nesta slično, jos naroda stoji kraj mene ja vadim tell i slikam.
Pored toga stoji lik na kroseru, sa njim na motoru lav i jos jedna velka macka.
I ja do stana materinog, ulazim u sobu i burazu govorim za to i kao imam dokaz dogadjaja i pokazijem im.
U to neki kosooki specijalci ulijecu kroz prozore, pucnjava izbija i ja iza stoka pucam u njih, pobijem kosooke i u frci iskacem kroz prozor al ne padam vec lebdim nema gravitacije.
Po podu bruka zmija i gmizavaca, krokodila, lebdim sve vrjeme i lagano se krećem ispod drveca a na krosnjama pun kurac krokodila.
Slijećem i pedesetak metara ispred mene ogromna gorila, al gorila napravljena od dragog kamenja i zlata.
I ja u ruci imam crven dragi kamen, i znam da trebam opalit gorilu sa njim da nestane.
I kontam se kako cu mu dohakat sa tolisnim kamenom.
Ne ide prema meni, statican je al baca prema meni prvo ogromnu narukvicu oblika zmije u spirali velicine gume od velkih dampera, izbjegnem to, frljaca onda prsten iste velicine, izbjegnem i to i bacam dragi kamen i on nestaje al ostane obican zlatni prsten i stavljam ga na srednji prst i kontam kako mi je velk.
I juce sam ih nabro tri komada, pojedem sinoc, sinosnji snovi su na fazon apokalipticne neke verzije drustva poslije nekog globalnog belaja al da ne davim oko toga nije ni približno strasno kao san od preksinoc :D
To oko gorile me nije prepalo sekunde kao ono bice oca mu jbm :)
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#177 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nastasia »

Russki wrote:Čitaj bre. Ima svega. O gljivama.
Jao hvala ti na ovoj stranici :sretan:

Kad sam vidjela da imaju teme o kaktusima, pala sam u nesvjest. :unesvijest:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#178 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Njanjavi »

Btw gorila je malo rec ogromna, barem tridesetak metara u njoj, jbo king konga :lol:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#179 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nastasia »

Njanjavi wrote:
Nastasia wrote:Kako lucidne snove? De to malo detaljnije :D
Ovo je malo zajebanija gljiva
Aha, ne znam, meni se iz ovoga što si ti ispričao ne čini zanimljivim.
Ja svakako imam poprilično stvarne snove i tako šarolike, srećom većine se ne sjećam, samo mi ostane taj neki osjećaj jeze u tijelu kad se probudim i neka blaga dezorijentisanost.

Ja sam jednom probala neke gljive, ja majke mi pojma nemam kakve :D :D baš sam vjerovala momku sa kojim sam ih probala, tako da sam znala da mi ne daje ništa prepreopasno, a i rekao mi je otprilike šta i kako da očekujem pa nije bilo strašno iskustvo uopšte, ima dosta i do toga gdje si, mi smo bili na vikendici u Neumu pa je baš bilo lijepo okruženje. Ja se sjećam da sam legla na livadu, i gledala travu kako raste, al' brate bukvalno vidim pred očima mi raste. I vazda je neko čudno biće u periferiji mog vidnog polja bilo, koje nije pričalo bosanski, ni bilo koji drugi jezik koji mi je poznat, al' sam ga sve razumjela. Pravo zanimljivo :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#180 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Njanjavi »

Pa u biti i dok nisam experimentisao sa gljivama imao sam cjeli zivot maltene lucidne snove, neobjasnjivo detaljne, vividne.
Od kataklizmicnih do drugih svjetova.
Sa ovim gljivama sam krenuo tek nedavno.
A ti si probala cubensis garant, psilocybinke.
To je vise za tripovanje u reali, ove koje ja nalazim su vise za shamanisticki pristup i sanjanje.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#181 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nastasia »

Njanjavi wrote:Pa u biti i dok nisam experimentisao sa gljivama imao sam cjeli zivot maltene lucidne snove, neobjasnjivo detaljne, vividne.
Od kataklizmicnih do drugih svjetova.
Sa ovim gljivama sam krenuo tek nedavno.
A ti si probala cubensis garant, psilocybinke.
To je vise za tripovanje u reali, ove koje ja nalazim su vise za shamanisticki pristup i sanjanje.
Ma ja, baš sam imala neke ... čudne u najmanju ruku tripove.
Ja pitam njega kao je l' se i ti nešto glupo utripuješ a on kao ne, ja se samo osjećam lijepo i stopljeno s' prirodom.

A ja ovamo vidim neko malo crveno stvorenje, znaš onaj glas u glavi koji kad hoćeš pred grupom ljudi da kažeš neko svoje mišljenje i pomisliš: ma šta ti znaš, šuti. Ono kad sam sebe sputavaš da kažeš ee ja to znam, ili da rizikuješ, ostaviš posao, ili da odeš na razgovor za neki posao a cijelo vrijeme čuješ glas u glavi koji ti govori da nisi ti za toga, da ćeš se obrukat. E ja sam bukvalno VIDJELA taj glas, to neko biće u mojoj glavi koje me čitav život sputava da budem ono što jesam i kažem ono što mislim i samo u jednom momentu sam ja počela da rastem, i rastem, i postala sam puno veća od njega i bukvalno sam ga pogledala i rekla: Aj bježi, veća sam od tebe. A ovaj momak pored mene ono u fazonu: aaa??? :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#182 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Njanjavi »

Pa sve je do tebe i tvog pristupa tripu.
Ako pustis strahu da vlada najebes jbga, ti si se jako dobro snašla.
Terence mckenna je jednom na havajima cuo panovu frulu, vidjeo pana, cuo ga kako se smije.
Zamisli te frke brate.
A rjec panika vuce korjen iz legende o panu, ko cuje njegov smjeh panicari.
U biti na psilocybinkama, ayahuasci i dmt-u oslabi opna izmedju dimenzija.
I zavisi sve od covjeka koji tripuje sta zeli i kakav pristup tome ima.
Terence se toliko ispraksao da je redovno komunicirao sa duhovima gljiva i biljaka.
Moze se tu srest masa entiteta, sto losih sto pozitivnih, sve zavisi od osobe do osobe i sta ga fura.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#183 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by insomnia78 »

A sta je ovdje lucidno svijuh ti
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#184 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nastasia »

Ma snašla sam se zato što sam od Sarajeva do Neuma ja njega peglala, šta da očekujem, kako da reagujem, da li ću ja biti svjesna da se tripujem ili ne, ma ono haos pitanja, ne znam odakle mu strpljenja stvarno da mi odgovara na sve što me zanimalo ali eto.

Čudno je to što sam ja mogla (mislim da sam se ovo ispraksirala pušenjem trave) u nekom momentu sama sebe da trznem i da skontam okej,uzela si nešto, ovo nije stvarno stanje, dozovi se, ko da te neko hipnotiše i pucne prstima i ti se osvjestiš. I onda jednostavno opet utoneš ponovo, k'o da zaplivaš.

Ne znam, imala sam dobrih tripova, imala sam i jedan jako jako loš.
Čini mi se da bi se gljive mogle koristit kao dobra psihoterapija, ko zna kako da ih koristi. Samo što mislim da ja baš i nemam muda za toga :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#186 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Njanjavi »

insomnia78 wrote:A sta je ovdje lucidno svijuh ti
Dozivljaj istog, vividnost situacije, donekle kontrola i svjesnost postupaka, okusi, mirisi, dodiri, emocije i andrenalin se cine mnogo stvarniji nego u obicnom snu :)
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#187 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Russki »

Nastasia wrote:
Russki wrote:Čitaj bre. Ima svega. O gljivama.
Jao hvala ti na ovoj stranici :sretan:

Kad sam vidjela da imaju teme o kaktusima, pala sam u nesvjest. :unesvijest:
Nema na čemu.

:thumbup:
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#188 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Pryda »

Narkomani jedni koji ste :D
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#189 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Russki »

Pryda wrote:Narkomani jedni koji ste :D
Ihhh, sve nas je više :D
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#190 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Pryda »

Russki wrote:
Pryda wrote:Narkomani jedni koji ste :D
Ihhh, sve nas je više :D
K - Za obavijesti o indikacijama mjerama opreza i nuspojavama upitajte svog veterinara :lol: :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#191 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Ramzess Veliki »

Jedan moj jaran se napusio sa ekipom, I nakon nekog vremena dosao sebi i gleda ostale, oni skacu iza kauca, bacaju se ispod fotelje, puzu po podu ... on konta koji im je vrag, a zatim ugleda na zidu poster Ramba i skonta furku ... :lol:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#192 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Njanjavi »

:bih:
Ramzess Veliki wrote:Jedan moj jaran se napusio sa ekipom, I nakon nekog vremena dosao sebi i gleda ostale, oni skacu iza kauca, bacaju se ispod fotelje, puzu po podu ... on konta koji im je vrag, a zatim ugleda na zidu poster Ramba i skonta furku ... :lol:
Mi na početku duvanja napusimo tako jednog hajvana i frajer izglumio cjeli jbeni terminator.
Gore mi budale sve vrjeme gledali u njega.
A sa haverom jednim se naduvah davno, par noći prije u mahali pjani zatvorimo druga u kontejner, tek nam došle one kante sa poklopcima i ubacimo hajvana, zamandalimo i vozali ga kroz mahalu satima.
Par dana poslije naduvam se sa haverom i spuca ga furka da trazi tog jarana po kantama.
U svaku jbenu kantu je zavirio i dozivao ovog hajvana mislec da je unutra :lol:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#193 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nastasia »

Alaselamet šta vi pušite...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#194 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Ramzess Veliki »

:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: Na sta izadje tema ... ali se ismijah k'o naduvan ... :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#195 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by insomnia78 »

Ja sto vi znate posjediti
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#196 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by walter kurtz »

Ko nijeje guzio sredjen nije ni guzio :|
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#197 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nastasia »

Ovi kad se napuse ko da LSD sloze, nesta skacu, neki terminatori, nesta divljaju.

Jebo mater ja kad se s rajom napusim mi svu noc igramo UNO i remija i onda se ja ispizdim jer ne znam igrat karti i odem pospremat stan il se dopisujem s forumasima :D :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#198 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Njanjavi »

Nastasia wrote:Ovi kad se napuse ko da LSD sloze, nesta skacu, neki terminatori, nesta divljaju.

Jebo mater ja kad se s rajom napusim mi svu noc igramo UNO i remija i onda se ja ispizdim jer ne znam igrat karti i odem pospremat stan is il se dopisujem s forumasima :D :D
To sto opisah hajvanu je sa samih pocetaka duvanja, sta smo imali od 15 do 19 najvise.
Sad je vec mnogo drukcije, zapali se ponekad uz kakav fin film il dokumentarac, il gdjegod u sumetini dok zora svice :D
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#199 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nastasia »

Njanjavi wrote:
Nastasia wrote:Ovi kad se napuse ko da LSD sloze, nesta skacu, neki terminatori, nesta divljaju.

Jebo mater ja kad se s rajom napusim mi svu noc igramo UNO i remija i onda se ja ispizdim jer ne znam igrat karti i odem pospremat stan is il se dopisujem s forumasima :D :D
To sto opisah hajvanu je sa samih pocetaka duvanja, sta smo imali od 15 do 19 najvise.
Sad je vec mnogo drukcije, zapali se ponekad uz kakav fin film il dokumentarac, il gdjegod u sumetini dok zora svice :D
Ma to je meni više gluma i preseravanje koga je više spucalo nego bilo šta drugo.
Ja sam prvi zapalila u 16toj i nikad nisam nešta skakala i pravila budalu od sebe, regularno sjedila na časovima napušena, regularno radila kontrolne, vozala se tramvajem, sve :thumbup:

Jebem ti bolje vozim napušena nego inače :lol:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#200 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Njanjavi »

Pa ima i toga, pogotovo na pocetcima :lol:
Post Reply