Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#376 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Bodkin »

apsidejzi wrote:Zapitaj se: Sta bih ja uradio da imam solidne ili mozda cak i odlicne rezultate ali ne dobijam poziv u repku (bilo koji sport) zato sto nema mjesta od babinih sinova i rodjaka dok mi istovremeno zvoni telefon a na drugoj strani menadzer iz Slovenije... zove me da dodjem u kamp na pripreme?

Odgovori na ovo i razumjeces odgovor na pitanje iz naslova teme!
Ko da ti odgovori? Ljudi koji se nikad sportom nisu bavili niti znaju kako to kod nas izgleda. Ne budi lud
User avatar
apsidejzi
Posts: 8259
Joined: 25/05/2013 23:49

#377 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by apsidejzi »

Bodkin wrote:
apsidejzi wrote:Zapitaj se: Sta bih ja uradio da imam solidne ili mozda cak i odlicne rezultate ali ne dobijam poziv u repku (bilo koji sport) zato sto nema mjesta od babinih sinova i rodjaka dok mi istovremeno zvoni telefon a na drugoj strani menadzer iz Slovenije... zove me da dodjem u kamp na pripreme?

Odgovori na ovo i razumjeces odgovor na pitanje iz naslova teme!
Ko da ti odgovori? Ljudi koji se nikad sportom nisu bavili niti znaju kako to kod nas izgleda. Ne budi lud
Meni niko ne mora odgovarati. Ja znam svoj odgovor i svako sebi treba odgovoriti. U BiH postoje dvije grupe ljudi i mala manjina trecih. U pitanju su uhljebi, neuhljebi i idealisti.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#378 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by It_is_a_Leclerc »

Oni koji pohode sportski podforum su tu "tajnu" davno demistificirali.

Ulaganje, strateško planiranje i ciljani razvoj koji postoji u većini razvijenim zemalja kod nas je misaono imenica. U kombinaciji sa vrlo nepovoljnim mentalitetom mahale, defetizmom i besperspektivnošću.

Nema nade. Treba se pomiriti s tim da ćemo zauvijek ostati najjadnija evropska sportska nacija.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#379 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Gojeni H »

apsidejzi wrote:Zapitaj se: Sta bih ja uradio da imam solidne ili mozda cak i odlicne rezultate ali ne dobijam poziv u repku (bilo koji sport) zato sto nema mjesta od babinih sinova i rodjaka dok mi istovremeno zvoni telefon a na drugoj strani menadzer iz Slovenije... zove me da dodjem u kamp na pripreme?

Odgovori na ovo i razumjeces odgovor na pitanje iz naslova teme!
Iako bi se vjerovatno radilo o veoma mladoj osobi koja realno ne moze izvrsiti takvu vrstu analize, ipak bih pokusao da objektivno sagledam situaciju i prvo utvrdim da li sam zaista dobar ili sam samo uvrijedjena i nadobudna budala. Onda bih vjerovatno pogledao koliko se uklapam u tim, ukoliko se radi o timskom sportu.
Drugo, sjetio bih se ko sam i odakle sam bez obzira na SVE drugo na svijetu.
Last edited by Gojeni H on 27/09/2017 09:27, edited 1 time in total.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#380 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Bodkin »

Gojeni H wrote:
apsidejzi wrote:Zapitaj se: Sta bih ja uradio da imam solidne ili mozda cak i odlicne rezultate ali ne dobijam poziv u repku (bilo koji sport) zato sto nema mjesta od babinih sinova i rodjaka dok mi istovremeno zvoni telefon a na drugoj strani menadzer iz Slovenije... zove me da dodjem u kamp na pripreme?

Odgovori na ovo i razumjeces odgovor na pitanje iz naslova teme!
Iako bi se vjerovatno radilo o veoma mladoj osobi koja realno ne moze izvrsiti takvu vrstu analize, ipak bih pokusao da objektivno sagledam situaciju i prvo utvrdim da li sam zaista dobar ili sam samo uvrijedjena i nadobudna budala. Onda bih vjerovatno pogledao koliko se uklapam u tim, ukoliko
Drugo, sjetio bih se ko sam i odakle sam bez obzira na SVE drugo na svijetu.
Sve to lijepo zvuci iz perspektive nekoga ko se nikad nije nasao u toj situaciji. Pogotovo ne u tim godinama nego pises o tome pogledom 50ogodisnjaka (izvini alo sam prebacio)
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#381 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Gojeni H »

Bodkin wrote: Sve to lijepo zvuci iz perspektive nekoga ko se nikad nije nasao u toj situaciji. Pogotovo ne u tim godinama nego pises o tome pogledom 50ogodisnjaka (izvini alo sam prebacio)
Zar nisam odmah tako i rekao?
Zato ova tema i jeste na ovom pdf-u a ne na sportu. Pokusavam da zamislim sta bi pripadnici par nacija rekli da im neko kaze da igraju za drugu reprezentaciju.
Jasta si prebacio. Nisi puno, 5-6 godina. :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#382 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Bodkin »

Gojeni H wrote:
Bodkin wrote: Sve to lijepo zvuci iz perspektive nekoga ko se nikad nije nasao u toj situaciji. Pogotovo ne u tim godinama nego pises o tome pogledom 50ogodisnjaka (izvini alo sam prebacio)
Zar nisam odmah tako i rekao?
Zato ova tema i jeste na ovom pdf-u a ne na sportu. Pokusavam da zamislim sta bi pripadnici par nacija rekli da im neko kaze da igraju za drugu reprezentaciju.
Jasta si prebacio. Nisi puno, 5-6 godina. :D
Kojih par? Pa toga imas svugdje na svijetu.

Zato i jeste glupost sto je na ovom pdf-u.

+-10% :-D
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#384 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by radostan dan »

da raspirimo malo temu...
mašala...a jedna brčanka i jedna bilećanka u timu.
User avatar
Johnzy
Posts: 290
Joined: 16/03/2013 19:58

#385 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Johnzy »

radostan dan wrote:
da raspirimo malo temu...
mašala...a jedna brčanka i jedna bilećanka u timu.
Ma sve su to naši. Prednost je što možemo da se dodajemo sa deficitarnim igračima. Još kad prođu ove dečje bolesti koje kao novonastale države nosimo i kad zacele rane iz prošlosti, moći ćemo bolje od Skandinavaca da prolazimo. Čačanska škola košarke može da rodi po dva pleja za sve reprezentacije sa ovih prostora, pa što ne bi igrali? Bolje oni nego neki siroma Amer.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#386 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by jasko_ba »

Samo bjezite iz Bosne, ovo vise nista nije normalno

Predsjednik Srpske Milorad Dodik donirao je po 20. 000 KM odbojkašicama Tijani Bošković, Brankici Mihajlović i Jeleni Blagojević nakon što su na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu osvojile zlatnu medalju za Srbiju.

Najbolja bh. karatistkinja odustaje od SP-a jer ne želi da joj roditelji dižu novi kredit
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#387 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by uglavnomja »

jasko_ba wrote:Samo bjezite iz Bosne, ovo vise nista nije normalno

Predsjednik Srpske Milorad Dodik donirao je po 20. 000 KM odbojkašicama Tijani Bošković, Brankici Mihajlović i Jeleni Blagojević nakon što su na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu osvojile zlatnu medalju za Srbiju.

Najbolja bh. karatistkinja odustaje od SP-a jer ne želi da joj roditelji dižu novi kredit
odbojkaska zenska repka bh ne postoji

isto kao ni rukometna, tako je neka zenska ekspresno dobila crnogorsko drzavljanstvo i stigla do finala, men's'cini
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#388 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Gojeni H »

uglavnomja wrote:
odbojkaska zenska repka bh ne postoji

isto kao ni rukometna, tako je neka zenska ekspresno dobila crnogorsko drzavljanstvo i stigla do finala, men's'cini
Otkud nema rukometne?
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#389 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Gojeni H »

jasko_ba wrote:Samo bjezite iz Bosne, ovo vise nista nije normalno

Predsjednik Srpske Milorad Dodik donirao je po 20. 000 KM odbojkašicama Tijani Bošković, Brankici Mihajlović i Jeleni Blagojević nakon što su na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu osvojile zlatnu medalju za Srbiju.

Najbolja bh. karatistkinja odustaje od SP-a jer ne želi da joj roditelji dižu novi kredit
Treba raja bjezati zato sto je Dodik cetnik, ili je to nesto novo, ili ...? Ne kontam.
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#390 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Stari_Jarac »

uglavnomja wrote:
jasko_ba wrote:Samo bjezite iz Bosne, ovo vise nista nije normalno

Predsjednik Srpske Milorad Dodik donirao je po 20. 000 KM odbojkašicama Tijani Bošković, Brankici Mihajlović i Jeleni Blagojević nakon što su na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu osvojile zlatnu medalju za Srbiju.

Najbolja bh. karatistkinja odustaje od SP-a jer ne želi da joj roditelji dižu novi kredit
odbojkaska zenska repka bh ne postoji

isto kao ni rukometna, tako je neka zenska ekspresno dobila crnogorsko drzavljanstvo i stigla do finala, men's'cini
Kako ne postoji? čak su igrale i kvalifikacije za SP 2018. evo ti link:
http://www.cev.lu/Competition-Area/comp ... 7&PID=1527
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#391 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by jasko_ba »

Gojeni H wrote:
jasko_ba wrote:Samo bjezite iz Bosne, ovo vise nista nije normalno

Predsjednik Srpske Milorad Dodik donirao je po 20. 000 KM odbojkašicama Tijani Bošković, Brankici Mihajlović i Jeleni Blagojević nakon što su na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu osvojile zlatnu medalju za Srbiju.

Najbolja bh. karatistkinja odustaje od SP-a jer ne želi da joj roditelji dižu novi kredit
Treba raja bjezati zato sto je Dodik cetnik, ili je to nesto novo, ili ...? Ne kontam.
Zato sto je sve naopako. Ovaj krmak bi najradije da svi igraju za Srbiju, ne vjerujem da ce se ista promijeniti. Isto kao i za mog komsiju u Zepcu, odlican rukometas, ali familija i skola guraju i uce ga, samo treniraj i jednog dana igrat ces za Hrvatsku. Ovi "nasi, probosanski" :-) zajebali bi i mater rodjenu samo da uzmu neke pare. Vjerujem da ce ova karatistkinja sad dobiti neke donacije, kao i sto obicno bude nakon pisanja, ali dzaba kad nista nije uredjeno sistematski. A znaju ih svi povuci na slikanje kada se ostvari uspjeh.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#392 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by uglavnomja »

zanimljiv tekst, fino napisan, u borisovom stilu, ali bas se i ne slazem :-? bile su i raza i vesna bajkusa i mara lakic i danira nakic ... zvijezde u onoj zemlji. i imale su podrsku svih nivoa vlasti.




danas zaboravljena raza u fibinoj kuci slavnih :thumbup:

"...I stvarno, pogledaju gnomovi malo bolje, a ono Raza na pozor nici Nejsmit Arene, Kuća slavnih klasa 2017, sama među muškim divovima, u društvu sve do jednog Najvećeg među Najvećima: Valdis Valters, onaj ubojica što nam je u Madridu 1986. nakon Sabonisa i Homičusa zabio treću tricu u četrdeset sekundi, pa Moše Miki Berkovic, legenda Makabija koji u evropskoj košarci sedamdesetih i osamdesetih nije bio još samo Dražen Petrović, onda Pero Kameron, onaj maorski džin koji je tamo s pacifičke pučine na dnul kugle Zemaljske sam samcat dovukao Novi Zeland u polufinale Svetskog prvenstva u Indijanapolisu 2002, uz njih Toni Kukoč, najčuvenija evropska levica posle Karla Marksa, i Duda lvković, selektor reprezentacije bez države, trener najvece bijele momčadi svih vremena, potom - govno se čovjeku smrzne dok piše - Veli Crni Jože Šejkil O'Nil, a za njima, da se istoriji za puta nađe, kompletan mitološki "Drim tim" iz Barselone 1992. sa sve Majklom Džordanom, Larijem Birdom i Medžikom Džonsonom.

I među njima, sunce ti jebem, Razija Mujanović iz sela Ratkovići kraj Čelića podno ljute Majevice!
..."

http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/porta ... -patuljci/
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#393 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by zg1911 »

seln wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Point. wrote:Za Hrvate znamo, pokrali su sve sto valja iz Bosne i sto se moli Mariji i Isusu, od tenisera, preko rukometasa, kosarkasa pa do nogometasa. Srbi slicno ali u manjoj dozi. Dodaj na to da pola ljudi u BiH navija protiv sopstvene drzave i tudje dozivljavaju kao svoje i to je to, otprilike. A i ima do naseg mentaliteta generalno, ono sto mi izbacimo i to raja pljuje, pa ljudi i dan danas jednog Dzeku pljuju recimo, ismijavaju i sta se ima vise pricati.
Izvini, ali niko nije nikog pokro. Nece ljudi da igraju za BiH, hoce za Hrvatsku i tu je kraj price. Ne mozes ti nikog tjerat, a i jebo igraca koji igra natjeran...
Onda, da ne poredimo uspjehe Srbije, Hrvatske i Bosne, vec Srba, Hrvata i Bosnjaka... to je to, zar ne?
Cast svim Srbima i Hrvatima koji igraju za BiH, ali oni najkvalitetniji su se odlucili za "matice".
Da se ne lazemo, Hrvatska bi bez fudbalera porijeklom iz BiH mogla osvojiti samo kup Marka Perkovica Tupsona.
do kad ćete sami sebe lagati?

jedini hrvatski igrač koji je 98. imao zapaženiju ulogu a koji je rođen u bih je mario stanić. vratar ladić je međimurec, lijevi bek jarni također, stoperi štimac i bilić, kao i veznjak asanović su splićani, napadači šuker i vlaović iz osijeka, boban imoćanin, prosinečki zagorac, soldo zagrepčanin

glavni igrači danas nisu rođeni u bih - modrić, rakitić, mandžukić, perišič itd

najbolji košarkaši su redom dalmatinci - dražen, kukoč, rađa, komazec, vranković, danas šarić. naravno, tu je i bojan, hercegovac

što se rukometa tiče u dvije najgeneracije u prvoj od bih igrača imamo njih dosta; golužu, jovića, saračević i smajlagića, uz metkovca ćavara, slovenca puca, zagrepčanina kljajića, vratare iz rh... u drugoj trofejnoj generaciji glavni igrači su rođeni mahom u rh - balić i metličić su splićani, vori i šola purgeri, lacković zagorac, džomba riječanin itd

trebamo li uopće ići u vaterpolo?

što se olimpijskih igara tiče od 44 medalje u individualnoj konkurenciji osvojeno ih je 30. od tih 30 niti jedna nije išla nekome tko je rođen u bih. najbliže tome bi bila bronca koju je banjalučanin ljubičić uzeo u paru sa splićaninom ančićem

doprinos igrača iz bih nije zanemariv. ali nije ni blizu tome da bi bio ključan razlog zašto je bih sport u kurcu. sve se maknu svih igrači rođeni u bih hrvatska je opet daleko od bih, kako u nogometu tako i u ostalim sportovima
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#394 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by _BataZiv_0809 »

zg1911 wrote:
do kad ćete sami sebe lagati?

jedini hrvatski igrač koji je 98. imao zapaženiju ulogu a koji je rođen u bih je mario stanić. vratar ladić je međimurec, lijevi bek jarni također, stoperi štimac i bilić, kao i veznjak asanović su splićani, napadači šuker i vlaović iz osijeka, boban imoćanin, prosinečki zagorac, soldo zagrepčanin

glavni igrači danas nisu rođeni u bih - modrić, rakitić, mandžukić, perišič itd

najbolji košarkaši su redom dalmatinci - dražen, kukoč, rađa, komazec, vranković, danas šarić. naravno, tu je i bojan, hercegovac

što se rukometa tiče u dvije najgeneracije u prvoj od bih igrača imamo njih dosta; golužu, jovića, saračević i smajlagića, uz metkovca ćavara, slovenca puca, zagrepčanina kljajića, vratare iz rh... u drugoj trofejnoj generaciji glavni igrači su rođeni mahom u rh - balić i metličić su splićani, vori i šola purgeri, lacković zagorac, džomba riječanin itd

trebamo li uopće ići u vaterpolo?

što se olimpijskih igara tiče od 44 medalje u individualnoj konkurenciji osvojeno ih je 30. od tih 30 niti jedna nije išla nekome tko je rođen u bih. najbliže tome bi bila bronca koju je banjalučanin ljubičić uzeo u paru sa splićaninom ančićem

doprinos igrača iz bih nije zanemariv. ali nije ni blizu tome da bi bio ključan razlog zašto je bih sport u kurcu. sve se maknu svih igrači rođeni u bih hrvatska je opet daleko od bih, kako u nogometu tako i u ostalim sportovima

I bas da taj Mario Stanic zabije prvi gol za Hrvatsku na svjetskim prvenstvima :D

Ne radi se samo o rodjenju u BiH, nego porijeklu iz BiH.

Evo npr Mateo Kovacic, roditelji mu iz Kotor Varosi, on rodjen u Austriji, a igra za Hrvatsku. Zasto?

Mrzi me sad googlati, ali cini mi se da je slicna stvar i sa Rakiticem. Pa onda nedavno je bio onaj Hrgota iz Zenice, sto zivi u Svedskoj i kaze birat ce izmedju Hrvatske i Svedske :?

Eto o tome se radi ovdje...

Da se razumijemo, neka ih tamo gdje su. Kome BiH nije domovina, ne treba ni da igra za nju. Jos manje oni kojima je ona plan B, da im reprezentativni status donese beneficije na fudbalskoj pijaci... :thumbup:
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#395 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by zg1911 »

_BataZiv_0809 wrote:
zg1911 wrote:
do kad ćete sami sebe lagati?

jedini hrvatski igrač koji je 98. imao zapaženiju ulogu a koji je rođen u bih je mario stanić. vratar ladić je međimurec, lijevi bek jarni također, stoperi štimac i bilić, kao i veznjak asanović su splićani, napadači šuker i vlaović iz osijeka, boban imoćanin, prosinečki zagorac, soldo zagrepčanin

glavni igrači danas nisu rođeni u bih - modrić, rakitić, mandžukić, perišič itd

najbolji košarkaši su redom dalmatinci - dražen, kukoč, rađa, komazec, vranković, danas šarić. naravno, tu je i bojan, hercegovac

što se rukometa tiče u dvije najgeneracije u prvoj od bih igrača imamo njih dosta; golužu, jovića, saračević i smajlagića, uz metkovca ćavara, slovenca puca, zagrepčanina kljajića, vratare iz rh... u drugoj trofejnoj generaciji glavni igrači su rođeni mahom u rh - balić i metličić su splićani, vori i šola purgeri, lacković zagorac, džomba riječanin itd

trebamo li uopće ići u vaterpolo?

što se olimpijskih igara tiče od 44 medalje u individualnoj konkurenciji osvojeno ih je 30. od tih 30 niti jedna nije išla nekome tko je rođen u bih. najbliže tome bi bila bronca koju je banjalučanin ljubičić uzeo u paru sa splićaninom ančićem

doprinos igrača iz bih nije zanemariv. ali nije ni blizu tome da bi bio ključan razlog zašto je bih sport u kurcu. sve se maknu svih igrači rođeni u bih hrvatska je opet daleko od bih, kako u nogometu tako i u ostalim sportovima

I bas da taj Mario Stanic zabije prvi gol za Hrvatsku na svjetskim prvenstvima :D

Ne radi se samo o rodjenju u BiH, nego porijeklu iz BiH.

Evo npr Mateo Kovacic, roditelji mu iz Kotor Varosi, on rodjen u Austriji, a igra za Hrvatsku. Zasto?

Mrzi me sad googlati, ali cini mi se da je slicna stvar i sa Rakiticem. Pa onda nedavno je bio onaj Hrgota iz Zenice, sto zivi u Svedskoj i kaze birat ce izmedju Hrvatske i Svedske :?

Eto o tome se radi ovdje...

Da se razumijemo, neka ih tamo gdje su. Kome BiH nije domovina, ne treba ni da igra za nju. Jos manje oni kojima je ona plan B, da im reprezentativni status donese beneficije na fudbalskoj pijaci... :thumbup:
A zašto bi kovačić igrao za bih?

Ako ćemo logikom nacionalnog izjašnjavanja - hrvat je, dakle hrvatska.

Ako ćemo logikom igranja za državu di je rođen - austrija.

Pa nećemo valjda svakom igraču gledat odakle su mu babe i didovi. Ako ćemo tako svaki 2. ili 3. hrvat iz hrvatske je "ukraden bih"

Na koji to način je bih ikako utjecala na razvoj tog kovačića? Prvi početci s loptom u austriji, igrač postao u hrvatskoj

Uzmi pa pogledaj koliko igrača vrhunskih je stvorio dinamo, hajduk, vk jug i mladost, kk cibona, zadar i split, rk zagreb i metković pa usporedi s bih pandanima. dok se to ne popravi nema na bolje
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#396 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by _BataZiv_0809 »

zg1911 wrote: A zašto bi kovačić igrao za bih?

Ako ćemo logikom nacionalnog izjašnjavanja - hrvat je, dakle hrvatska.

Ako ćemo logikom igranja za državu di je rođen - austrija.

Pa nećemo valjda svakom igraču gledat odakle su mu babe i didovi. Ako ćemo tako svaki 2. ili 3. hrvat iz hrvatske je "ukraden bih"

Na koji to način je bih ikako utjecala na razvoj tog kovačića? Prvi početci s loptom u austriji, igrač postao u hrvatskoj

Uzmi pa pogledaj koliko igrača vrhunskih je stvorio dinamo, hajduk, vk jug i mladost, kk cibona, zadar i split, rk zagreb i metković pa usporedi s bih pandanima. dok se to ne popravi nema na bolje

Pogledaj onda selnov post na koji si se nadovezao. Ovo su reprezentacije naroda, etniciteta i to je uz minorne izuzetke to...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#397 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by uglavnomja »

bezze prica :-)

k'o da su hrvati, srbi, a i bosnjaci puskom tjerali, otimali ... ljude


ponudili ljude uslove, materijalne, finansijske i emocionalno-patriotske (ovi zadnji su uglavnom vezani za lulice, pjanice ... ) i mogucnost napredovanja jos dalje ... ko se nasao u tome, pristao je, ko nije, igra za sveCku :D
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#398 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by zg1911 »

_BataZiv_0809 wrote:
zg1911 wrote: A zašto bi kovačić igrao za bih?

Ako ćemo logikom nacionalnog izjašnjavanja - hrvat je, dakle hrvatska.

Ako ćemo logikom igranja za državu di je rođen - austrija.

Pa nećemo valjda svakom igraču gledat odakle su mu babe i didovi. Ako ćemo tako svaki 2. ili 3. hrvat iz hrvatske je "ukraden bih"

Na koji to način je bih ikako utjecala na razvoj tog kovačića? Prvi početci s loptom u austriji, igrač postao u hrvatskoj

Uzmi pa pogledaj koliko igrača vrhunskih je stvorio dinamo, hajduk, vk jug i mladost, kk cibona, zadar i split, rk zagreb i metković pa usporedi s bih pandanima. dok se to ne popravi nema na bolje

Pogledaj onda selnov post na koji si se nadovezao. Ovo su reprezentacije naroda, etniciteta i to je uz minorne izuzetke to...
Ok, je, to nisam ni sporio. Opet ponavljam poantu mog posta - pretjerujete. Usporedi uspjehe sportaša po državi rođenja ili još bolje državi sportskog stasanja, pa ćeš vidit opet "da bi hrvatska bila ipak nešto jača od konkurencije tupson cupa"
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#399 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 11:42, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#400 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by dječak sa šibicama »

Nijedan normalan Hrvat ili Srbin nikada nece obuci dres reprezentacije za koju navijaju oni koji ih nazivaju ustasama, cetnicima, djikanima.

Poyy
Last edited by dječak sa šibicama on 07/10/2017 15:43, edited 1 time in total.
Post Reply