Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#376 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by shake69 »

Nadzorna_ploca wrote:Kad izvuku djecu vrijeme je da se kazni onaj ko ih je odveo tamo i da se ta pecina zatrpa i zapecati za sva vremena.
Hm, da se pecina zatrpa! :? Pa nije to zatrpati neki saht negdje na Bistriku!
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#377 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by sekerbay »

shake69 wrote:nije to zatrpati neki saht negdje na Bistriku!
Kilica eksploziva i detonirat na ulazu.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#378 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by Nadzorna_ploca »

shake69 wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Kad izvuku djecu vrijeme je da se kazni onaj ko ih je odveo tamo i da se ta pecina zatrpa i zapecati za sva vremena.
Hm, da se pecina zatrpa! :? Pa nije to zatrpati neki saht negdje na Bistriku!
Stavis lijepo jebeni katanac postavis cuvare i eto ga.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#379 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by moonca »

Nadzorna_ploca wrote:
shake69 wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Kad izvuku djecu vrijeme je da se kazni onaj ko ih je odveo tamo i da se ta pecina zatrpa i zapecati za sva vremena.
Hm, da se pecina zatrpa! :? Pa nije to zatrpati neki saht negdje na Bistriku!
Stavis lijepo jebeni katanac postavis cuvare i eto ga.
Pecina je prirodna drenaza za kisni period..

Niko ne treba biti kaznjen. :-)
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#380 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by Vidal89 »

Jos ce kao i obicno snimiti film o ovim djecacima. Svi ce na kraju i zaraditi :D
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#381 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by sekerbay »

38x72 cm :shock: toliko mjeri prolaz na svom najužem dijelu. Pa kako su ušli, majku mu :?
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#382 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by Nadzorna_ploca »

Ne treba, trebaju opet ici kad se povuce voda. :shock:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40711
Joined: 29/06/2011 23:39

#384 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by dječak sa šibicama »

sekerbay wrote:38x72 cm :shock: toliko mjeri prolaz na svom najužem dijelu. Pa kako su ušli, majku mu :?
To je i meni od pocetka pitanje u glavi, zasto su se zavlacili kroz tako uske tunele. U sezoni kisa.

Ali ocito nisu previse razmisljali.

Zreli su svi, ako izadju zivi i zdravi, kad se sve smiri, za jednu dooobru porciju batina po guzici od roditelja.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#385 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by moonca »

Vidal89 wrote:Jos ce kao i obicno snimiti film o ovim djecacima. Svi ce na kraju i zaraditi :D
Mislim da nema novaca koje ce klincima i treneru izbrisati ove dane. :sad:
Film, pa nema bas radnje za takav. Mozda, dokumentarac- istrazivackog karaktera.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#386 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by un1ted »

dječak sa šibicama wrote:
sekerbay wrote:38x72 cm :shock: toliko mjeri prolaz na svom najužem dijelu. Pa kako su ušli, majku mu :?
To je i meni od pocetka pitanje u glavi, zasto su se zavlacili kroz tako uske tunele. U sezoni kisa.

Ali ocito nisu previse razmisljali.

Zreli su svi, ako izadju zivi i zdravi, kad se sve smiri, za jednu dooobru porciju batina po guzici od roditelja.
Jeste li vi pročitali izvještaje stranih novina a ne kiksa i avaza?

Bježali su jer ih je voda tjerala. Nisu zalazili dublje jer im je ćejf, ili jer se diglo učitelju. Bježali su jer je ulaz poplavljen, a voda sve više nadolazila.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#387 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by mufa1 »

dječak sa šibicama wrote:
sekerbay wrote:38x72 cm :shock: toliko mjeri prolaz na svom najužem dijelu. Pa kako su ušli, majku mu :?
To je i meni od pocetka pitanje u glavi, zasto su se zavlacili kroz tako uske tunele. U sezoni kisa.

Ali ocito nisu previse razmisljali.

Zreli su svi, ako izadju zivi i zdravi, kad se sve smiri, za jednu dooobru porciju batina po guzici od roditelja.

A jebote decko ti si bas pravi talenat, bar 17 puta su ljudi pisali da su se provlacili jer su BJEZALI od vode, nazad nisu mogli, samo naprijed je moglo..
Last edited by mufa1 on 09/07/2018 16:50, edited 1 time in total.
User avatar
Point.
Posts: 27751
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#388 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by Point. »

moonca wrote:
Vidal89 wrote:Jos ce kao i obicno snimiti film o ovim djecacima. Svi ce na kraju i zaraditi :D
Mislim da nema novaca koje ce klincima i treneru izbrisati ove dane. :sad:
Film, pa nema bas radnje za takav. Mozda, dokumentarac- istrazivackog karaktera.
Napravili su odličan film i o čileanskim rudarima. Može se sve.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#389 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by Dope_Man »

Pola ljudi nije izgleda procitalo dalje od ovih dvorecenicnih ''clanaka'' na klixu i onda se cude bazicnim stvarima koje su na bilo kom ozbiljnijem stranom portalu davno opisani, od toga kako su zavrsili tamo do raznih poteskoca sa trazenjem i spasavanjem.

I komentar iznad o zatrpavanju pecine je u najmanju ruku infantilan. Onda idemo i sve mostove porusiti sa kojih su ljudi ikad skocili, rijeke zaustaviti u kojima su se ljudi ugusili itd...
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#390 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by hAZNADAR »

Nadzorna_ploca wrote:Kad izvuku djecu vrijeme je da se kazni onaj ko ih je odveo tamo i da se ta pecina zatrpa i zapecati za sva vremena.
Polako sa tim. Najbitnije je sad da svi izadju zivi i zdravi akobogda. E onda tek mozemo potegnuti pitanje odgovornosti. I ja kad sam se zamalo ugusio na Vrbasu skacuci u bujicu da ispadnem fora, stari me prvo nalemao na obali onako sokiranog i tek onda pitao jesam li dobro. :D Znaci prvo se uvjerio jesam ziv.

Sutra drugi dan, druga nafaka, nadam se sretno kao i do sada. Najbitnije je sad izvuci preostale zive i zdrave. I nista drugo sad nije bitno. Ovim sto su preostali ce biti najgore do sada.
Last edited by hAZNADAR on 09/07/2018 17:00, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40711
Joined: 29/06/2011 23:39

#391 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by dječak sa šibicama »

Oprostite sto ne pratimo dogadjaje temeljito, i sto postavljamo logicna pitanja.

Sramim se.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#392 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by Nadzorna_ploca »

Eto poredjenje mostova i pecina nije infantilno.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#393 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by hAZNADAR »

Nadzorna_ploca wrote:Eto poredjenje mostova i pecina nije infantilno.
Poenta je ista. Samo se ziv i zdrav insan moze kazniti, kritikovati,... A mi nemozemo biti sigurni da ce preostalih 5 izaci zivi i zdravi.

Zamisli nedajBoze da dodje do porasta razine vode, urusavanja stropa, pojave metana, zaglavljivanja u uskim prolazima, napada panike,... pa da bude mrtvih glava sutra? Zar nebi bilo onda odvratno sto smo ih danas kritikovali i ruzili, ili pravili sprdacine sa radnjama filma kao neki sto trenutno rade? Pojedini fakat nemaju osjecaja ni obzira ni trunke. Pocev od onih sto su raspravljali o gramatici do ovih sto misle da su duhoviti sa igrama rezisera i sl. :-x Kako bih ja to sve poslao u banovice.

Zato, sacuvaj kritiku za zive, zdrave i spasene.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#394 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by pustopoljina »

Nadzorna_ploca wrote:
shake69 wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Kad izvuku djecu vrijeme je da se kazni onaj ko ih je odveo tamo i da se ta pecina zatrpa i zapecati za sva vremena.
Hm, da se pecina zatrpa! :? Pa nije to zatrpati neki saht negdje na Bistriku!
Stavis lijepo jebeni katanac postavis cuvare i eto ga.
pecine cesto sluze kao drenaza i dosta ih je s jeseni, zime i proljeca poplavljenih...samo ljeti budu otvorene za turiste pjesake, a zimi npr. za ronioce...
bila sam u jednoj gdje je citav prolaz trajao 2,5h sata, a rekli su kad u oktobru npr. pada kisa imas pola sata da izadjes, jer nakon toga ne mozes vise ni plivajuci (tj. bez opreme za ronjenje) i zato je od 01.10 obicno i zatvorena (kapija, katanac). ne treba zatrpavati pecine, nego imati informacije.
mada i oni nisu ocekivali monsun, mjesec dana prije sezone monsuna.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#395 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by uglavnomja »

Point. wrote: Sad na temu. Je li sutra izvlače ostale ili će opet ih dijeliti?

u planu svih 5 za sutra, pocinje spasavanje u 6, ali ne znam po cijem vremenu :oops:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#396 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by Zejnep »

uglavnomja wrote:
Point. wrote: Sad na temu. Je li sutra izvlače ostale ili će opet ih dijeliti?

u planu svih 5 za sutra, pocinje spasavanje u 6, ali ne znam po cijem vremenu :oops:
Pa po njihovom. :roll:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#397 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by valjuga »

hAZNADAR wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Kad izvuku djecu vrijeme je da se kazni onaj ko ih je odveo tamo i da se ta pecina zatrpa i zapecati za sva vremena.
Polako sa tim. Najbitnije je sad da svi izadju zivi i zdravi akobogda. E onda tek mozemo potegnuti pitanje odgovornosti. I ja kad sam se zamalo ugusio na Vrbasu skacuci u bujicu da ispadnem fora, stari me prvo nalemao na obali onako sokiranog i tek onda pitao jesam li dobro. :D Znaci prvo se uvjerio jesam ziv.

Sutra drugi dan, druga nafaka, nadam se sretno kao i do sada. Najbitnije je sad izvuci preostale zive i zdrave. I nista drugo sad nije bitno. Ovim sto su preostali ce biti najgore do sada.
Nek se uzdaju u se i u svoje kljuse,a bog ih vadit neće sigurno. :thumbup: :lol:
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#398 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by stetoskop »

User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#399 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by mufa1 »

Ne nasjedajte na gluposti, nije ovo video od spašavanja ovih dječaka.
zlajci
Posts: 117
Joined: 13/12/2009 12:52

#400 Re: Tajlandski djecaci zaglavljeni u pecini

Post by zlajci »

stetoskop wrote:Video snimak spašavanja dječaka:

https://www.facebook.com/ko.aung.1848/v ... 757275369/
Ovaj video nije iz Thailanda vec sa jednog spasavanja iz Francuske.
Ali iako je lazan i iako je dovoljno zastrašujući bojim se da su uslovi u pecini mnogo gori sto samo izaziva veci respekt za ronioce.
Prema presici spasavanje se nastavlja sutra oko 16h po lokalnom vremenu. Spasiocim treba 20-24 sata za odmor i pripremu.
Post Reply