Tajland-BiH putovanje.

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#76 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by amra67 »

Krizzia wrote:
amra67 wrote:
kowalski1 wrote:amra, puno ti hvala na ovim savjetima. ja sam malo gledao linije i ima iz sarajeva - istambul - bangkok
Airfare from Sarajevo to Bangkok on Turkish from €897 round trip http://www.farecompare.com/flights/Sara ... arket.html
da li je ovo ok cijena, ili može da se nađe nešto jeftinije?

hvala.
Sve sto je ispod hiljade eura je top notch :D Ja sam putovala u januaru iz Amsterdama za Bangkok direktno sa chinaairlines 1150 eura povratna..i oni su bili najjeftiniji ako se govori za direktan let.bilo je i preko dubajia za nesto malo manje novca ali se ceka 9 sati na presjedanje :run: ovako platis nesto vise sjednes i izadjes u bangkoku..jer 12 sati u avionu i tih 9 sto se ceka bilo bi i previse...iz sarajevo se nazalost mora presjedati tako da ti ta opcija mozda najbolja..samo planiraj posto ides sam i prvi put da dodjes tamo do podne a ne navece.ako te jos nesto zanima pitaj tu smo da ti objasnimo i pomognemeo..
Ako se uzme u obzir da se karta Zg-Bbk moze naci za 600 € s presjedanjem u Dohi, ovih 9 h cekanja je zanemarivo. A iz Minhena zna biti i za 430 € s Oman airom. Takodjer jedno presjedanje.

Sent from my HTC Desire HD A9191
koliko para toliko muzike .. Svaka avio kompanija datira svoje cijene na osnovu usluga koje dobijas u avionu i na aerodromu kao i koliko prostora imas za noge kad sjednes sto je najvaznije za duge letove..
User avatar
Eatpraynlove
Posts: 29
Joined: 26/05/2013 10:11
Location: malo vamo, malo tamo

#77 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Eatpraynlove »

Presjedanje nije uopšte kritično, čak nasuprot: nije loše nakon 7 sati putovanja malo šetati po aerodromu i pružiti noge. Jer oduži se put.

Letjela sam s Oman Air i usluge su SUPER. Kao i u Emirates: hrana na nivou, mjesta za noge ima dovoljno itd. Ma jednostavno prezadovoljna, a imam s drugim kompanijama loše iskustvo. Presjedanje u Emiratima: 4h pauze, ali ta 4 sata su prošla vrlo brzo. Dok prođeš tranzit, prošvrljaš kroz duty-free i obaviš neke druge ljudske potrebe počinje boarding.

14sati je sami let trajao.
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#78 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by amra67 »

Eatpraynlove wrote:Presjedanje nije uopšte kritično, čak nasuprot: nije loše nakon 7 sati putovanja malo šetati po aerodromu i pružiti noge. Jer oduži se put.

Letjela sam s Oman Air i usluge su SUPER. Kao i u Emirates: hrana na nivou, mjesta za noge ima dovoljno itd. Ma jednostavno prezadovoljna, a imam s drugim kompanijama loše iskustvo. Presjedanje u Emiratima: 4h pauze, ali ta 4 sata su prošla vrlo brzo. Dok prođeš tranzit, prošvrljaš kroz duty-free i obaviš neke druge ljudske potrebe počinje boarding.

14sati je sami let trajao.
prosetam ja i u avionu ima metara i za trcati :D kad putujes iz amsterdama za bangkok preko dubajia je 9 sati cekanja na presjedanje a nisam bas ljubitelj aerodroma ..lakse mi je leci i spavati u avionu nego hodati po aerodromima ..bilo mi smijesno kad sam se vracala za amsterdam zaboravila da ugasim tel. I na dolasku u amsterdam dvije poruke. Dobro dosli u arzebadjansku tel. mrezu bla bla i od moldavije cini mi se ? :-D rekoh sama sebi nadjose me na 12000 metara visine :D
User avatar
Eatpraynlove
Posts: 29
Joined: 26/05/2013 10:11
Location: malo vamo, malo tamo

#79 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Eatpraynlove »

:mrgreen: tako male zemlje, ali dobra im mreza izgleda. :)

Dolazi li Brisel ili Frankfurt u obzir? Doduse, Frankfurt ima boljne relacije za Bangkok. Preko Omana ili Dubaja.

Mene je u Amsterdamu "strah" onih skenera :D iako mi je pokazao "sliku" uz komentar da se ne bojim, ne vidi mi on sva crijeva, ali dzaba...u Frankfurtu me makar ne skeniraju :mrgreen:
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#80 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by amra67 »

Eatpraynlove wrote::mrgreen: tako male zemlje, ali dobra im mreza izgleda. :)

Dolazi li Brisel ili Frankfurt u obzir? Doduse, Frankfurt ima boljne relacije za Bangkok. Preko Omana ili Dubaja.

Mene je u Amsterdamu "strah" onih skenera :D iako mi je pokazao "sliku" uz komentar da se ne bojim, ne vidi mi on sva crijeva, ali dzaba...u Frankfurtu me makar ne skeniraju :mrgreen:
Ma mozes odakle hoces kad odlucis i imas volje..ja planiram iduce godine ako Bgda na songkran (thai nova godina) a brat mi planira u decembru za bangkok..
Drivee
Posts: 26
Joined: 14/02/2012 14:42

#81 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Drivee »

hajde da malo obnovim temu, recimo oko tih karti,
Jako puno se popravilo sve sto se toga tice, Beograd-Saigon je oko 1000 dolara karta, zavisi kada..za njihove praznike je uvek jaca cena..\
Zadnji put sam putovao Aeroflotom, cekam samo 2 sata, mada i sa Turkairline je isto u zadnje vreme..
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#82 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by muminovic »

Prijatelj mi je bio turisticki na Tajlandu, kaze da je "ludnica" :-)
Drivee
Posts: 26
Joined: 14/02/2012 14:42

#83 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Drivee »

Ludnica jeste na Tajlandu ali kako gde i kakao koja. Recimo u zlatni trougao ko ode verovatno se ziv nece vratiti, samo prosle godine je ubijeno preko 18000 ljudi na granici sa Laosom, to na nasim vestima necete cuti. U bankoku demonstracije.
Ako se posecuje u tom slucaju samo poznate turisticke lokacije i to je to. Trenutno je bezbednije u kambodzi nego na tajlandu.. Ima i delova gde se ubaijaju medjusobno neke druge grupe, kao ubijaju ljude koji koriste opojna sredstva, itd itd..ali niko nece poglresiti ako ode u ta poznata mesta..phuket itd itd.
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#84 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Krizzia »

Drivee wrote:Ludnica jeste na Tajlandu ali kako gde i kakao koja. Recimo u zlatni trougao ko ode verovatno se ziv nece vratiti, samo prosle godine je ubijeno preko 18000 ljudi na granici sa Laosom, to na nasim vestima necete cuti. U bankoku demonstracije.
Ako se posecuje u tom slucaju samo poznate turisticke lokacije i to je to. Trenutno je bezbednije u kambodzi nego na tajlandu.. Ima i delova gde se ubaijaju medjusobno neke druge grupe, kao ubijaju ljude koji koriste opojna sredstva, itd itd..ali niko nece poglresiti ako ode u ta poznata mesta..phuket itd itd.

Prvi put cujem ovo za Zlatni trougao, pa to je jedna od glavnih turistickih tura iz Chiang Mai-a :o
Drivee
Posts: 26
Joined: 14/02/2012 14:42

#85 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Drivee »

Zlatni trougao je granica sa Burma, Laos i Tailand taj trougao, ta tacka, oni ga nazivaju golden triangle. Veoma zanimljivo tamo, odes i pojede te mrak. Sva droga prolazi ili dolazi odatle. To je jedna od najvecih regija po proizvodnji droge. Izvlaci se preko Tailanda sve. Nema zakona tamo..
To su istine o Tailandu, a sve ostalo kao Ova pevacica na Tailandu pa slike bl abla bla, tamo se desavaju ozbiljne stvari koje su za plakati a mi to ne znamo, to se sve krije od sveta. Ja zivim u Vijetnamu i bio sam tamo par puta, znam o cemu pricam..
Kao sto rekoh, samo turisticka mesta posetiti.. ne kazem da je bas bas opasno ali moze biti, pogotovo sami, bez vodica ili prijatelja tamo.. svi znamo da je poginulo 386 prosle godine u iraku a za 18000 na tailandu ne znamo :D razmislite zasto.

Recimo, odete u Vijetnam, on ima manju stopu kriminala od Japana..
A ko voli drogu i devojke, alkohol, ili da se zeni to moze da se nadje i u Kini, tj svagde..ne znam cemu toliko pompe oko tailanda..
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#86 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Krizzia »

Kad covjek nesto ovako procita ne bi nikad ni pozelio otici tamo. Mislim da ipak malo pretjerujes.
Ali sreca Tajland je takodjer Koh Lanta, Ko Lipe, Chiang Mai, Chiang Rai, Koh Ngai, Ko Tao, Similan Islands... Tajland nisu samo prostitutke, loverboysi, kriminal.
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#87 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by amra67 »

Drivee wrote:Zlatni trougao je granica sa Burma, Laos i Tailand taj trougao, ta tacka, oni ga nazivaju golden triangle. Veoma zanimljivo tamo, odes i pojede te mrak. Sva droga prolazi ili dolazi odatle. To je jedna od najvecih regija po proizvodnji droge. Izvlaci se preko Tailanda sve. Nema zakona tamo..
To su istine o Tailandu, a sve ostalo kao Ova pevacica na Tailandu pa slike bl abla bla, tamo se desavaju ozbiljne stvari koje su za plakati a mi to ne znamo, to se sve krije od sveta. Ja zivim u Vijetnamu i bio sam tamo par puta, znam o cemu pricam..
Kao sto rekoh, samo turisticka mesta posetiti.. ne kazem da je bas bas opasno ali moze biti, pogotovo sami, bez vodica ili prijatelja tamo.. svi znamo da je poginulo 386 prosle godine u iraku a za 18000 na tailandu ne znamo :D razmislite zasto.

Recimo, odete u Vijetnam, on ima manju stopu kriminala od Japana..
A ko voli drogu i devojke, alkohol, ili da se zeni to moze da se nadje i u Kini, tj svagde..ne znam cemu toliko pompe oko tailanda..
Ti kao da zivis na nekoj drugoj planet? Svugdje ima svega i svacega.. U svakoj drzavi na svijetu imas cetvrti koje bolje da izbjegajes pa tako i na thajlandu..da je thajland tako opasan ne bi ga godisnje posjetilo 21 milon turista. Thajland zivi od turista i zivjet ce. Bez turista thajland je bankrot ! Zato cine sve da garantuju turistima bezbjednost onoliko koliko je moguce..I sam znas ako tamo zivis da thajlandjani thajlandjanima ne daju ulaziti u lokale gdje su stranci a to je vise od 95% lokala..thajlandjani su najfleksibilniji narod na svijetu. Da stranci bilo gdje rade ono sto rade u thajalndu bio bi opsti haos..
U thajlandu ne koristi, diluj drogu, ne zavodi maloljetne osobe i postuj ljude koji zive tamo bit ces 99% slucaja ok..onih
1% se dogodi svugdje..
Drivee
Posts: 26
Joined: 14/02/2012 14:42

#88 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Drivee »

Lupas ko Maksim po diviziji...
Voltriz
Posts: 155
Joined: 02/11/2012 16:50

#89 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Voltriz »

Pozdrav

Treba mi pomoc u vezi vize za Tajland. Da li moze viza da se izvadi u konzulatu u Zagrebu i koja je procedura, koliko se ceka itd. Sta sve treba za vizu?

Takodje da li postoji neka nasa agencija koja uz procenat izvadi vizu za kupca bez potrebe da ti ganjas kao sto je slucaj sa Geo Toursom u Beogradu?

Hvala svima na pomoci.
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#90 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Kona__ »

Trebaš samo da uplatiš 35€, možeš i poštom to završiti. Pošalji mail ambasadi u ZG http://thaiconsulate.hr/index.php/hr/cijene
Post Reply