Tajland-BiH putovanje.

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#26 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by pjega »

Ah, zaboravih dodati.. mozda prvo Tajland, pa onda do Lys na kafu u Vijetnam. 8-)
Mekong
Posts: 23
Joined: 13/09/2009 08:59

#27 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Mekong »

Pa ako bi neko dosao u Tajland a nebi obisao Kambodju, Vijetnam, Laos,.. sve po 2 dana za nekih 300$ ukupno, onda je lud. Moj savjet: nikad ne dolaziti ovamo (Daleki istok) preko neke turisticke agencije. Jednostavno kupis povratnu kartu, poneses para i dodjes. Sve se lako nadje: hotel oko 10$, dorucak 1$, rucak 2$, vecera 2$, kafa 0,5-1$, pivo 0,5-1$,...naravno ovo je sve u vijetnamskim restoranim (tipicna vijetnamska hrana). A ako hoces, mozes otici i u kineski, japanski, talijanski, francuski, brazilski, meksicki,..restoran (na desetine ih s obzirom da Saigon ima 7 miliona stanovnika), ali je skuplje ili puno skuplje, zavisi kakav je restoran.

Pjega,
meni se toliko sidjeo Vijetnam da se ne mislim nikad vracati. Doci jednom godisnje na ljeto (1 mjesec), malo u Bosnu, malo u Hplandiju, obici familiju i prijatelje, i to je to.
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#28 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by kriticarka_nikova »

Kako naci posao u Vijetnamu? I kako je tamo uopste zivjeti?
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#29 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by mrtva kokoš »

kriticarka_nikova wrote:Kako naci posao u Vijetnamu? I kako je tamo uopste zivjeti?
mogu li i ja sa tobom pa da otvorimo fabriku zlata i tjestenine :-D
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#30 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by kriticarka_nikova »

Splinter wrote:
kriticarka_nikova wrote:Kako naci posao u Vijetnamu? I kako je tamo uopste zivjeti?
mogu li i ja sa tobom pa da otvorimo fabriku zlata i tjestenine :-D
mozes, ja cu da budem direktor fabrike a ti predlozi naziv fabrike, toliko ti dozvoljavam!
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#31 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by mrtva kokoš »

kriticarka_nikova wrote:
Splinter wrote:
kriticarka_nikova wrote:Kako naci posao u Vijetnamu? I kako je tamo uopste zivjeti?
mogu li i ja sa tobom pa da otvorimo fabriku zlata i tjestenine :-D
mozes, ja cu da budem direktor fabrike a ti predlozi naziv fabrike, toliko ti dozvoljavam!
dobro ti budi izvrsni a ja cu da budem generalni...a za ime cemo lahko ;-)
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#32 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by kriticarka_nikova »

ajd moze. jos samo pripremi par hiljada maruna i mozemo se teleportirat bez problema.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#33 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by mrtva kokoš »

no problem za marune cemo da odradimo nesto, samo da se dogovorimo sa mekongom on mora da nas uvede u posao...
vijetnam cekaj nas 8-)
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#34 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by kriticarka_nikova »

Splinter wrote:no problem za marune cemo da odradimo nesto, samo da se dogovorimo sa mekongom on mora da nas uvede u posao...
vijetnam cekaj nas 8-)
kako ovo zvuci dobro, skroz do-bro! 8-)
Mekong
Posts: 23
Joined: 13/09/2009 08:59

#35 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Mekong »

kriticarka_nikova wrote:Kako naci posao u Vijetnamu? I kako je tamo uopste zivjeti?
Rekao sam vec nekoliko puta kako je zivjeti. Valjda ti dovoljno govori kad kazem da se ne mislim nikad vracati.

Sto se tice posla? Moras biti za nesto strucan i naravno poznavati engleski ili francuski. Da bi dobio radnu dozvolu (radnu vizu) moras imati diplomu.
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#36 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by kriticarka_nikova »

onda ja ispunjavam uslove ;)
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#37 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by mrtva kokoš »

i ja takodje, a priznaju li ti bosansku dipolmu :-D
wi know spik inglis hoooreyyy :D
Mekong
Posts: 23
Joined: 13/09/2009 08:59

#38 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Mekong »

Splinter wrote:i ja takodje, a priznaju li ti bosansku dipolmu :-D
wi know spik inglis hoooreyyy :D
Jel' se ti zezas ili ozbiljno pitas?
Ako se zezas, da se i ja onda zezam.
Ako pitas ozbiljno, da ti odgovorim ozbiljno.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#39 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by mrtva kokoš »

hah pa zezam se a i ne zezam :-D
ma sta da ti kazem, kada bi mi se ukazala prilika otisao bih i u najvecu vukojebinu samo da mogu zaradjivati lovu dovoljnu za solidnog zivota...
kada bi me sutra neko pitao pristao bih i citav zivot da ostanem... naravno odmori bi bili rezervisani za bosnia :D
a + vijetnam mi zvuci kao egzoticna zemlja bas bi bilo 8-) ...
loze li se kosooke na europejce :D
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#40 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by kriticarka_nikova »

Splinter wrote:hah pa zezam se a i ne zezam :-D
ma sta da ti kazem, kada bi mi se ukazala prilika otisao bih i u najvecu vukojebinu samo da mogu zaradjivati lovu dovoljnu za solidnog zivota...
kada bi me sutra neko pitao pristao bih i citav zivot da ostanem... naravno odmori bi bili rezervisani za bosnia :D
a + vijetnam mi zvuci kao egzoticna zemlja bas bi bilo 8-) ...
loze li se kosooke na europejce :D
Kako kazu forumasi kad neko napise nesto sto im odgovara? Ono "potpisujem" ili da ja neuko izustim "poDapisujem", jer da mi neko pruzi siguran posao (npr. potpisan ugovor na 5g) ja bih pristala iz ovih stopa.

Dosta mi je Bosne.

:)
Mekong
Posts: 23
Joined: 13/09/2009 08:59

#41 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Mekong »

Splinter wrote:hah pa zezam se a i ne zezam :-D
ma sta da ti kazem, kada bi mi se ukazala prilika otisao bih i u najvecu vukojebinu samo da mogu zaradjivati lovu dovoljnu za solidnog zivota...
kada bi me sutra neko pitao pristao bih i citav zivot da ostanem... naravno odmori bi bili rezervisani za bosnia :D
a + vijetnam mi zvuci kao egzoticna zemlja bas bi bilo 8-) ...
loze li se kosooke na europejce :D
Pa naravo. "Domovina ti je tamo gdje ti je lijepo", tako je neko (poznat) rekao.
Vijetnam ti zvuci kao egzoticna zemlja? Pa koja je egzoticnija?
Medjutim ima jedna interesantna stvar. Kad ljudi igraju asocijacija, i kad neko kaze "Vijetnam" u 99% slucajeva odgovor je "rat". Medjutim, davno je to bilo. Dans je Vijetnam i modernija i razvijenija i naprednija zemlja od bilo koje balkanske zemlje (osim Grcke).
Ja kad sam posao ovamo (prije 5 godina) kazem materi: "Mati ja sutra odoh u Vijetnam." Mati: "Dje bolan?" Kazem: "U Vijetnam, mati". Mati :" Jes' ti bolan lud, nemoj se ba samnom zajebavati." Ja kazem: "Mati, Bogami ja sutra idem." Mati: "Pa ratuju bolan, ubicete."
A kad neki moj poznanik (koji ne zna gdje sam) pita mog prijatelja u Bosni gdje sam ja. Moj prijatelj mu kaze u Vijetnamu. Ovaj opet pita: "Dje bolan"? Opet mu moj prijatelj kaze: "U Vijetnamu, cujes sta ti govorim." Ovaj ga pita:" Pa sta ce u Vijetnamu?" Moj prijatelj mu odgovara: "Fata Ramba, sta ce drugo raditi u Vijetnamu."
Master.DKP
Posts: 351
Joined: 05/04/2008 22:49

#42 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Master.DKP »

Bravo za forumasa ( forumasicu) koja pise iz Vijetnama :) Ljudima u Bosni je sve cuno, kao i Bosancima koji su po standradnim gastabajterskim zemljama kao Njemacka ili USA gdje rade do iznemoglosti, piju Coca-Colu i jednu Mc Menü....

Sve svijesne nacije tog dijela Azije su nevijerovatno napredovali zadnjih 15-tak godina od Malezije pa do Vijentama i pogotovo Juzne Koreje, ljudi su preporodili svoju privredu i drustveni standard i defitivno imaju nemjerljivo bolju svijest i pamet od Bosnaca i Hercegovaca svih boja i kolorita...


Evo ideja za konekciju Vietnam - Bosna, mislim da je u Sarajevo prijeko potreban jedan dobar aziski restoran, mozda vjetnamski. Neka ponuda koje vec postoji u svakom i malom gradu u Europi svega toga dobrog sto dolazi iz Azije....

Dosta je narodnu pite, bureka i Halida Beslica vise.
Mekong
Posts: 23
Joined: 13/09/2009 08:59

#43 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Mekong »

Master.DKP,

bravo i tebi za post. Sve si odlicno rekao.

Malo si me zaintrigirao sa ovim restoranom sa azijskom hranom.
hitman05
Posts: 206
Joined: 12/12/2004 23:58
Location: Sarajevo
Contact:

#44 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by hitman05 »

Hvala puno na prijedlozima, fakat, prava ste raja.

Moj je cilj, sada, sto jednostavnije i jeftinije doci na Tajvan.
Istrazivao sam i ova opcija mi izgleda najbolja (sto manje presjedanja i potrebnih viza).
Turkish Airlines: Iz Sarajeva preko Istambula u Bankok (povratna karta oko 700eura, najjeftinije).
Air Asia: Iz Bankoka u Taipei ( povratna karta oko 100eura, najjeftinije).

Vize: Koliko znam, za povezane letove ne treba viza ( a imamo i bezvizni rezim sa Turskom). Za Tajland treba viza, kazu lahko se dobiva u Hrvatskoj. Za Tajvansku vizu, iz Madjarske mi javljaju da moze biti problema. Kazu BiH ne priznaje Tajvan i moze biti problema za davanje viza Bosancima i Hercegovcima. Nadam se da cu ponocu pozivnog pisma moci dobiti tu vizu. Trebaju mi obicne vize, jedan ulaz-izlaz i boravak 15-30dana.
Nije mi jasno, gledam milion stranica koje promoviraju turizam na Tajvanu, a citam pravilnik o vizama, tamo se nigdje ne spominje turisticka viza.
Vidim da ste fina raja, pa ako imate bilo kakav prijedlog oko viza ili imate nekog iskustva, molim vas da to podjelite sa mnom.

Pozdrav
Last edited by hitman05 on 21/09/2009 13:16, edited 2 times in total.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#45 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Doda37 »

Mekong wrote:Master.DKP,

bravo i tebi za post. Sve si odlicno rekao.

Malo si me zaintrigirao sa ovim restoranom sa azijskom hranom.
Ako ti nije problem da napises kakav je to rucak ili vecera za 2 dolara,sta oni jedu, kakav je meni
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#46 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by kriticarka_nikova »

Mekong mozes li nam postaviti koju sliku hrane i mjesta gdje zivis. Nisi rekao ime grada, gdje ti zapravo zivis tacno?
Mekong
Posts: 23
Joined: 13/09/2009 08:59

#47 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Mekong »

Doda37 wrote:
Mekong wrote:Master.DKP,

bravo i tebi za post. Sve si odlicno rekao.

Malo si me zaintrigirao sa ovim restoranom sa azijskom hranom.
Ako ti nije problem da napises kakav je to rucak ili vecera za 2 dolara,sta oni jedu, kakav je meni
Mrsko mi je sad da izlazim iz kuce posto je vec 8 sati navece. Potrudicu se sutra da odem u neki restoran i napravim koju sliku. Pa cu postaviti ovdje i malo opisati.
Mekong
Posts: 23
Joined: 13/09/2009 08:59

#48 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Mekong »

kriticarka_nikova wrote:Mekong mozes li nam postaviti koju sliku hrane i mjesta gdje zivis. Nisi rekao ime grada, gdje ti zapravo zivis tacno?
Sto se tice slika hrane rekao sam u prethodnom postu.

Gdje zivim?
Ukucaj na google ovo: Binh duong
User avatar
lys
Posts: 96
Joined: 09/09/2007 01:07
Location: Pariz
Contact:

#49 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by lys »

Evo ako koga interesuje hrana:
Juzna Koreja : http://auboutdelanuit.blogger.ba/arhiva/2009/02/12
Vijetnam: http://auboutdelanuit.blogger.ba/arhiva/2009/08/14

Jeste malo karikirano, no ja to "prezivljavam" svaki dan :mrgreen:

Pozdrav iz Sajgona
Master.DKP
Posts: 351
Joined: 05/04/2008 22:49

#50 Re: Tajland-BiH putovanje.

Post by Master.DKP »

Hrana iz Azije jeste raznovrsna i nevijerovatan je broj sastojaka od ribe, preko povrca do mesa koji se mixa u svim mogucim varijantama. Recimo krenimo od Japana i taj neprevazideni Sushi i Maki, sirova riba i losos sa rizom i soja sos i Maki sa raznim vrstama povrca itd.

Sarajevo mora dobiti jedan Azijski restoran koji bio bio voden i kreiran iz ljudi koje direktno dolaze iz Azije i koji prenosi dio svoje kulture i nacina ishrane.


Jedino, kada onako pres smrt se zivota sjetimo i pogledamo koja je najbolja hrana na planeti onda moramo reci da Hadzibajric u Sarajevu je kraj svega ! Nema dalje i nema vise, ako kraljevi i vladari jedu nesto onda kod Hadzibajrica. Postoje ljudi koji zive u USA, Australiji ili u Norveskoj koji bi dali desnu ruku i pola ljeve za jedno "shkembe" ili "begovu" kod Hadzibajrica. :sax: :bih:
Post Reply