tagarica, dagarica, zemljani sud- sta i kako sa istim

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#1 tagarica, dagarica, zemljani sud- sta i kako sa istim

Post by callmethebreeeze »

eh, ovako:
posjetu domovini sam iskoristio da si kupim zemljani sud za koji ne znam da li se zove tagarica ili dagarica, ali znam da cu ga koristiti za moje eksperimente po kuhinji. medjutim, treba mi odgovor na dva pitanja:
1. kako se to cudo zove, dagarica ili tagarica?
2. kako je uciniti spremnom za upotrebu? babo mi je objasnjavao da se nesto treba poljuti, zagrijati prije nego nastavim bosanski lonac ili neku indijsku zajebanciju.
molem vas lepo da mi rechete sta da radim...
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#2 Re: tagarica, dagarica, zemljani sud- sta i kako sa istim

Post by mamica papucarka »

callmethebreeeze wrote:eh, ovako:
posjetu domovini sam iskoristio da si kupim zemljani sud za koji ne znam da li se zove tagarica ili dagarica, ali znam da cu ga koristiti za moje eksperimente po kuhinji. medjutim, treba mi odgovor na dva pitanja:
1. kako se to cudo zove, dagarica ili tagarica?
2. kako je uciniti spremnom za upotrebu? babo mi je objasnjavao da se nesto treba poljuti, zagrijati prije nego nastavim bosanski lonac ili neku indijsku zajebanciju.
molem vas lepo da mi rechete sta da radim...
to sud se zove DAGARA i napravljen je od gline. Mozes ga kupit na svakom cosku tj. prodaju ga ljudi uz cestu.
Problem ti je sto ne znas kakvog je kvaliteta ta dagara i hoce li brzo puc. Znam da je kod ovih mojih odmah pukla. Oni su imali onu veliku dagaru, pa je jos napunili grahom. E sad mozes mislit sta se desilo kad se toliki grah rasuo po sporetu :D
User avatar
black
Posts: 17122
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#3

Post by black »

chini mi se da je 'dagarica' vrsta jela..chorba neka ili tako nesto..
User avatar
dacina_curica
Posts: 5828
Joined: 17/11/2006 20:24
Location: pored kofera......pakujem se lagano :)

#4

Post by dacina_curica »

i kod nas (na sjeveroistoku :D ) se taj sud zove DAGARA.....

a za pripremu prije prve upotrebe jedino sto znam je da treba posudu "otkuhati" tj. staviti u kljucalu vodu na 30-tak minuta (ako je posuda manja) ili je napuniti vodom i ostaviti vodu da kljuca (oko pola sata) na direktnom plamenu (ovo naravno funkcionise ako imas plinski sporet :? )
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#5

Post by callmethebreeeze »

dobro, dagara, tako i moj stari kaze, ali na netu procitah i ovo sa t :D jedan problem rijesen, hvala vam.

meni rekose da treba masnocu ugrijati, ulje ili slicno. valja mi starog zvati kad dodje s posla i pitati :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#6

Post by mamica papucarka »

black wrote:chini mi se da je 'dagarica' vrsta jela..chorba neka ili tako nesto..
ma DAGARA je posuda. Znam 100% :)
Dagarica je mala posuda :) Nema veze sa jelom :oops:
downtoearth
Posts: 334
Joined: 12/07/2007 15:51

#7

Post by downtoearth »

dagaru napuniti 2/3 vodom i lojem bar 150 gr , staviti u mlaku rernu i otkuhavati 2- 2,5 sata na 100 stepeni, pustiti da se sama ohladi i tek onda prosuti sadržaj i oprati. tako su meni rekli prodavci i tako smo je pripremili prije prve upotrebe. P.S. ako stavlčjate njen pookopac nikad nemojte čvrsto zatvoriti a još bolje je pokriti pergament papirom i NEK VAM JE UKUSNO
User avatar
dacina_curica
Posts: 5828
Joined: 17/11/2006 20:24
Location: pored kofera......pakujem se lagano :)

#8

Post by dacina_curica »

mamica 31 wrote:
black wrote:chini mi se da je 'dagarica' vrsta jela..chorba neka ili tako nesto..
ma DAGARA je posuda. Znam 100% :)
Dagarica je mala posuda :) Nema veze sa jelom :oops:
moja mama pravi neki buckuris od mesa, krompira i raznoraznog povrca i zove ga dagara......go figure :-) :-) :-)
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#9

Post by mamica papucarka »

dacina_curica wrote:
mamica 31 wrote:
black wrote:chini mi se da je 'dagarica' vrsta jela..chorba neka ili tako nesto..
ma DAGARA je posuda. Znam 100% :)
Dagarica je mala posuda :) Nema veze sa jelom :oops:
moja mama pravi neki buckuris od mesa, krompira i raznoraznog povrca i zove ga dagara......go figure :-) :-) :-)
et, ja sam bila 100% ubjedjena da je dagarica mala dagara. Mozda ima i neko jelo :oops:
A znam da muzeva nana zna reci "eto u toj maloj dagarici"
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#10

Post by callmethebreeeze »

downtoearth wrote:dagaru napuniti 2/3 vodom i lojem bar 150 gr , staviti u mlaku rernu i otkuhavati 2- 2,5 sata na 100 stepeni, pustiti da se sama ohladi i tek onda prosuti sadržaj i oprati. tako su meni rekli prodavci i tako smo je pripremili prije prve upotrebe. P.S. ako stavlčjate njen pookopac nikad nemojte čvrsto zatvoriti a još bolje je pokriti pergament papirom i NEK VAM JE UKUSNO
ehehehe. otkud mi loj?! moze to i sa uljem, nadam se :D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#11

Post by Bumbar »

callmethebreeeze wrote:
downtoearth wrote:dagaru napuniti 2/3 vodom i lojem bar 150 gr , staviti u mlaku rernu i otkuhavati 2- 2,5 sata na 100 stepeni, pustiti da se sama ohladi i tek onda prosuti sadržaj i oprati. tako su meni rekli prodavci i tako smo je pripremili prije prve upotrebe. P.S. ako stavlčjate njen pookopac nikad nemojte čvrsto zatvoriti a još bolje je pokriti pergament papirom i NEK VAM JE UKUSNO
ehehehe. otkud mi loj?! moze to i sa uljem, nadam se :D
u mesaru :D i trazi...dace ti sigurno :) :)...inace nije isto...

doduse ja sam uvijek kontala da se to radi sa mlijekom...i nisam znala za dagaru...samo rukatku...hmm...to je ono kao cup :D...i grah je jednostavno bozanstven iz nje :D...
User avatar
skahu
Posts: 225
Joined: 14/03/2007 18:12
Location: Rajvosa

#12

Post by skahu »

tagara, tagarica ili dagara zavisi u kojem kraju bosne i jedno i drugo je ispravno.
negdje se zove i saksija (čajnička saksija poznato jelo) ili pršulja, u krajini

u glavnom iz mog iskustva ko prolazi kroz gračanicu nek tamo kupi dobre su.
kao i svaka zemljana posuda osjetljiva je na nagle promjene temperature i udare pa snjom treba pažljivo postupati.
bitno je sljedeće:
-novu posudu tj tagaricu treba namazati puterom i staviti u zagrijanu rernu da malo obgori.
- nikako ne kuhati u njoj na plinu puca odmah
- ako kuhate u njoj na šporetu onda staviti posudu na hladnu platu i uključiti da se zagrijava
- ako stavljate u rernu podnosi dobro jake temperature jer nije u direktnom dodiru sa izvorom toplote.
- ako ste u prirodi možete u njoj kuhati tako što je stavite na žar sa strane
- ako koristite šporet na drva to je najbolja solucija da se stavi na kraj plata gdje nije temperatura prejaka pa da se jelo polako ćevabi.
- kada vruću tagaricu vadite iz rerne ili skidate sa šporeta ne spuštati je na hladnu površinu npr metal, najbolje je na drvenu dasku,
- svako jelo iz tagarice ima svoju posebnu draž i ukus.
- zavisno od oblika posude u njoj se može svašta spremiti, punjene paprike su naprimjer veoma ukusne. stavimo punjene paprike u tagaricu na šporet da prokuhaju, a onda stavimo u zagrijanu rernu 250 stepeni 20 min da se zapeku, treba paziti da ima dovoljno safta, onda njam
dobar recept za poznato jelo tešanjska tagarica pogledajte ovdje

http://tagarica.blogger.ba/arhiva/2006/07/03
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#13

Post by callmethebreeeze »

hvala svima na pomoci i odgovorima, evo se grah kuha i tagarica sprema s uljem i vodom u renri. ako bude srece danas cu za rucak imati gravce na tavce, a ako ne bude srece, dan cu provesti u ciscenju sporeta :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#14

Post by mamica papucarka »

callmethebreeeze wrote:hvala svima na pomoci i odgovorima, evo se grah kuha i tagarica sprema s uljem i vodom u renri. ako bude srece danas cu za rucak imati gravce na tavce, a ako ne bude srece, dan cu provesti u ciscenju sporeta :D
i jel bilo ciscenja :D Kod nas je puklo ko bomba. Sve zene poskakale sa secije :lol:
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#15

Post by medda »

I ja sam donijela sac iz BiH i jednom napravili i rekla sam ga vratiti nazad iduci put. Zaletila se hamsha na najveci sto je bio kod dede na prodaju. Pravili u BiH u avliji i bilo da prste odgrizes, donijeli na zapad i pravili sa identicnim sastojcima i nish ne valja. Eb ga, kad im je sve falsifikat prirode! :x
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#16

Post by mamica papucarka »

ja vazda paprike vucem iz Bosne :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#17

Post by callmethebreeeze »

mamica 31 wrote:
callmethebreeeze wrote:hvala svima na pomoci i odgovorima, evo se grah kuha i tagarica sprema s uljem i vodom u renri. ako bude srece danas cu za rucak imati gravce na tavce, a ako ne bude srece, dan cu provesti u ciscenju sporeta :D
i jel bilo ciscenja :D Kod nas je puklo ko bomba. Sve zene poskakale sa secije :lol:
ma sve je super ispalo. stvarno;) samo, kao sto medda reche, nije ovdje grah k'o onaj "nas" makedonski;) :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#18

Post by mamica papucarka »

callmethebreeeze wrote:
mamica 31 wrote:
callmethebreeeze wrote:hvala svima na pomoci i odgovorima, evo se grah kuha i tagarica sprema s uljem i vodom u renri. ako bude srece danas cu za rucak imati gravce na tavce, a ako ne bude srece, dan cu provesti u ciscenju sporeta :D
i jel bilo ciscenja :D Kod nas je puklo ko bomba. Sve zene poskakale sa secije :lol:
ma sve je super ispalo. stvarno;) samo, kao sto medda reche, nije ovdje grah k'o onaj "nas" makedonski;) :D
eeeeee, pa ja i taj "nas" makedonski odozdola vucem. Bude mi po godinu dana :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#19

Post by callmethebreeeze »

recu tati da mi posalje graha:D i paprika :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#20

Post by mamica papucarka »

jos ako ste dagaru stavljali na elektricni sporet :-) :-) :-) mislim da ima smeka samo ako se kuha/pece na onom starinskom na drva :)
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#21

Post by callmethebreeeze »

mamica 31 wrote:jos ako ste dagaru stavljali na elektricni sporet :-) :-) :-) mislim da ima smeka samo ako se kuha/pece na onom starinskom na drva :)
ma jok, plinski i to u renru.
jedna kolegica mi rece da se moze potopiti u mlaku vodu jedno sat prije upotrebe onda je samo obrises i stavis u rernu. stvori se para pa bude jos ukusnije. ovaj dio oko pare mi nije najjasniji
Aorta
Posts: 389
Joined: 08/04/2003 00:00
Location: Right Here.

#22

Post by Aorta »

dacina_curica wrote:
mamica 31 wrote:
black wrote:chini mi se da je 'dagarica' vrsta jela..chorba neka ili tako nesto..
ma DAGARA je posuda. Znam 100% :)
Dagarica je mala posuda :) Nema veze sa jelom :oops:
moja mama pravi neki buckuris od mesa, krompira i raznoraznog povrca i zove ga dagara......go figure :-) :-) :-)
I moja, ali striktno samo raznorazno povrce -- veoma (!) ukusno.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#23

Post by callmethebreeeze »

moze li neko napisati recept za ova jela koja spominjete? kako ide priprema? na kojoj temperaturi se kuha? da li ide poklopaca, folija ili se ne stavlja nista gore :D
ovo pitam jer sam zadao malo mesa, raznog povrca i sve to stavio da se krcka, ali mi nesto fali da bi bilo onako super. ne znam sta. mozda je trebalo prvo meso i luk proprziti, ako neko zna neka se javi :D
User avatar
dacina_curica
Posts: 5828
Joined: 17/11/2006 20:24
Location: pored kofera......pakujem se lagano :)

#24

Post by dacina_curica »

napisem ti recept sutra (doci ce mi mama veceras malo u posjetu pa cu je pitati) :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#25

Post by callmethebreeeze »

dacina_curica wrote:napisem ti recept sutra (doci ce mi mama veceras malo u posjetu pa cu je pitati) :D
hehehe. hajde molim te, evo ovo je upravo gotovo i nije lose:) mozda sam ja bio prebrz. zanima me samo da li treba foliju staviti preko?! :D
Post Reply