Tadić postavio hrvatsku zastavu na Ponti Kleka

dijaliza
Posts: 301
Joined: 15/11/2006 14:12

#1 Tadić postavio hrvatsku zastavu na Ponti Kleka

Post by dijaliza »

Hoće li naši državni organi odgovoriti na ovo na primjeren način? Daj Bože!



Tadić postavio hrvatsku zastavu na Ponti Kleka



- Hrvatska ima pravno i povijesno utemeljene argumente da su Ponta Kleka, te Veliki i Mali Školj unutar Hrvatske. Oni su hrvatski teritorij još od Dubrovačke Republike, skoro 700 godina, rekao je Tadić.



NEUM / KLEK - Nezavisni kandidat u desetoj izbornoj jedinici za Sabor Republike Hrvatske i bivši saborski zastupnik HSP-a Tonči Tadić zajedno s kandidatima s liste Veljkom Matijevićem, Nikom Miljasom i Martinom Hausovićem ove nedjelje postavio je zastavu Republike Hrvatske na Velikom Školju i Ponti Kleka.

Ovim simboličnim činom, kako je rekao Tadić, želio je ukazati na neriješeno razgraničenje između Hrvatske i BiH.

- Hrvatska ima pravno i povijesno utemeljene argumente da su Ponta Kleka, te Veliki i Mali Školj unutar Hrvatske. Oni su hrvatski teritorij još od Dubrovačke Republike, skoro 700 godina. Vlada Republike Hrvatske treba nastaviti pregovore s BiH o granici, ali vodeći računa o tim činjenicama. Svako povezivanje Pelješca s kopnom također treba biti usklađeno s time, ali i s činjenicom da je ovo Malostonski zaštićeni morski rezervat. Moramo voditi računa o zaštiti našeg mora i naših školjkara. Također, dok se čeka gradnja mosta za Pelješac, bilo bi razumno uspostaviti brzu trajektnu vezu na istoj relaciji, da poboljšamo prometnu povezanost Pelješca i Dubrovnika sa ostatkom Hrvatske, rekao je Tadić.

Osim ovog performansa, Tadić se u Hodilju susreo sa školjkarima koji su zabrinuti zbog najavljene gradnje mosta i mogućeg ekološkog zagađenja Malostonskog zaljeva i pomora školjaka zbog zamućenja pri radovima na mostu.

5.11.2007.
Pincom.info
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#2

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 11:50, edited 1 time in total.
titami
Posts: 155
Joined: 21/05/2006 19:25

#3

Post by titami »

Nancy Drew wrote:Da hoće proći hrvatski izbori i Kosovo pa da nas popuste više :roll:
kod nas i oko nas izbori nikad nece proci.
bl4ever
Posts: 104
Joined: 27/02/2007 10:13

#4

Post by bl4ever »

titami wrote:
Nancy Drew wrote:Da hoće proći hrvatski izbori i Kosovo pa da nas popuste više :roll:
nikad nas nece popustiti... bos. lonac
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#5

Post by signature »

Nancy Drew wrote:Da hoće proći hrvatski izbori i Kosovo pa da nas popuste više :roll:
popustice oni tebe samo znas kako.
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#6

Post by signature »

Objavljeno 05.11.2007. u 14:26
Der Standard: Opasna igra Beograda

Aktuelna zbivanja na zapadnom Balkanu i dalje su tema komentara pojedinih novina a bečki "Der Standard" pod naslovom "Opasna igra Beograda" piše o predstojećim pregovorima o Kosovu koji su zakazani za danas, prenio je DW.

Nije slučajno da srbijanski predstavnici upravo sada prelaze na tvđi stav i odbijaju svaku saradnju. Snage oko premijera Vojislava Koštunice očito koriste svoje veze kako bi međunarodnoj zajednici zaprijetile secesijom Republike srpske u slučaju da Kosovo postane nezavisno, piše ovaj list.

"To nije samo štetno za Bosnu i Hercegovinu, koja je i bez toga već godinama politički i privredno paralizirana, već i za samu Srbiju. Jer Beograd, s jedne strane, pokazuje spremnost da ugrozi stabilnost u susjednoj zemlji a, s druge, okreće leđa Zapadu. Prozapadne snage u Beogradu gube tlo pod nogama. Zapad i dalje smatra da je rješenje za Kosovo posljednji dio balkanske krize. Beograd je očito i dalje spreman na igru", navodi bečki list Der Standard.
---------------------------------
evo ih popustaju.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#7

Post by and »

ja mislio boris ? otkud on?
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#8

Post by Bosanac_21 »

Sahovnica se tu nije vijorila godinama i godinama, i sad odjednom postavise
zastavu - ovo mi nesto dobro ne mirisi :roll:
Moram ovo povezati i s mostom Peljescom, koji je branjen godinama i
godinama, i odjednom ga pocese praviti bez nase suglasnosti, sve mi se cini
da i dobrosusjedna Hrvatska koristi danasnju politiku u BiH za svoje ciljeve :-?
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#9

Post by basta sljezove boje »

and wrote:ja mislio boris ? otkud on?
i ja :lol:
i bas se pitam kakve veze nas Sarajlija Boris ima sa Klekom :lol:
User avatar
gospodar kuglastih munja
Posts: 1053
Joined: 08/07/2007 22:26

#10

Post by gospodar kuglastih munja »

Hoce li Republika Hrvatska sankcionisati te ljude koji privatno postavljaju zastave na tudji teritorij iliBiH treba da posalje svoje "pomorske snage" da to rascisti.... :lol:

Interesantno je da se ovo obiljezavanje teritorija poklapa sa stavljanjem ruke BGD na teritorij RS. Nesto mi to lici na sihronizaciju. Karadjordjevo ?
baba
Posts: 139
Joined: 16/06/2004 01:17

#11

Post by baba »

Sa nasom drzavom se moze zajebavati ko hoce i kada hoce. To je posljedica katastrofalne politike Alije Izetbegovica koji je potpisao taj famozni sporazum. SDA jebem li te ja.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#12

Post by and »

baba wrote:Sa nasom drzavom se moze zajebavati ko hoce i kada hoce. To je posljedica katastrofalne politike Alije Izetbegovica koji je potpisao taj famozni sporazum. SDA jebem li te ja.
agresije,a alija nije bio u karadjordjevu
Meraklos
Posts: 109
Joined: 16/10/2007 20:54

#13

Post by Meraklos »

baba wrote:Sa nasom drzavom se moze zajebavati ko hoce i kada hoce. To je posljedica katastrofalne politike Alije Izetbegovica koji je potpisao taj famozni sporazum. SDA jebem li te ja.
To je posljedica kurban mentality naroda. Samo gleda i bleji. I onda kaze:
Nancy Drew wrote:Da hoće proći hrvatski izbori i Kosovo pa da nas popuste više :roll:
Nemojte nas puno uvugla. Mi smo tevecelije.

A sta da rade vukovi sa jedinim narodom na Balkanu koji nema svoju vojsku.

Jeb.. ga. Pa sta bi drugo.
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#14

Post by Umjetnik a »

Nancy Drew wrote:Da hoće proći hrvatski izbori i Kosovo pa da nas popuste više :roll:
šta ćeš kad se sve balkanske krize vežu za BiH (namjerno ili nenamjerno)
odvaja se Crna Gora, odmah nemiri u BiH
odvaja se Kosovo odmah nemiri u BiH
možda će se i dalmacija htjeti odvojiti, pa će opet nemiri u BiH
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#15

Post by zlajaBHF »

Umjetnik a wrote:
Nancy Drew wrote:Da hoće proći hrvatski izbori i Kosovo pa da nas popuste više :roll:
šta ćeš kad se sve balkanske krize vežu za BiH (namjerno ili nenamjerno)
odvaja se Crna Gora, odmah nemiri u BiH
odvaja se Kosovo odmah nemiri u BiH
možda će se i dalmacija htjeti odvojiti, pa će opet nemiri u BiH
Bice tako, sve dok se nerijesi situacija u BiH .
windas
Posts: 248
Joined: 08/02/2006 21:26

#16

Post by windas »

Cetnici bi odvalili od BiH jedan komad, ustase bi odvalili drugi komad BiH,
a nije ima jasno da mogu od BiH zemlje ponijeti samo onoliko
koliko im stane na vrh opanaka...
Meraklos
Posts: 109
Joined: 16/10/2007 20:54

#17

Post by Meraklos »

windas wrote:Cetnici bi odvalili od BiH jedan komad, ustase bi odvalili drugi komad BiH,
a nije ima jasno da mogu od BiH zemlje ponijeti samo onoliko
koliko im stane na vrh opanaka...
Jedno je kad lopov napuni vrecu i onda naguli u mrak.
A sasvim drugo je kad ti ostane u kuci, i izbaci te napolje.
Pobije ti pola familije. I na izborima uvijek pobjedi, jer ti nisi tu da glasas, a i vise te nije briga.
A ona druga polovina familije ne moze glasati. Ubili su joj glas.

Onda lopovu dozvole da ostane. I ako ti ne zaposjedne kucu znaci da ju je srusio. I ti je sam moras dizati opet.
I onda im dozvole da nazovu ono sta su prisvojili ubijanjem i protjerivanjem - po njihovom mrskom imenu.

A ti nemas glas. Jer kako chairman Mao rece 'Promjena dolazi kroz cijevi topova'.
Last edited by Meraklos on 05/11/2007 23:11, edited 1 time in total.
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#18

Post by branimir_s »

and wrote:ja mislio boris ? otkud on?
A ja mislio Ljuba, pa Ognejn, pa Mate... kad ono Tonci Ustasa... ah tih Tadica ko g.vana ima
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#19

Post by stochar »

ne znam kol'ko imate priliku hodati po Hercegovini, ali Capljina, LJubuski, POsusje... puni hrvatskih zastava, tako da su ove na Školju-ništa novo. :)

p.s. naravno, vise je 'zastava hrvatskog naroda u BiH', ali ima i veliki broj zastava Republike Hrvatske po kucama, banderama, granapima...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#20

Post by Alfons Kauders »

stochar wrote:ne znam kol'ko imate priliku hodati po Hercegovini, ali Capljina, LJubuski, POsusje... puni hrvatskih zastava, tako da su ove na Školju-ništa novo. :)

p.s. naravno, vise je 'zastava hrvatskog naroda u BiH', ali ima i veliki broj zastava Republike Hrvatske po kucama, banderama, granapima...
tebi je isto kad neko objesi zastavu u svom dvoristu i kada policar iz druge zemlje zabode zastavu svoje zemlje na dio tvog teritorija i kaze da njegova zemlja ima pravo na tih par ostrva i dio poluotoka... aferim...
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#21

Post by Prozor »

Ma ovdje ti moze sve...
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#22

Post by stochar »

Alfons Kauders wrote:
stochar wrote:ne znam kol'ko imate priliku hodati po Hercegovini, ali Capljina, LJubuski, POsusje... puni hrvatskih zastava, tako da su ove na Školju-ništa novo. :)

p.s. naravno, vise je 'zastava hrvatskog naroda u BiH', ali ima i veliki broj zastava Republike Hrvatske po kucama, banderama, granapima...
tebi je isto kad neko objesi zastavu u svom dvoristu i kada policar iz druge zemlje zabode zastavu svoje zemlje na dio tvog teritorija i kaze da njegova zemlja ima pravo na tih par ostrva i dio poluotoka... aferim...
ma jebe mi se za to ba, to je svakako dio predizbornog dekora u Hrvatskoj i ne moze nista bitnije promijeniti.

nego, eno puter u godinu i pol poskupio za 100 posto, hljeb skochio, mlijeko.... a plate ne mrdaju, osim u nekim sluchajevima ka dole... ali jebo to, daj da se svadjamo oko medje... bice nama medja, kad Hrvatska udje u EU pa nam bude trebala viza za Makarsku...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#23

Post by Alfons Kauders »

Marco-x wrote:
stochar wrote:ne znam kol'ko imate priliku hodati po Hercegovini, ali Capljina, LJubuski, POsusje... puni hrvatskih zastava, tako da su ove na Školju-ništa novo. :)

p.s. naravno, vise je 'zastava hrvatskog naroda u BiH', ali ima i veliki broj zastava Republike Hrvatske po kucama, banderama, granapima...
Stvarno ovo boldirano vrlo, vrlo rijetko viđam po Hercegovini.

Bio sam 2006. godine u Njemačkoj pri završetku Svjetskog prvenstva u nogometu. Na toliko prozora i balkona stanova se vijorile talijanske, hrvatske i srpske zastave i nisam vidio da je bilo nekih problema. I to su se vijorile i mjesec dana nakon završeta WM-a.
Nisu bitne zastave, bitno je napraviti dobar i zdrav sustav društva i države ovdje u BiH, ne bi nitko ima toliko potrebe za isticanjem zastava.
pa uopste to nije problem, i u mom gradu ima nekoliko izvjesenih hrvatskih zastava na zgradama raznih kulturnih udruzenja, vjerskih institucija i politickih organizacija, nikad niko nije radi toga pravio problem...

problem je sto taj kreten kupi jeftine poene za izbore i privlaci paznju na debilan nacin, sto ce nacionalisti iz oba naroda jedva docekati...
Smartex
Posts: 183
Joined: 07/02/2007 00:01
Location: San Diego

#24

Post by Smartex »

Da su nasi politicari sada pametni trebalo bi odmah na Klek poslati diverzansko-izvidjacku jedinicu vojnih snaga BiH, sahovnicu spaliti,i postaviti zastavu BiH :x
murti439
Posts: 193
Joined: 09/09/2005 21:13

#25

Post by murti439 »

Tišu, dobro je, ja kont'o Boris...
Post Reply