Tablica broja kuće i ulice

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
susc_ovjek

Tablica broja kuće i ulice

Post by susc_ovjek » 12/09/2011 09:55

Pozdravljam sve forumase.

Zanima me kakva je procedura za zamjenu tablice sa brojem kuće i ulicom kod nas. Konkretno u opštini Stari Grad. Naime, stara je dotrajala i ne vidi se kako treba.

Zanima me zakonska procedura, tj. hocu da mi opština izda novu oznaku, umjesto stare. Ne zelim one "custom" tj. da mi neko napravi plocicu, nego originalnu iz opštine.

Ima li neko iskustva ili poznaje li proceduru.
Dali je to uopste moguće, mada logično mi je da mora postojat procedura...

Hvala :)

HardCore
Been thanked: 1 time

Re: Tablica broja kuće i ulice

Post by HardCore » 12/09/2011 09:59

Procedure nea, more bit bidne ali sada nea :)

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 12/09/2011 10:07

zar ti nije lakse kupiti sebi tablicu i broj,...po svom ceifu

Filter
Has thanked: 4 times

Post by Filter » 12/09/2011 10:24

susc_ovjek wrote:Pozdravljam sve forumase.

Zanima me kakva je procedura za zamjenu tablice sa brojem kuće i ulicom kod nas. Konkretno u opštini Stari Grad. Naime, stara je dotrajala i ne vidi se kako treba.

Zanima me zakonska procedura, tj. hocu da mi opština izda novu oznaku, umjesto stare. Ne zelim one "custom" tj. da mi neko napravi plocicu, nego originalnu iz opštine.

koji ce ti klinac? racuni te nece mimoici :D nama su vec tri puta obecavali da ce donijeti nove i naravno, novci su utroseni u bitnije stvari :lol:
opstina Stari Grad, naravno :D

susc_ovjek

Post by susc_ovjek » 12/09/2011 10:34

Ma.Le.Na wrote:zar ti nije lakse kupiti sebi tablicu i broj,...po svom ceifu
Jest lakse kupit, al' u tom slucaju necu dobit onakvu kakvu treba da dobijem, zato me interesuje legalna procedura...
Bez da ulazim u dublju analizu...al' samo pogledas kako izgleda nasa arhitektura, koja je... po nasem cejfu, sve ti je jasno :)

susc_ovjek

Post by susc_ovjek » 12/09/2011 10:36

Filter wrote:
susc_ovjek wrote:Pozdravljam sve forumase.

koji ce ti klinac? racuni te nece mimoici :D nama su vec tri puta obecavali da ce donijeti nove i naravno, novci su utroseni u bitnije stvari :lol:
opstina Stari Grad, naravno :D

Hehehe, ma mimoilaze me, u tome i jeste problem. Recimo, promjenio se strucnjak koji donosi racune za struju, pa pola mahale nije dobilo, a ovi strujasi jel', ne interesuje ih jesil dobio ili nisi.. oni su zaracunali i otfikare jednostavno. Pored toga, ostavili mi komsijinu postu u mom sanducetu... i to neke osjetljive stvari, ma hebo lud zbunjenog :D

Sad, zar nebi trebalo da moze biti pojedinacno.. da ja uplatim, a da mi izrade tablicu... ? :D

Sarajmen

Post by Sarajmen » 12/09/2011 11:04

Mislim da bi trebao posjedovati- imati Rjesenje o dodjeli kućnog broja od strane nadležne općinske službe.Sa takvim dokumentom možeš izraditi novu tablu sa imenom ulice i brojem, na standardiziran način u kombinaciji zeleno-bijelo, kao i svi drugi. Mislim da se u ''OBI''-u to može uraditi, naravno da ti snosiš troškove izrade. Ali bez pomenutog dokumenta, sumnjam da ćeš to uraditi....

P.S.
Logika kao za izradu pečata...mora se priložiti zakonska osnova za nešto. A ako ti je objekat '' nelegalan'' ...izvini, nisam u toku .

susc_ovjek

Post by susc_ovjek » 12/09/2011 11:10

Sarajmen wrote:Mislim da bi trebao posjedovati- imati Rjesenje o dodjeli kućnog broja od strane nadležne općinske službe.Sa takvim dokumentom možeš izraditi novu tablu sa imenom ulice i brojem, na standardiziran način u kombinaciji zeleno-bijelo, kao i svi drugi. Mislim da se u ''OBI''-u to može uraditi, naravno da ti snosiš troškove izrade. Ali bez pomenutog dokumenta, sumnjam da ćeš to uraditi....

P.S.
Logika kao za izradu pečata...mora se priložiti zakonska osnova za nešto. A ako ti je objekat '' nelegalan'' ...izvini, nisam u toku .
Zar nebi trebala biti logika kao za izradu tablica za auto. Postoji standard po kojem se radi... firmi je dodjeljen poso i ona radi.

P.S.
Ako je na kuci vec postojao broj, postavljen prije najmanje 30 godina, logicno je da nije bespravni objekat...

Filter
Has thanked: 4 times

Post by Filter » 12/09/2011 11:12

susc_ovjek wrote:
Hehehe, ma mimoilaze me, u tome i jeste problem. Recimo, promjenio se strucnjak koji donosi racune za struju, pa pola mahale nije dobilo, a ovi strujasi jel', ne interesuje ih jesil dobio ili nisi.. oni su zaracunali i otfikare jednostavno. Pored toga, ostavili mi komsijinu postu u mom sanducetu... i to neke osjetljive stvari, ma hebo lud zbunjenog :D

Sad, zar nebi trebalo da moze biti pojedinacno.. da ja uplatim, a da mi izrade tablicu... ? :D
hmmm racuni su problem. ako je tako kao sto kaze @Sarajmen lijepo ce se nahodati a rezultat je ?
ljepni kakav plastificirani print i mirna Bosna...

Sarajmen

Post by Sarajmen » 12/09/2011 11:18

Nemoj miješati ''pokretnu i nepokretnu '' imovinu. Ako je objekat prije imao tablu sa nazivom ulice i brojem, on je trebao da ostane označen i ukoliko su se mijenjale stare table sa novim.Dakle, propust je napravljen u fazi zamjene starih tabli sa novim. Moj ti je savjet da od nadležne općinske službe dobiješ pomenuto Rjesenje i sam izvrsis izradu nove table sa brojem. Mislim da je moguće i taj račun priložiti istoj općinskoj službi a da te oni pošalju na općinsku blagajnu i refundiraju ti taj trošak. Sve ostalo je gubljenje vremena...

susc_ovjek

Post by susc_ovjek » 12/09/2011 11:25

Sarajmen wrote:Nemoj miješati ''pokretnu i nepokretnu '' imovinu. Ako je objekat prije imao tablu sa nazivom ulice i brojem, on je trebao da ostane označen i ukoliko su se mijenjale stare table sa novim.Dakle, propust je napravljen u fazi zamjene starih tabli sa novim. Moj ti je savjet da od nadležne općinske službe dobiješ pomenuto Rjesenje i sam izvrsis izradu nove table sa brojem. Mislim da je moguće i taj račun priložiti istoj općinskoj službi a da te oni pošalju na općinsku blagajnu i refundiraju ti taj trošak. Sve ostalo je gubljenje vremena...
U mojoj ulici nikad nisu mjenjane stare table sa nazivom ulice. Jos uvijek imam ostatke one plave prijeratne.

U svakom slucaju, hvala za savjet, raspitacu se u opstini...

Post Reply