Tablete za smirenje

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#1 Tablete za smirenje

Post by ALexis »

Posto sam u ovome pocetnik, a ne znam koga drugo da pitam,
zanima me koje tablete za smirenje se mogu dobiti bez recepta a da se uz to mogu piti uz antibebi pilule?
Zahvaljujem se na odgovorima.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2 Re: Tablete za smirenje

Post by Michun »

Belmiran dan i san.
Persen.
Ovo su ti biljne, ne izazivjau ovisnost i mogu uz haman pa sve lijekove. Ako trazis nesto ozbiljnije, onda dr., recept i sl. Ne mozes nista kupiti bez recepta a da je jace od ovoga.
Lady@es
Posts: 33
Joined: 23/03/2010 13:35

#3 Re: Tablete za smirenje

Post by Lady@es »

Moj savjet ti je da prvo pokušaš sa čajem za smirenje. Ne znam razlog tvog problema al vjerovatno izazaziva simptome tipa: ubrzanog rada srca, nervoze u želucu, osjećaj gušenja, panike, drhtanje ruku ili cijelog tijela.... Ako te muči nešto od ovog probaj prvo sa čajevima meni su stvarno pomogli. Tablete su možda u redu al hemija je hemija i nema teorije da ti se ne odrazi na nešto nakon dužeg uzimanja. Nekoliko ljudi mi je reklo da se nakon što tableta prestane djelovati osjećaju još gore. Meni se sa čajem to nije dešavalo. Ima ih u svakoj apoteci.
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#4 Re: Tablete za smirenje

Post by modesti »

Isto kao što nećeš otići frizeru da uzmeš časove iz vožnje, ne znam što ne odeš do ljekara i sa njim/njom ne popričaš?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#5 Re: Tablete za smirenje

Post by chuchumbamayumbe »

Meni je Persen (onaj jachi) uvijek radio, drmnem 2 i OK.
Vjerovatno je tu 95% autosugestije.
User avatar
gonič zmajeva
Posts: 325
Joined: 11/06/2009 13:50
Location: Letovanić Hr.

#6 Re: Tablete za smirenje

Post by gonič zmajeva »

chuchumbamayumbe wrote:Meni je Persen (onaj jachi) uvijek radio, drmnem 2 i OK.
Vjerovatno je tu 95% autosugestije.
99,99999%
jednom sam popio 30+ tih persena i ništa :-x
i da glupi recepti vani imaš novce imaš i tablete
glupi balkan
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#7 Re: Tablete za smirenje

Post by ALexis »

Michun wrote:Belmiran dan i san.
Persen.
Ovo su ti biljne, ne izazivjau ovisnost i mogu uz haman pa sve lijekove. Ako trazis nesto ozbiljnije, onda dr., recept i sl. Ne mozes nista kupiti bez recepta a da je jace od ovoga.

hvala ti na informacijama, raspitat cu se :)
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#8 Re: Tablete za smirenje

Post by ALexis »

Lady@es wrote:Moj savjet ti je da prvo pokušaš sa čajem za smirenje. Ne znam razlog tvog problema al vjerovatno izazaziva simptome tipa: ubrzanog rada srca, nervoze u želucu, osjećaj gušenja, panike, drhtanje ruku ili cijelog tijela.... Ako te muči nešto od ovog probaj prvo sa čajevima meni su stvarno pomogli. Tablete su možda u redu al hemija je hemija i nema teorije da ti se ne odrazi na nešto nakon dužeg uzimanja. Nekoliko ljudi mi je reklo da se nakon što tableta prestane djelovati osjećaju još gore. Meni se sa čajem to nije dešavalo. Ima ih u svakoj apoteci.
Moj razlog zbog kojeg osjecam da mi treba nesto za smirenje je napad histerije i panike. To se ne javlja cesto, vec kad burno reagujem, npr. nakon svadje.
U pravu si za ovisnost o tabletama, jednom sam popila 3 lekotama po preporuci prijateljice i 14 dana poslje uzimanja sam imala jaku potrebu za njima.
Nadam se da ce cajici pomoci, ipak mi je alternativna medicina draza :)
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#9 Re: Tablete za smirenje

Post by ALexis »

modesti wrote:Isto kao što nećeš otići frizeru da uzmeš časove iz vožnje, ne znam što ne odeš do ljekara i sa njim/njom ne popričaš?
Zato sto imam neki negativan stav prema tabletama za smirenje i nasim kvazi dotorima koji poturaju svakakve tablete, samo da im pacijent ispadne iz saka.
Razmisljala sam o odlasku kod psihologa...mozda i razgovor pomogne...
User avatar
IceQueen
Posts: 309
Joined: 25/07/2008 23:35
Location: Valhalla

#10 Re: Tablete za smirenje

Post by IceQueen »

ALexis wrote:
modesti wrote:Isto kao što nećeš otići frizeru da uzmeš časove iz vožnje, ne znam što ne odeš do ljekara i sa njim/njom ne popričaš?
Zato sto imam neki negativan stav prema tabletama za smirenje i nasim kvazi dotorima koji poturaju svakakve tablete, samo da im pacijent ispadne iz saka.
Razmisljala sam o odlasku kod psihologa...mozda i razgovor pomogne...
Ne trebaju ti ni lijecnik, niti tablete, niti caj niti bilo sta slicno, treba ti mnogo mnogo smijeha i mala promjena vlastitog karaktera! Tesko je do toga doci, ali prvi korak je HTJETI!
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#11 Re: Tablete za smirenje

Post by njonjica »

ALexis:
Svaku vece napravi sebi caj od kamilice (naravno ne iz filter vrecice nego da vidis da je kamilica) u koji ces nasuti otprilike 1 dcl slatkog (toplog) mlijeka i staviti jednu cajnu kasiku meda (pod uslovom da nemas problem sa secerom u krvi). Ali pazi, ovo moras raditi SVAKU vecer otprilike pola sata prije spavanja.


:thumbup:
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#12 Re: Tablete za smirenje

Post by zemo_online »

njonjica wrote:ALexis:
Svaku vece napravi sebi caj od kamilice (naravno ne iz filter vrecice nego da vidis da je kamilica) u koji ces nasuti otprilike 1 dcl slatkog (toplog) mlijeka i staviti jednu cajnu kasiku meda (pod uslovom da nemas problem sa secerom u krvi). Ali pazi, ovo moras raditi SVAKU vecer otprilike pola sata prije spavanja.


:thumbup:

zar ide mlijeko u kamilicu? i zasto ne filter vrecice?


-Inace,za smirenje i komplet zdravlje je najbolja fizicka aktivnost,sport isl. protiv svih bolesti.
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#13 Re: Tablete za smirenje

Post by -Romeo- »

ALexis wrote:Posto sam u ovome pocetnik, a ne znam koga drugo da pitam,
zanima me koje tablete za smirenje se mogu dobiti bez recepta a da se uz to mogu piti uz antibebi pilule?
Zahvaljujem se na odgovorima.
biljne kapi za smirenje :thumbup: , ne stvaraju ovisnost, brzo djeluju, domaći proizvod i jeftne su. neko spomenu persen, i on je biljni, ali ja preferiram kapi zbog bržeg dejstva i domaćeg proizvoda (farmamed i apoteke sarajevo)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#14 Re: Tablete za smirenje

Post by pustopoljina »

ALexis wrote:
modesti wrote:Isto kao što nećeš otići frizeru da uzmeš časove iz vožnje, ne znam što ne odeš do ljekara i sa njim/njom ne popričaš?
Zato sto imam neki negativan stav prema tabletama za smirenje i nasim kvazi dotorima koji poturaju svakakve tablete, samo da im pacijent ispadne iz saka.
Razmisljala sam o odlasku kod psihologa...mozda i razgovor pomogne...
s obzirom da rece da te to hvata nakon svadja, znaci da upadas u konflikte-mozda bi ti psiholog bio vise od pomoci da ne upadas u konflikte. posebno ako zivis sa osobom sa kojom se svadjas ili si u svakodnevnom kontaktu s njim/njom.
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#15 Re: Tablete za smirenje

Post by ALexis »

zahvaljujem se svima na odgovorima.
nasla sam prirodni nacin regulisanja problema. sport i smijeh. nabavila sam sebi hobi-slikanje. kada god me uhvati napad histerije uzmem kist u ruku i pocnem crtati... nekad i caj popijem (kamilica, lipa)

Manje se obazirem na svadje, iskljucim mozak, duboko disem, dobro promislim, ne zelim da reagujem, to je dosad najbolji lijek. Ponekad se problemi sami od sebe rijese. :-D
plotice10
Posts: 8
Joined: 01/04/2009 23:10

#16 Re: Tablete za smirenje

Post by plotice10 »

Imam slicne probleme vec 2,5 godine a razlog je preopterecenost i napetost na poslu. Inace zivim u Stockholmu. Prvi simptom koji sam imao je nesanica. Spavao sam samo 5 sati. Normalno mi nije dovoljno ispod 8 sati. Od 2008 sam dobio i ubrzani rad srca i kao posledica panike, poceo sam i kasljati. Tek kad su ledja dosla do "duvara" onda sam se obratio doktoru. Januar i februar sam uzimao tablete koje imaju svoj efekat ali nije to to ako zelis voditi normalan zivot. Obratio sam se psihologu i kroz razgovor smo dosli do "neuralgicnih tacaka" koje imaju za posljedicu nesanicu i simptome panike. Nakon toga zapoceli smo sa prakkticnom terapijom s ciljem da se naucim ponasati u situacijama koje su kriticne za mene. Rezultat je da moram izbjegavati situacije koje uticu lose na mene i da moram provoditi dosta vremena u prirodi (suma, kraj vode...) Evo nakon mjesec dana, prezadovoljan sam rezultatima. Imam dosta bolji san, spavam izmedju 6 i 7 sati. Posto je i to nedovoljno uzmem i kracu pauzu u toku dana od oko 45 min - 1 sat. Legnem i slusam opustajucu muziku i sl. U tom vremenu lezim na (ne znam kako se to zove na nasem jeziku) platnu sa sitnim eksercicima (bodljama) velicine 1 cm. Nisam mogao ni pretpostaviti koliko to odmara i pomaze koncentraciji. Za tih 45 min se fantasticno odmorim kao da sam spavao gotovo 2 sata.
Dnevni provodim u prirodi od 1,5-2 sata. Moje iskustvo je da je to NAJBOLJI li´jek koji postoji covjeku na dohvat ruke, kada su u pitanju psihicke/mentalne tegobe.
S obzirom da sam bio pod stresom/nesanicom 2 godine, prezadovoljan sam postignutim a bez lijekova. Ranije kada sam uzimao lijekove, nije da nisu pomagali, ali oni nikada ne mogu pomoci ukoliko covjek sam, mentano ne odluci da zeli "biti bolje". Znaci, razgovor sa psihologom i boravak u prirodi. 2 najbolja lijeka za stres/mentalne probleme/depresiju. Pozdrav.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#17 Re: Tablete za smirenje

Post by SanskiBiser »

ALexis wrote:zahvaljujem se svima na odgovorima.
nasla sam prirodni nacin regulisanja problema. sport i smijeh. nabavila sam sebi hobi-slikanje. kada god me uhvati napad histerije uzmem kist u ruku i pocnem crtati... nekad i caj popijem (kamilica, lipa)

Manje se obazirem na svadje, iskljucim mozak, duboko disem, dobro promislim, ne zelim da reagujem, to je dosad najbolji lijek. Ponekad se problemi sami od sebe rijese. :-D

To je to tablete samo kao prelazno sredstvo i u kantu za smece poslije, svoje vlastite reakcije na ljude i dogadjaje oko tebe mozes nauciti da kontrolises a ako imas konflikt na liniji mozak(misli) - srce, uvjek slusaj srce jer ono je odraz pravog stanja uma dakle daj mu prednost, nas mozak i um se cesto ponasa kao troll a srce kao trollbait tako ne hrani trola ili pokusaj barem... :-)

Mimo toga nadjes svoj spirit pride, i 15-20 minuta meditacije dnevno dosta...

Ovo moj stari inace penzionisani psiholog radi svakodnenovo 20ak minuta...

Sjednes mozes ko beg na minderu a mozes i ko Buda kako god ti je udobnije , moze i na poslu za stolom nije bad :lol:

Zazmuri:

1. duboko udisanje i kazes u sebi uz vizualizaciju zatvorenih ociju u znaci ne na glas: Ja sam cvijet.
Izdisaj: Osjecam se svjeze.
2. udisaj: Ja sam planina.
Izdisaj: Osjecam se solidno ( u smislu nista te ne moze uzbuditi niti pomjeriti iz tvoje odlucnosti)
3. Udisaj: Ja sam voda (mirna jezerska voda u kojoj se savrseno moze ogledati lice kao u ogledalu)
Izdisaj: Osjecam se kao da sam odraz na toj vodi.
4. Udisaj: Ja sam prostor.
Izdisaj: Osjecam se slobodno.

Obavezna vizualizacija tokom meditacije, to ponavljas redovno, i nakon par dana kad udjes u rutinu dovoljno je u sebi ponavljati u ritmu disanja parove Cvijet-Svjeze, Planina-Solidno, Voda-Odraz, Prostor-Slobodno. Poslije to postane kao voznja auta automatizovano. Cilj ove meditacije je da postignes unutrasnji balans. Ovo je inace kineska Zen meditacija koja je namjenjena obicnim ljudima mada su je praktikovali u jednoj svojoj prilagodjenoj verziji i japanski samuraji....

Takodje kad si u drustvu ljudi koji te nerviraju ili mozda koje ti nerviras pokusaj da ih zamislis kao da su djeca od 3-4 godine i kad ti se obracaju pa ono nesto gundjaju zamisli ih tako kao da su onako slatka mala djeca prije nego sto odgovoris na njihovu provokaciju ili sta vec i kad odgovaras zamisli da odgovaras nekome ko je tog uzrasta bez obzira na to sto govore.. :-) (Ovo mozes i na forumu koristiti :lol: )

Uz ovu meditaciju gore navedenu mozes slusati npr. Cusco, Tony Scott (Music for Zen Meditation 1964 ) ili nesto slicno...



sedma_7
Posts: 731
Joined: 03/04/2007 18:24

#18 Re: Tablete za smirenje

Post by sedma_7 »

plotice10 wrote:Imam slicne probleme vec 2,5 godine a razlog je preopterecenost i napetost na poslu. Inace zivim u Stockholmu. Prvi simptom koji sam imao je nesanica. Spavao sam samo 5 sati. Normalno mi nije dovoljno ispod 8 sati. Od 2008 sam dobio i ubrzani rad srca i kao posledica panike, poceo sam i kasljati. Tek kad su ledja dosla do "duvara" onda sam se obratio doktoru. Januar i februar sam uzimao tablete koje imaju svoj efekat ali nije to to ako zelis voditi normalan zivot. Obratio sam se psihologu i kroz razgovor smo dosli do "neuralgicnih tacaka" koje imaju za posljedicu nesanicu i simptome panike. Nakon toga zapoceli smo sa prakkticnom terapijom s ciljem da se naucim ponasati u situacijama koje su kriticne za mene. Rezultat je da moram izbjegavati situacije koje uticu lose na mene i da moram provoditi dosta vremena u prirodi (suma, kraj vode...) Evo nakon mjesec dana, prezadovoljan sam rezultatima. Imam dosta bolji san, spavam izmedju 6 i 7 sati. Posto je i to nedovoljno uzmem i kracu pauzu u toku dana od oko 45 min - 1 sat. Legnem i slusam opustajucu muziku i sl. U tom vremenu lezim na (ne znam kako se to zove na nasem jeziku) platnu sa sitnim eksercicima (bodljama) velicine 1 cm. Nisam mogao ni pretpostaviti koliko to odmara i pomaze koncentraciji. Za tih 45 min se fantasticno odmorim kao da sam spavao gotovo 2 sata.
Dnevni provodim u prirodi od 1,5-2 sata. Moje iskustvo je da je to NAJBOLJI li´jek koji postoji covjeku na dohvat ruke, kada su u pitanju psihicke/mentalne tegobe.
S obzirom da sam bio pod stresom/nesanicom 2 godine, prezadovoljan sam postignutim a bez lijekova. Ranije kada sam uzimao lijekove, nije da nisu pomagali, ali oni nikada ne mogu pomoci ukoliko covjek sam, mentano ne odluci da zeli "p bolje". Znaci, razgovor sa psihologom i boravak u prirodi. 2 najbolja lijeka za stres/mentalne probleme/depresiju. Pozdrav.
Ovo je sjajan savjet. Probat cu isto. Hvala :)
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#19 Re: Tablete za smirenje

Post by Nastasia »

ALexis wrote:
Lady@es wrote:Moj savjet ti je da prvo pokušaš sa čajem za smirenje. Ne znam razlog tvog problema al vjerovatno izazaziva simptome tipa: ubrzanog rada srca, nervoze u želucu, osjećaj gušenja, panike, drhtanje ruku ili cijelog tijela.... Ako te muči nešto od ovog probaj prvo sa čajevima meni su stvarno pomogli. Tablete su možda u redu al hemija je hemija i nema teorije da ti se ne odrazi na nešto nakon dužeg uzimanja. Nekoliko ljudi mi je reklo da se nakon što tableta prestane djelovati osjećaju još gore. Meni se sa čajem to nije dešavalo. Ima ih u svakoj apoteci.
Moj razlog zbog kojeg osjecam da mi treba nesto za smirenje je napad histerije i panike. To se ne javlja cesto, vec kad burno reagujem, npr. nakon svadje.
U pravu si za ovisnost o tabletama, jednom sam popila 3 lekotama po preporuci prijateljice i 14 dana poslje uzimanja sam imala jaku potrebu za njima.
Nadam se da ce cajici pomoci, ipak mi je alternativna medicina draza :)
Ja kada imam napad panike i histerije mogu popiti smrtonosnu dozu tableta za smirenje ali neće me smiriti. Dakle, kad napad već počne, on mora protutnjati svoje. Ne znam da li je to inače tako kod drugih ljudi, ja napade panike imam često i ničim izazvane, a ti kažeš da se kod tebe javljaju kao burna reakcija na nešto, npr svađu.

Uglavnom bih ti preporučila da pronađeš nešto što će te u globalu smiriti i opustiti i što će spriječiti te pojave, dakle, liječi uzrok a ne pojavu.

Iskreno, skeptična sam prema svim mogućim tabletama pa čak i biljnim preparatima, ali to je samo zato što sam ja već došla u fazu ovisnosti, kada ne mogu normalno funkcionisati bez 4-5 tableta za smirenje dnevno.

Ne moraš nužno ići psihologu ali pokušaj pronaći sama nešto što ti odgovara u tom trenutku, a da te smiruje. Ja recimo brojim. Ako hodam brojim šahtove, ako se vozim brojim bandere, ako stojim brojim koliko je ljudi prošlo pored mene, itd ... Treba dugo da počne djelovati, ali me dovoljno zaokupira u tom momentu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20 Re: Tablete za smirenje

Post by insomnia78 »

Ona je do sad...
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#21 Re: Tablete za smirenje

Post by Nastasia »

insomnia78 wrote:Ona je do sad...

Ja tek sad vidjeh datum kad je otvorila temu.
Dosad je il' kvrcnula il' se smirila.
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22 Re: Tablete za smirenje

Post by konektovan »

Nastasia wrote:
Ja kada imam napad panike i histerije mogu popiti smrtonosnu dozu tableta za smirenje ali neće me smiriti. Dakle, kad napad već počne, on mora protutnjati svoje. Ne znam da li je to inače tako kod drugih ljudi, ja napade panike imam često i ničim izazvane, a ti kažeš da se kod tebe javljaju kao burna reakcija na nešto, npr svađu.

Uglavnom bih ti preporučila da pronađeš nešto što će te u globalu smiriti i opustiti i što će spriječiti te pojave, dakle, liječi uzrok a ne pojavu.

Iskreno, skeptična sam prema svim mogućim tabletama pa čak i biljnim preparatima, ali to je samo zato što sam ja već došla u fazu ovisnosti, kada ne mogu normalno funkcionisati bez 4-5 tableta za smirenje dnevno.

Ne moraš nužno ići psihologu ali pokušaj pronaći sama nešto što ti odgovara u tom trenutku, a da te smiruje. Ja recimo brojim. Ako hodam brojim šahtove, ako se vozim brojim bandere, ako stojim brojim koliko je ljudi prošlo pored mene, itd ... Treba dugo da počne djelovati, ali me dovoljno zaokupira u tom momentu.

Boga ti, da te pitam, pošto vidim da pratiš bandere, da li je ona bandera na socijalnom, na lijevoj strani ikad popravljena nakon udesa, kod hoše komerca, bas je bila ruglo danima?!
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#23 Re: Tablete za smirenje

Post by Nastasia »

konektovan wrote:
Nastasia wrote:
Ja kada imam napad panike i histerije mogu popiti smrtonosnu dozu tableta za smirenje ali neće me smiriti. Dakle, kad napad već počne, on mora protutnjati svoje. Ne znam da li je to inače tako kod drugih ljudi, ja napade panike imam često i ničim izazvane, a ti kažeš da se kod tebe javljaju kao burna reakcija na nešto, npr svađu.

Uglavnom bih ti preporučila da pronađeš nešto što će te u globalu smiriti i opustiti i što će spriječiti te pojave, dakle, liječi uzrok a ne pojavu.

Iskreno, skeptična sam prema svim mogućim tabletama pa čak i biljnim preparatima, ali to je samo zato što sam ja već došla u fazu ovisnosti, kada ne mogu normalno funkcionisati bez 4-5 tableta za smirenje dnevno.

Ne moraš nužno ići psihologu ali pokušaj pronaći sama nešto što ti odgovara u tom trenutku, a da te smiruje. Ja recimo brojim. Ako hodam brojim šahtove, ako se vozim brojim bandere, ako stojim brojim koliko je ljudi prošlo pored mene, itd ... Treba dugo da počne djelovati, ali me dovoljno zaokupira u tom momentu.

Boga ti, da te pitam, pošto vidim da pratiš bandere, da li je ona bandera na socijalnom, na lijevoj strani ikad popravljena nakon udesa, kod hoše komerca, bas je bila ruglo danima?!
Nisam odavno dobila napad panike na toj ruti.
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24 Re: Tablete za smirenje

Post by konektovan »

Nastasia wrote:
konektovan wrote:
Nastasia wrote:
Ja kada imam napad panike i histerije mogu popiti smrtonosnu dozu tableta za smirenje ali neće me smiriti. Dakle, kad napad već počne, on mora protutnjati svoje. Ne znam da li je to inače tako kod drugih ljudi, ja napade panike imam često i ničim izazvane, a ti kažeš da se kod tebe javljaju kao burna reakcija na nešto, npr svađu.

Uglavnom bih ti preporučila da pronađeš nešto što će te u globalu smiriti i opustiti i što će spriječiti te pojave, dakle, liječi uzrok a ne pojavu.

Iskreno, skeptična sam prema svim mogućim tabletama pa čak i biljnim preparatima, ali to je samo zato što sam ja već došla u fazu ovisnosti, kada ne mogu normalno funkcionisati bez 4-5 tableta za smirenje dnevno.

Ne moraš nužno ići psihologu ali pokušaj pronaći sama nešto što ti odgovara u tom trenutku, a da te smiruje. Ja recimo brojim. Ako hodam brojim šahtove, ako se vozim brojim bandere, ako stojim brojim koliko je ljudi prošlo pored mene, itd ... Treba dugo da počne djelovati, ali me dovoljno zaokupira u tom momentu.

Boga ti, da te pitam, pošto vidim da pratiš bandere, da li je ona bandera na socijalnom, na lijevoj strani ikad popravljena nakon udesa, kod hoše komerca, bas je bila ruglo danima?!
Nisam odavno dobila napad panike na toj ruti.
Moradoh se malo našaliti,.... :mrgreen: :thumbup:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#25 Re: Tablete za smirenje

Post by ovo_mi_je_nick »

Kakve tablete, samo žestok seks, ali žestok, od nekih 60 minuta. Afričku drmneš ako je potrebno za ovaj recept.
Post Reply