Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Balkanezzi
Posts: 70
Joined: 21/05/2014 20:19

#51 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by Balkanezzi »

Trebal kome speeda :D


Sent from my new generation of Bojler zblj-7563gt
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#52 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by insomnia78 »

I jos kad isfuras marnes liniju zutog da te spusti...


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
pasha_stambol
Posts: 110
Joined: 29/04/2014 19:35

#53 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by pasha_stambol »

uzmeš motornu pilu i odsjeces sebi ruku napraviš se lud Bgm :)
Balkanezzi
Posts: 70
Joined: 21/05/2014 20:19

#54 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by Balkanezzi »

:lol:

Sent from my new generation of Bojler zblj-7563gt
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#55 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by motorna_pila »

pasha_stambol wrote:uzmeš motornu pilu i odsjeces sebi ruku napraviš se lud Bgm :)
Evo jarane crkoh od smijeha, baš si lud ocam. :grin:

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Balkanezzi
Posts: 70
Joined: 21/05/2014 20:19

#56 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by Balkanezzi »

Pobogu. imal gdje ove droge, i ja bi da se malo lupim, fali mi koncentracije :D sjo naroda al nece da pomognu cojku, stvarno su neozbiljni, pffff!

Sent from my new generation of Bojler zblj-7563gtA
dransy
Posts: 3
Joined: 10/10/2010 17:09

#57 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina?

Post by dransy »

stetoskop wrote:
dransy wrote:Izvini ali u velikoj si zabludi. Medicina odnosno ovaj "lijek" je 100% cisti amphetamine, potpuno hemijski i u svakom drugom smislu identican onome sto se na ulici prodaje kao droga "speed", isti onaj zbog kojeg milioni ljudi u svijetu borave u komunama u pokusaju da se "skinu". Stvarno mi nije jasno koliko nebrizan i kratkovidan moras bit da preporucis ovo bilo kome, pogotovo djetetu. Mogu ti samo predloziti da istrazis o Amphetaminu i njegovom uticaju na organizam, pogotovo na mozak u razvoju. Nadam se da ces promijeniti misljenje :thumbup:
Šta li tebe natjera da tek nakon četiri godine progovoriš na ovom forumu? :D
Ljudska glupost u ovom slucaju :)
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#58 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by BadBoy »

Pa kako ne možeš da skontaš, ne može se kod nas nabaviti nikako osim da ti neko donosi lično iz Amerike/EU ili gdje već ima.

Blagi offtopic: ne znam zašto se svi digli i morališete nešto, pustite ga nek radi šta hoće. Sebe i svoje tijele uništava/nadograđuje i on će trpiti posljedice.
Balkanezzi
Posts: 70
Joined: 21/05/2014 20:19

#59 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by Balkanezzi »

Ma ne moralisemo uopste, vec nam smjesno, kazemo liku da je to isto speed, al eto znalci se javljaju i kazu kao nije.
Ovo samo, pazi sad, dovodi hormone u balans :lol: :lol: :lol: najjaci odgovor ikad je na prvoj strani od tod smitha, nenadmasiv je!!!
User avatar
Indigont
Posts: 453
Joined: 30/12/2010 15:07
Location: https://poslovice.org/
Contact:

#60 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by Indigont »

Htio bih da ozivim ovaj topic. Da li se lijekovi za ADHD uopce propisuju u BIH? Ako da, koji se propisuju?

Na Wikipediji sam naletio da je Pliva jedan od najvecih proizvodjaca Adderalla ali cini se da ni u BIH niti HR se ne propisuje taj lijek. U Hrvatskoj ako se dobro sjecam se propisuje samo Concerta, a u Bosni ne znam.

Bilo kakve informacije su dobrodosle.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#62 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by Slo Burner »

Eh svojevremeno je bio neki prah seratonin od tog mozak radio sto na sat, anije bilo ni zabranjeno :D
User avatar
Indigont
Posts: 453
Joined: 30/12/2010 15:07
Location: https://poslovice.org/
Contact:

#63 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by Indigont »

Serotonin ima vise veze sa depresijom. SSRI lijekovi se za to koriste.

Ovdje pricamo o amfetaminima i slicnim lijekovima za poremecaj koncentracije. Isao sam juce u apoteku, pitam zenu koji se lijekovi propisuju za ADHD u Bosni? Kaze koja je to bolest? Rekoh: poremecaj paznje i hiperaktivnosti. Kaze mogu ti preporuciti ove prirodne Bilobil i slicno ali pitaj doktora oko toga. Zena nije ni cula za ADHD ccc
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#64 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by HAVANA »

Ne cackajte mecku. :stolica:
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#65 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by sizifinho »

amfetamini ne djeluju na serotonin.

Nema se kod nas ništa uzeti, a u cro ima concerta, kao što i sam znaš.
Ja imam ADHD probleme godinama, i ništa... nema pomoći. Jedino ilegalno.
User avatar
Indigont
Posts: 453
Joined: 30/12/2010 15:07
Location: https://poslovice.org/
Contact:

#66 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by Indigont »

Stvarno nema u Bosni nijedna dijagnoza ni lijek za ADHD?
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#67 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by sizifinho »

Indigont wrote:Stvarno nema u Bosni nijedna dijagnoza ni lijek za ADHD?
nigdje nećeš naći stručnjaka za to, ljekari ga smatraju mitom i ne razmišljaju o njem, a neki nisu nikad čuli.
User avatar
Indigont
Posts: 453
Joined: 30/12/2010 15:07
Location: https://poslovice.org/
Contact:

#68 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by Indigont »

Majko mila koja smo mi zabit.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17947
Joined: 29/03/2014 19:20

#69 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by jao_situacije »

imam i ja adhd a našao sam neke alternativne načine bez lijekova
ako nekoga zanima nek se javi na pp :mrgreen:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17947
Joined: 29/03/2014 19:20

#70 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by jao_situacije »

Balkanezzi wrote:Ma ne moralisemo uopste, vec nam smjesno, kazemo liku da je to isto speed, al eto znalci se javljaju i kazu kao nije.
Ovo samo, pazi sad, dovodi hormone u balans :lol: :lol: :lol: najjaci odgovor ikad je na prvoj strani od tod smitha, nenadmasiv je!!!
prvo nije isto kao speed, a drugo, da ima vrlo negativne posljedice jer nije problem u nedostatku dopamina već u tome da ne dolazi dovoljna količina dopamina u sve dijelove mozga odnosno centre za neku aktivnost
User avatar
Indigont
Posts: 453
Joined: 30/12/2010 15:07
Location: https://poslovice.org/
Contact:

#71 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by Indigont »

Lijekovi za ADHD su samo blaza verzija speeda. Doslovno ista porodica lijekova, amfetamini. Metamfetamini su malo stetniji za tijelo i to je to. Ista stvar. I speed i Adderall npr. djeluju na isti nacin tako sto inhibiraju preuzimanje dopamina i dopustaju da se on zadrzava u vecim kolicinama u odredjenim dijelovima mozga. U manjim kolicinama ovo moze pojacati koncentraciju i radnu memoriju, u vecim moze imati svakakve cudne efekte.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#72 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by sizifinho »

Reci da su metamfetamini i amfetamini isto, je isto sto i reci da su voda i vodikov peroksid isto. Razlika u jednoj molekuli, i nebeska i djelovanju.
User avatar
Indigont
Posts: 453
Joined: 30/12/2010 15:07
Location: https://poslovice.org/
Contact:

#73 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by Indigont »

What is speed? Speed is amphetamine, a stimulating drug that triggers the brain’s reward system giving the user feelings of pleasure.

Adderall can also be used as an athletic performance and cognitive enhancer, and recreationally as an aphrodisiac and euphoriant. The medication is a mixture of various salts of the two amphetamine enantiomers

Amfetamin, dakle isto.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#74 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by sizifinho »

Indigont wrote:What is speed? Speed is amphetamine, a stimulating drug that triggers the brain’s reward system giving the user feelings of pleasure.

Adderall can also be used as an athletic performance and cognitive enhancer, and recreationally as an aphrodisiac and euphoriant. The medication is a mixture of various salts of the two amphetamine enantiomers

Amfetamin, dakle isto.
jesam ja sta rekao oko speeda i amfetamina? Rekao sam da meth i amfetamini nisu isto, razlicita strukturna gradja i razlicit intenzitet djelovanja. Citaj sta pisem.

uzgred, metamphetamini se endosomalno metabolisu u amfetamine, valjda ti to govori da nisu isti,.odnosno da ima razlike.
I to ne procesom bioaktivacije, vec detoksicirajucom biotransformacijom. Znaci iz potentnog jedinjenja nastaje manje potentno.
Image
Mislim da se ne moramo raspravljati dalje, ako hoces prihvati ovo kao cinjenicu, ako neces, ne moras. Jer upoznat sam dovoljno s metodologijom foruma i ne da mi se gubiti vrijeme. Reci cu ti da sam student sa polozenom biohemijom ( velika stvar, ma nema :lol: :lol: ), tako da znam par stvari oko tih gluposti.
Unlike amphetamine, methamphetamine is neurotoxic to humans, damaging both dopamine and serotonin neurons in the CNS. Contrary to the long-term use of amphetamine,[iii] there is evidence that methamphetamine causes brain damage from long-term use in humans;[ii] this damage includes adverse changes in brain structure and function, such as reductions in grey matter volume in several brain regions and adverse changes in markers of metabolic integrity.[ii]
Methamphetamine belongs to the substituted phenethylamine and substituted amphetamine chemical classes
.
Last edited by sizifinho on 13/09/2015 11:01, edited 1 time in total.
User avatar
Indigont
Posts: 453
Joined: 30/12/2010 15:07
Location: https://poslovice.org/
Contact:

#75 Re: Tablete za koncentraciju - kupovina psihostimulansa?

Post by Indigont »

Rekao sam da su lijekovi za ADHD isto amfetamini kao i speed. A methamfetamin nije isto ali je jako slicno jer se u tijelu pretvara u amfetamin. Ima slicne efekte, ovisno o dozi.
Post Reply