T. S. Eliot reče:

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#1 T. S. Eliot reče:

Post by Max.Cherry »

"Koraci odzvanjaju u mislima,
niz prolaz kroz koji nismo prošli,
prema vratima koja nismo otvorili,
u vrt pun ruža..."


Da ne bi mozgali previše, čovjek govori o ljubavi, koja je bila tu negdje a neko se nije usudio probati...

Pitanje za forumašku populaciju glasi: Kako osjetite da je pravi trenutak - da je on/ona prava; i, šta činite ili ste spremni učiniti da bi barem dali do znanja njoj/njemu da vi osjećate da je on/ona prava?

Produhovljenje? Strah? Uzbuđenje? Zadovoljstvo?
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#2

Post by tigris »

nisam jos osjetila taj trenutak da je neko bas bas onaj pravi :D a i kad osjetim sumnjam da cu se nesto previse potruduti da to pokazem :roll:
to su otvorene karte .......pushiona zagarantovana :D :D

mozda cu nesto na natuknem :?

zar nije dobra taktika :?

:D
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#3

Post by Henry Chinaski »

Ovo se obicno izrodi iz velikog prijateljstva izmedju muskarca i zene.
Neki se usude preci u slijedeci nivo, a drugi zavrse u ovoj pjesmi.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#4 Re: T. S. Eliot reče:

Post by vryzas »

Max.Cherry wrote:"Koraci odzvanjaju u mislima,
niz prolaz kroz koji nismo prošli,
prema vratima koja nismo otvorili,
u vrt pun ruža..."


Da ne bi mozgali previše, čovjek govori o ljubavi, koja je bila tu negdje a neko se nije usudio probati...

Pitanje za forumašku populaciju glasi: Kako osjetite da je pravi trenutak - da je on/ona prava; i, šta činite ili ste spremni učiniti da bi barem dali do znanja njoj/njemu da vi osjećate da je on/ona prava?

Produhovljenje? Strah? Uzbuđenje? Zadovoljstvo?
taj osjecaj je neopisiv...eurocard-mastercard :D
silentbob
Posts: 1295
Joined: 04/10/2005 11:21
Location: sarajevo

#5

Post by silentbob »

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
upala
Posts: 403
Joined: 10/09/2005 16:47

#6 Re: T. S. Eliot reče:

Post by upala »

vryzas wrote:
Max.Cherry wrote:"Koraci odzvanjaju u mislima,
niz prolaz kroz koji nismo prošli,
prema vratima koja nismo otvorili,
u vrt pun ruža..."


Da ne bi mozgali previše, čovjek govori o ljubavi, koja je bila tu negdje a neko se nije usudio probati...

Pitanje za forumašku populaciju glasi: Kako osjetite da je pravi trenutak - da je on/ona prava; i, šta činite ili ste spremni učiniti da bi barem dali do znanja njoj/njemu da vi osjećate da je on/ona prava?

Produhovljenje? Strah? Uzbuđenje? Zadovoljstvo?
taj osjecaj je neopisiv...eurocard-mastercard :D
e jbg sad! :-?

kad osjetis da je on/ona pravi/a onda je to i produhovljenje i strah i zadovoljstvo i obicno stvari koje si drugima bez imalo muke govorio ovoj osobi ti je jako tesko reci!

uvijek imas neku knedlu u grlu :D
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#7

Post by zili »

prava/pravi za šta? :?
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#8 Re: T. S. Eliot reče:

Post by anais_nin »

upala wrote: kad osjetis da je on/ona pravi/a onda je to i produhovljenje i strah i zadovoljstvo i obicno stvari koje si drugima bez imalo muke govorio ovoj osobi ti je jako tesko reci!

uvijek imas neku knedlu u grlu :D
kod mene je to bas suprotno...rijeci same klize....nema knedle u grlu...nema onih glupavih razmisljanja jao hoce li me pogresno shvatiti...imam li nesto na zubima....sta li on sad konta....da, intenzivan je mix emocija, i zadivljenost i zadovoljstvo i nevjerica, ali u isto vrijeme sve djeluje nekako normalno, prirodno kao da bas tako treba da bude....i onda sam 100% onakva kakva sam, iskrena, otvorena, i imam isti taj osjecaj u vezi te druge osobe....

a sta znaci "prava/pravi"? je li to ono ljubav do kraja zivota ili osoba s kojom se osjecamo da mozemo i na kraju stvorimo nesto prelijepo pa makar ne trajalo cijeli zivot?....za mene je to ovo drugo....cak i ako godinama kasnije to vise nije isto, ako se promjenilo, ne znaci da ta osoba u tom momentu nije bila "prava" i da se nije desila s razlogom i nije doprinijela nesto nezamjenljivo i nezaboravno mom zivotu....

do sad nisam nikad nista morala uciniti ni potruditi se jer je u svakom slucaju druga strana skapirala sta se desava prije mene...ja sam samo bila blagovremeno obavijestena i upoznata sa slucajem :lol: :lol: :lol:
Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#9

Post by Max.Cherry »

Upravo je Anais odlično objasnila šta je toi o čemu se tu radi. Ne možeš definisati ko je pravi/prava i u kome smislu se to govori. To jednostavno znaš, i to ne mora značiti uopšte da je ta osoba ona s kojom bi proveli ostatak života. Čovjek može imati nešto neopisivo, najbolje što će mu se desiti ikada u životu sa osobom koja mu nije životni partner.

I opet je Anais sjajno rekla da riječi s tom osobom same klize, a ja bih dodao da može (a ne mora) biti i suprotno - da riječi nisu potrebne. Onda je to još bolji dokaz da je ta osoba prava/pravi.

Pitam se sada da li je moguće imati nekoliko takvih osoba u jednom životu?

Ne upitah jeste li se našli u situaciji kada nakon nekog vremena skontate da ste mogli ući u vrt ruža, nekada, s nekim...? A iz nekog razloga niste.
onaa
Posts: 120
Joined: 17/10/2005 12:28

#10

Post by onaa »

problem je sljedeci, vrt sa ruzama je ispred mene, ali iskreno, bojim se onog trnja kojeg mozda ima a mozda nema,
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#11

Post by anais_nin »

Max.Cherry wrote: Čovjek može imati nešto neopisivo, najbolje što će mu se desiti ikada u životu sa osobom koja mu nije životni partner.

I opet je Anais sjajno rekla da riječi s tom osobom same klize, a ja bih dodao da može (a ne mora) biti i suprotno - da riječi nisu potrebne. Onda je to još bolji dokaz da je ta osoba prava/pravi.

Pitam se sada da li je moguće imati nekoliko takvih osoba u jednom životu?
totalno se slazem sa ovom prvom izjavom...neki ljudi nam udju u zivot prodrmaju nas do korijena, podijelimo s njima nesto neopisivo, u tom momentu, za taj trenutak, sam osjecaj moze vjecno ostati u nama iako ta osoba ne ostaje pored nas...."rok trajanja" tog odnosa te veze nije ono sto daje znacaj tome sto se desilo....

a za "tisinu" svakako....to su slatke tisine....kao sto ti kazes "kad rijeci nisu potrebne"....

a sto se ovog zadnjeg tice, ja mislim da je moguce imati vise takvih osoba u zivotu...mislim da je to pitanje sposobnosti i snage da prepoznamo takve osobe kada nam udju u zivot....u biti mislim da vecina ljudi uglavnom prodje kraj vrta bez da zaviri u njega... :roll: iz straha, ponosa, nepovjerenja, zaokupljenosti nekim drugim stvarima....na zalost....
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#12

Post by tigris »

onaa wrote:problem je sljedeci, vrt sa ruzama je ispred mene, ali iskreno, bojim se onog trnja kojeg mozda ima a mozda nema,

uljaziiiiiii :D

inace ces da gledas kud se hava vija :zzzz: :zzzz:

kao ja pocesto :zzzz: :zzzz:
Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#13

Post by Max.Cherry »

Ma pusti dumanje o trnju, samo piči naprijed. Ako ćes se kajati, kajaćeš se svakako, pa je bolje da to bude poslije, kada probaš nešto novo.

Upravo je to najveća tuga - kada se ljudi ne usuđuju iz inih razloga (najčešće glupih i nepotrebnih) preći taj prag i zakoračiti u famozni vrt.

I ja se slažem da je moguće i da je to u neku ruku cilj - imati više takvih osoba u životu. Zašto ganjati i lomiti se i na kraju krajeva, živjeti s nekim s kim nisi u potpunosti zadovoljan. Zar nije bolje imati nekoliko sjajnih trenutaka u nekoliko različitih perioda života, sa nekoliko različitih, manje - više podjednako plahih osoba, dragih srcu, s kojima uživate čim se nađete u njihovom društvu, dakle bez ičega više...

A ako ste zadovoljni tako jednostavnom stvari kao što je nečije prisustvo, zamislite vlastito ushićenje kada se desi nešto više, kao fizičko zbližavanje...
onaa
Posts: 120
Joined: 17/10/2005 12:28

#14

Post by onaa »

[quote="Max.Cherry"]Ma pusti dumanje o trnju, samo piči naprijed. Ako ćes se kajati, kajaćeš se svakako, pa je bolje da to bude poslije, kada probaš nešto novo.

Upravo je to najveća tuga - kada se ljudi ne usuđuju iz inih razloga (najčešće glupih i nepotrebnih) preći taj prag i zakoračiti u famozni vrt.

Ja se lomim vec duze vremena, citaj tri mjeseca, da to uradim, odnodno da ga nazovem, napisem email ... a onda strah kakav odgovor moze stici s njegove strane, bojim se ignoriranja iako sam prilicno sigurna da mu se svidjam, cudan je to neki tip, nikada nisam sigurna sta slijedi, toga me je strah, to je to trnje, pa onda odugovlacim i odugovlacim.........
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#15

Post by tigris »

pa probaj nesto.....nemoj biti direktna.........natukni mu :?


da se ne ohladi to skroz :zzzz: :zzzz:
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#16

Post by black »

Radi se o svemu ili ničemu kad je riječ o ljubavi. Nikada ne čujete ljude da kažu, napola volim svog partnera/icu, a ostatak čuvam u slučaju da to možda ne uspije. Nažalost, ako uložite samo pola, to ćete i dobiti zauzvrat. Ljubav je rizik, riskirate slomljeno srce, neuzvraćene osjećaje, izlaganje najintimnijih tajni i gubljenje kontrole. Prva priznajem da ovo može biti najstrašniji i najteži dio kod spremnosti za ljubav. Ali istina je “da on/ona koji ništa ne riskira, ništa i ne dobiva. ”Mnogi od nas žude za ljubavlju ali im nedostaje hrabrosti da preuzmu rizik”.
Ljubav ne može rasti tamo gdje postoje laži jer “…ne možemo potaći nečiji duhovni rast kada je srž obavijena velom tajne”.

Nezrela ljubav kaže: Volim te jer te trebam. Zrela ljubav kaže:
Trebam te jer te volim.
Erich Fromm
Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#17

Post by Max.Cherry »

onaa wrote:Ja se lomim vec duze vremena, citaj tri mjeseca, da to uradim, odnodno da ga nazovem, napisem email ... a onda strah kakav odgovor moze stici s njegove strane, bojim se ignoriranja iako sam prilicno sigurna da mu se svidjam, cudan je to neki tip, nikada nisam sigurna sta slijedi, toga me je strah, to je to trnje, pa onda odugovlacim i odugovlacim.........
Vidi, skontaj sama: jeli ti gore ta tri mjeseca dumanja i kontanja ili da ti je odmah, u najgorem slucaju, rekao NE da si ga pitala ili natuknula, nebitno, prije tri mjeseca? Najgore je razmisljati previše, mada najbolji savjet mozes samo sam sebi dati. Uvijek ce izaci na isto, jer dogadjaji su predodredjeni, mi mozemo mijenjati nacine i nas stav prema njima.

Ti fino zovni njega, bez natuknjavanja ikakvoga, jer ako on nije debil (u sto sumnjam), onda zna barem donekle za tvoje osjecaje, i negdje na kakvo fino mjesto pa se ispricajte. (Arabeska, npr.) Vidjeces da ce ti biti bolje, kakav god njegov stav i odgovor bio. I shvatices da on nije jedini. A sto je najvaznije, shvatices da on nije taj ukoliko kaze ne. Vrlo jednostavno. Shavtices da on nije taj s kojim bi bila sretna ukoliko on ne zeli biti s tobom. Naravno, govorimo o najgorem scenariju po tebe. I ukoliko se to desi, odmah ga stavi iza sebe i okreni se nekome drugom. A ako sta bude s njim, tim bolje. I javi nam sta je bilo. :-D

Da ne bude da ja supljiram - ima druga moja tema u kojoj sam pisao (i jos pisem) o 2 osobe koje mi zaokupljuju um zadnjih dana i mjeseci cak. Suocen sam sa odbijanjem kod jedne, i veoooma kompliciranom situacijom kod druge, ali ipak sam odlucio ostaviti obje solucije, koje jos imaju sanse, jer zelim da budem miran. A djevojaka ima na svakom koraku. Zasto misliti da samo te dvije postoje za mene i sje*avati se s time?

Zato tebe savjetujem - zovni ga i budi ti cooler i zavrsi to. S njim ili bez njega.
G.O.D.
Posts: 507
Joined: 08/12/2005 21:24

#18 Re: T. S. Eliot reče:

Post by G.O.D. »

Max.Cherry wrote:"Koraci odzvanjaju u mislima,
niz prolaz kroz koji nismo prošli,
prema vratima koja nismo otvorili,
u vrt pun ruža..."


neko se nije usudio probati... Da ne bi mozgali previše, čovjek govori o ljubavi, koja je bila tu negdje a

Pitanje za forumašku populaciju glasi: Kako osjetite da je pravi trenutak - da je on/ona prava; i, šta činite ili ste spremni učiniti da bi barem dali do znanja njoj/njemu da vi osjećate da je on/ona prava?

Produhovljenje? Strah? Uzbuđenje? Zadovoljstvo?
gdje si bio kad sam PROCES citao :D :D :D :D :D
onaa
Posts: 120
Joined: 17/10/2005 12:28

#19

Post by onaa »

A djevojaka ima na svakom koraku. Zasto misliti da samo te dvije postoje za mene i sje*avati se s time?

Problem je sto njega bas i nema na svakom koraku, problem je sto je on prisutan vec duze vremena, u jednom trenutku nestao sa scene a onda se nakon par godina vratio, i problem je sto adekvatnu zamjenu nisam jos nasla.

Naravno ovdje sam i vise nego svjesna da ga idealiziram, ali si ne mogu pomoci......... Ako poslusam tvoj savjet i nazovem ga, i stvar ne krene bas najbolje......... bit cu ljuta do kraja zivota na tebe
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#20

Post by anais_nin »

onaa wrote: Naravno ovdje sam i vise nego svjesna da ga idealiziram, ali si ne mogu pomoci......... Ako poslusam tvoj savjet i nazovem ga, i stvar ne krene bas najbolje......... bit cu ljuta do kraja zivota na tebe
ali Max ti je ve codgovorio na to....nemas sta biti ljuta na sebe ako stvari ne krenu bas najbolje...to znaci da on nije momak za tebe...jednostavno...ili je tebi ljepse i produktivnije da imas imaginarnog idealnog lika u masti??? i vjerovatno ti niko drugi nije zaokupio misli jer nema prostora u njima za stvarnog momka sve dok ovoga idealiziras iz daljine, jer ni jedan drugi STVARNI mu nece biti ni blizu :roll: pitajuci se "sta ako" samo trosis svoje dragocijeno vrijeme cekajuci neku "mozda" situaciju umjesto da budes u nekoj lijepoj konkretnoj situaciji s nekim super momkom...mozda cak i s njim...jer mislim sta ako on pozitivno reaguje na taj tvoj prvi korak? koji btw, ne mora biti izjava ljubavi, samo neka gesta, neki korak ka naprijed....
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#21

Post by tigris »

a ako ne poslusas sta :? sanjati ces ga...do kad :?

sta imas od toga sto odugovlacis.........samo sebe zavlacis.....gubis vrijeme :zzzz: :zzzz: :zzzz:
onaa
Posts: 120
Joined: 17/10/2005 12:28

#22

Post by onaa »

ali Max ti je ve codgovorio na to....nemas sta biti ljuta na sebe ako stvari ne krenu bas najbolje...to znaci da on nije momak za tebe...jednostavno...ili je tebi ljepse i produktivnije da imas imaginarnog idealnog lika u masti??? i vjerovatno ti niko drugi nije zaokupio misli jer nema prostora u njima za stvarnog momka sve dok ovoga idealiziras iz daljine, jer ni jedan drugi STVARNI mu nece biti ni blizu :roll: pitajuci se "sta ako" samo trosis svoje dragocijeno vrijeme cekajuci neku "mozda" situaciju umjesto da budes u nekoj lijepoj konkretnoj situaciji s nekim super momkom...mozda cak i s njim...jer mislim sta ako on pozitivno reaguje na taj tvoj prvi korak? koji btw, ne mora biti izjava ljubavi, samo neka gesta, neki korak ka naprijed....[/quote]

eh, kada bi to bilo tako jednostavno, sta mislite da bi mi sada ovdje imali ovakvu temu uopste, naravno da nije jednostavno, pa sta mislite koliko sam puta prosla u svojoj glavi scenu zvanja, price....

problem je u tome sto ja pokusavam ukljuciti nekoga drugog, ali si ne mogu pomoci u poredjenjima i nalasku mana, to je ona blentava zasljepljenost i ja sam je svjesna........
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#23

Post by anais_nin »

onaa wrote: eh, kada bi to bilo tako jednostavno, sta mislite da bi mi sada ovdje imali ovakvu temu uopste, naravno da nije jednostavno, pa sta mislite koliko sam puta prosla u svojoj glavi scenu zvanja, price......
pa je li se vas dvoje uopste druziti? mislim pricate li, komunicirate li ili i za taj prvi korak oklijevas?
onaa
Posts: 120
Joined: 17/10/2005 12:28

#24

Post by onaa »

anais_nin wrote:
onaa wrote: eh, kada bi to bilo tako jednostavno, sta mislite da bi mi sada ovdje imali ovakvu temu uopste, naravno da nije jednostavno, pa sta mislite koliko sam puta prosla u svojoj glavi scenu zvanja, price......
pa je li se vas dvoje uopste druziti? mislim pricate li, komunicirate li ili i za taj prvi korak oklijevas?
predpostavljam da zasluzih ovakve komentare,
ali u pravu si, ne pricamo, ne komuniciramo jer on nije ovdje vani je i dolazi povremeno, ......................... previse sam detalja izostavila u cijeloj prici pa je zbog toga sve izgleda previse pojednostavljeno........ u sustini kada bi sada iznijela detalje iz "nase price" vjerovatno bi vas sve zatekla.......
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#25

Post by anais_nin »

onaa wrote: predpostavljam da zasluzih ovakve komentare,
ali u pravu si, ne pricamo, ne komuniciramo jer on nije ovdje vani je i dolazi povremeno, ......................... previse sam detalja izostavila u cijeloj prici pa je zbog toga sve izgleda previse pojednostavljeno........ u sustini kada bi sada iznijela detalje iz "nase price" vjerovatno bi vas sve zatekla.......
mene nista iz cipela ne moze izbaciti, nagledala se, naslusala se svega...ali onda u biti tvoje dilema bi trebala biti puno jednostavnija...nije uopste poenta da ti njemu izjavljujes ljubavi ali ako zelis tog covjeka uopste u zivotu a imas nacina da ga kontaktiras zasto oklijevati???? ukoliko ste ikad ista jedno drugom znacili cak i kao raja, prijatelji, bice mu izuzetno drago sto si mu se javila....tek ako uspostavite kontakt moces znati da li tu ima nesto, tj opipati puls....ovako imas samo fikciju, samo snove.....
Post Reply