Svjetsko prvenstvo u rukometu - Njemačka 2007

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
51days

Svjetsko prvenstvo u rukometu - Njemačka 2007

Post by 51days » 26/01/2007 11:12

Koliko vidim nema direktne teme za prvenstvo, vjerovatno jer Vas nema u Njemačkoj(pišem iz Zagreba), no nadam se da uživate barem u ljepoti raznih zemalja koje sudjeluju .
E sada ja ne želim soliti pamet ili praviti se važan nego Vas iskreno pitam dali je i Vama ova situacija sa Dominikovićem namještena sa strane Španjolske koja je pokazala koliko su zapravo jadni i očajni jer ih jedna mala zemlja j... u mozak svojom igrom,srcem i zananjem .

Niš nadam se da će u budućnosti i Vaša repka doći na višu razinu i postati tradicionalna u prvenstvima, mislim ako mogu slovenci i mi sa tolikim malim brojem ljudi onda MORATE i Vi .
Kako smo ipak svi sa balkana odnosno kako smo postali svi jadni(pravili se neki stoljetnim europljanima kao slovenci ili ne), i mi imamo probleme u našim savezima te mislim da je možda jedino HRS(rukometni savez) čist od sr... i gluposti ali to je valjda Božija sreća da imamo Balića,Metličića,Đombu,Lackovića,Šolu i sve ostale koji su valjda svojom genijalnošču i ljepotom uspjeli izbaciti svu gamad iz rukometnog saveza...

Ne moram ni reći za koga se nadam da će pobijediti ali ću reći da ako i ispadnemo neka to bude samo od bolje momčadi a ne spletkama i muljažama .
Zlo mi dođe kada vidim da su slovenci i ostali po grubosti među prvima..fuj...ako gubiš gubi od boljeg i pokloni mu se a nemoj mu izbijati oko ili rebra...da mi je samo vidjeti tijelo od Balića jer mislim da je više plavo nego bijelo .

pozdrav iz bijelog ZG

Sir Charles

Post by Sir Charles » 26/01/2007 13:44

Ma davno bi mi otisli da nam vi i Srbijanci ne uzimate igrace. Sto je najzalosnije, niste vi i vasi savezi krivi koliko ti jadnici koji hoce da budu veci Hrvati i Srbi od onih koji su tamo i rodjeni i igraju za svoju zemlju... By the way, navijam za Hrvatsku i nadam se da ce opet postati prvaci svijeta. Sretno decki

Isabell

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu - Njemačka 2007

Post by Isabell » 26/01/2007 13:50

...da mi je samo vidjeti tijelo od Balića jer mislim da je više plavo nego bijelo .

Ih da je i meni vidjet tijelo od Balica :D

Salu na stranu mi smo jos daleko od igre i igraca koje ima HR. Ali nismo daleko od nekih drugih koji su na prvenstvu.
Polako doci cemo i mi tamo - jednom :)

A sto se tice HR reprezentacije. Nitko im nije ravan. Definitivno.

Zavatoni
Has thanked: 1 time

Post by Zavatoni » 26/01/2007 14:11

Strasan se rukomet igra - cini mi se nikad bolji.
Hrvatska je fakat jaka, ali se ne treba zavaravati da im ne moze niko nista. Ima tu jos dobrih ekipa. Dobra stvar za Hrvatsku je sto ce Dominikovic igrati od sutra, tako da su sad prvi favoriti.
A sto se tice BiH, treba zadrzati ovaj dobar trend koji imamo i doci ce evropsko ili svjetsko samo po sebi. Ova generacija je dobra, a mogu jos dugo igrati zajedno. A situacija sa trenerima je jos i bolja. Jos da Rađa preuzme Srbiju, a Abaz Arslanagić Hrvatsku... :-)

51days

Post by 51days » 26/01/2007 14:56

Sir Charles wrote:Ma davno bi mi otisli da nam vi i Srbijanci ne uzimate igrace. Sto je najzalosnije, niste vi i vasi savezi krivi koliko ti jadnici koji hoce da budu veci Hrvati i Srbi od onih koji su tamo i rodjeni i igraju za svoju zemlju... By the way, navijam za Hrvatsku i nadam se da ce opet postati prvaci svijeta. Sretno decki

... ovo ne želim komentirati jer nema smisla, jasno mi je da to boli kada odlaze ljudi izvan BiH da igraju bilo koji sport a činjenica je da je moja zemlja dosta dobila u svim granama sa Vaše strane...
I hvala što nas pišeš malim slovima a njih velikima...nemam ni na to komentar ..

Drugima hvala na iskrenim željama i neka pobijedi bolji, u svakom slučaju znam da će opet biti drama u nedjelju kada igramo protiv Španjolske ..

LFC

Post by LFC » 26/01/2007 15:29

Sir Charles wrote:Ma davno bi mi otisli da nam vi i Srbijanci ne uzimate igrace. Sto je najzalosnije, niste vi i vasi savezi krivi koliko ti jadnici koji hoce da budu veci Hrvati i Srbi od onih koji su tamo i rodjeni i igraju za svoju zemlju... By the way, navijam za Hrvatsku i nadam se da ce opet postati prvaci svijeta. Sretno decki

Ma dokle vise o ovome, pa svako ima pravo da igra gdje god zeli. Pa mislis da ja ne bi volio da za nas igraju Dzomba, Alilovic ili Mulaomerovic, Markota, Milosevic, Koroman, Zivkovic... Da ne pricam o jednom Ibrahimovicu. Ali ti momci su izabrali da nastupaju pod nekom drugom zastsvom i ne moze im se nista zamjeriti...
Na prvenstvu navijam Za Hrvate i Slovence iskljucivo zbog toga sto smo nekada zajedno zivjeli samim tim i igrali, radovali se i tugovali. Iskreno navijao bih i za Srbiju ili Makedoniju da su kojim slucajem u Njemackoj.

Pozdrav...

51days

Post by 51days » 26/01/2007 15:50

[/quote]Ma dokle vise o ovome, pa svako ima pravo da igra gdje god zeli. Pa mislis da ja ne bi volio da za nas igraju Dzomba, Alilovic ili Mulaomerovic, Markota, Milosevic, Koroman, Zivkovic... Da ne pricam o jednom Ibrahimovicu. Ali ti momci su izabrali da nastupaju pod nekom drugom zastsvom i ne moze im se nista zamjeriti...
Na prvenstvu navijam Za Hrvate i Slovence iskljucivo zbog toga sto smo nekada zajedno zivjeli samim tim i igrali, radovali se i tugovali. Iskreno navijao bih i za Srbiju ili Makedoniju da su kojim slucajem u Njemackoj.

Pozdrav...[/quote]

:D

bice_bice

Post by bice_bice » 26/01/2007 16:01

sir charles po meni i ne grijesi bas puno.. ruku na srce, ni ja nebi igro (sport kao profesionalac) za savez na cijem je celu krkan Dodik Milorad (Kosarkaski) ili jedan paksu Jelic Milan (fudbal/nogomet)

ovakav rukomet kao ove godine u njemackoj se fakat ne treba propustit.. navijam za Krvatsku jer ocito najbrze akcije u napadu sprovode, nijednog igraca nema koji zaustavlja igru kad ih krene.. momcima svaka cast.. neka bolji pobjedi..

bandidos

Post by bandidos » 26/01/2007 18:42

evo ja sam iz hrvatske i nije mi jasno što se vi bosanci toliko žalite i konstantno ne posustajete u oplakivanju tzv. vaših igrača. pa ti igrači zapravo i nikad nisu bili vaši, svatko ima pravo izbora i samim time može nastupati za koga god želi, za onog za koga mu srce tuče, za onog za koga će dati sve od sebe pa i više od toga ako treba. taj osjećaj je nešto posebno, nešto što se riječima ne može izraziti. evo za primjer i mi hrvati bi tako mogli oplakivati brojne velike igrače koji su umjesto za hr odlučili igrati za srbiju naprimjer poput peđe stojakovića koji je rodom iz požege, siniše mihajlovića koji je iz vukovara, a čovjek je teški srpski nacionalista, poput ljuboje koji je iz osijeka, ili poput nikole karabatića koji je iz trogira a nastupa za francusku i jedan je od najjačih lijevih vanjskih na svijetu itd. itd. itd., no mi to ipak ne činimo. zašto? zato što je to samo izlika i ništa više od toga.... eto toliko, neću više o tome, mislim da sam dovoljno rekao.
sljedeće što želim reći je da želim bosni svu sreću što se repke tiče, pogotovo u rukometu, jer se vidi da tu potencijala itekako ima. mogla bi za par godina, možda i prije, ta repka biti jedna od sila europskog rukometa, uz pravo vodstvo naravno. i navijam i navijat ću za vas svaki put kad budete igrali, jer ipak ste mi bliži od tamo nekih šveda, norvežana, danaca, britišera ili šta ti ja znam.... tu zavisti nema i ne smije je biti. ne kažem ja da vi sad morate navijati za nas, bože sačuvaj, pa svatko ima pravo navijati za koga god želi, ali isto tako ne trebate nas niti napadati bez povoda...
i još nešto... kad bi hrvatska ove godine osvojila naslov zar ne biste vi imali jedinstvenu priliku da ugostite u svojoj skenderiji ili već gdje aktualne prvake svijeta.... bio bi to spektakl i za bosnu i hercegovinu, mislite malo i tome.

i za kraj....
jedan je i jedini.....genije..... IVANO BALIĆ!!!!
NAPRIJED PAKLENI!!! :thumbup:

Vasa Kisa

Post by Vasa Kisa » 26/01/2007 19:18

Okle Džombe tu kad je čovjek rođeni Riječanin???Toliko o njegovoj vezi sa BiH...Mirko Alilović je Ljubušak...i to je to...a Ljubuški je u BiH samo geografski...nažalost. Jebiga, gledajući s afirmativne strane, puno je bolje igrati i nadati se jakom ugovvoru, kad si reprezentativac Hrvatske, nego BiH. To ostavlja vrlo malo mjesta nekom nacionalnom zanosu koji kod nas gotovo da i ne postoji. Što se tiče Hrvatske, u ovom dijelu Mostara kao i obično, srce kuca za nju, u drugom za sve njene protivnike i to je tako, nažalost će valjda i ostati...iskreno, na stranu sve pizdarije, Hrvatska mi je najsimpatičnija, ali i daleko najbolja reprezentacija svijeta u ovome trenutku, s povratkom Dominikovića ta tvrdnja dobija još više na težini. Ono što je novo u igri Hrvatske u odnosu na prošle godine jeste širina. Ova ekipa ima sada 10-11 podjednako kvalitetnih igrača, Vukić, Vuković, Zrnić, Anušić, te oporavljeni Sulić su za nijansu slabiji od igrača iz udarne postave i mogu ih zamijeniti usvakom trenutku. Udarni igrači se nisu ni približno onoliko potrošili koliko je to bio slučaj na prošlim prvenstvima u ovoj fazi. Imati Balića i Metličića znači imati skoro sve, da ne nabrajam visoke kvalitete Vorija, Džombe, Lackovića koji se još traži na ovom prvenstvu, Špoljarića, Kaleba...najbitnije je da su vratari proradili, tj. Dragan Jerković je probio tremu i sada je pravi. Hrvatska ne bi bila ovako jaka da momci nisu jedna velika, složna klapa i da ne dišu kao jedan. Jedina ekipa koja im na ovom prvenstvu može pomrsiti račune je neugodna Francuska. Svi igrači su im u naponu snage i obrana kojom demoliraju protivnike u ovoj fazi takmičenja je impozantna. Danci su još uvijk u igri i neugodni, a ostali, bojim se da pored Paklenih nemaju puno izgleda...uostalom, sinoćnja pobjeda protiv Huna je pokazala kako se demolira ozbiljna ekipa i to sa 60 posto truda, otprilike...

dosta hvalopsjeva, stvarno se nadam da će ova sjajna generacija zasjesti na sami vrh gdje i pripada i bio bih jako sretan zbog njih. Ova generacija BiH i nije toliko loša kao prethodne, ali teško se zavaravati kao netko odozgo da je ova selekcija na razini ovog svjetskog prvenstva...jači smo od Grenlanda i Australije i to je to, u razini Katara, a sve ostalo na čelu s Korejom, Egiptom, da ne spominjem ove ostale što su plasirani u četvrtfinalne grupe, za nas su drugi rukometni svemir...

tech10

Post by tech10 » 26/01/2007 19:37

Raduje me sportski uspjeh nasih susjeda, nekako ga emocionalno dozivljavam zbog visegodisnjeg zajednickog zivota.
Ne radujem se kada nasi domaci Srbi i Hrvati, proslavljaju te uspjehe, pucajuci po bosnjackim kucama, jer za to ne vidim nikakav razlog.

LFC

Post by LFC » 26/01/2007 19:49

Vasa Kisa wrote:Okle Džombe tu kad je čovjek rođeni Riječanin???Toliko o njegovoj vezi sa BiH...Mirko Alilović je Ljubušak...i to je to...a Ljubuški je u BiH samo geografski...nažalost. Jebiga, gledajući s afirmativne strane, puno je bolje igrati i nadati se jakom ugovvoru, kad si reprezentativac Hrvatske, nego BiH.

Okle...

E sad cu ti reci okle...

Dzombini roditelji su porijeklom iz Foce i po tom osnovu je on komotno mogao igrati za BiH. Ali on je rodjen u Rijeci i sa punim pravom momak nastupa za Paklene. Ako cemo po tome kak to da jedan Ljubicic koji je rodjen u Banjoj Luci nastupa za Hrvatsku. To ko je gdje rodjen nema nikakve veze bitno je ono sto osjecas...

A ako si ti kvalitetan igrac mozes se prodati i iz Zanzibara a ne iz BiH...

Toliko...

kilam

Post by kilam » 26/01/2007 19:50

uvijek sam rado gledao hrvatsku posebno u rukometu, tako je i ovaj put (i ovo nema veze sa tim sto smo nekad bili, jer tog perioda se i ne sjecam bas najbolje). igra se sjajan rukomet i nadam se da ce tako ostati do kraja prvenstva.

Vasa Kisa

Post by Vasa Kisa » 26/01/2007 20:01

LFC wrote:
Vasa Kisa wrote:Okle Džombe tu kad je čovjek rođeni Riječanin???Toliko o njegovoj vezi sa BiH...Mirko Alilović je Ljubušak...i to je to...a Ljubuški je u BiH samo geografski...nažalost. Jebiga, gledajući s afirmativne strane, puno je bolje igrati i nadati se jakom ugovvoru, kad si reprezentativac Hrvatske, nego BiH.

Okle...

E sad cu ti reci okle...

Dzombini roditelji su porijeklom iz Foce i po tom osnovu je on komotno mogao igrati za BiH. Ali on je rodjen u Rijeci i sa punim pravom momak nastupa za Paklene. Ako cemo po tome kak to da jedan Ljubicic koji je rodjen u Banjoj Luci nastupa za Hrvatsku. To ko je gdje rodjen nema nikakve veze bitno je ono sto osjecas...

A ako si ti kvalitetan igrac mozes se prodati i iz Zanzibara a ne iz BiH...

Toliko...

roditelji porijeklom iz Foče, pa da zato igra??? aj nema veze, u pravu smo valjda i ti i ja...

slažem se da kvalitet kad tad dodje do izražaja, ali hoću ti reć da se lakše prodat kada na sebi imaš majicu svjetskog prvaka, nego neke provincijske reprezentacije, što nažalost zasada i jesmo...

everybody hurts

Post by everybody hurts » 26/01/2007 20:04

hahaha, ne zna se ko je gori, ovi sa vec ofucanom pricom "pokusavaju biti veci hrvati i srbi,pa zato igraju za hr ili srbiju" ili ovaj pacijent sto je postavio temu, a smeta mu sto je ovaj gore napisao velikim slovom srbe, a malim hrvate,hahaha....ovdje stvarno ima bolesnika...

LFC

Post by LFC » 26/01/2007 20:26

Ma otisli smo skroz sa diskusije. Mislim da treba da se vratimo temi a to je SP u rukometu. Ipak mislim da smo daleko od provincijske reprezentacije al nema veze tvoje misljenje, ali zemlja koja im jedan Borac ne moze biti provincijska, kao i jednog Abaza Arslanagica... Jednu Bosnu koja je u ctvrtfinalu Kupa Kupova ili Izvidjac koji je igrao polufinale tog takmicenja prije dvije godine ako se ne varam.

bandidos

Post by bandidos » 26/01/2007 22:37

Evo i nešto "suhoparnih podataka" dosadašnjeg dijela prvenstva...

Prvi strijelac prvenstva zasada je malo poznati Angutimmarik Kreutzmann iz egzotičnog Grenlanda s postignuta 43 pogotka iz 79 šuteva prema golu. Prevedeno 54% uspješnosti. Odmah iza njega su Čeh Filip Jicha sa 42 pogotka te Islanđanin Gudjon Sigurdsson sa 36.

Što se asistencija tiče, listu predvodi Olafur Stefansson (Island) sa 26 uspješnih dodavanja, slijede Jose Maria Vaquero Rodriguez (Španjolska) sa 25 te Logi Geirsson (Island) sa 21-im asistom.

Najbolji bloker dosada je Hany El Fakharany iz Mađarske sa 13 blokiranih šuteva, tj. 2.6 po utakmici. Listu navećih "kradljivaca" predvodi Johnny Jensen iz Norveške sa 11 "jamljenih" :lol: lopti.

U definitivno najgrubljeg igrača prvenstva barem zasada uspio se prometnuti Poljak Artur Siodmiak sa čak 2 crvena, 3 žuta kartona, 14 minuta isključenja u 5 odigranih susreta.

Izvrsnim obranama ponajviše u zadnja dva susreta Draganu Jerkoviću (Hrvatska) pošlo je za rukom da dospije do 3. mjesta poretka za najboljeg vratara prvenstva sa 36 obrana i visokim postotkom od 42 %. Na drugom mjestu je crnogorski Mađar Puljezević sa 45% obranjenih pokušaja (45 obrana), a zasad uvjerljivo na prvom mjestu je Norvežanin Ole Erevik sa nevjerojatnih 51 % obrana :shock: , tj. 30 iz 59 upućenih šuteva. Nevjerojatni Erevik isto tako predvodi i listu obranjenih sedmeraca sa jednako fascinantnih 5 obrana od 9 udaraca.

Da ipak sve ne bi prošlo bez jedine dosad neporažene repke prvenstva, Hrvatska je trenutno vodeća na ljestvici fair play-a ispred Španjolske te reprezentacije Rep. Koreje sa najmanjim brojem negativnih poena - 8.0. Španjolci su na 8.8 jednako kao i Korejci. Na samom dnu ljestvice fair play-a nalaze se reprezentacije Poljske i Slovenije koja je ujedno i repka sa najviše minuta isključenja, u 5 odigranih utakmica, njihovi igrači prosjedili su na klupi zbog kazni ukupno 62 minute :lol: tj. 2 minute više od cijele jedne utakmice.

Sir Charles

Post by Sir Charles » 27/01/2007 09:47

Prvo, uopce ne patim od toga gdje ko igra, samo sam iznio jednu cinjenicu koju niko ne moze osporiti. U mom postu nisam ni pomislio na Dzombu, covjek je rodjen u Hrvatskoj, a samo mu je majka iz BiH, a otac rodjeni rijecanin i ne vidim zasto bi Mirza igrao za BiH. Prije svega sam mislio na Anusica, Alilovica i sl. Sto je najgore, ova dvojica su vec igrala za BiH. Kao sto vec rekoh, ne krivim Hrvatsku, nego te likove, pa i ukrajnjoj liniji nas savez, ali kao sto je neko vec napisao, ko nece, nek nece. Sto se tice Ljubicica, momka poznajem licno i zaista mi je drago da je postao medju najboljim u svijetu. Ljuba je otisao u Hrvatsku kao djecak i kad je trebalo ulagati u njega, BiH nije imala novaca, ulagala je Hrvatska i to sto Ljuba igra za Hrvatsku je samo njegov nacin da se zahvali tim ljudima sto su ulozili u njega kad mu je bilo najpotrebnije.

A moram se vratiti opet na ono. NECETE NIKAD biti veci Hrvati ili Srbi od ljudi koji su tamo rodjeni. UVIJEK cete biti glupi Bosanci (mozda to nece govoriti dok im trebate).

@51days: molim te, procitaj jos nekoliko puta moj post i pronadji gdje sam Hrvatsku stavio malim slovom (ako ti je to toliko bitno)

vatana

Post by vatana » 27/01/2007 10:11

Cuj Spanci njima lafo namjestili doping aferu i to tamo za nekog lijevog igraca cija je minutaza minimalna.

Pa da su vas htjeli zakinut, namjestili bi Balicu ili Dzombi tu pricu...

Francuska ce biti prvak. Hrvatska nema sanse jer se previse oslanjaju na Balica. Nemaju sirinu u timu kao npr. Francuzi, Danci...

ps. da vam nije silnih Bosanaca i Srbijanaca nebi vas bilo ni na mapi :P

LFC

Post by LFC » 27/01/2007 10:51

vatana wrote:Cuj Spanci njima lafo namjestili doping aferu i to tamo za nekog lijevog igraca cija je minutaza minimalna

Vidim da je tvoje poznavanje rukometa zaista minimalno. Davor je jedan od najboljih odbrambenih, ako ne i najbolji odbrambeni igrac na svijetu. A ako jedan igrac koji igra za veliku Barcelonu moze biti lijevi onda OK.

Evo danasnjih parova:
ISL-SLO
POL-TUN
CRO-CZE
HUN-ESP
DEN-RUS

TV prenosi:
FTV:
16:10 Hrvatska - Ceska
DSF:
18:00 Kombinovani prenos
RTRS:
23:40 Rusija - Danska - snimak
ARD takodjer prenosi al ne znam termine...

bandidos

Post by bandidos » 27/01/2007 11:06

vatana wrote:Cuj Spanci njima lafo namjestili doping aferu i to tamo za nekog lijevog igraca cija je minutaza minimalna.

Pa da su vas htjeli zakinut, namjestili bi Balicu ili Dzombi tu pricu...

Francuska ce biti prvak. Hrvatska nema sanse jer se previse oslanjaju na Balica. Nemaju sirinu u timu kao npr. Francuzi, Danci...

ps. da vam nije silnih Bosanaca i Srbijanaca nebi vas bilo ni na mapi :P

kao prvo, očito nemaš pretjerano veliko znanje barem što se rukometne igre tiče. da imaš onda bi znao da je dominiković naš najvažniji obrambeni igrač, igrač bez kojeg jako teško možemo igrati obrane 6-0 i 5-1, već smo primorani igrati cijelo vrijeme obranu 3-2-1 koja je maksimalno učinkovita ali isto tako maksimalno iscrpljujuća obrana. sad ja tebe pitam zašto bi nam španjolci dopingirali "samo" balića kad na ovaj način mogu dopingirati gotovo sve igrače i to najjačim dopingom - umorom.

kao drugo, imaš pravo navijati za koga god želiš, ali nemaš pravo tvrditi da hr ovaj put nema klupu. vuković, vukić, valčić, šprem(koji nije ni ulazio u igru čovječe!!), zrnić itd. su argumenti koje nitko ne može pobiti.

i kao treće to nisu bosanci, a srbe ne znam gdje si izvukao. to su hrvatine čiste. ako ti je lakše tješit se na način da jesu, tješi se i dalje, slobodno.

profa30

Post by profa30 » 27/01/2007 11:41

Evo da se i ja malo ukljucim u ovu temu koja je otisla u dva pravca.
Prvo da kazem sta mislim na temu foruma a to je SP u Njemackoj. Pratim vecinu utakmicu, sto na domacoj tv, sto na satelitskoj i krug favorita je kao i na dosadasnjih nekoliko zadnjih takmicenja. Mislim da je dosada najvise pokazala Hrvatska, zatim Francuska pa Spanija i Njemacka. Misljenja sam da ce te cetiri reprezentacije ici u polufunale a onda moze svasta biti. Do izrazaja ce doci i fizicka snaga jer je tempo igranja utakmica zestok pa se moze desiti da neko padne kao sto je Hrvatska pala na zadnjem finalu protiv Spanije i izgubila desetak razlike. Ako se sve poklopi onda bi redoslijed na kraju i mogao biti kao sto sam gore naveo. Njemacka je podmladila reprezentaciju i nisu vise tako dobri kao prije par godina ali su domacini pa to treba uzeti u obzir. Mislim da se u igru za medalje jos moze ukljuciti jedino Danska.
E sad sto se tice nase reprezentacije i igraca sa ovih prostora to je prica za sebe. Mi smo i dobri u svim sportovima kako nam svi okrecu ledja. Slazem se sa tezom da svako moze igrati za koga zeli i da navija za koga zeli ali ta bi cinjenica stojala da smo mi normalni region, ali nismo. Donekle razumijem Hrvate i Srbe iz Bosne koji igraju za Srbiju tj. Hrvatsku ali oni koji mi ne idu nikako u glavu su Bosnjaci, jer oni imaju jedinu domovinu BiH i ni jednu drugu, dok druga dva naroda u BiH mogu taktizirati. Kazete za Dzombu da je rodjen u Rijeci. Ok nema veze, ali on je Bosnjak, musliman, balija ako hocete i po cemu ne bi bilo normalno da on igra za BiH? A normalno je da Anusic igra za Hrvatsku? Ili kad se samo sjetim kako je Hrvatska ustvari postala svjetska velesila u rukometu. U Atlanti kada su im najbolji igraci bili Zlatan Saracevic i Irfan Smajlagic a trener Abas Arslanagic. Ne znam samo kako je njima bilo nositi sahovnicu na srcu nakon svega sto se u njihovoj domovini desilo.
Nema toga samo u rukometu, toga ima i u drugim sportovima pa i u kulturnom zivotu, vidi Kusturicu cetnika.
Ti sto iz Mostara se zalis da ovi iz istocnog uvijek navijaju kontra Hrvatske reci iskreno za koga navija zapadni Mostar kad igra BiH - Tunguzija? A ne zaboravi u kojoj drzavi zivite. I zasto ne bi bilo normalno da recimo na utakmici BiH - Hrvatska navijate za drzavu u kojoj zivite? A ne da jos i zvizdite na himnu kao sto se desava sirom hercegovine.
Zbog ovih Srba i Hrvata iz Bosne ne mogu nikako da navijam niti za Hrvatsku niti za Srbiju ni u jednom sportu, niti u bilo cemu. Ne navijam toliko ni protiv njih nego su mi svejedno i jedni i drugi. Isto kao kad gledam Danska Island.

bandidos

Post by bandidos » 27/01/2007 11:52

profa30 wrote:Evo da se i ja malo ukljucim u ovu temu koja je otisla u dva pravca.
U Atlanti kada su im najbolji igraci bili Zlatan Saracevic i Irfan Smajlagic a trener Abas Arslanagic.

koliko se ja sjećam, naš trener u to vrijeme bio je velimir kljajić.

vatana

Post by vatana » 27/01/2007 15:04

profa30 wrote:Evo da se i ja malo ukljucim u ovu temu koja je otisla u dva pravca.
Prvo da kazem sta mislim na temu foruma a to je SP u Njemackoj. Pratim vecinu utakmicu, sto na domacoj tv, sto na satelitskoj i krug favorita je kao i na dosadasnjih nekoliko zadnjih takmicenja. Mislim da je dosada najvise pokazala Hrvatska, zatim Francuska pa Spanija i Njemacka. Misljenja sam da ce te cetiri reprezentacije ici u polufunale a onda moze svasta biti. Do izrazaja ce doci i fizicka snaga jer je tempo igranja utakmica zestok pa se moze desiti da neko padne kao sto je Hrvatska pala na zadnjem finalu protiv Spanije i izgubila desetak razlike. Ako se sve poklopi onda bi redoslijed na kraju i mogao biti kao sto sam gore naveo. Njemacka je podmladila reprezentaciju i nisu vise tako dobri kao prije par godina ali su domacini pa to treba uzeti u obzir. Mislim da se u igru za medalje jos moze ukljuciti jedino Danska.
E sad sto se tice nase reprezentacije i igraca sa ovih prostora to je prica za sebe. Mi smo i dobri u svim sportovima kako nam svi okrecu ledja. Slazem se sa tezom da svako moze igrati za koga zeli i da navija za koga zeli ali ta bi cinjenica stojala da smo mi normalni region, ali nismo. Donekle razumijem Hrvate i Srbe iz Bosne koji igraju za Srbiju tj. Hrvatsku ali oni koji mi ne idu nikako u glavu su Bosnjaci, jer oni imaju jedinu domovinu BiH i ni jednu drugu, dok druga dva naroda u BiH mogu taktizirati. Kazete za Dzombu da je rodjen u Rijeci. Ok nema veze, ali on je Bosnjak, musliman, balija ako hocete i po cemu ne bi bilo normalno da on igra za BiH? A normalno je da Anusic igra za Hrvatsku? Ili kad se samo sjetim kako je Hrvatska ustvari postala svjetska velesila u rukometu. U Atlanti kada su im najbolji igraci bili Zlatan Saracevic i Irfan Smajlagic a trener Abas Arslanagic. Ne znam samo kako je njima bilo nositi sahovnicu na srcu nakon svega sto se u njihovoj domovini desilo.
Nema toga samo u rukometu, toga ima i u drugim sportovima pa i u kulturnom zivotu, vidi Kusturicu cetnika.
Ti sto iz Mostara se zalis da ovi iz istocnog uvijek navijaju kontra Hrvatske reci iskreno za koga navija zapadni Mostar kad igra BiH - Tunguzija? A ne zaboravi u kojoj drzavi zivite. I zasto ne bi bilo normalno da recimo na utakmici BiH - Hrvatska navijate za drzavu u kojoj zivite? A ne da jos i zvizdite na himnu kao sto se desava sirom hercegovine.
Zbog ovih Srba i Hrvata iz Bosne ne mogu nikako da navijam niti za Hrvatsku niti za Srbiju ni u jednom sportu, niti u bilo cemu. Ne navijam toliko ni protiv njih nego su mi svejedno i jedni i drugi. Isto kao kad gledam Danska Island.

Jos kad bi nam to znao na bosanskom napisat, mozda bi ti i povjerovali :D

Vasa Kisa

Post by Vasa Kisa » 27/01/2007 15:38

profa brate, jesi to malo poglup ili je to furka neka? evo i čovjek ti reče, trener je u Atlanti bio Velimir Kljaić, a pored one dvojice što si nabrojao da ti dodam i rođenog Slovenca Iztoka Puca...kako ti nije jasno da u BiH ništa ne štima,a pa tako ni sportski savezi? dok god u svakoj instituciji imaš deset ljudi u kojoj svako vuče na svoju stranu, nema tu rahatluka. Sorry, ja ipak Džombu kao Riječanina ne vidim u dresu repke BiH, nikakvu osnovu osim toga što je musliman...po toj osnovi mogao bi i Mirsad Turkcan da igra za košarkašku reprezentaciju...spominješ Ljubu, ja se ne sjećam da je itko iz BiH kurcem mrdno za njega kada je kao talentirano dijete iz Banjaluke s obitelji pobjegao za Rijeku? Šta da je ostao u tolerantnoj Banjaluci? postao bi stočna hrana zajedno sa svojom obitelji ili bi bili prognani s dvije najlonske kese...BiH ne zna da se brine o svom sportu ni o svojim sportašima i još će puno vremena proći dok se ne nauči ta lekcija...opet ponavljam, kakva džava takav i sport....jebo bolan zemlju gdje su nekoliko godina zaredom najbolji sportaši strijelcac, džudista i boćar...tek ove godine Tahirović prekinu zlu seriju "sportova"...ovo "jebo" govorim u sportskom smislu.Ja sam Hrvat ali BiH je moja zemlja, volim je, ali vidim da ne ide ovako, da se skupa sve manje može dok zemljom plove raznorazni Dodici, Tihići i Silajdžići, Jovići i ostale pizdurine željne samopropagande i osobne koristi a lako je postižu na osnovu glupog i lakovjernog naroda...

...što se tiče mog Mostara, prijatelju moj, valjalo je biti ovdje i osjetiti krv koja se prosula, njen miris, okus...ovo je grad u kojem i sad tinja zlo i kojem je sport najlakši razlog da se ono rasplamsa...ja osobno navijam za BiH protiv koga god da igra, ali kao Hrvat nekako prirodno simpatiziram hrvatsku repku, ali normalno, bez da to radim na osnovu ponižavanja moje vlastite države. Jazavci jedva dočekaju da navijaju za Brazil, ovi ovdje oko mene forcaju za Grke na Bilinom Polju...ja bih volio to promijeniti, ali nažalost nisam Don Kihot, ne mogu sam na vjetrenjače...

Locked