SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#101 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by zippoo87 »

channel10 wrote: 25/01/2021 21:16 Gdje gledate Hrvatsku? Pregledao sve HD kanale AS i nema.
RTL Hrvatska
preko kodija
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#102 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by channel10 »

zippoo87 wrote: 25/01/2021 21:23
channel10 wrote: 25/01/2021 21:16 Gdje gledate Hrvatsku? Pregledao sve HD kanale AS i nema.
RTL Hrvatska
preko kodija
To mi i treba :)

Hvala :thumbup:
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#103 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by Beno »

Arenasport HD1 i Arenasport HD2 oba prenose istu utakmicu Danska-Hrvatska. Ne znam kako nema kod tebe.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#104 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by zippoo87 »

Evo hrvati se raspadose... gube 5 razlike
prave bas pocetnicke greske i danci kaznjavaju
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#105 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by channel10 »

Beno wrote: 25/01/2021 21:26 Arenasport HD1 i Arenasport HD2 oba prenose istu utakmicu Danska-Hrvatska. Ne znam kako nema kod tebe.
Pregledao sve HD kanale AS i sve fudbal. Gledao srpske i hr kanale AS. Evo ide bez preoblema na RTLHR
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#106 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by uglavnomja »

koje deranje :oops:
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2793
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#107 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by ovo_malo_duse »

uglavnomja wrote: 25/01/2021 21:42 koje deranje :oops:
I to B tim, Danski. Mislili kauboji netreba Dancima pa ce lagano. Ovi malci deru ko da finale igraju. :izet: :izet:
Sad kuci prvo sapun pa onda parfem.... :lol: :lol: :lol:
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#108 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by Beno »

Svaka cast juce Francuskoj i danas Danskoj na odigranim utakmicama u kojima nisu imali imperativ pobjede. Samo od Balkanaca sam cuo kako ce pustiti jer im kao ne treba. Ljudi su sportisti, igras da pobijedis. Zato i jesu valjda tu gdje je jesu a mi sa nasim mentalitetom isto tako tu gdje jesmo. Sve neke teorije, zavjere i nehljebarenje a kod drugih red, rad i disciplina.

Sto se tice Hrvatske. Podbacili su totalno i sigurno nisu ovoliko losi ali isto tako nisu ni toliko jaki kao sto su prije bili i kao sto oni misle. Evidentan je pad u kvalitetu igraca u odnosu na prije. Ima tu nekih novih igraca ali to su jos uvijek talenti i potencijali, daleko od gotovih igraca, a od ovih starijih top level igraca, vecina je vec u godinama. Moja stara je iz Hrvatske i imam puno rodbine tamo. Danas se cuo s ovim rodjacima. Prica je bila, igraci bojkotovali trenera protiv Argentine i danas ako im rezultat prve utakmice bude isao na ruku, gaze Dansku i sve do finala kao plitak potok. Prije prvenstva ista prica, ubjedljivo najkompletnija ekipa. I to nije prica navijacka kao sto mi mislimo da smo u fudbalu jaki a pola igraca role igraci po turskim prvoligasima nego su stvarno ubijedjeni u to. Naravno da je Hrvatska u rukometu bolja nego mi u fudbalu ali nije to kao prije gdje se na svakom prventsvu ocekivalo zlato, pa poslije smjene generacija barem medalja. Od rukometa pratim sva takmicenja reprezentacija, nasu saban ligu i Final Four Lige prvaka. Ako se potrefi dobra utakmica u toku sezone i to pogledam, znaci nisam sad neki apsolutni analfabeta ali za pola ovih hrvatskih igraca cujem samo kad reprezentacija igra. Ovi moj ih dizu u nebesa kao da su Ivano Balic licno. Aj Martinovic, ovaj onaj. Super sve, mladi momci i talenti ali nisu svjetska klasa. Cupica, Duvnjaka, Karacica stizu godine, Strlek je vec dugo u padu a od mladjih igraca svjetske klase imas Cindrica i to je to. Sutra kad se cujemo, bice prica Cervar ovo ono. Naravno da je Cervar za penzije ali nije sve do Cervara. Sad ce kvalifikacije za OI. Vidjecemo.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#109 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by dječak sa šibicama »

To sto ti nisi cuo za Martinovica, Sarca, Jaganjca, Miletu, Vistoropa ili Lucina, znaci da i nisi neki poznavatelj rukometa. Ti su momci kadetski viceprvaci Europe i svjetski juniorski viceprvaci.

Ista ova ekipa je prije godinu dana osvojila srebro na Europskom prvenstvu. Pa sigurno nisu za godinu dana propali toliko da ne mogu pobijediti jedan Japan recimo.

Dogodi se lose prvenstvo, ozljede, dementan selektor, sve se lose poklopilo a ocito je i voljni momenat bio na niskoj razini. Kako god, u hrvatskoj rukometnoj reprezentaciji ce uvijek biti materijala za medalju.
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#110 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by Beno »

Sve svjetski igraci koji igraju za Hanover, Nasice, Celje, Zagreb. Cujem za njih samo kad igra reprezentacije. Da, ne pratim "seoske" lige i "seoske" ekipe. Pratim najjace ekipe i najjace utakmice u kojima isti ne igraju jer ocito nisu kapacitet da bi igrali. Da li ce igrati ne znam niti me plaho interesuje jer je nebitno za trenutnu situaciju. To sto su osvojili evropsko kadetesko ili predpionirsko svjetsko im nista ne znaci u seniorskom rukometu.

Svaka njima cast i na ovom sto su dosad napravili ali to trenutno nisu igraci vrhunskog kvaliteta. Mozda ce biti a mozda i nece.
Voljni momenat je najjaci. Eto otisli su na svjetsko prvenstvo ali nisu imali volje da igraju. Ne, nego su ih protivnici pomnozili sa nulom jer su bili bolji od njih. Voljni momenat je samo los izgovor. A "dementnom" Cervaru neka podignu kip velicine 10 metara u Zagrebu.
Niko nije napisao da Hrvatska nece osvojiti medalju nikad vise ali Hrvatska nije ono sto je prije bila. Kad je Hrvatska zadnji put osvojila zlato. Pad je evidentan jer nema kvalitetnih igraca kao prije. Sa jednog Balica, Metlicica, Dzombe, Lackovica dodjes na Duvnjaka, Cindrica, Stepancica pa ides ka Sarcu, Martinovicu, Sebeticu, Sipicu i Jaganjcu.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#111 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by bingov buraz »

Bar u rukometu nije problem kad podbaciš,dok se okreneš eto ti nekog novog turnira da se popraviš.
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#112 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by Beno »

Za 3 mjeseca su kvalifikacije za Olimpijadu.
Francuska, Hrvatska, Portugal i Tunis u Francuskoj. Prva dva prolaze.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#113 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by dječak sa šibicama »

Nije zlato jedina medalja, Hrvatska ih ima 14 komada. Zadnja osvojena prosle godine.

Ovo im je najgore prvenstvo i vidi se da ekipa nije ni dosla u Egipat, sto se kaze. Bice to bolje svakako. Cervaru svaka cast na svim uspjesima ali on je proslo vrijeme, covjek ne zna ni kako mu se zovu igraci. Danas opet kaze "ovaj mali iz Nexea".

Meni su veca tragedija Slovenci, nikad bolju ekipu nisu slozili i onda dovedu Vranjesa a otpuste Vujovica, i frajer ih zakopa. Sa Vujom bi isli do polufinala siguran sam.
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#114 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by Better Man »

Beno wrote: 25/01/2021 22:34 Svaka cast juce Francuskoj i danas Danskoj na odigranim utakmicama u kojima nisu imali imperativ pobjede. Samo od Balkanaca sam cuo kako ce pustiti jer im kao ne treba. Ljudi su sportisti, igras da pobijedis. Zato i jesu valjda tu gdje je jesu a mi sa nasim mentalitetom isto tako tu gdje jesmo. Sve neke teorije, zavjere i nehljebarenje a kod drugih red, rad i disciplina.

Sto se tice Hrvatske. Podbacili su totalno i sigurno nisu ovoliko losi ali isto tako nisu ni toliko jaki kao sto su prije bili i kao sto oni misle. Evidentan je pad u kvalitetu igraca u odnosu na prije. Ima tu nekih novih igraca ali to su jos uvijek talenti i potencijali, daleko od gotovih igraca, a od ovih starijih top level igraca, vecina je vec u godinama. Moja stara je iz Hrvatske i imam puno rodbine tamo. Danas se cuo s ovim rodjacima. Prica je bila, igraci bojkotovali trenera protiv Argentine i danas ako im rezultat prve utakmice bude isao na ruku, gaze Dansku i sve do finala kao plitak potok. Prije prvenstva ista prica, ubjedljivo najkompletnija ekipa. I to nije prica navijacka kao sto mi mislimo da smo u fudbalu jaki a pola igraca role igraci po turskim prvoligasima nego su stvarno ubijedjeni u to. Naravno da je Hrvatska u rukometu bolja nego mi u fudbalu ali nije to kao prije gdje se na svakom prventsvu ocekivalo zlato, pa poslije smjene generacija barem medalja. Od rukometa pratim sva takmicenja reprezentacija, nasu saban ligu i Final Four Lige prvaka. Ako se potrefi dobra utakmica u toku sezone i to pogledam, znaci nisam sad neki apsolutni analfabeta ali za pola ovih hrvatskih igraca cujem samo kad reprezentacija igra. Ovi moj ih dizu u nebesa kao da su Ivano Balic licno. Aj Martinovic, ovaj onaj. Super sve, mladi momci i talenti ali nisu svjetska klasa. Cupica, Duvnjaka, Karacica stizu godine, Strlek je vec dugo u padu a od mladjih igraca svjetske klase imas Cindrica i to je to. Sutra kad se cujemo, bice prica Cervar ovo ono. Naravno da je Cervar za penzije ali nije sve do Cervara. Sad ce kvalifikacije za OI. Vidjecemo.
Vazda su se dizali u nebesa i govorili koje kao mi, a onda ih neko dobro spusti na zemlju kao večeras Danci. Ova generacija nije ni sjena Balićeve generacije. Budimo realni, Ivano Balić jeste bio jedan od najvećih rukometaša svijeta, ali za mene lično Veselin Vujović je daleko veći i bolji bio od njega. Ivano na klupskom nivou koliko znam nema ni jedan međunarodni trofej, dok je Veselin Vujović osvojio 3 rukometne LP. I to dvije sa Metaloplastikom, a ne Barcelanom ili nekim drugim gigantom. I upravo ga je Barcelona dovela kako bi osvojili LP i to je uradio i sa njima.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#115 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by dječak sa šibicama »

Francuska je prosle godine uzela 14. mjesto a Danska recimo 13.

Dobro je receno, u rukometu uvijek imas popravni narednog januara.
sweden25
Posts: 5
Joined: 12/08/2020 10:43

#116 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by sweden25 »

Better Man wrote: 25/01/2021 23:46

Vazda su se dizali u nebesa i govorili koje kao mi, a onda ih neko dobro spusti na zemlju kao večeras Danci. Ova generacija nije ni sjena Balićeve generacije. Budimo realni, Ivano Balić jeste bio jedan od najvećih rukometaša svijeta, ali za mene lično Veselin Vujović je daleko veći i bolji bio od njega. Ivano na klupskom nivou koliko znam nema ni jedan međunarodni trofej, dok je Veselin Vujović osvojio 3 rukometne LP. I to dvije sa Metaloplastikom, a ne Barcelanom ili nekim drugim gigantom. I upravo ga je Barcelona dovela kako bi osvojili LP i to je uradio i sa njima.
joj kad krenete s ovim "dizanjem u nebesa". pa to svatko radi ,ne samo balkanci.
posebno ako je uspješan u nekom sportu kao što je hrvatska u rukometu. normalno da postoji taj pobjednički mentalitet kad se nikoga ne bojiš. nisu ni bošnjaci bolji kad zaredaju sa par pobjeda. ali naravno da se ne mogu toliko dizati kad nemaju takve uspjehe.
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#117 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by Beno »

Dizanje u nebesa i pobjednicki mentalitet nemaju veze jedno s drugim. Ne kaze se dzaba da ko visoko leti nisko pada. Pobjednicki mentalitet je nesto sto se pokazuje na terenu a ne "dizanjem u nebesa" i "pisanjem po sirotinji".
Inace ne vidim svrhu brojanja krvnih zrnaca na sportskoj temi a ni kakve veze BiH ima sa svjetskim prvenstvom u rukometu ali izgleda kompleksi opet proradili. Znas kako kazu, moze seljak otici sa sela, ali selo iz seljacine nikad.
Nadam se da ce moderacija djelovati, naravno ako treba i moj post skloniti, pa da nastavimo sa rukometom na temi o svjetskom rukometnom prvenstvu 2021.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#118 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by ultima_palabra »

Cervar kaze da je ovo sada realnost, sta je onda bilo ono srebro prosle godine?
sweden25
Posts: 5
Joined: 12/08/2020 10:43

#119 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by sweden25 »

Beno wrote: 26/01/2021 17:14 Dizanje u nebesa i pobjednicki mentalitet nemaju veze jedno s drugim. Ne kaze se dzaba da ko visoko leti nisko pada. Pobjednicki mentalitet je nesto sto se pokazuje nma terenu a ne "dizanjem u nebesa" i "pisanjem po sirotinji".
Inace ne vidim svrhu brojanja krvnih zrnaca na sportskoj temi a ni kakve veze BiH ima sa svjetskim prvenstvom u rukometu ali izgleda kompleksi opet proradili. Znas kako kazu, moze seljak otici sa sela, ali selo iz seljacine nikad.
Nadam se da ce moderacija djelovati, naravno ako treba i moj post skloniti, pa da nastavimo sa rukometom na temi o svjetskom rukometnom prvenstvu 2021.
ne znam gdje ti vidiš brojanje krvnih zrnaca. meni je samo smiješno da se hrvatskoj prigovara za nešto što se može prigovoriti svakom narodu. tj. nekim pripadnicima naroda. ti koji to pišu očito ne vide sebe i da sigurno ne bi bili ništa skromniji da imaju jednake rezultate. mislim da bi neki bili čak i gori. to daju naslutiti nakon par pobjedica u nekom sportu. ali šta ćeš, ljudi iz ljubomore svašta pišu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#120 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by dječak sa šibicama »

Kad nekoga nerviraju tudji uspjesi, onda on i podrsku vidi kao "dizanje u nebesa".

To je normalna pojava.

Sto se tice Cevrara, on je uvijek imao ogromnu dozu egoizma i veliki manjak samokritike, pa ce sada sve reci samo da prikrije svoj neuspjeh. Kako god okrenes, kapetan broda je odgovoran, ali on voli biti samo zasluzan za uspjehe ne i za neuspjehe. Kao strucnjaku kapa do poda, ali ove godine je izgubio sve konce eno citam Danci se nacuditi ne mogu sa kim su sinoc igrali. Oni su navikli na neku drugu hrvatsku reprezentaciju. Sta se kod Line dogodilo u svlacionici ovog januara i gdje je doslo do ocitog pucanja izmedju njega i igraca, ptice znaju.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#121 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by ultima_palabra »

Koji mozak je pravio ovaj raspored sa tri utakmice u isto vrijeme...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#122 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by dječak sa šibicama »

TV kuce iz zemalja ucesnica diktiraju, svi hoce njihovu reprezentaciju navece :-)
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#123 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by junior3 »

Da li je realno kakve gluperde u Egiptu...... :-)
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#124 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by zippoo87 »

Kakvih zadnji 15 minuta utakmice i kakva drama
Egipat odlican protiv Danske...pa ko god pobijedio u ovoj utakmici,zaluzeno je

evo produzeci ,drama
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#125 Re: SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU 2021. u Egiptu

Post by junior3 »

Ajajajja ovo nikad do sad ne vidjeh, kakve greske obije ekipe kada pobijediti trebaju.

Hansen em što je izgubio silu lopti, em sad pobjedu zajeba.
Post Reply