Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1101 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Priglavke »

canvra888 wrote: 16/09/2023 20:30 Je li Van Gerwen može u istu rečenicu sa Jordanom i Alijem samo zato što je goat u pikadu? Naravno da ne može.

Je li sad jasnije pojedinim ovdje da to što si najbolji u svom sportu nije paravan da si u istoj ravni sa ljudima koji su uticali na ostale segmente života, pored toga što su sinonim za svoje sportove.

Đoković po tome ne može ni prismrditi MJ-u i Ali-ju, i zato i ne može u istu ravan sa njima.

Da ne spominjemo kako Đokovićevi sponzori nisu, da kažem, tier 1 ešalon brendova. Daleko od toga da su loši, ali što ga Nike ne sponzoriše umjesto Asicsa npr? Zašto ne Mercedes-Benz umjesto Peugeota?

I šta onda tu reći kada je Jordan bio ne samo glavni ambasador Nike-a, nego je cijeli novi brend pokrenut po njegovom legacy-u. I onda se usudite reći da su u istoj ravni. Svašta.
Znas li ko je bio Rene Lacoste?
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#1102 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by canvra888 »

Priglavke wrote: 16/09/2023 20:57
canvra888 wrote: 16/09/2023 20:30 Je li Van Gerwen može u istu rečenicu sa Jordanom i Alijem samo zato što je goat u pikadu? Naravno da ne može.

Je li sad jasnije pojedinim ovdje da to što si najbolji u svom sportu nije paravan da si u istoj ravni sa ljudima koji su uticali na ostale segmente života, pored toga što su sinonim za svoje sportove.

Đoković po tome ne može ni prismrditi MJ-u i Ali-ju, i zato i ne može u istu ravan sa njima.

Da ne spominjemo kako Đokovićevi sponzori nisu, da kažem, tier 1 ešalon brendova. Daleko od toga da su loši, ali što ga Nike ne sponzoriše umjesto Asicsa npr? Zašto ne Mercedes-Benz umjesto Peugeota?

I šta onda tu reći kada je Jordan bio ne samo glavni ambasador Nike-a, nego je cijeli novi brend pokrenut po njegovom legacy-u. I onda se usudite reći da su u istoj ravni. Svašta.
Znas li ko je bio Rene Lacoste?
Šta pjesnik želi da kaže?
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#1103 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by konoplja »

Chmoljo wrote: 16/09/2023 15:35
konoplja wrote: 16/09/2023 15:06

Ma glupo ih je porediti. Jedan je objektivno najuspjesniji i najbolji u svom sportu, drugi nije ni blizu toga. Odlican je Jokic, ali daleko od toga da ga se proglasava goatom kosarke.
Naravno da je daleko, niko to nije tvrdio. Ali jokic je na pocetku i igra na netipican nacin, ko i Doncic. Drugaciji su od onoga sto smo navikli u NBA.
Ma nisam najbolje pratio i citao, samo sam vidio da se spominju djokovic i jokic pa odgovorio. Ali sam se vratio i sve procitao. :lol:

Uglavom, vidim da se pravi ta razlika izmedju najveci (GOAT) i najbolji. Za najveceg se gledaju sve ostale opipljive i neopipljive karateristike i postignuca van terena, pozitivan utjecaj na svijet, brend, popularnost medju masom i tako to, a najbolji samo treba da ima najbolje rezultate u svom sportu.

Onda kada nam je jasna ta razlika, ova sva rasprava nema smisla jer Avramovic nije rekao da je Djokovic najveci, vec da je najbolji i u rangu sa Jordanom i Alijem. Sto bi znacilo da je po uspjesima u svom sportu na vrhu, iznad ostalih, da je pomjerio granice svog sporta. Sve je to objektivno istina za Djokovica. Objektivno je najbolji teniser svih vremena, ima najvise najvaznijih titula (Grand Slam) i drzi svaki ostali najbitniji rekord.
Znaci nista kontroverzno Avramovic nije izjavio.

E sad, ja ne pravim tu distinkciju izmedju najveceg i najboljeg. Za mene je najveci = najbolji. Sto se mene tice to je sinonim.
Zanimaju me samo postignuca u sportu. Sve ostalo mi nije bitno. Na osnovu toga je Novak GOAT tenisa, i u skladu s tim u rangu Jordana (GOAT kosarke), Alija (GOAT boksa), Gretzkya, Khabiba, Phelpsa, Bolta i tako dalje.

Ovo koliko je neko velik brend, popularan, marketabilan, karizmatican i slicno moze se uzimati u obzir kad se gleda kolika je neko kuluroloska pojava i velicina. To je moje misljenje i tako na ovo gledam.

U zakljucku, ja ne pravim distinkciju izmedju najveceg i najboljeg. Oni koji prave ne bi trebali se naci uvrijedjenim Avramovicevom izjavom jer je rekao najbolji, a ne najveci.
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#1104 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by p206 »

sva ta priča o GOAT je realno smiješna jer čitav ozbiljan i profesionalan sport je krenuo nekad 70-ih...šta je 50 godina u ljudskoj historiji, ništa..
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#1105 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by konoplja »

p206 wrote: 16/09/2023 21:27 sva ta priča o GOAT je realno smiješna jer čitav ozbiljan i profesionalan sport je krenuo nekad 70-ih...šta je 50 godina u ljudskoj historiji, ništa..
Ma i to sto kazes. A onda tek usporedbe izmedju razlicitih sportova, popularnoscu istih, razlicite ere, pa individualni vs timski, koliko je karijera trajala, je li prekinuta nekom nesretnom okolnoscu i tako dalje. :mrgreen:
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1106 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Priglavke »

canvra888 wrote: 16/09/2023 21:01
Priglavke wrote: 16/09/2023 20:57

Znas li ko je bio Rene Lacoste?
Šta pjesnik želi da kaže?
Predpostavljam da ne znas :-) Kad vec govoris o brendovima,onda znas sigurno Lacoste firmu, firmu/sponzora koji je kada govorimo o tenisu mnogo veci od Nike. Lacoste je Djokovicev sponzor. Mislim da Lacoste kao sponzora neces vidjeti ni u jednom drugom sportu osim tenisu.
Tvorac Lacoste firme je teniser Rene Lacoste,zvani krokodil. Zbog toga i logo krokodila na brendu Lacoste. Rene je bio vrlo dobar teniser i prvi koji je kreirao i oblacio vlastite majice/sorceve i ostalu garderobu za tenis. On ju je naravno zastitio i tako je nastala firma Lacoste. Radnja se odvija 1933god.
Tvrditi da su Djokovicevi sponzori drugorazredni, moze neko ko nije objektivan. Sta bi tek rekli za Nike koji je nastao u 70 godinama..Pa i Jordan se je dvoumio da li ce s'njima potpisati sponzorski ugovor...Al eto nije ni bitno....
User avatar
sime_cipol
Posts: 16342
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1107 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by sime_cipol »

U jednoj stvari je Djokovic u pravu. Da nije iz Srbije, nego npr iz SAD i da se zove Noel Johnson Ameri bi njega ugurali u GOAT trku sa MJ, Alijem, Bradyjem...
User avatar
canvra888
Posts: 4375
Joined: 09/07/2021 15:03

#1108 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by canvra888 »

Priglavke wrote: 16/09/2023 21:49
canvra888 wrote: 16/09/2023 21:01

Šta pjesnik želi da kaže?
Predpostavljam da ne znas :-) Kad vec govoris o brendovima,onda znas sigurno Lacoste firmu, firmu/sponzora koji je kada govorimo o tenisu mnogo veci od Nike. Lacoste je Djokovicev sponzor. Mislim da Lacoste kao sponzora neces vidjeti ni u jednom drugom sportu osim tenisu.
Tvorac Lacoste firme je teniser Rene Lacoste,zvani krokodil. Zbog toga i logo krokodila na brendu Lacoste. Rene je bio vrlo dobar teniser i prvi koji je kreirao i oblacio vlastite majice/sorceve i ostalu garderobu za tenis. On ju je naravno zastitio i tako je nastala firma Lacoste. Radnja se odvija 1933god.
Tvrditi da su Djokovicevi sponzori drugorazredni, moze neko ko nije objektivan. Sta bi tek rekli za Nike koji je nastao u 70 godinama..Pa i Jordan se je dvoumio da li ce s'njima potpisati sponzorski ugovor...Al eto nije ni bitno....
...a šta ćemo sa Peugeotom? Šta ćemo sa Asicsom? To Asics prvorazredni proizvođač? I šta ima veze kad je ko nastao, zar je to presudno za uspjeh i veličinu? I nije u 70-im, nego je u 60-im Nike nastao. U bilo kojem segmentu je Nike veći od Lacoste, a ti se samo njih uhvatio...

Realno samo je Hublot prvorazredni od Đokovićevih sponzora.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1109 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Priglavke »

canvra888 wrote: 16/09/2023 21:59
Priglavke wrote: 16/09/2023 21:49

Predpostavljam da ne znas :-) Kad vec govoris o brendovima,onda znas sigurno Lacoste firmu, firmu/sponzora koji je kada govorimo o tenisu mnogo veci od Nike. Lacoste je Djokovicev sponzor. Mislim da Lacoste kao sponzora neces vidjeti ni u jednom drugom sportu osim tenisu.
Tvorac Lacoste firme je teniser Rene Lacoste,zvani krokodil. Zbog toga i logo krokodila na brendu Lacoste. Rene je bio vrlo dobar teniser i prvi koji je kreirao i oblacio vlastite majice/sorceve i ostalu garderobu za tenis. On ju je naravno zastitio i tako je nastala firma Lacoste. Radnja se odvija 1933god.
Tvrditi da su Djokovicevi sponzori drugorazredni, moze neko ko nije objektivan. Sta bi tek rekli za Nike koji je nastao u 70 godinama..Pa i Jordan se je dvoumio da li ce s'njima potpisati sponzorski ugovor...Al eto nije ni bitno....
...a šta ćemo sa Peugeotom? Šta ćemo sa Asicsom? To Asics prvorazredni proizvođač? I šta ima veze kad je ko nastao, zar je to presudno za uspjeh i veličinu? I nije u 70-im, nego je u 60-im Nike nastao. U bilo kojem segmentu je Nike veći od Lacoste, a ti se samo njih uhvatio...

Realno samo je Hublot prvorazredni od Đokovićevih sponzora.
Asics najbolje tene pravi za tenis!
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#1110 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by House »

Priglavke wrote: 16/09/2023 21:49
canvra888 wrote: 16/09/2023 21:01

Šta pjesnik želi da kaže?
Predpostavljam da ne znas :-) Kad vec govoris o brendovima,onda znas sigurno Lacoste firmu, firmu/sponzora koji je kada govorimo o tenisu mnogo veci od Nike. Lacoste je Djokovicev sponzor. Mislim da Lacoste kao sponzora neces vidjeti ni u jednom drugom sportu osim tenisu.
Tvorac Lacoste firme je teniser Rene Lacoste,zvani krokodil. Zbog toga i logo krokodila na brendu Lacoste. Rene je bio vrlo dobar teniser i prvi koji je kreirao i oblacio vlastite majice/sorceve i ostalu garderobu za tenis. On ju je naravno zastitio i tako je nastala firma Lacoste. Radnja se odvija 1933god.
Tvrditi da su Djokovicevi sponzori drugorazredni, moze neko ko nije objektivan. Sta bi tek rekli za Nike koji je nastao u 70 godinama..Pa i Jordan se je dvoumio da li ce s'njima potpisati sponzorski ugovor...Al eto nije ni bitno....
medvedev isto nosi lacoste.
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#1111 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by House »

Priglavke wrote: 16/09/2023 22:08
canvra888 wrote: 16/09/2023 21:59

...a šta ćemo sa Peugeotom? Šta ćemo sa Asicsom? To Asics prvorazredni proizvođač? I šta ima veze kad je ko nastao, zar je to presudno za uspjeh i veličinu? I nije u 70-im, nego je u 60-im Nike nastao. U bilo kojem segmentu je Nike veći od Lacoste, a ti se samo njih uhvatio...

Realno samo je Hublot prvorazredni od Đokovićevih sponzora.
Asics najbolje tene pravi za tenis!
nekad je bilo komplet oprema od istog proizvođača. danas možeš uzeti patike od koga hoćeš, ako nije u ugovoru.

do čarapa. federer je prvi potpisao za kineski uniqlo i tako otvorio vrata...
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1112 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Priglavke »

@House
Da. kad je tenis u pitanju onda su to proizodjaci Head,Willson,Lacoste...
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1113 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Priglavke »

House wrote: 16/09/2023 22:09
Priglavke wrote: 16/09/2023 21:49

Predpostavljam da ne znas :-) Kad vec govoris o brendovima,onda znas sigurno Lacoste firmu, firmu/sponzora koji je kada govorimo o tenisu mnogo veci od Nike. Lacoste je Djokovicev sponzor. Mislim da Lacoste kao sponzora neces vidjeti ni u jednom drugom sportu osim tenisu.
Tvorac Lacoste firme je teniser Rene Lacoste,zvani krokodil. Zbog toga i logo krokodila na brendu Lacoste. Rene je bio vrlo dobar teniser i prvi koji je kreirao i oblacio vlastite majice/sorceve i ostalu garderobu za tenis. On ju je naravno zastitio i tako je nastala firma Lacoste. Radnja se odvija 1933god.
Tvrditi da su Djokovicevi sponzori drugorazredni, moze neko ko nije objektivan. Sta bi tek rekli za Nike koji je nastao u 70 godinama..Pa i Jordan se je dvoumio da li ce s'njima potpisati sponzorski ugovor...Al eto nije ni bitno....
medvedev isto nosi lacoste.
Lacoste je najveci kada govorimo o tenisu.
RJ57
Posts: 3404
Joined: 10/04/2017 15:12

#1114 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by RJ57 »

House wrote: 16/09/2023 22:11
Priglavke wrote: 16/09/2023 22:08
Asics najbolje tene pravi za tenis!
nekad je bilo komplet oprema od istog proizvođača. danas možeš uzeti patike od koga hoćeš, ako nije u ugovoru.

do čarapa. federer je prvi potpisao za kineski uniqlo i tako otvorio vrata...
federer je potpisao za uniqlo 5-6 godina nakon što je to uradio đoković.
uniqlo je inače japanska firma a ne kineska
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#1115 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by House »

RJ57 wrote: 16/09/2023 22:31
House wrote: 16/09/2023 22:11

nekad je bilo komplet oprema od istog proizvođača. danas možeš uzeti patike od koga hoćeš, ako nije u ugovoru.

do čarapa. federer je prvi potpisao za kineski uniqlo i tako otvorio vrata...
federer je potpisao za uniqlo 5-6 godina nakon što je to uradio đoković.
uniqlo je inače japanska firma a ne kineska
uglavnom divlja firma. ja kosooke isto vidim.
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#1116 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by House »

Priglavke wrote: 16/09/2023 22:17
House wrote: 16/09/2023 22:09

medvedev isto nosi lacoste.
Lacoste je najveci kada govorimo o tenisu.
nikad. nike je tata, a onda adidas
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55697
Joined: 15/12/2008 16:53

#1117 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by ultima_palabra »

Nisu ni Ali i MJ bas isto… Ali je bio borac za ljudska prava, a MJ samo za dolare. Tesko da MJ moze nekome biti inspiracija ako nije rijec o kosarci i biznisu.

Obojica su digla interesovanje za svoj sport na visi nivo, doduse.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#1118 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by auspuhc »

House wrote: 16/09/2023 22:36
Priglavke wrote: 16/09/2023 22:17

Lacoste je najveci kada govorimo o tenisu.
nikad. nike je tata, a onda adidas
Najveci brendovi ne zele da se identifikuju sa budalom kakva je Djokovic.
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#1119 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by House »

auspuhc wrote: 17/09/2023 01:37
House wrote: 16/09/2023 22:36

nikad. nike je tata, a onda adidas
Najveci brendovi ne zele da se identifikuju sa budalom kakva je Djokovic.
posebno sa tatom degenerikom.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1120 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Priglavke »

House wrote: 16/09/2023 22:36
Priglavke wrote: 16/09/2023 22:17

Lacoste je najveci kada govorimo o tenisu.
nikad. nike je tata, a onda adidas
Pogledaj malo kroz historiju, a ne zadnjih 15-20god. La coste je cesto generalni sponzor turnira,pogotovo onih na francuskom tlu.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1121 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Bodkin »

MJ mogao kockati i pusiti. Mislim da i ja trebam
Kobe varao zenu, mislim da i ja trebam
Ali nije htio u vojsku, mislim da necu ni ja
Tiger woods varao zenu i napravio udes autom dok je bio na tabletama. Mogao bih i ja

I to samo “goatovi”. Koliko profesionalnih velikih sportista pravi debilne stvari. Ko god vodi svoj zivot na osnovu toga sta sportisti misle/kazu zasluzuje prirodnu selekciju.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40860
Joined: 29/06/2011 23:39

#1122 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by dječak sa šibicama »

Mislim da je sazrela i nova tema, najbolja marka sportske opreme, Adidas, Nike ili Asics

Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1123 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Priglavke »

dječak sa šibicama wrote: 17/09/2023 10:46 Mislim da je sazrela i nova tema, najbolja marka sportske opreme, Adidas, Nike ili Asics

Joj kad se sjetim mutombovih i o nealovih patika. O nealove su bile teske u pm.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1124 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Priglavke »

Bodkin wrote: 17/09/2023 08:54 MJ mogao kockati i pusiti. Mislim da i ja trebam
Kobe varao zenu, mislim da i ja trebam
Ali nije htio u vojsku, mislim da necu ni ja
Tiger woods varao zenu i napravio udes autom dok je bio na tabletama. Mogao bih i ja

I to samo “goatovi”. Koliko profesionalnih velikih sportista pravi debilne stvari. Ko god vodi svoj zivot na osnovu toga sta sportisti misle/kazu zasluzuje prirodnu selekciju.
Jah.. Ispada da po nasem kolegi koji krivi Djokovica za nevakcinaciju da je:
MJ je krivac jer ljudi kockaju
Kobe krivac za prevare
Ali za dezertrstvo
Tiger za saobracajne udese ovisnika..
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#1125 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by smijesni_ste »

Vidim neki su veoma samouvjereni kada je u pitanju poređenje Novaka sa Jordanom i ekipom. Mogli bi se razočarati kroz koju godinu kao ovaj ispod, inače vizionar i Federerov navijač :D :lol: :lol:

DJ Babo wrote: 16/04/2009 12:49
Moram se javit kad neko ovako blati velikog Federera...

Otidji na tennis.com i imas tamo forume gdje se javljaju Noletovi navijaci iz Srbije i svi imaju nesto lose reci o Federeru. Ocito vam je Federer veliki trn u oku.

Nekoliko cinjenica:
- Djokovic nikad nece biti broj jedan. Murray hoce, hoce i Del Potro, mozda i Verdasco i Cilic i td. ali Djokovic nece :)
- Federer je vec najbolji svih vremena, ma koliko ga blatili ljubomorni navijaci jedine "picke" ATP toura - Djokovica (tako ti kazes za Federera). Citavom svijetu je jasno da Djokovic predaje sve bitne meceve za koje zna da ih ne moze dobiti. Federer je u zivotu prekinuo mec jednom ili dva puta, oba puta zbog potvrdjene povrede. Cak je prosle godine igrao sa mononukleozom.
- Federer je poslije nadala psihicki najjaci igrac na ATP touru, ma sta Noletovi navijaci prizeljkivali
- Djokovic je u vise navrata davao vrlo neprimjerene izjave (izmedju ostalog i o Federeru kao mrtvom kralju). To je balkancu normalno, dok se ostali svijet ibretio. Sad se malo primirio, ali su zato tu njegovi papci roditelji. Niko osim papaka Djokovica ne ustaje na noge poslije svakog dobijenog poena. Cak ih je jednom Federer morao ucutkati jer su oni objasnjavali sudiji je li aut ili nije.


Imate svaki razlog da se ponosite onim sto je Djokovic postigao, ali nemojte zbog toga srati po drugima koji su bolji od njega...
Post Reply