Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Kakav će rezultat u Brazilu napraviti reprezentacija Bosne i Hercegovine ?

1. Ostati će u grupi.
105
17%
2. Doći će do osmine finala.
227
36%
3. Uči će u četvrtfinale.
113
18%
4. Doći će do polufinala.
25
4%
5. Igrati će utakmicu za treće mjesto gdje će izgubiti.
4
1%
6. Igrati će utakmicu za treće mjesto gdje će pobijediti.
7
1%
7. Uči će u finale gdje će izgubiti.
5
1%
8. Postati će prvak svijeta u finalu svjetskoga prvenstva.
139
22%
 
Total votes: 625

User avatar
Korisnicko ime
Posts: 826
Joined: 20/01/2006 16:38
Location: Sarajevo

#12276 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Korisnicko ime »

Korisnicko ime wrote:
Riddle wrote:E koji kurac sad Engleska ima veze s ovim? I hajde nađi mi njihovu jednu izjavu tog tipa. Hajde preklinjem te.
Ima veze prvo zato sto je statistika s BBC sitea. Drugo, u statistici se spominje podatak koji sam kometarisao...
A za ostalo dzaba preklinjes...s nekim ko tako malo poznaje nogomet ne diskutujem o njemu...
A za sve druge koji zaista prate nogomet i razumiju se u njega...

Pocevsi od SAMOG SELEKTORA koji je pred prvenstvo rekao da ENGLESKA MOZE OSVOJITI SP...
http://www.theguardian.com/football/201 ... -world-cup

http://www.dailymail.co.uk/sport/worldc ... uture.html

http://metro.co.uk/2014/06/20/its-not-o ... p-4769203/
(Na kraju pise "And then ON TO WIN THE WORLD CUP. Probably."

http://bleacherreport.com/articles/1980 ... -world-cup
(England winning the World Cup is not completely out of the question)

Pa onda i Guardian napise clanak u tom smjeru...
http://www.theguardian.com/business/201 ... k-analysts

A ovdje se navode cak 17 !!!!!! razloga zasto ce Engleska osvojiti SP 2014... :mrgreen:
http://www.esquire.co.uk/culture/sport/ ... world-cup/
Najsimpaticniji su mi s prvim razlogom, jer je Suarez bio povrijedjen...i uvali im on dva komada... :lol: :lol: :lol: :lol:


Eto, navedoh sve ove linkove ne zbog tebe nego da ne ostanem duzan onim istinskim ljubiteljima ove predivne igre...bilo bi tu jos mali milion primjera iz istorije, ali sam se ogranicio samo na primjere vezane za ovo svjetsko prvenstvo. Da sam trazio primjere za dva prethodna i sanse njihove repke, tek to bi bila smijurija sa velicanjem njihove, kako su je zvali, "Golden Generation".... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#12277 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by lua »

Ko ono jučer reče da ne trebaju Kaka i Ronaldinho? :D
User avatar
suadfor
Posts: 521
Joined: 05/07/2012 22:40

#12278 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by suadfor »

Korisnicko ime wrote:Ova nevjerovatna statistika je jos jedan dokaz da smo sinoc gledali jednu od najznacajnijih utakmica u istoriji nogomenta...

Meni licno je simpaticna cinjenica koja kaze da je Njemacka sinoc dala dva gola vise nego sto je reprezentacija Engleske ukupno dala na zadnja dva prvenstva... :mrgreen:
I opet ce glupi engleski "punditi" pricati kako su bolji ili jednaki sa Svabama ili ce pred svako veliko takmicenje svoju repku svrstavati u uzi krug favorita za osvajanje titule... :lol: :lol: :lol: :lol:
meni je licno vise simpaticna cinjenica da je miro klose dao (skoro) isto golova kao engleska na zadnja 4 svjetska prvenstva

engleska 17 - 16 klose :D

jos klose ima sansu da popravi rezultat u finalu :mrgreen:

edit: lapsus, englezi imaju 17
Last edited by suadfor on 09/07/2014 11:22, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#12279 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by madner »

Zeko bi im na ovom prevenstvu vise pomogao od Freda. Gledam juce izraz lica na poluvremenu :D
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#12280 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by lua »

Image

I samo da dodam... HA-HA :D
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#12281 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by sema911s »

Riddle wrote:E koji kurac sad Engleska ima veze s ovim? I hajde nađi mi njihovu jednu izjavu tog tipa. Hajde preklinjem te.
sto se englez uspalioo,.,
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#12282 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by madner »

Realno, kada je fosna zabila iz drugog pokusaja, bilo je jasno da je raspad sistema.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#12283 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by lua »

Meni su Švabe kraljevi što su hladni kao špricer. A sad je po mom mišljenju oficijelno završena era Casillasa kao najboljeg golmana, a uzdiže se Neuer na podest. I da: onaj gest Muellera (iako je mogao uredno zabiti gol, on asistira Miri Kloseru) je nešto što bi Džeko treb'o dobro zapamtiti i razmisliti da li će Pjaniću s noge u 16 uzimati loptu. :D

Ne mogu mu to halaliti, džaba.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55475
Joined: 15/12/2008 16:53

#12284 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by ultima_palabra »

Na kraju će Thiago Silva izaći sa ovog prvenstva sa pojačanom reputacijom :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#12285 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by madner »

Luiz taman sebi digao cijenu, kad ono Jose u pravu.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#12286 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by sema911s »

lua wrote:Meni su Švabe kraljevi što su hladni kao špricer. A sad je po mom mišljenju oficijelno završena era Casillasa kao najboljeg golmana, a uzdiže se Neuer na podest. I da: onaj gest Muellera (iako je mogao uredno zabiti gol, on asistira Miri Kloseru) je nešto što bi Džeko treb'o dobro zapamtiti i razmisliti da li će Pjaniću s noge u 16 uzimati loptu. :D

Ne mogu mu to halaliti, džaba.

nemoj tako o džeki ipak on igra u engleskoj u arpaskom klubu a znas sta za sebe kazu englezi da su najbolji od najboljih a medju prvima su bili kuci

vise nasa repka zabila golova nego svemocni lavovi
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#12287 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Mustang1 »

Kad prodjes kroz knock-out fazu preko penala i golova iz prekida sta mozes drugo ocekivati nego debakl :D
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#12288 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by velikibrnjo »

Nadam se da ce leteci holandjani po istom receptu njemacke natrpati argentinu
koja ne da igra smor nego smooooooooooooooor
Prvenstvo je bilo u znaku juznoamerickih ekipa ali zna se ko je za finala :D
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#12289 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by lua »

stup-centar wrote:engleska liga je precijenjena. najbolja liga dugi niz godina je spanska jer iz nje izlazi najveci broj osvajaca lige prvaka.
Kako je krenulo izgleda sad Švabe preuzimaju kormilo.
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#12290 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Riddle »

Korisnicko ime wrote:
Korisnicko ime wrote:
Riddle wrote:E koji kurac sad Engleska ima veze s ovim? I hajde nađi mi njihovu jednu izjavu tog tipa. Hajde preklinjem te.
Ima veze prvo zato sto je statistika s BBC sitea. Drugo, u statistici se spominje podatak koji sam kometarisao...
A za ostalo dzaba preklinjes...s nekim ko tako malo poznaje nogomet ne diskutujem o njemu...
A za sve druge koji zaista prate nogomet i razumiju se u njega...

Pocevsi od SAMOG SELEKTORA koji je pred prvenstvo rekao da ENGLESKA MOZE OSVOJITI SP...
http://www.theguardian.com/football/201 ... -world-cup

http://www.dailymail.co.uk/sport/worldc ... uture.html

http://metro.co.uk/2014/06/20/its-not-o ... p-4769203/
(Na kraju pise "And then ON TO WIN THE WORLD CUP. Probably."

http://bleacherreport.com/articles/1980 ... -world-cup
(England winning the World Cup is not completely out of the question)

Pa onda i Guardian napise clanak u tom smjeru...
http://www.theguardian.com/business/201 ... k-analysts

A ovdje se navode cak 17 !!!!!! razloga zasto ce Engleska osvojiti SP 2014... :mrgreen:
http://www.esquire.co.uk/culture/sport/ ... world-cup/
Najsimpaticniji su mi s prvim razlogom, jer je Suarez bio povrijedjen...i uvali im on dva komada... :lol: :lol: :lol: :lol:


Eto, navedoh sve ove linkove ne zbog tebe nego da ne ostanem duzan onim istinskim ljubiteljima ove predivne igre...bilo bi tu jos mali milion primjera iz istorije, ali sam se ogranicio samo na primjere vezane za ovo svjetsko prvenstvo. Da sam trazio primjere za dva prethodna i sanse njihove repke, tek to bi bila smijurija sa velicanjem njihove, kako su je zvali, "Golden Generation".... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Slusaj, moj fudbalski guru... Ti si onaj prvi post napisao samo iz jednog razloga - da ismijavas Englesku, a ne da analiziras i hvalis Njemacku, kao sto je to BBC uradio.

Jesi li uopste procitao clanke koje si postavio? Jesi li vidio ko je dao te izjave i u kakvom tonu? Hodgson kaze da nema razloga zasto Engleska ne moze osvojiti naslov. To meni nije isto kao - osvajamo naslov i bolji smo od Njemacke! A moras shvatiti ko je on i da bi potpuno suprotna izjava imala los prijem, bez obzira sto svi znaju da je manje-vise istina. Martinez je svoj komentar dao nakon utakmica Engleske i kaze da dolazi mlad talentovan tim i da ima nade, sto je potpuno tacno. Posto tek pocinjem pratiti fudbal, malo sam to vise istrazivao, znas. Moram dosta nadoknaditi. Ove dalje clanke necu uopste da komentarisem. Oni su smece i nikakav ih analiticar nije dao kako si ti prvobitno rekao. Guardian je objavio clanak u kojem iznosi nekakvo predviđanje njemackih bankara. :lol:

Analiticari koji imaju neku reputaciju u Engleskoj ovo ljeto nista nisu ocekivali. Javnost takođe. Pratim i dosta njihovih foruma i ljudi Englezima stvarno nisu davali sanse. Imali su tesku grupu i znali su da ce biti vrlo tesko izaci iz nje. Analize nakon njihovog ispadanja su se nastavile u istom tonu. Lineker: "Pretty much expected."

Tim koji su zvali Golden Generation je to stvarno bio. Lako je to shvatiti kad se vide imena i ogromna je steta sta je Engleska propustila. Tesko se takvi igraci ponovo brzo pojavljuju.
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#12291 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by palermo »

lua wrote:Meni su Švabe kraljevi što su hladni kao špricer. A sad je po mom mišljenju oficijelno završena era Casillasa kao najboljeg golmana, a uzdiže se Neuer na podest. I da: onaj gest Muellera (iako je mogao uredno zabiti gol, on asistira Miri Kloseru) je nešto što bi Džeko treb'o dobro zapamtiti i razmisliti da li će Pjaniću s noge u 16 uzimati loptu. :D

Ne mogu mu to halaliti, džaba.
KOji qrc Džeko pa sad ima veze sa ovom utakmicom :? . Smiješnog naroda.

Meni je drago što sam sinoć gledao kako se stvara istorija. Rijetek su prilike za to. Ne mislim da sinoćnja utakmica daje dovoljno materijala da se o njoj priča na fudbalski način.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#12292 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by lua »

palermo wrote:
KOji qrc Džeko pa sad ima veze sa ovom utakmicom :? . Smiješnog naroda.

Meni je drago što sam sinoć gledao kako se stvara istorija. Rijetek su prilike za to. Ne mislim da sinoćnja utakmica daje dovoljno materijala da se o njoj priča na fudbalski način.
Samo upoređujem nesebičnost njemačke reprezentacije sa sebičnošću našeg vrlog špica. :D Oprosti molim te ako sam te uvrijedila na ličnoj bazi.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#12293 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by spinel_ »

...nema kad od selfija
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#12294 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by lua »

Nemojte tako. Nijedan navijač na svijetu bijelom nije pobjedu protiv Nigerije strastvenije želio od Edina Džeke.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#12295 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by spinel_ »

sve ono sto je Brazil predstavljao u fudbalu ova generacija degenerika unistila je u samo 20 minuta igre.. tacno me sramota

Image
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#12296 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by palermo »

lua wrote:
palermo wrote:
KOji qrc Džeko pa sad ima veze sa ovom utakmicom :? . Smiješnog naroda.

Meni je drago što sam sinoć gledao kako se stvara istorija. Rijetek su prilike za to. Ne mislim da sinoćnja utakmica daje dovoljno materijala da se o njoj priča na fudbalski način.
Samo upoređujem nesebičnost njemačke reprezentacije sa sebičnošću našeg vrlog špica. :D Oprosti molim te ako sam te uvrijedila na ličnoj bazi.
N biuh dalje o ovome, Em ovo nije tema Edina džeke, em gluposti pišeš...
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#12297 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by boogy »

Image

Wrestling Legend "J.R." Jim Ross Calling The Brazil-Germany Highlights


Neki od komentara na internetu i sa raznih tv kuća:

- "Is this under "gangbang" or "amateurs"?"
- "Oscar Pistorious has a better defence than Brazil ..."
- "The last time Germany was that organized, the Brits, the French, the Americans and the Russians had to unite to stop them (ok I'll stop now)"
- "THE GOAL LIST WAS SCROLLING"
- "What did we all do after the match was over? Watch the second half"
- "BBC had to spell out SEVEN to make it believable"
- "If this were boxing, the ref would be stopping the match to save Brazil"
- "If Brazil were a horse, you'd throw a blanket over them, erect the green screens and do the humane thing."
- "Oscar with the most pointless goal in the World Cup"

"HA! But only one, cause of efficiency!"
"Went to the toilet and missed 3 goals"

Image
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#12298 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by lua »

palermo wrote:N biuh dalje o ovome, Em ovo nije tema Edina džeke, em gluposti pišeš...
Mislim da bi trebao Džeki roditi dijete.
Pozz
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#12299 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by pirmin »

Jebo Brazilce, meni je simpaticnije gledati Austrijance kako se pojedose jer
su im starija braca dominatori. Teski kompleksi, kao kod nas kad se navija protiv
komsija. :mrgreen: :oops:
User avatar
Hashishar
Posts: 102
Joined: 01/01/2010 21:44
Location: Šok soba

#12300 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Hashishar »

lua wrote:Meni su Švabe kraljevi što su hladni kao špricer. A sad je po mom mišljenju oficijelno završena era Casillasa kao najboljeg golmana, a uzdiže se Neuer na podest. I da: onaj gest Muellera (iako je mogao uredno zabiti gol, on asistira Miri Kloseru) je nešto što bi Džeko treb'o dobro zapamtiti i razmisliti da li će Pjaniću s noge u 16 uzimati loptu. :D

Ne mogu mu to halaliti, džaba.
:thumbup:
Post Reply