Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#101 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by VjecitiStudent »

Izvjestaj OHR-a iz 2001.
http://www.ohr.int/print/?content_id=5870
5.Public Corporations

a.Despite the efforts of the Chair of the Commission on Public Corporations, obstruction by officials in both Entities has blocked establishment of new Public Corporations and implementation of the Transportation Corporation. Only one temporary agreement has been signed by local authorities on telecommunications.

b.Because of the lack of co-operation between the Entities, and within the Federation, economic resources and infrastructure reconstruction are not being maximised and the quality of service is limited. The failure to restore railway traffic between the Entities is of great concern. The Council expects the authorities in Bosnia and Herzegovina to comply fully with the recommendations of the High Representative and the Chairman

of the Commission on Public Corporations in this respect; in particular it calls on the authorities in Bosnia and Herzegovina to implement the recommendation on railways by 31 March 1998. It encourages international donors actively to support econstruction of the Bosnian railway system through the Transportation Corporation.

c.The Council recalls that the Entities have an obligation under Annex 9 of the Peace Agreement to agree to the operation of transportation facilities by the Transportation Corporation. It urges the Entities to establish other joint public corporations, such as for the operation of utility, energy, postal and communications facilities, in accordance with the recommendations of the Commission on Public Corporations and the legal opinion of the High Representative. In the event of non-compliance, the High Representative will ask international bodies, such as the UCPTE, UIC, ITU, UPU and others, not to recognise the credentials of the representatives of Bosnia and Herzegovina.
User avatar
Harder
Posts: 36
Joined: 12/01/2011 22:59

#102 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by Harder »

StLouis wrote:Ne znam koliko je istina, ali mislim da i Vojvodina ima svoj zaseban kod..
Nema .
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#103 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by Hemel »

ja mislim da se priprema prodaja posta rs-a i za to im treba kod.
juce slusam onu iz posta rs-a i ona kaze da kod nije dobila rs nego operater... :?
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#104 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by Socijalista »

Slika prilika :-D Hajmo zahajkati SDP na aneks 9. ;-)






:D
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#105 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by BHCluster »

japijem wrote:
BHCluster wrote:
Neko je iz BiH dao saglasnost za ovo, a ovi iz SPU su prekrsili svoje sobsvene zakone pri ovome.
Dali ovi u banja luci, sarajevo nisu ni pitali, izgleda, jer tko bi to u sarajevo odobrio, ako uopšte i treba odobrenje.
Trebali su se pitati ovi iz Poste BiH, ali nisu?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#106 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by mO k3 »

jeli posta manjeg entiteta dionicarsko drustvo ili ??
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#107 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by MuaDib »

Ne treba nama međunarodni poštanski kod poštama RS-a biti ništa čudno, kada imamo bajne zaštitnike Bosne i Bošnjaka. Tzv. probosanske snage (čitaju bošnjački Bosnom kamuflirani kadar SDA i SBiH) podražali i usvajali razne idiotske zakona, poput zakona o državljanstvu, kojim se mimo Daytona, uspostavili entitetsko državljanstvo. I sad se trebamo ovome čuditi. RS polako klizi iz Bosne, a to ne bi mogli da smo od Daytona imali jasnu strategiju očuvanje bosanskog duha gdje su tzv. probosanske snage imale vlast. Sada je bojim se kasno za neki veći napredak. :x :x
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#108 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by Komrad »

MuaDib wrote:Ne treba nama međunarodni poštanski kod poštama RS-a biti ništa čudno, kada imamo bajne zaštitnike Bosne i Bošnjaka. Tzv. probosanske snage (čitaju bošnjački Bosnom kamuflirani kadar SDA i SBiH) podražali i usvajali razne idiotske zakona, poput zakona o državljanstvu, kojim se mimo Daytona, uspostavili entitetsko državljanstvo. I sad se trebamo ovome čuditi. RS polako klizi iz Bosne, a to ne bi mogli da smo od Daytona imali jasnu strategiju očuvanje bosanskog duha gdje su tzv. probosanske snage imale vlast. Sada je bojim se kasno za neki veći napredak. :x :x
:thumbup:
gomilego
Posts: 411
Joined: 30/09/2010 13:58

#109 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by gomilego »

MuaDib wrote:Ne treba nama međunarodni poštanski kod poštama RS-a biti ništa čudno, kada imamo bajne zaštitnike Bosne i Bošnjaka. Tzv. probosanske snage (čitaju bošnjački Bosnom kamuflirani kadar SDA i SBiH) podražali i usvajali razne idiotske zakona, poput zakona o državljanstvu, kojim se mimo Daytona, uspostavili entitetsko državljanstvo. I sad se trebamo ovome čuditi. RS polako klizi iz Bosne, a to ne bi mogli da smo od Daytona imali jasnu strategiju očuvanje bosanskog duha gdje su tzv. probosanske snage imale vlast. Sada je bojim se kasno za neki veći napredak. :x :x
ma sta se brines,
za jedno 10-20 godina svi srbi i hrvati ce ili pomrijet od gladi ili izselit se iz BIH
barem nam tako "strucnjaci" predvidjaju
samo ba kokice u ruke i uzivaj
:zzzz:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#110 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by VjecitiStudent »

Socijalista wrote:Slika prilika :-D Hajmo zahajkati SDP na aneks 9. ;-)

:D
I SDP je imao svoju sansu 2001.
U vrijeme kada izlazi izvjestaj u kojem se kaze "obstruction by officials in both Entities has blocked establishment of new Public Corporations" clan Komisije o javnim korporacijama je Alija Behmen.
http://www.ohr.int/print/?content_id=5373

Na sljedecem sastanku Komisije, odrzanom u februaru 2002. imamo i ovo
Ambassador Hays concluded the meeting by expressing his disappointment that the Prime Ministers were unable to attend but that it was a useful meeting and we all learned a lot.
http://www.ohr.int/print/?content_id=5870


Kakav mozemo izvesti zakljucak iz svega ovoga?
Ko su glavni krivci sto je formiranje korporacija na nivou BiH uglavnom ostalo samo slovo na papiru????
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#111 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by plain vanilla »

I neka ne zaborave stampati markicu s likom Bakira Izetbegovica, zasluzio je
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#112 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by mO k3 »

plain vanilla wrote:I neka ne zaborave stampati markicu s likom Bakira Izetbegovica, zasluzio je
a lipog hareta??
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#113 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by plain vanilla »

Ženski Dr.Med wrote:
plain vanilla wrote:I neka ne zaborave stampati markicu s likom Bakira Izetbegovica, zasluzio je
a lipog hareta??
niko kao Bakir
sve cekam da se oglasi kako Bosnjacima ne smeta ovaj kod poste RS :D
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#114 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by stari grad Visegrad »

Hocu da vidim te papire, protokol, i zakljucke i ugovor sa Svjetska poštanska unija (UPU).
Molim da neko kontaktira UPU i da nam ona da na uvid sve papire u vezi te 2 poste u BiH. Stvarno me zanima kako je to sve teklo i koji su to podpisali,a ko je podpisao u ime drzvave.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#115 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by mO k3 »

stari grad Visegrad wrote:Hocu da vidim te papire, protokol, i zakljucke i ugovor sa Svjetska poštanska unija (UPU).
Molim da neko kontaktira UPU i da nam ona da na uvid sve papire u vezi te 2 poste u BiH. Stvarno me zanima kako je to sve teklo i koji su to podpisali,a ko je podpisao u ime drzvave.
koje drzave??
drug bevc
Posts: 346
Joined: 15/04/2010 12:18

#116 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by drug bevc »

čemu tolika frka zbog nečega nebitnog.
Last edited by drug bevc on 16/02/2011 09:40, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#117 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by VjecitiStudent »

plain vanilla wrote:
Ženski Dr.Med wrote:
plain vanilla wrote:I neka ne zaborave stampati markicu s likom Bakira Izetbegovica, zasluzio je
a lipog hareta??
niko kao Bakir
sve cekam da se oglasi kako Bosnjacima ne smeta ovaj kod poste RS :D
Svima njima je puno vaznije bilo da ostave te firme pod entitetskom sapom pa da mogu uhljebljivati stranacke kadrove i rodbinu, nego da prave tamo neke drzavne korporacije gdje bi bilo puno teze praviti takve manipulacije.

Evo jednog od mnogobrojnih primjera
BH Posta dobila novog generalnog direktora
Piše: A. OMERAGIC
02/03/04

Dzajic smijenjen zbog rasipnistva

Upravni odbor BH Poste, kojim predsjedava Besim Halilovic, smijenio je u subotu generalnog direktora kompanije Kasima Dzajica i umjesto njega imenovao Semsu Cerica, dosadasnjeg nacelnika Centra posta Sarajevo. Dzajic je smijenjen zbog losih poslovnih rezultata, ali, prije svega, zbog ogromne rastrosnosti u trosenju novca ove javne kompanije. �Direktor BH Poste je potpuno izgubio kontrolu, cak je i na sluzbena putovanja odlazio bez odobrenja Upravnog odbora. Osim toga, imao je lose poslovne rezultate, iako je dobio dotaciju od BH Telekoma�, kaze izvor Oslobodjenja. BH Telekom se, nakon razdvajanja od BH Poste, obavezao da ce pet godina isplacivati novac postanskoj kompaniji, pa je samo lani na njen racun uplatio 23 miliona maraka. Dzajiceve poslovne rezultate analizirala je komisija, koju je formirao bivsi, privremeni upravni odbor. Generalni direktor BH Poste trebao je biti smijenjen jos u aprilu prosle godine, kada je na Dzajicevu rastrosnost i krsenje odluka Upravnog odbora upozorio tadasnji predsjednik Mufid Lojo. Umjesto da smijeni direktora Dzajica, Vlada FBiH proslog je ljeta smijenila Loju i ostatak Upravnog odbora BH Poste. Lojo je u to vrijeme upozorio federalnog ministra prometa i komunikacija Nedzada Brankovica na rastrosnost direktora Dzajica, ali i na cinjenicu da je sklapao ugovore o djelu koje je Upravni odbor izricito zabranio. Dzajica je javno optuzio za kriminal, te spregu sa najvisim zvanicnicima aktualne vlasti, kao i nepostivanje odluka UO. Brankovic je potvrdio da su troskovi reprezentacije direktora BH Poste neuobicajeno veliki, te medijske price da su Dzajic i BH Posta namjestili ministarski kabinet u Vladi FBiH stvarima vrijednim sedam hiljada maraka. Kasim Dzajic, kojeg je na mjesto direktora BH Poste kandidirala Stranka za BiH, trebao je biti smijenjen jos septembra 2002, ali mu je tadasnji ministar Besim Mehmedic odlucio dati jos jednu sansu. I nakon tadasnje neuspjele smjene, direktor BH Poste nastavio je trositi i sakom i kapom drzavni novac.
User avatar
proof
Posts: 41
Joined: 04/09/2009 16:31
Location: Abu Dhabi Center since '96

#118 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by proof »

- Poenta je u tome da je sam kod „Pošti Srpske“ kreiran. Naime, glavni problem je što ne počinje sa „BA“, što je jedini državni kod, već stoji „QM“, što je uzeto iz takozvanih „User- assigned c o d e s “ , odnosno neutralnih, izvandrž avnih kodova, kako je učinjeno i na primjeru Kosova nakon odvajanja od Srbije. Postoji opasnost da se od ovog neutralnog, izvandržavnog koda prebace u neki drugi koji njima odgovara.
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme ... osovo.html
:roll:
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#119 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by luckypot »

japijem wrote:
proof wrote:- Poenta je u tome da je sam kod „Pošti Srpske“ kreiran. Naime, glavni problem je što ne počinje sa „BA“, što je jedini državni kod, već stoji „QM“, što je uzeto iz takozvanih „User- assigned c o d e s “ , odnosno neutralnih, izvandrž avnih kodova, kako je učinjeno i na primjeru Kosova nakon odvajanja od Srbije. Postoji opasnost da se od ovog neutralnog, izvandržavnog koda prebace u neki drugi koji njima odgovara.
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme ... osovo.html
:roll:
Jel to nešto što nas treba začuditi, prije su odbijali, sad im dali, odbijaju i označavanje entitetske linije, pa bi se ja okladio da će im na kraju i to dati, itd.
Jest, jest, dragi moj - srbi su na putu samostalnosti :lol:
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#120 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS

Post by miki.ba »

.
Last edited by miki.ba on 22/11/2012 13:27, edited 1 time in total.
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#122 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by AliceInChains »

japijem wrote:
luckypot wrote: Jest, jest, dragi moj - srbi su na putu samostalnosti :lol:

Na kakvom su oni putu, ne znam, a i ne zanima me, već puno puta sam reko, da me suživot sa srbima ne zanima ni promila.
Pa zbog cega onda ovdje diskutujes, kad te ionako ne zanima? Mislim, trebao bi se bas ti radovati, da su oni dobili njihov sopstveni kod, zar ne? :mrgreen:

Al' znam ja tebe, smeta ti, sto se ponasamo prema Srbima glupo, zato sto ne pravimo vladu na drzavnom nivou....a oni nam u meduvremenu sve vise ruse BIH :lol:
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#123 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by luckypot »

japijem wrote:
AliceInChains wrote:
japijem wrote:

Na kakvom su oni putu, ne znam, a i ne zanima me, već puno puta sam reko, da me suživot sa srbima ne zanima ni promila.
Pa zbog cega onda ovdje diskutujes, kad te ionako ne zanima? Mislim, trebao bi se bas ti radovati, da su oni dobili njihov sopstveni kod, zar ne? :mrgreen:

Al' znam ja tebe, smeta ti, sto se ponasamo prema Srbima glupo, zato sto ne pravimo vladu na drzavnom nivou....a oni nam u meduvremenu sve vise ruse BIH :lol:
ovo nije tema o srpskom putu, zbog njih se ne radujem a ni ne slavim, već rekoh,nakon onog što su učinili bošnjačkom narodu, za mene oni ne postoje, jednostavno život treba organizirati tako da može funkcionisati bez njih i njihovog miješanja, jer od njih nikad ništa dobro nismo, niti ćemo doživiti.
Ma bit će to ibraga dragi - samo sačekaj dok se završi mirni razlaz :dance:
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#124 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by luckypot »

japijem wrote:
luckypot wrote:
japijem wrote:
ovo nije tema o srpskom putu, zbog njih se ne radujem a ni ne slavim, već rekoh,nakon onog što su učinili bošnjačkom narodu, za mene oni ne postoje, jednostavno život treba organizirati tako da može funkcionisati bez njih i njihovog miješanja, jer od njih nikad ništa dobro nismo, niti ćemo doživiti.
Ma bit će to ibraga dragi - samo sačekaj dok se završi mirni razlaz :dance:
koje, da ćemo doživit nešta dobro od srba, ma to neće biti nikada a možda ni tada.
Jes ti navro' ko lud, te nema ništa dobro od srba, te oni loši prema "nama" (jer si ti ono "bošnjak" :roll: ) itd itd

Ne boj se jarane ništa, ja bili su loši dok su imali čime, sad će polako biti sve finiji - pragmatičan je to narod, čim vidi da nema resursa za zlo, ponaša se fino... :mrgreen:
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#125 Re: Svjetska poštanska unija dala međunarodni kod Poštama RS-a

Post by luckypot »

japijem wrote:
luckypot wrote:
japijem wrote:
koje, da ćemo doživit nešta dobro od srba, ma to neće biti nikada a možda ni tada.
Jes ti navro' ko lud, te nema ništa dobro od srba, te oni loši prema "nama" (jer si ti ono "bošnjak" :roll: ) itd itd

Ne boj se jarane ništa, ja bili su loši dok su imali čime, sad će polako biti sve finiji - pragmatičan je to narod, čim vidi da nema resursa za zlo, ponaša se fino... :mrgreen:

Otkud ti to da se ja nešto bojim, rekoh ti, ne zanimaju me ni fini , ni plaho fini, ni bilo kakvi drugi, ako tebe zanimaju, ako uživaš u suživotu s njima, poštivam, u unsko-sanskom taj problem je riješen, nema ga više, tako kad pročitam o nekoj regiji u kome bi bihać bio zajedno sa banja lukom, naježim se malo, a vjeruj nisam jedini u mom kraju.
Od čega ćeš se ježiti? sjeti se samo kako su srbi pravili traktorijadu čim ste postali jednako naoružani...sad ste jednako nenaoružani što će reći da oni više nisu opasnost nikome - sad ti kažem mirni su ko bubice čim nemaju tudje tenkova iza sebe :mrgreen: zajednički život kolega započinje kad su svi jednako nenaoružani

Uostalom - to je oftopic, tema je poštanski kod...znači ima li ga ili nema?
Post Reply