Svirke...

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#1 Svirke...

Post by black »

Da ne bi za svaki koncert otvarali zasebnu temu, sva obavjestenja postavljajte na ovoj temi
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#2

Post by van Basten »

vrlo praktično... za pohvalu... pa da krenemo sa najfriškijim... 27.04. Dom Mladih, "Krug" - tribute to EKV
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#3

Post by rikardoreis »

04.05. Osmi Putnik - Mostar, OKC Abrasevic

daleko mu puti bili od mog :D
abela
Posts: 25
Joined: 23/04/2007 16:40
Location: Sarajevo

#4

Post by abela »

NEVERNE BEBE 4. MAJ, SA Club, SARAJEVO, 23.OO

Uzivajte!!!
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#5

Post by van Basten »

A jedno praktično pitanje za ovu temu? Hoćemo li ovdje komentarisati i predkoncertne i (pogotovo) postkoncertne dojmove o nekom koncertu? I ako nećemo, gdje ćemo?
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#6

Post by black »

van Basten wrote:A jedno praktično pitanje za ovu temu? Hoćemo li ovdje komentarisati i predkoncertne i (pogotovo) postkoncertne dojmove o nekom koncertu? I ako nećemo, gdje ćemo?
da, pored obavjestenja o svim svirkama moze se komentarisati o istim na ovoj temi...
ObiVan
Posts: 143
Joined: 11/06/2005 20:49
Location: Sehen Sie diese Stadt...

#7

Post by ObiVan »

Preporucujem KULTURSHOCK (Gino Banana&Co) u Becu Klub Ost 26.04.2007
ObiVan
Posts: 143
Joined: 11/06/2005 20:49
Location: Sehen Sie diese Stadt...

#8

Post by ObiVan »

Danas je koncert, eto ako je neko u Vienni, preporucujem dobru svirku. Kulturshock sa karizmaticnim Ginom. Klub Ost. http://www.ost-klub.at
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#9

Post by Bosanac_21 »

Hanka ce 05.maja u Kamernom teatru 55 u Sarajevu prirediti muzicki
preformans kakav se na ovim prostorima rijetko ima prilike vidjeti. Hanka ce
odrzati solisticki koncert sa svojim bendom bez ikakvog ozvucenja. Ovaj koncert
bit ce odrzan u okviru manifestacije Dani Kantona Sarajevo na poziv
Ministarstva za sport i kulturu. Pripreme su u toku za poseban repertoar i
scenografiju kao i kostim u kojem ce izaci pred publiku. Izvest ce, izmedju
ostalog, na turskom jeziku "Zaplakala secer Djula", a na njemackom ce pjevati
"Kraj tanana sadrvana". Bit ce tu vranjanskih i makedonskih kompozicija,
kao i odlomaka iz "Kostane". Na koncertu ce gost biti talentirani mladi pjevac Nedzad Neno Muric.
http://www.hanka-paldum.com
(bio bi poseban ovaj koncert sevdalinke samo da se nasa Hanka malo manje uvija)

+

23. juna na Kosevu ce Haris Dzinovic odrzati svoj solisticki koncert.
Jedan od poznatih gosti ce biti Halid Beslic :D i jopet Zeljko Joksimovic :-)
p.s. nadam se da nece jos dovesti i turbo-folkasice iz "belog grada".
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#10

Post by black »

Tisina wrote:Obavještavamo Vas da će nakon predstojećih praznika, od 03. maja početi prodaja karata za koncert maestra Maksima Mrvice u Sarajevu (18.05. B.K.C.), a već od 30.aprila za koncerte u Brčkom (16.05. Dom Kulture) i Tuzli (17.05. B.K.C.) .

Prodaja ulaznica će se vršiti na blagajnama: Doma Kulture-Brčko, Bosanskog Kulturnog Centra Tuzla i Bosanskog Kulturnog Centra Sarajevo!

Zbog ogromnog interesovanja koje je izazvala najava predstojeće turneje ovog velikog pijaniste svjetskog renomea, trećina ulaznica je već rezervisana! Stoga sve zainteresovane savjetujemo da na vrijeme obezbjede ulaznice za ove koncerte!

Za sve dodatne infomacije kontakt je +387 33 267 290, 267 291, kao i web site: http://www.art-zone.ba
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#11

Post by van Basten »

Bilo se sinoć na onoj svirci u spomen na EKV... fino je bilo, ne sad veličanstveno, al definitivno zadovoljavajuće.
Ono obezbjeđenje u domu mladih već iritira... čovjek bi pomislio da je došao u zgradu skupštine ili predsjedništva a ne nešto što (bi) se (trebalo) zove (zvati) Dom mladih.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#12

Post by Better Man »

van Basten wrote:Bilo se sinoć na onoj svirci u spomen na EKV... fino je bilo, ne sad veličanstveno, al definitivno zadovoljavajuće.
Ono obezbjeđenje u domu mladih već iritira... čovjek bi pomislio da je došao u zgradu skupštine ili predsjedništva a ne nešto što (bi) se (trebalo) zove (zvati) Dom mladih.
Biosam i ja na svirci i bilo je fino se podsjetiti na neke legendarne pjesme! Čičak je sa svojom najavom bio zabavan inasmijao me je do bola! Uzeo sam cd što se prodavao. Riječ je o prerađenim pjesmama EKV-a koje je uradio njihov biviši bubnjar Ivan Fece Firči, koji je na Milanove vokale nabacio novi zvuk!
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#13

Post by gold'n'brown »

17. Maj Dom Mladih: Duram Duram, Hari Mata Hari, Zona Iskljucenja
cel
Posts: 84
Joined: 16/06/2003 00:00
Contact:

#14

Post by cel »

Crobot Crew

May, 4 2007 at N-ter and Xed Dj set
Not Available , Sarajevo,BIH,
Cost :
cel
Posts: 84
Joined: 16/06/2003 00:00
Contact:

#15

Post by cel »

[quote="cel"]Crobot Crew

May, 4 2007 at N-ter and Xed Dj set
Not Available , Sarajevo,BIH, Sloga
ulaz slobodan,
više informacija na:
http://www.myspace.com/crobotcrewcroatia
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#16

Post by rashomon »

http://www.crobot-crew.com/

Beton je Xed! Totalno razvaljuje lik!
pogresna
Posts: 1003
Joined: 19/04/2007 17:47
Location: sarajevo

#17

Post by pogresna »

zna li ko kloliko je ulaz za neverne bebe?To je standardnih 10km za SA club ili....?hvala unaprijed
bestija
Posts: 22
Joined: 09/06/2006 13:22
Location: SARAJEVO

#18

Post by bestija »

standardnih 10KM :)
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#19

Post by rikardoreis »

08.05. Mostar, HNK - Zdenka Kovacicek
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#20

Post by rashomon »

cel wrote:
cel wrote:Crobot Crew

May, 4 2007 at N-ter and Xed Dj set
Not Available , Sarajevo,BIH, Sloga
ulaz slobodan,
više informacija na:
http://www.myspace.com/crobotcrewcroatia
Ovako, pošto nisam vidio ni flyere, a ni plakate, niti čuo bilo gdje na radiju da se promovira nastup, što znači da je organizator/promotor više nego neodgovoran, kao ljubitelj elektronske muzike smatram da je red uputiti još jednom ljude na ovaj party!

Mislim da se radi o odličnoj muzici, mislim da ljudi koji vole elektroniku trebaju vidjeti i čuti DJ Xeda....Mislim, bio je već jednom ovdje i bilo je predobro!

Koliko ja znam ulaz u slogu bi trebao biti besplatan!

Nekako mi crnjak da bude samo 10-ak ljudi!

Eto!
Wolfheart
Posts: 246
Joined: 27/04/2004 15:57
Location: Rajvosa

#21

Post by Wolfheart »

28. maj - SA Club - BEHEMOTH(Poland), COMMANDER(Njemacka), Sacramental Blood(Beograd), Nanowar(Italija)

Metal spektakl nikad do sad vidjen u Sarajevu :)
guevera
Posts: 69
Joined: 10/02/2007 15:20

#22

Post by guevera »

jedno pitanje...cujem da ce marchelo gostovat u centru za djecu i mlade na grbavici 25.05. pa me zanima cijena karata...ako neko zna molio bih da odgovori
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#23

Post by black »

zemljotres wrote:eFM radio po treci put predstavlja dubrovacki band VALETUDO, koji ce cijeli naredni vikend biti dostupni za gledanje i slusanje u u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

Image

Valetudo ce nastupiti u:

Fis club Bock > Subota, 12. maj > 23:00
&
CIty Pub > Nedjelja, 13. maj > 21:00


Pjesmu "Moj ore dubok" banda Valetudo (mp3) mozete downloadovati ovdje >> http://efm.ba/portal/?p=304


VALETUDO: biografija
Nastali u jesen 2002. godine , bio dan od šiloka… ili je to bio dan od bure … svakako, dan bez cenzure! Odrasli kao dio velikog poklon paketa koji se zove Dubrovnik, živeći poput dobrih crno–bijelih likova iz Pleasentvilla na razmeđu dvaju sustava i dvaju ustava, pokušali unijeti malo kolura u život koji se rastezao između Scile i Haribde tranzicijskog navegavanja.
Prvi obojani prostori novog neba ostali su 2002. godine zabilježeni na Kalamoti.

okus mora nosim, ispod jezika je sol, paralele sijeku kao strijele

A onda je došao Obo i došla je Nina i 2003. je zamirisala kao cucina di mia nonna sa još tri nove stvari: «Mornar», «Dok hodam» i «Zastava». E, da, počeli širiti svoju vjeru predgrupirajući na podijima snage sa Rambo Amadeusom i Urbanom. Sljedeće godine zahvaljujući, ponekad neobjašnjivom, povjerenju koje Sergio ima počeli snimati materijal za prvi album za kojeg se činilo da će se objaviti Ad Kalendas Greacas, no zahvaljujući Pađu materijal je stigao do Dallas Recordsa koji javi da se stvar objavi. U međuvremenu je iz benda otišao Kraka, a Zeka je na basu zamijenio Luco. Hvala im na velikom trudu!

Sve se češće svira, najviše u klubu Udruge mladih Orlando, u Lazaretima, u Sarajevu, Splitu, Rijeci, Zagrebu…

Album koji se zove Ekvator trebao bi ugledati svjetlo dana u 2007. godini.

Pitanje novinara: Ekvator, zašto Ekvator?!
Odgovor novinaru: Ekvator je granica koja dijeli svijet na dvije polovine, a da sam ne pripada niti jednoj od polovina. Ekvator znači biti svoj!
Novinar nema više pitanja!
Odgovor novinaru nema više odgovora!

Tu svaka luka želi biti slobodna......

VALETUDO su:
Srđan Obad.............vokal
Nina Obad...............vokal
Nikša Selmani..........gitara
Vlaho Bonačić...........bubanj
Lucijan Aleksić..........bass gitara
Vjeko Čižek.............klavijature
Ivan Bonačić............saksofon
ninja-san
Posts: 406
Joined: 11/01/2007 11:04
Location: Sarajevo

#24

Post by ninja-san »

Cuo sam da pocetkom lipnja/juna u Sarajevo dolaze "Obojeni program" i "Atheist rep" iz Novoga Sada.
Ako netko zna datum i vrijeme neka javi (slusao sam u autu i cini mi se da je Dom mladih).
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#25

Post by Better Man »

ninja-san wrote:Cuo sam da pocetkom lipnja/juna u Sarajevo dolaze "Obojeni program" i "Atheist rep" iz Novoga Sada.
Ako netko zna datum i vrijeme neka javi (slusao sam u autu i cini mi se da je Dom mladih).
Mislim da je riječ o početku juna i da dodam da ne dolaze samo oni, već i legendarna Disciplina Kičme!
Post Reply