Sirija vol. 2

Locked
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#61626 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl »

sarajevoxxxx wrote:Hvala Bogu ponovo potpisano primirje u Wadi Barade. :thumbup:

Sources to #AlJazeera: Agreement reached in Wadi Barada by a German delegation. Agreement incl citizens to be able return to their villages.

Nadamo se da će ovaj put zaista biti trajno. Ponovo se i u ovom sporazumu režimu ne dozvoljava ulazak vojske u grad Wadi Barade. Ovaj put su između zaraćenih strana posredovale njemačke i turske delegacije. :thumbup:
:thumbup:

Mislim da je to to, jer UN je posredovao navodno su jedinice UN-a ušle u dolinu.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#61627 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl »

Kikibombona wrote:
Krokodajl wrote:
Ahrar al Šam je jučer izdao saopćenje u kojem kažu da neće prisustvovati pregovorima u Astani jer ne žele da se i jedna grupa opozicije izoluje (vjerovatno misleći na Al Nusru) a danas ih Al Nusra napadne, ili što bi reko narod "nemoj me samo ti braniti" :lol: :lol:
Napali pro-tursku komponentu Ahrar Shama, tj. manji, odmetnuti dio grupe, vrbovan od strane Turske.

Turci su posijali veliku smutnju medju revolucionarima. :D

U pomoc Turcima u al-Babu stigli i Britanci. Ubise po gradu svim i svacim. Hrabri turski komandosi ulete i odmah pobjegnu kada cuju 'tekbir' i skripu kocnica. :D

Mogu misliti da Turci oslobadjaju Mosul... To bi potrajalo pet godina, od grada bi ostao prah i pepeo, a civilne zrtve bi se brojale u stotinama hiljada.
Zato su Turci i predali Alep odma, da su Turci oslobađali zapadni Alep, na kraju bi na livadi se borili.

Kad se sjetim kada su Turci ušli u Džarabulus za 10 minuta (grad bio očito prazan) i one priče, Turci će da gaze, kad su ika došli do Al Baba i ne mogu i ne mogu, SAA bi ga do sad oslobodila i izgubila i opet oslobodila :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#61628 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Krokodajl wrote:Zato su Turci i predali Alep odma, da su Turci oslobađali zapadni Alep, na kraju bi na livadi se borili.
I zato je bilo jadno slusati njihovo moralisanje radi Asadovog ravnanja. Asad zlocinac, monstrum, ubica vlastitog naroda itd. A Turci na istoku srusili gradove radi par hiljada balavaca koji su uzeli puske, pistolje i molovtoljeve koktele. A vidimo sta su napravili od al-Baba. Za dvije sedmice su ga udesili. Ubijanje po cijelom gradu, taktika 'spaljene zemlje'. SOHR prenosi da je 1 500 civila ranjeno ili ubijeno. I jucer su ubili 10 civila i 30 ranili. U samo dva dana su izveli 180 avio udara, prema njihovom saopstenju. Artiljerija ubija neprestano. Jucer je u zraki bilo devet ruskih i osam turskih aviona. Koliko su udara izveli?

A danas...
Rudaw English ‏@RudawEnglish
Multiple airstrikes conducted in Syria's Al-Bab, targeting #ISIS by Turkish forces, Russia, UK and USA — #Rudaw reporter in Ankara.
Rudaw nije naveo da i dr. Asad sa juga pomaze. :D

Ne znam zasto ne zovu Kinu, Indiju i Brazil da pomognu!?? :D
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#61629 Re: Sirija vol. 2

Post by sunceKOtepsija »

Image
isjecak-video tribute uzbeckim rebelima protiv Asadovog fasistickog rezima pod nazivom "ljubitelji sehadeta" AKA "Shoshoni sehadeta"
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#61630 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Nadzornik wrote:
Challenger__ wrote:
U pravu je Kapetan.

Na temi imaš veterane teme (Kapetan je jedan od njih) koji su podržavali sirijski narod, vladu i vojsku kada Rusa nije bilo na mapi, dok su bili u stanju duboke hibernacije dok su im Britanci po Sredozemlju kao zadnjoj stoki plijenili sirijske isporuke po važećim međunarodnim ugovorima. Veterani teme su bili uz Siriju dok je bila sama u sred svemira. Veterani nisu uz Siriju zato što je tu Rusija, već zato što je ugrožena kolijevka civilizacije. Te veterane teme nije determinsao vanjski faktor već vrijednosti koje su NAROD SIRIJE, njena vojska i vlada branili od hordi iz 100 zemalja svijeta i njihovih zapadnih i bliskoistočnih patrona. Veteranima teme nije trebao kasni ulazak Rusije (nakon 4.5 godine kvoprolića) da bi znali koja je bolja strana svemira.

Oni su to znali oduvijek.


______
Uvazeni Dr.Baschar al-Assad je veliki rusofil.
Sirija nikad nije bila sama u sred svemira,cijelo vrijeme je Rusija bila uz Siriju.
Koliko je samo oruzja poslala i koliko je samo puta sprijecila bombardovanje Sirije od strane USA i njenih pulena.
Ponavljam,da nije bilo Rusa od Sirije nebi ostalo ni S.
Ruski stit bdije je nad Sirijom od pocetka rata... :thumbup:

Image
Niko ne spori rusku pomoć ali se spori tvrdnja da ruski angažman determiniše stavove doajena ove teme.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#61631 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl »

Nije Asad Rusofil, on je jednostavno prihvatio pomoć Rusa koju su mu Rusi pružili, Asad bi isto tako prihvatio i pomoć Amerike i bilo koga drugog.
Cijelo vrijeme rata Asad je ukazivao na pogrešne politike koje zemlje zapada vode prema Siriji i da će im se to obiti o glavu, cijelo vrijeme je Asad pozivao vlade tih zemalja da promjene politiku prema Siriji, da prestanu finansirati teroriste i da pomognu Sirijskom narodu.

Asad je rekao da će se ta politika zapadu obiti o glavu i bio je u pravu, ali Asad svojim istupima nikad nije prijetio da će njegova vojska nešto gađati ili ravnati ili bombardovati van Sirije, sjetimo se Gadafija kada je prijetio da će Libijske rakete padati na Rim, Asad ni u najgorim trenucima po Siriju nije prijetio da će njegova vojska napasti nekoga ili nešto, svo vrijeme ovog rata Sirijska vojska nikad nije zapucala na Tursku, oborili im avion na početku rata jesu, koji je bio na Sirijskom nebu, nije napadnut Izrael, nije napadnut Libanon, Jordan.

To je razlog zbog čega Bašar al Asad nije svrgnut, jer zemlju napaćenu, razrovljenu, uništenu, nije uvukao u još teže sukobe, vodio je pametnu politiku, kada je potrebno sklopi primirje, kada nije udari, povuci, potegni, malo po malo i Sirija pobjeđuje.

Na tlu Sirije zemlje zapada imaju svoje komandose i svoje trupe koje se bore sa uslovno rečeno "Kurdskim separatistima" oni se tu nalaze nelegalno, ali Sirijska vojska ne puca na njih, zato jer Asad zna kakve bi posljedice po Siriju bile da ju uvuče u taj rat.
Asad ne živi u oblacima u kojim on misli da je Sirija najjača zemlja i da je njena vojska nepobjediva, zna Asad sve mane Sirijske Armije ali i sve prednosti, gledao je kako je završio Gadafi i Libija, za što ? Da bi novi Gadafi vladao.

Da je Asad svrgnut tada, danas bi Hidžab bio diktator, možda još i gori, vidimo da je i veliki lopov.
Last edited by Krokodajl on 19/01/2017 16:07, edited 1 time in total.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#61632 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Image

:lol: :lol: :lol: :lol:

KDP lobira na sve strane da se ukljuci u pregovore o buducnosti Rojave. Jedan od lidera KDP i MVP KRG, Falah Mustafa, ocekuje da KRG bude pozvan na pregovore o buducnosti Sirije. Kada su tu Turska i Iran, zasto ne bi bio KRG? :D Istina, KRG nije drzava, ali eto... :D

Za pocetak, Rusi i Turci su pozvali tri zvanicnika KDP(S) u Astanu. KDPS trenutno ima pod komandom oko 5 000 Rojava Peshmergi koji se nalaze u Iraku i vec par godina cekaju povratak kuci. :D Dobro su obuceni i naoruzani.

Masrour Barzani Calls on Rojava to Unite and Implement Previous Accords

http://www.basnews.com/index.php/en/new ... tan/325183

Danas je Mesud Barzani izjavio da se Rojava nalazi pod velikom prijetnjom i da se PYD i KDPS moraju ujediniti, tj. dijeliti politicku moc. :D Vrsi se ozbiljan pritisak na PYD. Vidjet cemo sta ce biti.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#61633 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Portparolka Ministarstva vanjskih poslova Rusije Marija Zaharova: Situacija u Wadi Barade se ponovo normalizovala, primirje se poštuje na cijeloj teritoriji Sirije :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#61634 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Kikibombona wrote:
Krokodajl wrote:Zato su Turci i predali Alep odma, da su Turci oslobađali zapadni Alep, na kraju bi na livadi se borili.
I zato je bilo jadno slusati njihovo moralisanje radi Asadovog ravnanja. Asad zlocinac, monstrum, ubica vlastitog naroda itd. A Turci na istoku srusili gradove... SOHR prenosi da je 1 500 civila ranjeno ili ubijeno.
Saso mange brate, saso mange. Gdje su proturski likovi da sad principijelno pljuju po saso mange Erdoganu?
Kikibombona wrote:Image

:lol: :lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#61635 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl »

Image

Promocija doktora medicine, svršenika medicinskog fakulteta univerziteta u Alepu.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#61636 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl »

Tigrovi oslobodili selo Barlahin na istoku Alepa, trenutno se borbe vode u selu Suran al Bab.

Iz pravca Karjatajna SAA napravila ogroman uspjeh, oslobođeno selo Sardah, obližnja brda i rudnici.

Još jedan helikopter sa jedinicama SAA sletio u krugu baze 137. brigade.

Sirijska i Ruska avijacija i dalje bombarduju položaje ISIL-a koji danas nije pokušavao izvesti ni jedan napad, situacija na svim frontovima u Zoru mirna.
republikauzicka
Posts: 776
Joined: 04/10/2015 12:46
Location: Titov bunker kod Konjica

#61637 Re: Sirija vol. 2

Post by republikauzicka »

:-)

[quote]Breaking - Sputnik: Astana a proposal for the formation of troops from the SAA and FSA to fight ISIS with Russian and Turkish support[/quote]


[quote]The delegation of Syrian opposition is planning to discuss at the Astana talks the possibility of forming joint units with the Syrian army, led by Russian and Turkish military advisers, to fight Daesh terrorists, a Syrian opposition source told Sputnik on Thursday.[/quote]

[quote]One of the issues on the discussion agenda is the formation of joint units consisting of members of armed opposition groups and Syrian army servicemen to fight the Daesh. These units will be led by Russian and Turkish officers," the source said.
[/quote]
Last edited by republikauzicka on 19/01/2017 17:51, edited 1 time in total.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#61638 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl »

@republikauzicka, Tlas je navodno taj koji bi trebao voditi tu jedinicu, pričalo se o tome prije par sedmica, ali tada je bilo da bi to trebala biti čitav korpus sastavljen od boraca FSA koji bi djelovao u sklopu SAA a bio bi podržan od Rusa i Turaka.

....

Deir ez Zor

Image

Ruski konteiner koji je bačen borcima na aerodromu, hrana i municija.

Image
republikauzicka
Posts: 776
Joined: 04/10/2015 12:46
Location: Titov bunker kod Konjica

#61639 Re: Sirija vol. 2

Post by republikauzicka »

SAA je danas oslobodila selo Amrah u dolini Wadi Barada




lokacija ->
Last edited by republikauzicka on 19/01/2017 17:51, edited 1 time in total.
User avatar
Čitalac
Posts: 8186
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#61640 Re: Sirija vol. 2

Post by Čitalac »

Charles Lister o najnovijoj rundi sukoba između Nusre i Ahrar al-Shama u Idlibu. Nusra optužuje Ahrar da je "marioneta Turske koja je Rusiji prodala Alepo".

Image
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#61641 Re: Sirija vol. 2

Post by sunceKOtepsija »

Image
isjecak-video tribute uzbeckim rebelima protiv Asadovog fasistickog rezima pod nazivom "ljubitelji sehadeta" AKA "Shoshoni sehadeta"
veliki revolucionarni uzbecki pozdrav sa sjevera Sirije uz poruku svim ljudima dobre volje- "Мен сени севаман"-"Volim te" :srce:
Image
Refko Uzbecanin :thumbup:
Image
:igrac:
republikauzicka
Posts: 776
Joined: 04/10/2015 12:46
Location: Titov bunker kod Konjica

#61642 Re: Sirija vol. 2

Post by republikauzicka »

Alepo danas :bih:

Image
Image
Image
Image
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#61643 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl »

@Tepsija, eto šta ti je sudbina, Uzbeci, Kirgizi, Tadžici, Ujguri a vidimo i Nogajci, svi došli u Siriju da se bore.

A vascijeli dunjaluk ode u Kazahstan.

Izgleda da će se obistiniti "proročanstvo" Uzbeka Abu Saliha, da je Šam obećana zemlja Uzbeka.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#61644 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Brett McGurk ostaje vodja americke anti-ISIL koalicije za Siriju i Irak!

Tramp zadovoljan njegovim radom.
User avatar
Čitalac
Posts: 8186
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#61645 Re: Sirija vol. 2

Post by Čitalac »

Ludi sirijski rat.
Američki i evropski zvaničnici tvrde da Isil najveći deo nafte prodaje sirijskoj vladi čime dolazi do preko potrebnog novca, piše Wall Street Journal.
Oil-and-gas sales to Mr. Assad’s regime are now Islamic State’s largest source of funds, replacing revenue the group once collected from tolls on the transit of goods and taxes on wages within its territory, the officials said.

“Daesh’s revenue and energy generation is being supported by the Syrian regime,” said Amos Hochstein, a U.S. State Department official, referring to Islamic State by its Arabic acronym.
Western officials said the Assad regime has fallen behind on payments to Islamic State for the gas. They said they suspect Islamic State blew up a separate Syrian gas plant on Jan. 8 to send a message demanding payment.

“It shows not only the degree of trade between the two entities, the regime and Daesh, but also the brutality of these kinds of trades,” said Mr. Hochstein, who oversees U.S. efforts to cripple Islamic State’s energy business.
http://www.wsj.com/articles/islamic-sta ... 1484835563
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#61646 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Nadzornik wrote:Image
Malo sam obratio pažnju na ovaj kolaž... Sirijski rat je višestruko podsticajan. Umjetnik ga vidi kao pohod "četiri jahača apokalipse" na Siriju. Zanimljivo...
republikauzicka wrote:Alepo danas :bih:

Image
Image
Image
Image
Impresivno... :oops:

_____

- Kako su USA omogućile ISIL-ovu ofanzvu na Deir ez Zor :arrow: How The U.S. Enabled ISIS To Take Deir Ezzor
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3314
Joined: 24/07/2013 20:19

#61647 Re: Sirija vol. 2

Post by husein_kapetan »

@ kroks..
Izgleda da je ova tvoja cifra od 14.000 primata u napadu na Deir Ezzor vjerodostojna..znači omjer snaga 1:4..
Bez da potenciram bilo šta..ipak mi se jedna misao po glavi glede ovog konstantno mota..
Kada ono bjehu oni ragzovori..dogovori..u Astani..27-og..
Pozicija sirijske vlade ev."padom" Ezzora u ovim pregovorima bila sve prije nego zavidna..
Koincidencija..šta li..
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#61648 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Isil naredio svim građanima Deir Ez-Zoura i u režimskom i u dijelu grada koji je pod njihovom kontrolom da sutra napuste grad.
Čitalac wrote:Ludi sirijski rat.
Američki i evropski zvaničnici tvrde da Isil najveći deo nafte prodaje sirijskoj vladi čime dolazi do preko potrebnog novca, piše Wall Street Journal.
Oil-and-gas sales to Mr. Assad’s regime are now Islamic State’s largest source of funds, replacing revenue the group once collected from tolls on the transit of goods and taxes on wages within its territory, the officials said.

“Daesh’s revenue and energy generation is being supported by the Syrian regime,” said Amos Hochstein, a U.S. State Department official, referring to Islamic State by its Arabic acronym.
Western officials said the Assad regime has fallen behind on payments to Islamic State for the gas. They said they suspect Islamic State blew up a separate Syrian gas plant on Jan. 8 to send a message demanding payment.

“It shows not only the degree of trade between the two entities, the regime and Daesh, but also the brutality of these kinds of trades,” said Mr. Hochstein, who oversees U.S. efforts to cripple Islamic State’s energy business.
http://www.wsj.com/articles/islamic-sta ... 1484835563
O tome se ovdje pisalo. Ne samo nafta, pamuk, pšenica, razno voće i povrće. Ali eto, upućeni u prilike tvrde da bi ovo zadnje Isilovo dizanje u zrak firme Hajan u istočnoj okolini Homsa moglo pokvariti to dirljivo i pažljivo njegovano prijateljstvo.
User avatar
DuckZz
Posts: 3101
Joined: 07/05/2012 18:12

#61649 Re: Sirija vol. 2

Post by DuckZz »

ISIL neće zauzeti Deir Ezzor.
Njih zanima samo vojni aerodrom.

Sve ostalo su izmajmunisali jako dobro.
User avatar
dragma
Posts: 3761
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle
Vozim: Pješe

#61650 Re: Sirija vol. 2

Post by dragma »

husein_kapetan wrote:@ kroks..
Izgleda da je ova tvoja cifra od 14.000 primata u napadu na Deir Ezzor vjerodostojna..znači omjer snaga 1:4..
Bez da potenciram bilo šta..ipak mi se jedna misao po glavi glede ovog konstantno mota..
Kada ono bjehu oni ragzovori..dogovori..u Astani..27-og..
Pozicija sirijske vlade ev."padom" Ezzora u ovim pregovorima bila sve prije nego zavidna..
Koincidencija..šta li..
Čisto retoričko pitanje, prema kojoj matematičkoj računici omjer snaga ide u korist napadača koji sa 14 000 vojnika napada grad od 120 000 stanovnika.
Locked