AMERIKA

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47431
Joined: 26/02/2004 00:00

#7026 Re: AMERIKA

Post by karanana »

jesam li dobro razumio, kad/ako dodje do sudjenja, to ce biti regularno sudjenje gdje ce se izabrati 12 porotnika "iz naroda" i svi moraju jednoglasno reci da je kriv?
nema neke specijalne porote i sudske procedure jer je ovdje u pitanju akt ugrozavanja nacionalne bezbjednosti?

ako je tako, i ako sam razumio da ce sudjenje biti na floridi, good luck u pronalazenju 12 porotnika od kojih niti jedan vec i prije pocetka sudjenja nece biti cvrst u tome da ga progalsi nevinim nebitno o dokazima i samom sudjenju.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45678
Joined: 29/12/2005 01:20

#7027 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

karanana wrote: 13/06/2023 20:03 jesam li dobro razumio, kad/ako dodje do sudjenja, to ce biti regularno sudjenje gdje ce se izabrati 12 porotnika "iz naroda" i svi moraju jednoglasno reci da je kriv?
nema neke specijalne porote i sudske procedure jer je ovdje u pitanju akt ugrozavanja nacionalne bezbjednosti?

ako je tako, i ako sam razumio da ce sudjenje biti na floridi, good luck u pronalazenju 12 porotnika od kojih niti jedan vec i prije pocetka sudjenja nece biti cvrst u tome da ga progalsi nevinim nebitno o dokazima i samom sudjenju.
Da, plus je sudijinica Trumpov fan izgleda. Ona ce moci i oduziti ovo sudjenje do iza izbora ako zeli.
Tako da ako i pored ovoga svega bude osudjen..
User avatar
Truba
Posts: 82417
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7028 Re: AMERIKA

Post by Truba »

Velkoski wrote: 11/06/2023 05:15

:run:
Kad sam biona faksu na jednom predmetu pokojnog ministra iz stranke za bih imao sam zadatak da stupim u kontakt s bilo kojom strankom na planeti i dobijem njihov plan i program :mrgreen: ne kopi pejst sa stranice nego zivi razgovor preko maila
Kontaktirao sam americku nacisticku stranku
I australijsku komunisticku partiju
Regulara komunicirao s ljudima ali mi je bio bolji program austtalijskih komunista (zaustaviti imperijalisticku agresiju na irak) pa sam to predao :lol:
zilog
Posts: 7586
Joined: 06/03/2009 11:19

#7029 Re: AMERIKA

Post by zilog »

jeza u ledja wrote: 13/06/2023 20:06
karanana wrote: 13/06/2023 20:03 jesam li dobro razumio, kad/ako dodje do sudjenja, to ce biti regularno sudjenje gdje ce se izabrati 12 porotnika "iz naroda" i svi moraju jednoglasno reci da je kriv?
nema neke specijalne porote i sudske procedure jer je ovdje u pitanju akt ugrozavanja nacionalne bezbjednosti?

ako je tako, i ako sam razumio da ce sudjenje biti na floridi, good luck u pronalazenju 12 porotnika od kojih niti jedan vec i prije pocetka sudjenja nece biti cvrst u tome da ga progalsi nevinim nebitno o dokazima i samom sudjenju.
Da, plus je sudijinica Trumpov fan izgleda. Ona ce moci i oduziti ovo sudjenje do iza izbora ako zeli.
Tako da ako i pored ovoga svega bude osudjen..
Sto se kadinice tice, DOJ ce, vjerovatno, od nje traziti da se sama skloni sa slucaja, jer je jos na apelaciji, kod onog njenog odredjivanja specijalnog Mastera za procjenu dokumenata, direktno okarakterisana kao ometac istrage. Ako se sama ne izuzme (sto je vjerovatno), njeno izuzece ce se traziti od istog apelacionog suda, koji joj je i prosli put lupio "override".
Rob_Atl
Posts: 5357
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#7030 Re: AMERIKA

Post by Rob_Atl »

Trumpu je jedini spas iz ovog da odgodi sudjene do iza izbora i ako pobjedi ne mogu mu nista. Naredi da se slucaj ukine i to je to. Kao sto ste rekli ova sutkinja je pravi Trumpov fan i mislim ako je ne sklone da ce igrati ogromnu ulogu oko oduzivanja.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45678
Joined: 29/12/2005 01:20

#7031 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Moze on i iz zatvora pobijediti. :D

Mada sumnjam da ce on ikada zavrsiti iza resetaka, makar bio i osudjen.

Danas je krepo Silvio uzor mu. Jel on ikada odradio iza resetaka?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#7032 Re: AMERIKA

Post by moonca »

I ne mora zavshiti u zatvoru... radije u ludnici.. na 'posmatranje' . njegovo shvatanje predjednikovanja/ mochi je.. opasno..
User avatar
Point.
Posts: 28014
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#7033 Re: AMERIKA

Post by Point. »

Ova planeta je izrodila neke glupane i tupane ko iz priče i fakat sa pitam ima li glupljih i tupavijih ljudi od ovih trumpovaca. Ovolika zaluđenost jednog šarlatana i lažova se može jedino vidjeti na ulicama Pjongjanga.

Ovo što narandžasti radi je jako opasno i ubija samu srž demokratije. Nepriznavanje izbornog poraza, iznošenje lažnog narativa, dijeljenje nacije. Mora postojati način da se ovake labilne i presuđene osobe spriječe u svojoj nakani da vladaju najjačom državom današnjice.
Bossona
Posts: 5384
Joined: 21/12/2020 03:28

#7034 Re: AMERIKA

Post by Bossona »



:-D
User avatar
Peacean
Posts: 2948
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#7035 Re: AMERIKA

Post by Peacean »

Nažalost jedna od mana demokratije je upravo činjenica da ovakvi idioti mogu da dođu na vlast glasovima drugih idiota.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23651
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7036 Re: AMERIKA

Post by Sanjarko »

Tramp idiot?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23651
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7037 Re: AMERIKA

Post by Sanjarko »

The net worth of Donald Trump is not publicly known. Various news organizations have attempted to estimate his wealth. Forbes estimates it at $2.5 billion as of April 12, 2023, with Trump making much higher claims.
:? Ali je idiot s parama, samo mi nejasno kako idiot dodze do ovoliko para.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18901
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#7038 Re: AMERIKA

Post by SmokingMan »

Jež i Socrates će potvrditi, i nešto više reći, da su to uglavnom pare koje mu je pokojni otac stavio u džep. A ako je i koliko je od tog bogatstva stekao sam, nije mi poznato, možda bi m saldo bio i veći da nije bankrotirao u nekoliko navrata.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23651
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7039 Re: AMERIKA

Post by Sanjarko »

SmokingMan wrote: 14/06/2023 11:44 Jež i Socrates će potvrditi, i nešto više reći, da su to uglavnom pare koje mu je pokojni otac stavio u džep. A ako je i koliko je od tog bogatstva stekao sam, nije mi poznato, možda bi m saldo bio i veći da nije bankrotirao u nekoliko navrata.
Ostavio mu je para, ali bas ovoliko, i bankrotirao bio, i opet ima ovoliko para, definitivno covjek nije idiot, ni po spici nije idiot, ni Hitler nije bio idiot, iako mnogi govore i za njega da jest to bio.

Psihopate i sociopate i egomanijaci su, ali idioti definitivno nisu.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18901
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#7040 Re: AMERIKA

Post by SmokingMan »

Sanjarko wrote: 14/06/2023 12:02
SmokingMan wrote: 14/06/2023 11:44 Jež i Socrates će potvrditi, i nešto više reći, da su to uglavnom pare koje mu je pokojni otac stavio u džep. A ako je i koliko je od tog bogatstva stekao sam, nije mi poznato, možda bi m saldo bio i veći da nije bankrotirao u nekoliko navrata.
Ostavio mu je para, ali bas ovoliko, i bankrotirao bio, i opet ima ovoliko para, definitivno covjek nije idiot, ni po spici nije idiot, ni Hitler nije bio idiot, iako mnogi govore i za njega da jest to bio.

Psihopate i sociopate i egomanijaci su, ali idioti definitivno nisu.
Ako me sjećanje služi zaradio je on dobih para na prodaji rekvizita za protekle izbore. Afera kineski kačketi, tako sam je nazvao. Nije samo od toga zaradio, ali kačketi su bili u centru pažnje. :D

Bio je dobar dokumentarac na jednom YT kanalu o liku koji se zbog biznisa infiltrirao Proud boyse i zaradio dobre pare na printanju, uglavnom majica sa trampovim likom i kojekakvim sloganima America first i tako to. Tada je vladala velika euforija, trampova karizma je odigrala ključnu ulogu, da ne kažem koliko je do danas dan nepoznati karakter ili više njih, utjelovljenih u propagadnu Qanon mašineriju na pravu stranu usmjerio one koji uglavnom nisu bili stalno glasačko tijelo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23651
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7041 Re: AMERIKA

Post by Sanjarko »

SmokingMan wrote: 14/06/2023 12:24
Sanjarko wrote: 14/06/2023 12:02

Ostavio mu je para, ali bas ovoliko, i bankrotirao bio, i opet ima ovoliko para, definitivno covjek nije idiot, ni po spici nije idiot, ni Hitler nije bio idiot, iako mnogi govore i za njega da jest to bio.

Psihopate i sociopate i egomanijaci su, ali idioti definitivno nisu.
Ako me sjećanje služi zaradio je on dobih para na prodaji rekvizita za protekle izbore. Afera kineski kačketi, tako sam je nazvao. Nije samo od toga zaradio, ali kačketi su bili u centru pažnje. :D

Bio je dobar dokumentarac na jednom YT kanalu o liku koji se zbog biznisa infiltrirao Proud boyse i zaradio dobre pare na printanju, uglavnom majica sa trampovim likom i kojekakvim sloganima America first i tako to. Tada je vladala velika euforija, trampova karizma je odigrala ključnu ulogu, da ne kažem koliko je do danas dan nepoznati karakter ili više njih, utjelovljenih u propagadnu Qanon mašineriju na pravu stranu usmjerio one koji uglavnom nisu bili stalno glasačko tijelo.
+1 :mrgreen: Za kackete. A i za ostatak.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5959
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#7042 Re: AMERIKA

Post by studiorum_tuzlaensis »

Rijetka slabost američkog izbornog sistema (Ustava) je ustvari elektorski sistem za Kongres i vještački gerrymandering koji je ostavljen saveznim državama. Savezne države imaju značajne ovlasti, sllično kantonima kod nas. Tako su se profilirale 22 Red States - Republikanci i 19 Blue States Demokrati i tu nema promjene vlasti niti će biti - nešto kao SBK i HNK kod nas.

Ostale su Swing States 10tak komada - i čiji broj pada evo par decenija. Realan broj Swing states je manji zadnjih par ciklusa i čitavi izbori se svode maltene na par Swing država sa većim brojem stanovnika Virginiju, Pennsilvaniju, Ohio, NC, Floridu, Michigen, Wisconsin..


Kad broj Swing states dođe na jednu ili nijednu, gubi se smisao i tu je i kraj pluralizma i početak nečeg lošeg, ne bih prejudicirao. I pitamo se otkud da Ameri podrže Smitovo rješenje hehe


Moraće još jedan Amandman na Ustav po pitanju gerrymandering ako misle ovo da riješe. Postoji prijedlog navodno da AI definiše granice da se izbjegnu ovakvi slučajevi.
Image
User avatar
SmokingMan
Posts: 18901
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#7043 Re: AMERIKA

Post by SmokingMan »

User avatar
jeza u ledja
Posts: 45678
Joined: 29/12/2005 01:20

#7044 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

studiorum_tuzlaensis wrote: 14/06/2023 12:41 Rijetka slabost američkog izbornog sistema (Ustava) je ustvari elektorski sistem za Kongres i vještački gerrymandering koji je ostavljen saveznim državama. Savezne države imaju značajne ovlasti, sllično kantonima kod nas. Tako su se profilirale 22 Red States - Republikanci i 19 Blue States Demokrati i tu nema promjene vlasti niti će biti - nešto kao SBK i HNK kod nas.

Ostale su Swing States 10tak komada - i čiji broj pada evo par decenija. Realan broj Swing states je manji zadnjih par ciklusa i čitavi izbori se svode maltene na par Swing država sa većim brojem stanovnika Virginiju, Pennsilvaniju, Ohio, NC, Floridu, Michigen, Wisconsin..


Kad broj Swing states dođe na jednu ili nijednu, gubi se smisao i tu je i kraj pluralizma i početak nečeg lošeg, ne bih prejudicirao. I pitamo se otkud da Ameri podrže Smitovo rješenje hehe


Moraće još jedan Amandman na Ustav po pitanju gerrymandering ako misle ovo da riješe. Postoji prijedlog navodno da AI definiše granice da se izbjegnu ovakvi slučajevi.
Image
Sve tacno, samo da dodam da drzave imaju mnogo vece ovlasti od nasih kantona. Bolji su im ekvivalent nasi entiteti.

Jos da dodam da ne samo da se sve svodi na swing states, vec se na kraju sve svede na par regija unutar tih drzava. (obicno velika predgradja, ili univerzitetski gradovi).
A gerrymandering bi se trebao rijesiti jednom na Supreme Courtu, no state vs federal rights je oduvijek bio problem.

I na kraju, drzave ne moraju uopste davati sve glasove jednom kandidatu za predsjednika.
User avatar
Truba
Posts: 82417
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7045 Re: AMERIKA

Post by Truba »

Rob_Atl wrote: 14/06/2023 01:17 Trumpu je jedini spas iz ovog da odgodi sudjene do iza izbora i ako pobjedi ne mogu mu nista. Naredi da se slucaj ukine i to je to. Kao sto ste rekli ova sutkinja je pravi Trumpov fan i mislim ako je ne sklone da ce igrati ogromnu ulogu oko oduzivanja.
jaro dragi šta se sve pričalo sad i ćuza kako vam se da predviđati
vidite da je lik nepredvidljiv :D

jedino što je izvjesno je da će izgubiti izbore ako bude kandidat
mishic
Posts: 6396
Joined: 28/04/2011 16:29

#7046 Re: AMERIKA

Post by mishic »

Truba wrote: 14/06/2023 13:14 jedino što je izvjesno je da će izgubiti izbore ako bude kandidat
[/quotPitanje je hoće li? Jer da su izbori u SAD onakvi kakvim svi mislimo da trebaju biti u razvijenim demokratskim društvima Tramp nikada nebi dobio ni pretprošle izbore. Sve njegove aktivnosti nakon zadnjih izbora trebale bi da ga diskvalifikuju i kao bilo kakva kandidata na budućim izborima ali nažalost, vidimo da to nije tako.

Demokratija i društva koja se ponose njome shvataju da u zadnje vrijeme natruhe i primjese nekih drugih nevidljivih sila postaju sve prisutnije.
User avatar
vaučer
Posts: 9427
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#7047 Re: AMERIKA

Post by vaučer »

Izgubit će izbore ne jer je izgubio potporu među onima koji ga podržavaju - nije, nego jer će motivirati sve ostale da pometu na izborima. Ako Trump bude kandidat, Demokrati mogu staviti čunj za kuglanje kao protukandidata i čunj će odnijeti pobjedu.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73219
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#7048 Re: AMERIKA

Post by Velkoski »

vaučer wrote: 14/06/2023 13:26 Izgubit će izbore ne jer je izgubio potporu među onima koji ga podržavaju - nije, nego jer će motivirati sve ostale da pometu na izborima. Ako Trump bude kandidat, Demokrati mogu staviti čunj za kuglanje kao protukandidata i čunj će odnijeti pobjedu.
ne znam, 2016. nas je trebala naučiti da ljudsku glupost ne treba podcijeniti. Realnost jeste da je Republikanaca oko 50%, opuštanja ne smije biti
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45678
Joined: 29/12/2005 01:20

#7049 Re: AMERIKA

Post by jeza u ledja »

Trumpa je od nove pobjede djelilo mozda par stotina hiljada glasova u kljucnim drzavama. Ja ne bih riskirao sa njim. Isto se moze reci i za Republikance - da stave cunj pred njih oni bi radije glasali za cunj umjesto Bidena.

Inace ja bih radije bilo kog drugog Republikanskog kandidata, makar imao vise sansi od Trumpa protiv Bidena. Jer dati ovoj budali da ponovo pridje Bijeloj kuci bi bila katastrofa.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18535
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#7050 Re: AMERIKA

Post by GandalfSivi »

Ide reklama na FOX News, genijalno :)

Post Reply