Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post Reply
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#101 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by kiligonzales »

Point. wrote:
sivi vuk1 wrote:Fikret Abdić je regularno izabran od strane naroda u BiH za razliku od Alije I.Da je ostao rata u BiH nebi bilo.Vi ste prilikom raspada SFRJ želeli da ostanete u YU.
Laž je da bi bili poslani da ratujete za Srbe.
Ako bi i ratovali ratovali bi ste zajedno sa Srbima u okviru JNA.
Da.Iskorišćeni ste od strane Hrvatske.
Ne.Ne biste dobili kasnije nezavisnost,bez rata i cepanja BiH da ste ostali u krnjoj YU.BiH i CG su dve potpuno različite stvari.
Srebrenica, Podrinje te prijedorska polja smrti su dokaz da nikada, ni po koju cijenu nismo smjeli ostati u krnjoj Jugoslaviji, tj Velikoj Srbiji.
To se sve desilo poslje odbijanja niza mirovnih planova. Prvi su jos odbijeni 1991. godine, kao Lord Karingtonov plan za Jugoslaviju.

Pogledati sta Kiro pokojni kaze o tome planu, znaci mogli smo se mirno razdruziti, ali se kockala jugoslavenska sestorka...
https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ

Kad je bilo jasno da ce puci u BiH, kao sto je u Slo i Hr, ponudjen je svim stranama pred sami rat u BiH Kutiljerov plan, o njemu se raspravljalo od februara do maja 1992 godine, nakon povratka iz Lisabona sa jednog od sastanaka, zarobljen je Alija Izetbegovic, srpska verzija price glasi da je Alija prvo potpisao pa potom odbio taj plan, medjutim plan nikad nije bio oblikovan. Jedno od svjedocenja nase delegacije je bilo, kada smo vidjeli nacela moguces sporazuma, osjecali smo se gurnuti uza zid jer je sve islo u korist Srba i Hrvata, a nista u skladu sa nasim zeljama. Onda je dosao Vens Ovenov plan kojeg je oborila skupstina RS, pa Oven Stoltenbergov plan kojeg smo odbili mi Bosnjaci, tu je i plan kontakt grupe koji su odbili Srbi i onda dolazi Dejton. Ako to nisu bile sanse da se sacuvaju zivotu u BiH i da ista opstane na jednak nacin kako opstaje s Dejtonom, u cemu su lezale sanse za mir tada i spasavanje ljudskih zivota?

Slazem se da su Srebrenica, Podrinje, Prijedor razlozi sto nismo trebali ostati u Srboslaviji. Svakako je tih razloga bilo i previse pred sami rat. Nase predratno i ratno rukovodstvo znalo je da ce biti rata, od izbora 90-te, do 92-godine, smjer tada najvece bosnjacke stranke kretalo se od toga kako Bosnjaci zele ostati u Jugoslaviji, kako smo mi za pomirenje, do toga kako mi zelimo i trebamo izaci iz Juge, do toga da nece biti rata, da njega svijet nece dopustiti i tup corak, naguzise nas i Srbi i Hrvati. Dok se po drugim krajevima BiH ratovalo jos od zadnjeg dana marta 1992. godine, u Sarajevu smo imali proteste za mir do polovice aprila, a zapuskaralo se mangupski tek sa majom 1992. godine. Trebali spomenuti da je ratno stanje proglaseno 20 juna 1992. godine.

Pogledajte javne govore Babine, Alijine i drugih aktera bosnjacke politike po skupovima njihove stranke od 90-92 godine, dosta je tu neprincipijelnosti kao i danas. U Podrinju su pobrali masallah glasova, da bi ga u ratu zavalili. Da ne govorim o pred referendumskoj prici, za cjelovitu, jedinstvenu, multietnicku BiH, jedan covjek jedan glas, BiH kao republika i onda pristanak da se s neprijateljima BiH po mirovnim sporazumima dijeli BiH. Nama ovoliko zemlje, vama ovoliko. Pa Selim pizdi salje pisma Aliji kako se dogovara sa neprijateljima drzave i td.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#102 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by Kaligrafija »

toure123 wrote:
malakh wrote:moj jedan kolega je ratovao u bihacu 95. godine, zapravo prebacen je iz sarajeva u bihac na ispomoc. i on je bio u toj brigadi zajedno sa abdicevim i govori da su ti momci ratovali za arbih, ali prije svake borbe su uzvikivali "za koga" - "za babu". to je naravno bilo poslije pada abdica.

ali abdicu se nikada nece moci oprostiti sto je izabrao srbe za saradnike i sto je napao peti korpus i dabogda mu ona noga otpala zbog toga.

nego zna li neko vise detalja sto je on prepustio funkciju aliji izetbegovicu? jer koliko se sjecam on je pobijedio na onim izborima...

Sta bolan lupas??? PA Srbe smo MORALI uzeti za SAVEZNIKE!!!! Zasto?? Jer si se suprotstavio 5000000x puta nadmocnijem neprijatelju... A sta smo to mi imali ?? Imali smo kamenje u rukama protiv aviona i tenkova , i naravno Alijinu Islamsku Reklaraciju :lol:

Alija je kao covjek i vojni strateg odveo Bosnjake u potpunu propast sa svojim odlukama. Zbog njega smo upravo i dobili etnicki ciste teritorije, onako kako je i bilo planirano !

Mi da smo bili pametniji , uradili bismo isto ono sto su uradili Crnogorci, ostali sa njima do iza rata i onda ih nogirali!

Srebrenice ne bi bilo, a mi bismo brojali 100 hiljada vise zivih ljudi !!!
Cuj izdajnika sto se javljaju...izasli iz misijih rupica...Jesu ti, otac ti, brat, medju ovim izdajnicima zarobljenim u Pecigradu, jes vas Dudak lijepo posadio ko bekane, nasred stadiona u Bihacu, pa vam odrzao predavanje i onda i casno vojnicki postupao sa vama, kao sto to i prilici pravoj vojsci! A ne ko fukare izdajnicke, trpali u logore nase ljude i izivljavali se i ubijali zajedno sa cetnicima...fuj stoko, cuj morali sa cetnicima...krepo vam babo dBgd...
[youtube]http://youtu.be/3XAfSaRV1h4[/youtube]
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#103 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by kiligonzales »

sivi vuk1 wrote:Naravno da imam.Ono što sam napisao gore je gola suva istina.Kakva god da je,istina je.A istina je retko kad na ceni.
Srbi su Srbi i njima sirenje Srbije genocidaskom politikom nije nista novo, od njenog nastanka to je tako. Nebi oni Bosnjake postedjeli ni kad bi ratovali protiv Hrvata, odradili bi posao s njima, rijesili bi pitanje Hrvata, a onda bi u iste jame s Hrvatima gurnuli Bosnjake.

Koliko su principijelni bili u ocuvanju Jugoslavije, pokazuje cinjenica da su Sloba, Tudzman, Bulatovic bili ti koji su srusili Karingtonov plan 1991. godine. Brzo su oni svezali zastave protiv BiH i njihovi pioniri na terenu Karadzic i Boban.

Cinjenica je da su prostor obezbjedili prije rata, Herceg Bosnu Hrvati jos 1991, a Srpsku RBiH u januaru 1992 godine, a RBiH smo imali dva mjeseca kasnije. :bih:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#104 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by kiligonzales »

farisovo wrote:
Point. wrote: Citas li TI sta ti ja pisem? Nije postojalo pogresno vrijeme, postojala je samo tad sansa za nezavisnost, kada se Juga raspadala i kada su Slovenija, Hrvatska i kasnije Makedonija dobili nezavisnost. Da je mi nismo tada dobili, ne bi je NIKADA vise dobili. To se da primjetiti i sa razmjerom mrznje i zlocina koji su pokazali oni koji su na silu htjeli ostati u Velikoj Srbiji. Utuvi sebi to u glavu i nikad ne zaboravi.

Kako su nezavisnost nakon toga perioda dobili Crna Gora i Kosovo?
Na Kosovu se ratovalo, u Crnoj Gori nije. Nezavisnost im je dosla nakon sto su Milosevica ispratili u Hag.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#105 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by Kaligrafija »

Ovako, da nebi gubio zivce na ovoj temi, a i vrijeme, svim izdajnicima babinim i inace svim izdajnicima koji su protiv Bosne i Hercegovine, sjetim vam se familije po sto puta, a pogotovo saloncima i sumnjacima...!!!
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#106 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by kiligonzales »

sivi vuk1 wrote:
Point. wrote:
sivi vuk1 wrote:Fikret Abdić je regularno izabran od strane naroda u BiH za razliku od Alije I.Da je ostao rata u BiH nebi bilo.Vi ste prilikom raspada SFRJ želeli da ostanete u YU.
Laž je da bi bili poslani da ratujete za Srbe.
Ako bi i ratovali ratovali bi ste zajedno sa Srbima u okviru JNA.
Da.Iskorišćeni ste od strane Hrvatske.
Ne.Ne biste dobili kasnije nezavisnost,bez rata i cepanja BiH da ste ostali u krnjoj YU.BiH i CG su dve potpuno različite stvari.
Srebrenica, Podrinje te prijedorska polja smrti su dokaz da nikada, ni po koju cijenu nismo smjeli ostati u krnjoj Jugoslaviji, tj Velikoj Srbiji.
Jeli?Pre će biti da su to posledice politike Alije Izetbegovića.
Srbi nisu morali ciniti zlocine, niti etnicko ciscenje , niti se izivljavati nad nesrpskim civilima i svemu sto nije srpska ruka sagradila, vise bi dobili da su samo zacementirali svoju politicku poziciju tada, imali su svakako prostor na kome su bili vojno i brojcano dominantni, bez rata su mogli dobiti legitimitet administrativnoj jedinici unutar BiH, da im se pregovaralo, ali jok hoce oni da tabire Karadzicev katastar i da tvrde kako oni trebaju da posjeduju 70% BiH i da furaju cetnicke furke. Isto tako je i sa Hrvatima. Zato sada imaju dva presudjena UZP i 100 hiljada ljudi na dusi.

Srebrenica, Podrinje, Prijedor su iskljucivo posljedica maloumnosti i genocidaske politike Srba.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#107 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by kiligonzales »

Rahmetli Izet Nanic je bio institucija.

Pećigrad - predaja autonomaša
https://www.youtube.com/watch?v=o7cVkJBSY8k
sivi vuk1
Posts: 16
Joined: 16/09/2017 04:15

#108 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by sivi vuk1 »

[/quote]

Srbi nisu morali ciniti zlocine, niti etnicko ciscenje , niti se izivljavati nad nesrpskim civilima i svemu sto nije srpska ruka sagradila, vise bi dobili da su samo zacementirali svoju politicku poziciju tada, imali su svakako prostor na kome su bili vojno i brojcano dominantni, bez rata su mogli dobiti legitimitet administrativnoj jedinici unutar BiH, da im se pregovaralo, ali jok hoce oni da tabire Karadzicev katastar i da tvrde kako oni trebaju da posjeduju 70% BiH i da furaju cetnicke furke. Isto tako je i sa Hrvatima. Zato sada imaju dva presudjena UZP i 100 hiljada ljudi na dusi.

Srebrenica, Podrinje, Prijedor su iskljucivo posljedica maloumnosti i genocidaske politike Srba.[/quote]Zločini su činjeni svuda.Kao i etničko čišćenje.Ne radi se niokakvom Karadzićevom katastru već Srbi poseduju katastarski oko 70% BiH.
Ako pogledaš hronologiju događaja videćeš da su u većini mesta u BiH prve sukobe izazvali,vi.Da ne razvlačimo previše.Za sve je kriva politika Alije Izetbegovića.
Oko 100.000 ljudi je poginulo sve ukupno.Na sve tri strane.
sivi vuk1
Posts: 16
Joined: 16/09/2017 04:15

#109 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by sivi vuk1 »

Kaligrafija wrote:Ovako, da nebi gubio zivce na ovoj temi, a i vrijeme, svim izdajnicima babinim i inace svim izdajnicima koji su protiv Bosne i Hercegovine, sjetim vam se familije po sto puta, a pogotovo saloncima i sumnjacima...!!!
Ako nisi sposoban normalno da komuniciraš onda ni nemoj.
User avatar
Point.
Posts: 27704
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#110 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by Point. »

sivi vuk1 wrote:
Point. wrote:
sivi vuk1 wrote:Fikret Abdić je regularno izabran od strane naroda u BiH za razliku od Alije I.Da je ostao rata u BiH nebi bilo.Vi ste prilikom raspada SFRJ želeli da ostanete u YU.
Laž je da bi bili poslani da ratujete za Srbe.
Ako bi i ratovali ratovali bi ste zajedno sa Srbima u okviru JNA.
Da.Iskorišćeni ste od strane Hrvatske.
Ne.Ne biste dobili kasnije nezavisnost,bez rata i cepanja BiH da ste ostali u krnjoj YU.BiH i CG su dve potpuno različite stvari.
Srebrenica, Podrinje te prijedorska polja smrti su dokaz da nikada, ni po koju cijenu nismo smjeli ostati u krnjoj Jugoslaviji, tj Velikoj Srbiji.
Jeli?Pre će biti da su to posledice politike Alije Izetbegovića.
Ah znaci, sami smo krivi sto su Srbi otkrili karte genocida. Reko bih ti sad nesto, ali nisi vrijedan bana.
sivi vuk1
Posts: 16
Joined: 16/09/2017 04:15

#111 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by sivi vuk1 »

Srbi nikog nisu dirali prvi.Ni u Raškoj ni u Babinoj krajini tako da su priče kako se išlo na neko istrebljenje vas,najobičnija laž.
User avatar
Point.
Posts: 27704
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#112 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by Point. »

sivi vuk1 wrote:Srbi nikog nisu dirali prvi.Ni u Raškoj ni u Babinoj krajini tako da su priče kako se išlo na neko istrebljenje vas,najobičnija laž.
Kako ti ne dosadi ta Dobricina mantra laganja? Sudeci po ekavici, iz Smrdije si, tako da nema potrebe da nam suplje ovdje razbacujes.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66781
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#113 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by plain vanilla »

Na ovakvim temama uvijek isplivaju oni kojima je zao sto smo ono sranje prezivjeli i koji nas uvjeravaju da smo sami krivi za rat i genocid.
Ni obraza, ni stida, ni savjesti nemaju.

elem :bih: :bih: :bih:
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#114 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 11:44, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#115 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

sivi vuk1 wrote:Inače Agrokomerc je i za vreme rata radio i izvozio svoje peoizvode u-Srbiju.
Ja i? To je kao nešto super-duper? Abdić pseto je običan izdajnik i ništa više. Kada bolje razmislim danas je jednom i pol nogom u grobu plus presuđeni ratni zločinac. Ja žalim ljude koji jednog starca iz prohujalog vremena vide kao "lajt motiv", životnu viziju sebe, svoje porodice i svoje djece, naroda gneralno. Ali razumijem u jednu ruku te ljude, bio sam sijaset puta gore po V. Kladuši, ljudi zatucani, žive u nekoj zasebnoj dimenziji, slabo obrazovani, većinom rad na baušteli po Austriji i Njemačkoj tako da je s tog stanovišta razumljivo zašto je za njih "babo" još uvijek zvijezda vodilja, alfa i omega- S druge strane ovdje u Sarajevu, a i ostalim gradovima, se kritički osvrće na lik i djelo A.Izetbegovića, evo znam bruku ovih forumaša na temi koji će reći sve ono što je Alija loše uradio. Ima li toga kod babinih? Ima al' u *urcu. Zato prestanite braniti neodbranjivo, babo je izdajnik, popušili ste, izgubili vojno iako ste imali Srbe i Beograd iza leđa, kasno je sada lajati. Peti korpus da je imao Beograd iza leđa došao bi do Zagreba.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#116 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by LBVIEW »

Zar ovaj cetnik Sivi vuk jos prdi na temi? :-)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#117 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by seln »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
sivi vuk1 wrote:Inače Agrokomerc je i za vreme rata radio i izvozio svoje peoizvode u-Srbiju.
Ja i? To je kao nešto super-duper? Abdić pseto je običan izdajnik i ništa više. Kada bolje razmislim danas je jednom i pol nogom u grobu plus presuđeni ratni zločinac. Ja žalim ljude koji jednog starca iz prohujalog vremena vide kao "lajt motiv", životnu viziju sebe, svoje porodice i svoje djece, naroda gneralno. Ali razumijem u jednu ruku te ljude, bio sam sijaset puta gore po V. Kladuši, ljudi zatucani, žive u nekoj zasebnoj dimenziji, slabo obrazovani, većinom rad na baušteli po Austriji i Njemačkoj tako da je s tog stanovišta razumljivo zašto je za njih "babo" još uvijek zvijezda vodilja, alfa i omega- S druge strane ovdje u Sarajevu, a i ostalim gradovima, se kritički osvrće na lik i djelo A.Izetbegovića, evo znam bruku ovih forumaša na temi koji će reći sve ono što je Alija loše uradio. Ima li toga kod babinih? Ima al' u *urcu. Zato prestanite braniti neodbranjivo, babo je izdajnik, popušili ste, izgubili vojno iako ste imali Srbe i Beograd iza leđa, kasno je sada lajati. Peti korpus da je imao Beograd iza leđa došao bi do Zagreba.
Bio sam jednom ovdje, u dijaspori, u malo vecem drustvu... bilo je ljudi od svuda, Krajisnika, bilo ih je i iz Kladuse...
dakle, sve proslo, sve se zavrsilo, sve se zna, Babo osudjen... i onda neko slucajno (uopste nije bila tema) kaze nesto protiv Babe... izdajnik, gad, ovo-ono... jedan iz drustva ustaje i bez rijeci odlazi. Pitam ljude sta mu bi... ka'e, taj je Babin.
Siguran sam da ga vecina u Kladusi, ako vec ne javno, bar potajno podrzava, uprkos svemu sto je ucinio.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#118 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

seln wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
sivi vuk1 wrote:Inače Agrokomerc je i za vreme rata radio i izvozio svoje peoizvode u-Srbiju.
Ja i? To je kao nešto super-duper? Abdić pseto je običan izdajnik i ništa više. Kada bolje razmislim danas je jednom i pol nogom u grobu plus presuđeni ratni zločinac. Ja žalim ljude koji jednog starca iz prohujalog vremena vide kao "lajt motiv", životnu viziju sebe, svoje porodice i svoje djece, naroda gneralno. Ali razumijem u jednu ruku te ljude, bio sam sijaset puta gore po V. Kladuši, ljudi zatucani, žive u nekoj zasebnoj dimenziji, slabo obrazovani, većinom rad na baušteli po Austriji i Njemačkoj tako da je s tog stanovišta razumljivo zašto je za njih "babo" još uvijek zvijezda vodilja, alfa i omega- S druge strane ovdje u Sarajevu, a i ostalim gradovima, se kritički osvrće na lik i djelo A.Izetbegovića, evo znam bruku ovih forumaša na temi koji će reći sve ono što je Alija loše uradio. Ima li toga kod babinih? Ima al' u *urcu. Zato prestanite braniti neodbranjivo, babo je izdajnik, popušili ste, izgubili vojno iako ste imali Srbe i Beograd iza leđa, kasno je sada lajati. Peti korpus da je imao Beograd iza leđa došao bi do Zagreba.
Bio sam jednom ovdje, u dijaspori, u malo vecem drustvu... bilo je ljudi od svuda, Krajisnika, bilo ih je i iz Kladuse...
dakle, sve proslo, sve se zavrsilo, sve se zna, Babo osudjen... i onda neko slucajno (uopste nije bila tema) kaze nesto protiv Babe... izdajnik, gad, ovo-ono... jedan iz drustva ustaje i bez rijeci odlazi. Pitam ljude sta mu bi... ka'e, taj je Babin.
Siguran sam da ga vecina u Kladusi, ako vec ne javno, bar potajno podrzava, uprkos svemu sto je ucinio.
Ja bih rekao zaluđenost. Hiljadu puta sam bio u društvu kada je Alija Izetbegović pomenut u negativnom kontekstu i nikad nisam demonstativno izašao ili se naljutio jer smatram da je kritika A.I sasvim dozvoljena i normalna. E u tome je razlika izmeđi "babinih" i nas nazovi Alijinih (iako sebe ne smatram pristalicom politike, lika i djela A.I), ljudi su indoktrinirani do *icke materine, zaluđeni i zavedeni do jaja. U onom dokumentarcu je lijep dat primjer, kada momku od 17 godina npr. daš posao u fabrici za preradu piletine, ili postane koperant, koji 10-20 godina radi u takvom okruženju, ruralnoj sredini, takvom je ta osoba idol, sve i svja, nema dalje, alfa i omega, početak i kraj svijeta.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#119 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by kiligonzales »

sivi vuk1 wrote:
Zločini su činjeni svuda.Kao i etničko čišćenje.Ne radi se niokakvom Karadzićevom katastru već Srbi poseduju katastarski oko 70% BiH.
Ako pogledaš hronologiju događaja videćeš da su u većini mesta u BiH prve sukobe izazvali,vi.Da ne razvlačimo previše.Za sve je kriva politika Alije Izetbegovića.
Oko 100.000 ljudi je poginulo sve ukupno.Na sve tri strane.
Vidis li ti sta pises? Jeste po Karadzicevom katastru to ispadne tako. Zato je u Hagu, a ta prica svi su cinili zlocine i etnicko ciscenje ne pije vode, klasicno relativiziranje i pravdanje dokazanih planskih i sistemskih zlocina nad nesrpskim stanovnistvom u RS.

Pa da u Bijeljini su Arkanovci sutali zene i ubijali nenaoruzane civile jer su se opirali viljuskama i kasikama vama, jeben escajg. Isto tako je i sa citavom istocnom Bosnom. Klasicna zamjena teza, samo jos reci da smo srpsku nejac bacali lavovima i da se grohotom tebi smijemo. Mene bi bilo stid ovo napisati, svijet cijeli zna da to nije bilo tako, samo vi i dalje mjenjate teze. Zao mi je sto vam je laz najbolja odbrana.
Last edited by kiligonzales on 30/09/2017 01:49, edited 1 time in total.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#120 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by kiligonzales »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
seln wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Ja i? To je kao nešto super-duper? Abdić pseto je običan izdajnik i ništa više. Kada bolje razmislim danas je jednom i pol nogom u grobu plus presuđeni ratni zločinac. Ja žalim ljude koji jednog starca iz prohujalog vremena vide kao "lajt motiv", životnu viziju sebe, svoje porodice i svoje djece, naroda gneralno. Ali razumijem u jednu ruku te ljude, bio sam sijaset puta gore po V. Kladuši, ljudi zatucani, žive u nekoj zasebnoj dimenziji, slabo obrazovani, većinom rad na baušteli po Austriji i Njemačkoj tako da je s tog stanovišta razumljivo zašto je za njih "babo" još uvijek zvijezda vodilja, alfa i omega- S druge strane ovdje u Sarajevu, a i ostalim gradovima, se kritički osvrće na lik i djelo A.Izetbegovića, evo znam bruku ovih forumaša na temi koji će reći sve ono što je Alija loše uradio. Ima li toga kod babinih? Ima al' u *urcu. Zato prestanite braniti neodbranjivo, babo je izdajnik, popušili ste, izgubili vojno iako ste imali Srbe i Beograd iza leđa, kasno je sada lajati. Peti korpus da je imao Beograd iza leđa došao bi do Zagreba.
Bio sam jednom ovdje, u dijaspori, u malo vecem drustvu... bilo je ljudi od svuda, Krajisnika, bilo ih je i iz Kladuse...
dakle, sve proslo, sve se zavrsilo, sve se zna, Babo osudjen... i onda neko slucajno (uopste nije bila tema) kaze nesto protiv Babe... izdajnik, gad, ovo-ono... jedan iz drustva ustaje i bez rijeci odlazi. Pitam ljude sta mu bi... ka'e, taj je Babin.
Siguran sam da ga vecina u Kladusi, ako vec ne javno, bar potajno podrzava, uprkos svemu sto je ucinio.
Ja bih rekao zaluđenost. Hiljadu puta sam bio u društvu kada je Alija Izetbegović pomenut u negativnom kontekstu i nikad nisam demonstativno izašao ili se naljutio jer smatram da je kritika A.I sasvim dozvoljena i normalna. E u tome je razlika izmeđi "babinih" i nas nazovi Alijinih (iako sebe ne smatram pristalicom politike, lika i djela A.I), ljudi su indoktrinirani do *icke materine, zaluđeni i zavedeni do jaja. U onom dokumentarcu je lijep dat primjer, kada momku od 17 godina npr. daš posao u fabrici za preradu piletine, ili postane koperant, koji 10-20 godina radi u takvom okruženju, ruralnoj sredini, takvom je ta osoba idol, sve i svja, nema dalje, alfa i omega, početak i kraj svijeta.
Neki dan slusam Babu, onaj intervju od dva sata sa Hadzifejsom i slusam ga. Prica o tome, kako je on 1 od 5 osnivaca SDA, covjek koji je u stranku usao kao privrednik, ne kao politicar, kako je na izborima razvalio i kako je prepustio mjesto AI, kako ga je sama stranka izigrala, kako nije bio ni u glavnom odboru strane, kako je unutar svoje stranke bojkotiran, kako u stranackom, a i u medijskom prostoru nije imao sansi da istakne svoje misljenje, kako se odvojio od SDA i td... Intervju je svakako zanimljiv, daje tu neku drugu dimenziju tih prvih godina do rata i po nesto sto je rekao ima smisla tice se Agrokomerca, rata i rusenja privrede i njegovog nastojanja da sacuva svoje cedo. Naravno da ga je bilo glupo slusati kako se pravda za sve sto je napravio sa svojim autonomasima, od zlocina do lizanja sa Srbima, Hrvatima. Ali eto interesantno je nesto sto je rekao da su autonomasi zarobili pa potom pustili reisa Cerica.



Ali da ovo sa sikaniranjem Abdica unutar SDA ima smisla. Recimo ko je prosao slicno su, Adil Zulfikarpasic, pa potom i sami Muhamed Filipovic koji su bili osnivaci SDA, iako su bili osnivaci stranke njihove rijeci nisu imali mnogo odjeka u njenoj politici, pa su na kraju se odvojili i napravili svoju stranku MBO jos 1990 godine. Oni nisu kao Babo izabrali put izdaje i ratnih zlocina. Ono sto je interesantan podatak vezan za taj predratni period pogotovo 1991. godinu je ovaj dogadjaj, nakon kojeg su i ova dvojica dobili svojevrsnu tarabu u bosnjackoj politici od strane AI i SDA.
Last edited by kiligonzales on 30/09/2017 01:50, edited 1 time in total.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#121 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by kiligonzales »

sivi vuk1 wrote:Srbi nikog nisu dirali prvi.Ni u Raškoj ni u Babinoj krajini tako da su priče kako se išlo na neko istrebljenje vas,najobičnija laž.
Pa koji su djavo onda pravili Manjacu, Omarsku, Trnopolje, Tomašicu, Tinjicu, Stanaru, Batkoviće, Luku, Miljevinu i more drugih logora. Zbog cuvene srpske dobrote? Sto su na kraju napravili Srebrenicu i Žepu?

Gdje su ti srpski milosnici koji postuju 10 bozijih zapovjedi, pogotovo onu sestu "ne ubij" ili onu osmu "ne ukradi", "ne pozeli nista sto je tudje"? Da nemaju Srbi specijalnu Bibliju, pa je njima Bogom dano ono sto nikom drugom nije?

Gdje su oni koji postuju rijeci evandjelja po Mateju : " Чули сте да је казано: Љуби ближњег свог, и мрзи на непријатеља свог.А ја вам кажем: љубите непријатеље своје, благосиљајте оне који вас куну, чините добро онима који на вас мрзе и молите се Богу за оне који вас гоне;45. Да будете синови Оца свог који је на небесима; јер Он заповеда свом сунцу, те обасјава и зле и добре, и даје дажд праведнима и неправеднима. Јер ако љубите оне који вас љубе, какву плату имате? Не чине ли то и цариници?"

Svijet zna da ste u BiH napravili udruzeni zlocinacki poduhvat, da ste krivi za genocid u Srebrenici, da ste more zlocina protiv covjecnosti napravili, da ste napravili urbicid rusenjem mnostva vjerskih objekata nesrba, rusenjem mnostvo spomenika kulture kojih ne pripadaju srpskom narodu, da ste odgovorni za stvaranje RS na kostima na bespotrebno ubijenih desetine hiljada nesrpskih civila i vi opet kazete nismo mi krivi, vi ste nas izazvali.

Jel to vase interpetiranje Isusovih rijeci "ko tebe kamenom ti njega hlebom"? :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#122 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by It_is_a_Leclerc »

Super mi je kad o ovoj temi diskutiraju ljudi koji su Krajinu vidjeli na dokumentarno-kolažnom programu Televizije Hayat, a o temi međubošnjačkog rata se informisali iz etabliranih tariguza poput "Ljiljana", "Waltera" ili ovakvih, zbrda-zdola, sklepanih dokumentaraca, pa tumače i rasvjetljavaju, a zapravo ne znamo otkud su više šuplji.

Međubošnjački sukob je još uvijek vrlo recentna historija, i kao takav podložan ideologijskom prebojavanju sa svih strana. Ipak, ako prođemo zvaničnu literaturu, dostupne izvore od zapisa iz ratnog dnevnika brigada petog korpusa do knjiga Fikreta Abdića, nameće se nekoliko vrlo jasnih činjenica koje se u ovakvim "dokumentarcima" nastoje prikriti. Kao što su :

- Agrokomerc nije bio Abdićev. Agrokomerc je bio djelo porodice Pozderac koji su nepismene, bolesne, ušljive, zaostale Krajišnike izvukli iz blata i kaljuže, dali im škole, fabrike i jedan globalni prehrambeni kombinat koji je hranio Jugoslaviju. Abdić je bio direktor, lice Agrokomerca, koji je svaki dan u toj firmi iskoristio da sebe i svoje potomke osigura za narednih pedeset godina.

- Fikret Abdić je 1992. bio uvjerljivo najpopularniji političar u Bosni i Hercegovini i jedan od najvatrenijih SDA-ovaca. Pa čovjek je napisao knjigu "SDA može, hoće i zna" u osvit rata u BiH, a ljudi koji su mu prebjegli su u najvećoj mjeri bili osnivači lokalnih organizacija SDA u Krajini. Za njega su Izetbegović, Čengić i Ganić bili epizodisti.

- Međubošnjački sukob u Krajini je zagovaran, podgrijavan i žestoko podržavan od strane državnih vlasti u Sarajevu koje su i sa VRS-om sjedali i pravili primirje, ali sa Abdićem nikad. A i zašto bi? Životi Krajišnika su uvijek manje vrijedili istočno od Medenog polja.

- Abdić je glavni krivac što je do tog sukoba ikad i došlo. Njegova napoleonska potreba da sebi stvori Monaco trajno je unesrećila prostor današnjeg USK.

- Fikret Abdić i Agrokomerc su do izbijanja tzv. "prve autonomije" u tonama i tonama snadbijevali Peti korpus ARBiH.

- Ljudi koji su bili dijelom formacija Fikreta Abdića su do juna 1993. vrlo vjerno služili Petom korpusu. A nakon poraza APZB su mnogi od njih stavljeni pod komandu Petog korpusa, a dio će i poginuti u akciji Sana 95. S tog aspekta, i imajući u vidu da su u isti koš stavljeni pripadnici ARBIH i HVO-a, ova država je napravila strašnu nepravdu odbijajući zakonski regulisati status djece poginulih pripadnika tzv. NOAPZB.

- Ne postoji u BiH vitalnije i odanije biračko tijelo od onog koje danas glasa za Laburističku stranku. Kad su istupali iz DNZ-a (jer je DNZ lagano odjebao Abdića po izlasku iz zatvora) odrasli muškarci su plakali kao da im umire rod rođeni. O odlascima na rođendan, nosanju slika i hrabrosti njihovih ljudi da 1996. na sjednice skupštine dolaze u pratnji SFOR-a, ali i sa bedževima Abdićeve stranke da i ne pričam.

- Političko Sarajevo snosi punu odgovornost što je narod Velike Kladuše 25 godina u embargu, osiromašen, ojađen i nepravedno kažnjavan za grijehe koje nije počinio (jer, kao i u svakoj drugoj vojsci, i kod njih je postojao institut prisilne mobilizacije), i kao takav je laka meta za manipulatore svjetskog glasa kakvi su Abdići.

- Laburistička stranka je najbolji i najkorektniji koalicioni partner SDA. SDA i Abdić se vole i javno i tajno. Poznato je, naime, da se u hotelu Han u Velikoj Kladuši gotovo redovito sastaju kantonalni premijer Husein Rošić, istaknuti SDA-ovci poput Esada Bašagića (inače majora u ARBIH) s Abdićem i njegovom kćerkom. "Sve u interesu kantona".

- Fikret Abdić je oronuli zločinač, oportunist i manipulator koji nepismene ljude koristi da se dokopa svog jedinog pravog božanstva - vlasti. Čovjek koji je uvijek imao državu da ga gura, Pozderce da ga izvlače iz dubioza... Lako je biti uspješan privrednik po tom modelu.

- Animoziteti između "Babinih" i "Alijinih" u Krajini su na umiranju. Više se mrze "rođene Sarajlije" i "došlje", rekao bih. Narod se zadao oko svoga jada. Još doduše poneko opali neku iskru, uglavnom iz "prijestolnice", pa se Krajišnici malo upale i zapale.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#123 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by It_is_a_Leclerc »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
sivi vuk1 wrote:Inače Agrokomerc je i za vreme rata radio i izvozio svoje peoizvode u-Srbiju.
Ja i? To je kao nešto super-duper? Abdić pseto je običan izdajnik i ništa više. Kada bolje razmislim danas je jednom i pol nogom u grobu plus presuđeni ratni zločinac. Ja žalim ljude koji jednog starca iz prohujalog vremena vide kao "lajt motiv", životnu viziju sebe, svoje porodice i svoje djece, naroda gneralno. Ali razumijem u jednu ruku te ljude, bio sam sijaset puta gore po V. Kladuši, ljudi zatucani, žive u nekoj zasebnoj dimenziji, slabo obrazovani, većinom rad na baušteli po Austriji i Njemačkoj tako da je s tog stanovišta razumljivo zašto je za njih "babo" još uvijek zvijezda vodilja, alfa i omega- S druge strane ovdje u Sarajevu, a i ostalim gradovima, se kritički osvrće na lik i djelo A.Izetbegovića, evo znam bruku ovih forumaša na temi koji će reći sve ono što je Alija loše uradio. Ima li toga kod babinih? Ima al' u *urcu. Zato prestanite braniti neodbranjivo, babo je izdajnik, popušili ste, izgubili vojno iako ste imali Srbe i Beograd iza leđa, kasno je sada lajati. Peti korpus da je imao Beograd iza leđa došao bi do Zagreba.
Teško je i usnuti, a kamoli napisati ovako strašanu, gotovo šovinističku karakterizaciju Krajišnika.

To koliko ste vi neupućeni i koliko ama baš ništa ne znate o temi bi svakom razumnom bila indikacija da se lijepo drži tog "Sarajeva koje se kritički osvrće po ALiji Izetbegoviću", a narod Cazinske Krajine ostavi u zasebnoj dimenziji i na bauštelama na koje je prinuđen da ide jer političko Sarajevo jedino i zna da se kritički osvrće po svojoj prošlosti.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#124 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by kiligonzales »

It_is_a_Leclerc wrote:Super mi je kad o ovoj temi diskutiraju ljudi koji su Krajinu vidjeli na dokumentarno-kolažnom programu Televizije Hayat, a o temi međubošnjačkog rata se informisali iz etabliranih tariguza poput "Ljiljana", "Waltera" ili ovakvih, zbrda-zdola, sklepanih dokumentaraca, pa tumače i rasvjetljavaju, a zapravo ne znamo otkud su više šuplji.

Međubošnjački sukob je još uvijek vrlo recentna historija, i kao takav podložan ideologijskom prebojavanju sa svih strana. Ipak, ako prođemo zvaničnu literaturu, dostupne izvore od zapisa iz ratnog dnevnika brigada petog korpusa do knjiga Fikreta Abdića, nameće se nekoliko vrlo jasnih činjenica koje se u ovakvim "dokumentarcima" nastoje prikriti. Kao što su :

- Agrokomerc nije bio Abdićev. Agrokomerc je bio djelo porodice Pozderac koji su nepismene, bolesne, ušljive, zaostale Krajišnike izvukli iz blata i kaljuže, dali im škole, fabrike i jedan globalni prehrambeni kombinat koji je hranio Jugoslaviju. Abdić je bio direktor, lice Agrokomerca, koji je svaki dan u toj firmi iskoristio da sebe i svoje potomke osigura za narednih pedeset godina.

- Fikret Abdić je 1992. bio uvjerljivo najpopularniji političar u Bosni i Hercegovini i jedan od najvatrenijih SDA-ovaca. Pa čovjek je napisao knjigu "SDA može, hoće i zna" u osvit rata u BiH, a ljudi koji su mu prebjegli su u najvećoj mjeri bili osnivači lokalnih organizacija SDA u Krajini. Za njega su Izetbegović, Čengić i Ganić bili epizodisti.

- Međubošnjački sukob u Krajini je zagovaran, podgrijavan i žestoko podržavan od strane državnih vlasti u Sarajevu koje su i sa VRS-om sjedali i pravili primirje, ali sa Abdićem nikad. A i zašto bi? Životi Krajišnika su uvijek manje vrijedili istočno od Medenog polja.

- Abdić je glavni krivac što je do tog sukoba ikad i došlo. Njegova napoleonska potreba da sebi stvori Monaco trajno je unesrećila prostor današnjeg USK.

- Fikret Abdić i Agrokomerc su do izbijanja tzv. "prve autonomije" u tonama i tonama snadbijevali Peti korpus ARBiH.

- Ljudi koji su bili dijelom formacija Fikreta Abdića su do juna 1993. vrlo vjerno služili Petom korpusu. A nakon poraza APZB su mnogi od njih stavljeni pod komandu Petog korpusa, a dio će i poginuti u akciji Sana 95. S tog aspekta, i imajući u vidu da su u isti koš stavljeni pripadnici ARBIH i HVO-a, ova država je napravila strašnu nepravdu odbijajući zakonski regulisati status djece poginulih pripadnika tzv. NOAPZB.

- Ne postoji u BiH vitalnije i odanije biračko tijelo od onog koje danas glasa za Laburističku stranku. Kad su istupali iz DNZ-a (jer je DNZ lagano odjebao Abdića po izlasku iz zatvora) odrasli muškarci su plakali kao da im umire rod rođeni. O odlascima na rođendan, nosanju slika i hrabrosti njihovih ljudi da 1996. na sjednice skupštine dolaze u pratnji SFOR-a, ali i sa bedževima Abdićeve stranke da i ne pričam.

- Političko Sarajevo snosi punu odgovornost što je narod Velike Kladuše 25 godina u embargu, osiromašen, ojađen i nepravedno kažnjavan za grijehe koje nije počinio (jer, kao i u svakoj drugoj vojsci, i kod njih je postojao institut prisilne mobilizacije), i kao takav je laka meta za manipulatore svjetskog glasa kakvi su Abdići.

- Laburistička stranka je najbolji i najkorektniji koalicioni partner SDA. SDA i Abdić se vole i javno i tajno. Poznato je, naime, da se u hotelu Han u Velikoj Kladuši gotovo redovito sastaju kantonalni premijer Husein Rošić, istaknuti SDA-ovci poput Esada Bašagića (inače majora u ARBIH) s Abdićem i njegovom kćerkom. "Sve u interesu kantona".

- Fikret Abdić je oronuli zločinač, oportunist i manipulator koji nepismene ljude koristi da se dokopa svog jedinog pravog božanstva - vlasti. Čovjek koji je uvijek imao državu da ga gura, Pozderce da ga izvlače iz dubioza... Lako je biti uspješan privrednik po tom modelu.

- Animoziteti između "Babinih" i "Alijinih" u Krajini su na umiranju. Više se mrze "rođene Sarajlije" i "došlje", rekao bih. Narod se zadao oko svoga jada. Još doduše poneko opali neku iskru, uglavnom iz "prijestolnice", pa se Krajišnici malo upale i zapale.
:thumbup:

Ovo jeste tema za Krajisnike prvenstveno, oni pricu tumace iz prvog lica, mi u ostatku BiH nismo ni trece lice te price. Mi malo palamudimo o svemu tome, dajemo neka svoja misljenja o temi ...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#125 Re: Svi zločini Fikreta Abdića Babe

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

It_is_a_Leclerc wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
sivi vuk1 wrote:Inače Agrokomerc je i za vreme rata radio i izvozio svoje peoizvode u-Srbiju.
Ja i? To je kao nešto super-duper? Abdić pseto je običan izdajnik i ništa više. Kada bolje razmislim danas je jednom i pol nogom u grobu plus presuđeni ratni zločinac. Ja žalim ljude koji jednog starca iz prohujalog vremena vide kao "lajt motiv", životnu viziju sebe, svoje porodice i svoje djece, naroda gneralno. Ali razumijem u jednu ruku te ljude, bio sam sijaset puta gore po V. Kladuši, ljudi zatucani, žive u nekoj zasebnoj dimenziji, slabo obrazovani, većinom rad na baušteli po Austriji i Njemačkoj tako da je s tog stanovišta razumljivo zašto je za njih "babo" još uvijek zvijezda vodilja, alfa i omega- S druge strane ovdje u Sarajevu, a i ostalim gradovima, se kritički osvrće na lik i djelo A.Izetbegovića, evo znam bruku ovih forumaša na temi koji će reći sve ono što je Alija loše uradio. Ima li toga kod babinih? Ima al' u *urcu. Zato prestanite braniti neodbranjivo, babo je izdajnik, popušili ste, izgubili vojno iako ste imali Srbe i Beograd iza leđa, kasno je sada lajati. Peti korpus da je imao Beograd iza leđa došao bi do Zagreba.
Teško je i usnuti, a kamoli napisati ovako strašanu, gotovo šovinističku karakterizaciju Krajišnika.

To koliko ste vi neupućeni i koliko ama baš ništa ne znate o temi bi svakom razumnom bila indikacija da se lijepo drži tog "Sarajeva koje se kritički osvrće po ALiji Izetbegoviću", a narod Cazinske Krajine ostavi u zasebnoj dimenziji i na bauštelama na koje je prinuđen da ide jer političko Sarajevo jedino i zna da se kritički osvrće po svojoj prošlosti.
Hajde bolan šta se praviš naivan i blesav više nego što inače jesi...većeg licemjera moje oči vidjele nisu. Pa samo jedan post iznad si napisao sramno...

[quote] Agrokomerc je bio djelo porodice Pozderac koji su nepismene, bolesne, ušljive, zaostale Krajišnike izvukli iz blata i kaljuže, dali im škole, fabrike i jedan globalni prehrambeni kombinat koji je hranio Jugoslaviju.[/quote]

I ti imaš obraza nekome nešto prigovoriti? Poklopi se, nisi dostojan odgovora licemjeru jedan. :oops: Ali eto ti si najbolji primjer kakvi likovi, vođeni valjda nekim unutrašnjim sukobom kojeg samo rijetki znaju objasniti, obitavaju u našem društvu. Ti kao meni prigovaraš nešto o šovinizmu a napišeš deset puta goru karakterizaciju SVIH Krajišnika dok sam se ja fokusirao na "ljude iz V. Kladuše". Fakat si moralni patuljak a i ljudski si po pisanju vrlo malen. :oops: Molim te ne citiraj u buduće moje postove ako nisi u stanju razumjeti ono napisano. Hvala!
Post Reply