Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#576 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by heat »

Zoya wrote:Prošao si možda istu situaciju dole ili u drugoj nekoj državi, u ovoj nije tako jednostavno.
U BiH sam.
Kod tebe je izjednaceno pravo ali je tamo svaki caca vise za alkohol nego za dijete :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#577 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

heat wrote:
broj dva wrote: Djeci treba i mama. Znam da sam dobar otac ali dok je mama živa (i dobra mama) nema smisla pokušati djeci mamu uskratiti.
Druze,
Nisam mislio da se uskrati majka! Daleko od toga.
Pitao sam jer mogu zaključiti da voliš svoju djecu i ne vidim razloga zašto ne bi tražio da se tebi djeca dodijele na staranje.
Trazi sebi djecu ili dijete! Makar da imas trag napismeno da si trazio, jer bojim se da ces biti predstavljen drugacije kroz vrijeme :wink:



Mislim da ni profesionalni radnici ne bi savjetovali razdvajanje djece.

br dva -- treba voditi racuna i o sebi, Zdrav otac , zdrav razum su najbitniji u ovom trenutku.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#578 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Zoya »

heat wrote:
Zoya wrote:Prošao si možda istu situaciju dole ili u drugoj nekoj državi, u ovoj nije tako jednostavno.
U BiH sam.
Kod tebe je izjednaceno pravo ali je tamo svaki caca vise za alkohol nego za dijete :-)
Znači djeca su kod tebe? Zanimljivo.
Nisu prava izjednačena, djeca idu majci.
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#579 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by heat »

Zoya wrote: Znači djeca su kod tebe? Zanimljivo.
Nisu prava izjednačena, djeca idu majci.
Dijete.
Znam za drzavu u tvom komsiluku da su izjednaceni ali oceve samo pipa zanima.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#580 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Zoya »

heat wrote:
Zoya wrote: Znači djeca su kod tebe? Zanimljivo.
Nisu prava izjednačena, djeca idu majci.
Dijete.
Znam za drzavu u tvom komsiluku da su izjednaceni ali oceve samo pipa zanima.
Ništa manje nego majke. U lokanju se ne razlikuju nikako.
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#581 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by heat »

Zoya wrote: Ništa manje nego majke. U lokanju se ne razlikuju nikako.
:lol: :lol: Vjerujem. Znam kako tamo funkcionisu. Ona cuga patak, a blecak cuva djecu. Subota, sve obrnuto :lol:

Ja ne locem. Ja pijem :lol:
User avatar
lejlamo
Posts: 8990
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: suncana strana ulice

#582 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by lejlamo »

:-) :-)

kako se ovdje prikazuje skrbništvo / odgoj djece....strašno....borbe, sukobljene strane, uzimanje, ....
dok se god koristi takva terminologija, pogrešnim se putem ide....
dogovor, činjenice, zdrav razum će jedini stvoriti povoljnu situaciju za sve...
nebitan je sudski papir....
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#583 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

broj dva wrote:
heat wrote:
broj dva wrote: Brak. Nisam ništa prokocko, naprotiv kupio sam stan.A mislim da mama i nije toliko protiv 50-50. Za sada dolazim svaki dan poslje posla, uspavam jedno djete pa idem..mada je ovo privremeno rješenje. Ma biće to u redu.( optimista do kraja)
zasto ne trazis djecu sebi :?
--
Djeci treba i mama. Znam da sam dobar otac ali dok je mama živa (i dobra mama) nema smisla pokušati djeci mamu uskratiti.
:thumbup: :thumbup: o ovim mamama sam danas pisala.

I ne nagovarajte covjeka da uzme djecu sebi. Znate li vi sta znaci odvojiti djecu od majke?

@brojdva, ako nije krupan razlog, ne odustajte lako jedno od drugog...
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#584 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by heat »

superiska wrote: :thumbup: :thumbup: o ovim mamama sam danas pisala.

I ne nagovarajte covjeka da uzme djecu sebi. Znate li vi sta znaci odvojiti djecu od majke?

@brojdva, ako nije krupan razlog, ne odustajte lako jedno od drugog...
ko ga nagovara da odvoji djecu od majke ili uskratiti majku?
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#585 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

heat wrote:
superiska wrote: :thumbup: :thumbup: o ovim mamama sam danas pisala.

I ne nagovarajte covjeka da uzme djecu sebi. Znate li vi sta znaci odvojiti djecu od majke?

@brojdva, ako nije krupan razlog, ne odustajte lako jedno od drugog...
ko ga nagovara da odvoji djecu od majke ili uskratiti majku?
Prepozna se ti.
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#586 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by heat »

superiska wrote:
Prepozna se ti.
:lol: :lol:
Ja sam jedini predlozio covjeku da ne odustaje od djece ako ih voli i zeli. Ne vidim nista lose.
Sto si ti subjektivna, to je tvoj problem.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#587 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

Ma nema tu sta ko i koga vise voli. Mi (odrasli) smo nebitni u tome. Sami zakuhali, sami treba i da se izvlacimo. Treba ohladiti glave, smanjiti dozivljaj i razumno se dogovoriti a sve kako bi u konacnici djeca sto bezbolnije prosla tu tesku fazu i nastavila normalno odrastanje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#588 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

I ne nagovarajte covjeka da uzme djecu sebi. Znate li vi sta znaci odvojiti djecu od majke?
On je covjek ona je majka. :-) Sta znaci?
Majka ili mati je biološki ili socijalni ženski roditelj potomka. Muški roditelj je otac. U ljudi kao i u drugih sisavaca majka rađa dijete. Nakon porođaja se u dojkama stvara mlijeko za prehranu djeteta. Biološki, pravni i socijalni status majčinstva čini da se majka brine za dijete i za njegov odgoj (u većini slučajeva zajedno s ocem).
hm u vecini slucajeva :?
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#589 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by zoomba »

apsidejzi wrote:
zoomba wrote:Pa gdje nece biti ljuta dvoje djece a mladji 11 mjeseci samo, valja to odgojiti sama :-) , sto ste ga pravili ako ce te se razilaziti jer najogre sto djeca ispastaju u svemu tome..
Aj ne seri bogati. Sta covjeku stajes na muku. Ko da on vec nije svjestan pa ti trebas da ga prosvjetlis.
Bla bla... :D
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#590 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

@moonca, ozbiljno me pitas sta znaci odvajanje majke od djece?

Poznajem par muskaraca koji su odlicni ocevi i kojima je soc. sluzba/ili po dogovoru dodijelila skrbnistvo nad djecom. Mame djecu vidjaju svaki drugi vikend i koji sat radnim danima. Skontali da je tako za djecu najbolje (iz x razloga) i svi zadovoljni.
Ne umanjujem ulogu oceva, cak sta vise, jasno mi je da su obje figure, i oceva i majcina, jako bitne i potrebne djeci.
Ako sam i u cemu objektivna onda je to po pitanju djece, ma kakvi razlozi bili za razlaz bivsih supruznika, jer sa djecom se ne smijemo kockati.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#591 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by broj dva »

1 - hvala na dobronamjernim savjetima vama koji ste ih dali
2 - hvala na dobrim namjerama vama kojih ih imate
3 - molim vas sve da se suzdržite od generaliziranja, donošenja preranih zaključaka, moralisanja i peckanja. Možda je nekome i zabavno ili smješno ali meni zaissta nije.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#592 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

superiska wrote:@moonca, ozbiljno me pitas sta znaci odvajanje majke od djece?

Poznajem par muskaraca koji su odlicni ocevi i kojima je soc. sluzba/ili po dogovoru dodijelila skrbnistvo nad djecom. Mame djecu vidjaju svaki drugi vikend i koji sat radnim danima. Skontali da je tako za djecu najbolje (iz x razloga) i svi zadovoljni.
Ne umanjujem ulogu oceva, cak sta vise, jasno mi je da su obje figure, i oceva i majcina, jako bitne i potrebne djeci.
Ako sam i u cemu objektivna onda je to po pitanju djece, ma kakvi razlozi bili za razlaz bivsih supruznika, jer sa djecom se ne smijemo kockati.
Da. Dok hrani bebu -razumijem . U svim drugim okolnostima ne vidim razliku sto se ljubavi ,paznje tice,

Sta vise, zbog psihickog poremecaja koje su neke majke izlozene nakon poroda - cak su i opasne po djecu.
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#593 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by zoomba »

Meni nije jasno sta ta zena moze napraviti tako ako je sva oko djece , pogotovo oko bebe , nema vremena ni za sebe ..

Koja je njena prica i koji je to razlog za razvod?
Jer iz ove polovicne price ne moze se nista zakljuciti..
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#594 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by zoomba »

Nije moralisanje vec mi nije jasno sta jentoliko skrivila da bude ostavljena sa malom benom i jos jednim djetetom ..pa bar sacekati malo da odskoci dijete..
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#595 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by heat »

@brojdva
Znam kroz sta prolazis i koliko je bolno.
Zelim sve najbolje tebi i tvojoj djeci, a nisam imao lose namjere druze. :thumbup:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#596 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Zejnep »

Pa blesavo je sad pretpostavljati razloge razvoda. Niti je iko ovdje mjerodavan da kaze "e neka si" ili "e nisi trebao". Niti smo svi isti niti imamo isti prag tolerancije. Igrom slucaja @broj dva je tu. Mozda mu je zena na nekom drugom forumu pa tamo znaju njenu stranu price. A vala i ne prica o detaljima covjek niti treba.
Ovo ja zoombi :mrgreen:
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#597 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by zoomba »

Zejnep wrote:Pa blesavo je sad pretpostavljati razloge razvoda. Niti je iko ovdje mjerodavan da kaze "e neka si" ili "e nisi trebao". Niti smo svi isti niti imamo isti prag tolerancije. Igrom slucaja @broj dva je tu. Mozda mu je zena na nekom drugom forumu pa tamo znaju njenu stranu price. A vala i ne prica o detaljima covjek niti treba.
Ovo ja zoombi :mrgreen:
Sve ovo ti :lol:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#598 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euridika »

heat wrote:
superiska wrote:
Prepozna se ti.
:lol: :lol:
Ja sam jedini predlozio covjeku da ne odustaje od djece ako ih voli i zeli. Ne vidim nista lose.
Sto si ti subjektivna, to je tvoj problem.
Nije subjektivna, ti nisi objektivan. Projicirao si svoj vlastiti slučaj na slučaj @broja dva. A nisu ni približno isti. Bez obzira na dobre namjere, ako daješ savjet iz svog iskustva, moraš biti siguran da je on primjenjiv i kod osobe kojoj daješ savjet. Ili možeš samo ispričati svoje iskustvo, kompletnu priču, pa prepustiti slušaocu da iz toga izvlači neki vlastiti zaključak.

@broj dva
Zoomba je dao radikalno (i vrlo provokativno) mišljenje o tvom slučaju, ali jednu stvar jeste pogodio. A to je da je tvoja priča pomalo konfuzna. Da se odmah ogradim, ne želim ulaziti u detalje tvoje životne priče, samo sugeriram da nije logično da započneš priču s komentarom da si "trebao bolje birati ženu", da je "ona ljuta kao ris i da se s njom ne može pričati", a onda nastaviti kako je "dobra mama" i dovoljno razumna da pristaje bez problema na dijeljeno starateljstvo. Čak i to da ti zasad dolaziš svako popodne kući, provodiš par sati s djecom sve dok ne odu spavati, a onda ideš negdje drugo prespavati. Ovo jednostavno ne priča jedno s drugim, ili je ljuta i nerazumna ili je razumna i otvorena za razgovor.
Želim ti zaista sve najbolje, da dogovoriš sa suprugom najbolji modus brige oko djece. Ako uspijete iznaći mogućnosti za dijeljeno starateljstvo (a tu je najbitnija vaša volja da sarađujete zbog dobrobiti djece), to bi sigurno bilo najbolje rješenje. Puno sreće! :thumbup:
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#599 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by zoomba »

Ma ovo nije za neta..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#600 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

Djeci treba paznja, briga , disciplina -dobili to od roditelja ili dadilje nije bitno.

U razvodima -djeca su -oruzje za prepucavanje, slanje kojekavih poruka bla ,bla --- i majka i otac da zbilja toliko brinu o djeci -razvoda ne bi bilo dok dijete ne odraste i postane samostalno za zivot.
Post Reply