Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#51 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

Euridika wrote:[quote
Čest sindrom je da se ljudi ponašaju 'kao pušteni s lanca', ali kao što Tomahawk reče, to je karakteristično za ljude kojima je brak bio robija (da li stvarna ili umišljena je nebitno). A često je to i neki vid odmazde i inata spram bivše(g), da pokažu kako je njima sve mnogo bolje poslije braka. Nažalost, ta faza je uglavnom pokazatelj da ti ljudi nisu još psihički dobro 'provarili' razvod i da im je to ponašanje zapravo bijeg od suočavanja sa posljedicama razvoda - samoćom, raspadom porodice, preseljenjem i sl. Ne traje ni to vječno, a može čak biti i korisno na kraće staze, ako može donijeti makar privremenu sreću i zadovoljstvo. Nije baš dobro ako to preraste u stalan model ponašanja.
Odlicno si ovo opisala!! Slazem se sa svim. Ti si moj drug :-D
To je to pretjerivanje koje sam spomenula. I sto neko rece, tipicno za muskarce ali Bgm ima i zena.
Ma razvod je bolno iskustvo ali nije nesto sto se ne moze stojicki podnijeti, vjerujem da ima puno gorih i tezih iskustava. Naravno, ne treba se zatvoriti i ostati. Svaku fazu treba trezveno proci i pustiti da emocije odrade svoj dio.
Iskreno, interesuje me da li smo toliko postali povrsni, ganjamo li samo interes i zasto je, iz dana u dan, sve veci broj razvoda?
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#52 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by kafanski_covjek »

glavu gore i pichi :D
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#53 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

muha_sa wrote:biti razveden je ponos i dika :?
Ne, naravno da nije. Mozda ti naslov takav utisak ostavlja ali niposto nije tako. Vjerujem da niko ne ulazi u brak da bi se nekada razveo. Vjerovala sam u ono carobno "zauvijek" :-D Iza sebe imam, nazalost, neuspjesan brak koji je trajao preko 12 god. Nije to bas za ponosa i dike ali Boze moj, tako je kako je.
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#54 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Samprotivsviju »

Ali pa ti se baš mlada uzela...vjerovatno imaš i 2 3 djece

Ja još čekam razlog zbog kojeg ste se razveli ...
Jel svrljo?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66128
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by _BataZiv_0809 »

karanana wrote:Jarane, ako nemas djece i ako si onako solidna, u ranim tridesetim nisi ti jos za bacit. Mislim da mozes kao da nije prije nista bilo. Ionako se sad ni prvi put ne udaju prije trideset i neke.
Uh da...jos ako je zeljna provoda, a vjerujem da jeste... :izet:
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#56 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote:
karanana wrote:Jarane, ako nemas djece i ako si onako solidna, u ranim tridesetim nisi ti jos za bacit. Mislim da mozes kao da nije prije nista bilo. Ionako se sad ni prvi put ne udaju prije trideset i neke.
Uh da...jos ako je zeljna provoda, a vjerujem da jeste... :izet:
Gjde nije...sa 20 se udala :roll:
belfy
Posts: 7689
Joined: 06/08/2007 09:00

#57 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by belfy »

Euridika wrote:
superiska wrote:Hvala Euridika, ti si jedina shvatila ozbiljno ovu temu.
Tako, nekako, i ja razmišljam. U početku prija samoća i potrebna je da bi se posložile neke stvari. Generalno, treba se riješiti grča "da su svi isti kao bivši/bivša" :)
Ono što u svom okruženju primjetim je da raja, nakon razvoda, živi drugu mladost što je za moj ukus neprivlacno. Ne kažem da se treba zatvoriti, nipošto, ali ne treba ni pretjerivati.
Trudi se da ne porediš bivšeg s bilo kim drugim, slično kao što ne bi poredila ni sve bivše momke. Svi su individue za sebe, a čak i kad imaju neke osobine zajedničke, nemaju sve.
Čest sindrom je da se ljudi ponašaju 'kao pušteni s lanca', ali kao što Tomahawk reče, to je karakteristično za ljude kojima je brak bio robija (da li stvarna ili umišljena je nebitno). A često je to i neki vid odmazde i inata spram bivše(g), da pokažu kako je njima sve mnogo bolje poslije braka. Nažalost, ta faza je uglavnom pokazatelj da ti ljudi nisu još psihički dobro 'provarili' razvod i da im je to ponašanje zapravo bijeg od suočavanja sa posljedicama razvoda - samoćom, raspadom porodice, preseljenjem i sl. Ne traje ni to vječno, a može čak biti i korisno na kraće staze, ako može donijeti makar privremenu sreću i zadovoljstvo. Nije baš dobro ako to preraste u stalan model ponašanja.
Ako si još uvijek ranjiva poslije razvoda, bolje je ne eksperimentisati previše sa ovim, jer ćeš na kraju biti još više povrijeđena, a bila bi jedini krivac za to. Zato je druženje mnogo bolja opcija, a opijanje i dernečenje ipak ostaviti ovim mlađim. :wink:
ono kad zelis da upadnes u temu, ali zaista nemas pojma o cemu pricas, nego gledas kako to izgleda kada prizeljkujes...

vjerujem da ce biti vremena i za nove teme naslovljene poslije razvoda... :) nadam se da gresim...
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#58 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

Samprotivsviju wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
karanana wrote:Jarane, ako nemas djece i ako si onako solidna, u ranim tridesetim nisi ti jos za bacit. Mislim da mozes kao da nije prije nista bilo. Ionako se sad ni prvi put ne udaju prije trideset i neke.
Uh da...jos ako je zeljna provoda, a vjerujem da jeste... :izet:
Gjde nije...sa 20 se udala :roll:

Mišljenje koje je u našem društvu jako zastupljeno.
Zbog ovakvih komentara i pogleda na život sve više sam ubjeđena da ima jako malo insana.
Ubiše nas predrasude.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#59 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euridika »

belfy wrote:
Euridika wrote:
superiska wrote:Hvala Euridika, ti si jedina shvatila ozbiljno ovu temu.
Tako, nekako, i ja razmišljam. U početku prija samoća i potrebna je da bi se posložile neke stvari. Generalno, treba se riješiti grča "da su svi isti kao bivši/bivša" :)
Ono što u svom okruženju primjetim je da raja, nakon razvoda, živi drugu mladost što je za moj ukus neprivlacno. Ne kažem da se treba zatvoriti, nipošto, ali ne treba ni pretjerivati.
Trudi se da ne porediš bivšeg s bilo kim drugim, slično kao što ne bi poredila ni sve bivše momke. Svi su individue za sebe, a čak i kad imaju neke osobine zajedničke, nemaju sve.
Čest sindrom je da se ljudi ponašaju 'kao pušteni s lanca', ali kao što Tomahawk reče, to je karakteristično za ljude kojima je brak bio robija (da li stvarna ili umišljena je nebitno). A često je to i neki vid odmazde i inata spram bivše(g), da pokažu kako je njima sve mnogo bolje poslije braka. Nažalost, ta faza je uglavnom pokazatelj da ti ljudi nisu još psihički dobro 'provarili' razvod i da im je to ponašanje zapravo bijeg od suočavanja sa posljedicama razvoda - samoćom, raspadom porodice, preseljenjem i sl. Ne traje ni to vječno, a može čak biti i korisno na kraće staze, ako može donijeti makar privremenu sreću i zadovoljstvo. Nije baš dobro ako to preraste u stalan model ponašanja.
Ako si još uvijek ranjiva poslije razvoda, bolje je ne eksperimentisati previše sa ovim, jer ćeš na kraju biti još više povrijeđena, a bila bi jedini krivac za to. Zato je druženje mnogo bolja opcija, a opijanje i dernečenje ipak ostaviti ovim mlađim. :wink:
ono kad zelis da upadnes u temu, ali zaista nemas pojma o cemu pricas, nego gledas kako to izgleda kada prizeljkujes...

vjerujem da ce biti vremena i za nove teme naslovljene poslije razvoda... :) nadam se da gresim...
Izvini, ali upravo si ti demonstrirao ovo što pišeš. Upao si na temu, samo da bi stavio komentar u kojem nema apsolutno ništa vezano za temu, osim što pokušavaš da dokažeš da ja pojma nemam i to bez ikakvih argumenata.
Molim te, suzdrži se da daješ komentare o mojoj ličnosti, željama i budućnosti. Ne poznaješ me uopće, nismo se čak ni na forumu dopisivali.
Ako imaš argumente da dokažeš da nešto od mojih tvrdnji nije tačno, izvoli navedi, rado ću učestvovati u produktivnoj diskusiji.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#60 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euridika »

Samprotivsviju wrote:Ali pa ti se baš mlada uzela...vjerovatno imaš i 2 3 djece

Ja još čekam razlog zbog kojeg ste se razveli ...
Jel svrljo?
Zašto te ovo zanima? Žena nije došla da traži bračni savjet, posebno ne od forumaša, već da pita za iskustva razvedenih nakon razvoda (u kontekstu započinjanja novih ozbiljnih veza).
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#61 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euridika »

superiska wrote:
Euridika wrote:Čest sindrom je da se ljudi ponašaju 'kao pušteni s lanca', ali kao što Tomahawk reče, to je karakteristično za ljude kojima je brak bio robija (da li stvarna ili umišljena je nebitno). A često je to i neki vid odmazde i inata spram bivše(g), da pokažu kako je njima sve mnogo bolje poslije braka. Nažalost, ta faza je uglavnom pokazatelj da ti ljudi nisu još psihički dobro 'provarili' razvod i da im je to ponašanje zapravo bijeg od suočavanja sa posljedicama razvoda - samoćom, raspadom porodice, preseljenjem i sl. Ne traje ni to vječno, a može čak biti i korisno na kraće staze, ako može donijeti makar privremenu sreću i zadovoljstvo. Nije baš dobro ako to preraste u stalan model ponašanja.
Odlicno si ovo opisala!! Slazem se sa svim. Ti si moj drug :-D
To je to pretjerivanje koje sam spomenula. I sto neko rece, tipicno za muskarce ali Bgm ima i zena.
Ma razvod je bolno iskustvo ali nije nesto sto se ne moze stojicki podnijeti, vjerujem da ima puno gorih i tezih iskustava. Naravno, ne treba se zatvoriti i ostati. Svaku fazu treba trezveno proci i pustiti da emocije odrade svoj dio.
Iskreno, interesuje me da li smo toliko postali povrsni, ganjamo li samo interes i zasto je, iz dana u dan, sve veci broj razvoda?
:-D
Ja samo pišem prema onom što znam iz svog iskustva (životnog i bračnog) i onog što sam vidjela kod razvedenih prijatelja i poznanika. A vidjela sam različite oblike ponašanja, od toga da se ljudi skroz povuku u sebe do toga da postanu agresivni, razdražljivi i ogorčeni, i konačno i ove situacije kad "pokušavaju živjeti novu mladost", mijenjati partnere stalno, često izlaziti, opijati se i sl. Primijetila sam da se neki počnu baviti nekim ekstremnim hobijima, adrenalinskim sportovima i sl. Svako odabere ono što najbolje leži njegovom karakteru i psihičkom stanju nakon razvoda.

Ovo drugo pitanje je tema za sebe. I nema jednostavnih odgovora. Ima svega, od toga da ljudi više neće da trpe ništa od partnera do objektivnih razloga za razvod. Možda je dio razloga i zato što se brakovi sve više sklapaju iz nekog trenda, pomodarstva, a ne zato što dvoje ljudi zaista žele zajednički živjeti i graditi život. A čini mi se, barem kod novih generacija, da je česta pojava da mladi stupaju u brak principijelno nespremni za samostalan život i nekako podrazumijevaju da će sve ili većinu životnih obaveza preuzeti onaj drugi partner (kao što je to u predbračnom životu radila mama ili tata). I ovo je sad skoro podjednako zastupljeno kod oba spola. :|
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#62 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by fidoremilienko »

Euridika wrote: :-D
Ja samo pišem prema onom što znam iz svog iskustva (životnog i bračnog) i onog što sam vidjela kod razvedenih prijatelja i poznanika. A vidjela sam različite oblike ponašanja, od toga da se ljudi skroz povuku u sebe do toga da postanu agresivni, razdražljivi i ogorčeni, i konačno i ove situacije kad "pokušavaju živjeti novu mladost", mijenjati partnere stalno, često izlaziti, opijati se i sl. Primijetila sam da se neki počnu baviti nekim ekstremnim hobijima, adrenalinskim sportovima i sl. Svako odabere ono što najbolje leži njegovom karakteru i psihičkom stanju nakon razvoda.

Ovo drugo pitanje je tema za sebe. I nema jednostavnih odgovora. Ima svega, od toga da ljudi više neće da trpe ništa od partnera do objektivnih razloga za razvod. Možda je dio razloga i zato što se brakovi sve više sklapaju iz nekog trenda, pomodarstva, a ne zato što dvoje ljudi zaista žele zajednički živjeti i graditi život. A čini mi se, barem kod novih generacija, da je česta pojava da mladi stupaju u brak principijelno nespremni za samostalan život i nekako podrazumijevaju da će sve ili većinu životnih obaveza preuzeti onaj drugi partner (kao što je to u predbračnom životu radila mama ili tata). I ovo je sad skoro podjednako zastupljeno kod oba spola. :|
Sve apsolutno tacno.

Ali podebljano je :thumbup:
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#63 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Samprotivsviju »

Euridika wrote:
Samprotivsviju wrote:Ali pa ti se baš mlada uzela...vjerovatno imaš i 2 3 djece

Ja još čekam razlog zbog kojeg ste se razveli ...
Jel svrljo?
Zašto te ovo zanima? Žena nije došla da traži bračni savjet, posebno ne od forumaša, već da pita za iskustva razvedenih nakon razvoda (u kontekstu započinjanja novih ozbiljnih veza).
Zezam se ba ljudi šta vam je :-)
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#64 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euridika »

Samprotivsviju wrote:
Euridika wrote:
Samprotivsviju wrote:Ali pa ti se baš mlada uzela...vjerovatno imaš i 2 3 djece

Ja još čekam razlog zbog kojeg ste se razveli ...
Jel svrljo?
Zašto te ovo zanima? Žena nije došla da traži bračni savjet, posebno ne od forumaša, već da pita za iskustva razvedenih nakon razvoda (u kontekstu započinjanja novih ozbiljnih veza).
Zezam se ba ljudi šta vam je :-)
Pa više puta ponavljaš isto pitanje, i to svaki put sa ozbiljnijim tonom. Kako sad da ja znam da se šališ, a nigdje ni smajlija? :D
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#65 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Samprotivsviju »

Euridika wrote:
Samprotivsviju wrote:
Euridika wrote: Zašto te ovo zanima? Žena nije došla da traži bračni savjet, posebno ne od forumaša, već da pita za iskustva razvedenih nakon razvoda (u kontekstu započinjanja novih ozbiljnih veza).
Zezam se ba ljudi šta vam je :-)
Pa više puta ponavljaš isto pitanje, i to svaki put sa ozbiljnijim tonom. Kako sad da ja znam da se šališ, a nigdje ni smajlija? :D
Pa pisalo ih je još slične postove, možda i gore...pa niko ih nije shvatio ozbiljno :D

:skoljka:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#66 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

[/quote]

Pa pisalo ih je još slične postove, možda i gore...pa niko ih nije shvatio ozbiljno :D

:skoljka:[/quote]

Možda zato što si ti sam protiv sviju ;-)
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#67 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by UterivacDugoga »

:thumbup:

Tema samo statisticka ili da neko nadje nekoga za upraznjavanje bezobrastinja :lol:

Dje respo,jel se javio sa kafom?
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#68 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

Euridika wrote: Ja samo pišem prema onom što znam iz svog iskustva (životnog i bračnog) i onog što sam vidjela kod razvedenih prijatelja i poznanika. A vidjela sam različite oblike ponašanja, od toga da se ljudi skroz povuku u sebe do toga da postanu agresivni, razdražljivi i ogorčeni, i konačno i ove situacije kad "pokušavaju živjeti novu mladost", mijenjati partnere stalno, često izlaziti, opijati se i sl. Primijetila sam da se neki počnu baviti nekim ekstremnim hobijima, adrenalinskim sportovima i sl. Svako odabere ono što najbolje leži njegovom karakteru i psihičkom stanju nakon razvoda.
Da, slažem se, identično sam primjetila i razumijem sve to. To je ono kanalisanje emocija i u realne okvire mogu smjestiti sve aktivnosti osim ove "nove mladosti" :) Stičem dojam da je to isforsirano ponašanje, nezrelo, s ciljem da se drugoj strani pokaže "ej, znaš kako mi je dobro bez tebe" :lol: a samo se kontra efekat postiže.
Svi mi razvedeni nosimo tu etiketu (naš mentalitet) i jedina prihvatljiva kombinacija, bez predrasuda, je moguća na relaciji razvedeni sa razvedenima. Svaka druga, ne kažem da nije moguća, ali je u startu osuđena od društva. Kad smo takvi.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40758
Joined: 29/06/2011 23:39

#69 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by dječak sa šibicama »

Imam rodjaka, dva puta se zenio, dva puta rastavljao, sad trazi trecu.

Pa ako ima zainteresovanih, pp.
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#70 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Samprotivsviju »

superiska wrote:
Euridika wrote: Ja samo pišem prema onom što znam iz svog iskustva (životnog i bračnog) i onog što sam vidjela kod razvedenih prijatelja i poznanika. A vidjela sam različite oblike ponašanja, od toga da se ljudi skroz povuku u sebe do toga da postanu agresivni, razdražljivi i ogorčeni, i konačno i ove situacije kad "pokušavaju živjeti novu mladost", mijenjati partnere stalno, često izlaziti, opijati se i sl. Primijetila sam da se neki počnu baviti nekim ekstremnim hobijima, adrenalinskim sportovima i sl. Svako odabere ono što najbolje leži njegovom karakteru i psihičkom stanju nakon razvoda.
Da, slažem se, identično sam primjetila i razumijem sve to. To je ono kanalisanje emocija i u realne okvire mogu smjestiti sve aktivnosti osim ove "nove mladosti" :) Stičem dojam da je to isforsirano ponašanje, nezrelo, s ciljem da se drugoj strani pokaže "ej, znaš kako mi je dobro bez tebe" :lol: a samo se kontra efekat postiže.
Svi mi razvedeni nosimo tu etiketu (naš mentalitet) i jedina prihvatljiva kombinacija, bez predrasuda, je moguća na relaciji razvedeni sa razvedenima. Svaka druga, ne kažem da nije moguća, ali je u startu osuđena od društva. Kad smo takvi.
Ja mislim da ti malo crnjacis
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#71 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by anchor85 »

superiska wrote:
Euridika wrote: Ja samo pišem prema onom što znam iz svog iskustva (životnog i bračnog) i onog što sam vidjela kod razvedenih prijatelja i poznanika. A vidjela sam različite oblike ponašanja, od toga da se ljudi skroz povuku u sebe do toga da postanu agresivni, razdražljivi i ogorčeni, i konačno i ove situacije kad "pokušavaju živjeti novu mladost", mijenjati partnere stalno, često izlaziti, opijati se i sl. Primijetila sam da se neki počnu baviti nekim ekstremnim hobijima, adrenalinskim sportovima i sl. Svako odabere ono što najbolje leži njegovom karakteru i psihičkom stanju nakon razvoda.
Da, slažem se, identično sam primjetila i razumijem sve to. To je ono kanalisanje emocija i u realne okvire mogu smjestiti sve aktivnosti osim ove "nove mladosti" :) Stičem dojam da je to isforsirano ponašanje, nezrelo, s ciljem da se drugoj strani pokaže "ej, znaš kako mi je dobro bez tebe" :lol: a samo se kontra efekat postiže.
Svi mi razvedeni nosimo tu etiketu (naš mentalitet) i jedina prihvatljiva kombinacija, bez predrasuda, je moguća na relaciji razvedeni sa razvedenima. Svaka druga, ne kažem da nije moguća, ali je u startu osuđena od društva. Kad smo takvi.
Mislim da ti i ne treba biti bitno šta društvo kaže, nego šta ti želiš i šta tebe čini sretnu. Beskonačni izlasci, opijanje, svaku noć drugi, samoća, putovanja, druženje sa novim ljudima, posvećivanje vremena djeci (ako ih imaš), .....
I treba da se i ti oslobodiš predrasuda i da ne etiketiraš ljude. Svako ima pravo da živi svoj život onako kako misli da je najbolje, bez da ga neko osuđuje.
NedDem
Posts: 11
Joined: 27/02/2017 10:08

#72 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by NedDem »

Uh sretno razveden :run:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#73 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

Samprotivsviju wrote:
superiska wrote:
Euridika wrote: Ja samo pišem prema onom što znam iz svog iskustva (životnog i bračnog) i onog što sam vidjela kod razvedenih prijatelja i poznanika. A vidjela sam različite oblike ponašanja, od toga da se ljudi skroz povuku u sebe do toga da postanu agresivni, razdražljivi i ogorčeni, i konačno i ove situacije kad "pokušavaju živjeti novu mladost", mijenjati partnere stalno, često izlaziti, opijati se i sl. Primijetila sam da se neki počnu baviti nekim ekstremnim hobijima, adrenalinskim sportovima i sl. Svako odabere ono što najbolje leži njegovom karakteru i psihičkom stanju nakon razvoda.
Da, slažem se, identično sam primjetila i razumijem sve to. To je ono kanalisanje emocija i u realne okvire mogu smjestiti sve aktivnosti osim ove "nove mladosti" :) Stičem dojam da je to isforsirano ponašanje, nezrelo, s ciljem da se drugoj strani pokaže "ej, znaš kako mi je dobro bez tebe" :lol: a samo se kontra efekat postiže.
Svi mi razvedeni nosimo tu etiketu (naš mentalitet) i jedina prihvatljiva kombinacija, bez predrasuda, je moguća na relaciji razvedeni sa razvedenima. Svaka druga, ne kažem da nije moguća, ali je u startu osuđena od društva. Kad smo takvi.
Ja mislim da ti malo crnjacis
Ne znam, moguće je 8-) Zato, evo, i diskutujemo.
Vidim, razvedena raja slabo komentariše a vjerujem da znaju o čemu govorim.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#74 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

Svi mi razvedeni nosimo tu etiketu (naš mentalitet) i jedina prihvatljiva kombinacija, bez predrasuda, je moguća na relaciji razvedeni sa razvedenima. Svaka druga, ne kažem da nije moguća, ali je u startu osuđena od društva. Kad smo takvi.
Prilicno sam iznenadjena da danasnja omladina ima te predrasude.

Cak i ako je djevojka, koja je vidjena da u nekom periodu ima 'veze' tj mjenja partnere. :-)
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#75 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by ovo_mi_je_nick »

A koji su razlozi bili za razvod ?

Finansije, svađe, kredit, prestali davat/primat ljubav, udaranje, obaveze u braku, nezadovoljstvo roditelja izborom bračnog druga, nemogućnost da se zatrudni, bračni drug se zapustio, dosada/monotonija, nakon što ste rodili dijete u zakonskom braku dogovorili razvod jer se omaklo dok ste bili u vezi, bračni drug nije ostao isti kakav što je bio u vezi, poput pažnje/naravi, mala kita, gubitak potencije, raširila se, svađe sa svekrvom/punicom, hrkanje, prdež, igranje pupčane vrpce- sve zajedno radite....?

Svi se razvode ali niko ne priča o razlozima i ko je kriv (naravno uvijek je suprotna strana kriva).
Post Reply