Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3176 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by insomnia78 »

Svaki
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3177 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

..pa ne znam.... ako izleti bez alimentacije.. :-)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3178 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by MarlboroGold »

Dobar razvod je ako se oženiš ili udaš zbog papira.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#3179 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by alibaba_i_30_godina »

Po mojoj nekoj skromnoj procjeni i mišljenju dobar razvod je onaj kada bivši supružnici ostanu u dobrom i redovnom kontaktu zbog djeteta i kada se dogovaraju oko istog. Poznajem 2 osobe koje su razvedene a koje su to uspjele.

Čak se dogovaraju i oko ljetovanja i svega. Bolje nego kada su bili zajedno.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#3180 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euphoria »

Po meni je dobar razvod kad se fino skonta da ne ide, slozno se donese odluka o razvodu, niko nikoga ne pegla, odnosi ostanu prijateljski i sav fokus je na tome da djete/djeca budu sto sretnija i sto manje osjete tu razdvojenost.
I da, dobar razvod je da nakon razvoda se ne natezes preko djece i koristis svaku priliku da bivseg supruznika povrijedis, uvrijedis i sl.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3181 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by insomnia78 »

Image
User avatar
vjeshalica
Posts: 17237
Joined: 31/03/2019 14:56

#3182 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by vjeshalica »

Miss Moonlight wrote:Po meni je dobar razvod kad se fino skonta da ne ide, slozno se donese odluka o razvodu, niko nikoga ne pegla, odnosi ostanu prijateljski i sav fokus je na tome da djete/djeca budu sto sretnija i sto manje osjete tu razdvojenost.
I da, dobar razvod je da nakon razvoda se ne natezes preko djece i koristis svaku priliku da bivseg supruznika povrijedis, uvrijedis i sl.
praćenje,provokacije,razbijanja,prijetnje.svađe i ostali idiotluci napaćene druge strane između ostalog :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3183 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by MarlboroGold »

insomnia78 wrote:Image
:lol:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#3184 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by pustopoljina »

Miss Moonlight wrote:Po meni je dobar razvod kad se fino skonta da ne ide, slozno se donese odluka o razvodu, niko nikoga ne pegla, odnosi ostanu prijateljski i sav fokus je na tome da djete/djeca budu sto sretnija i sto manje osjete tu razdvojenost.
I da, dobar razvod je da nakon razvoda se ne natezes preko djece i koristis svaku priliku da bivseg supruznika povrijedis, uvrijedis i sl.
Nema takvih razvoda, osim u americkim filmovima.
Dobar je svaki, kad ga ostavis iza sebe.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#3185 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by pustopoljina »

vjeshalica wrote:
pustopoljina wrote:
vjeshalica wrote:Na sta sceri?
Na "nas".
Nikad vise razvoda, nego sad :-)
Ocito me nisi shvatila
Govorim da veliki broj razvoda govori nesto
I nisam kivna na razvedene vec naprotiv drago mi je da ljudi shvataju da je bolje dobar razvod nego sjeban brak i da ne treba jesti govna zbog toga sta ce drugi neko reci
Ima ovdje osoba koji promicu razvod kao veoma tragicno iskustvo,pogotovo za djecu,iako nece da priznaju da je gori prisilan brak nego razvod za sviju pa i za djecu
Previse se djeci podilazi u periodu kad oni nisu za to i previse im se idealizira i zive u svijetu "prihvatljivo je sve" jer smo u braku,zato se i odgajaju u pogresnom smjeru....
Jesam te shvatila. Ti mene nisi.
"Nas" = narod, mentalitet. Vazda nesto po "nama".
I ti losi brakovi nisu prisilni, svako je tu zbog sebe. Samo u jednom trenutku ili to vise nisi ti, ili ti je saldo u minusu.

A djeca...previse im se podilazi :?
Ne bih to rekla.
Ako su mali, djeca su egoisti, i njihov svijet je prioritet.
I to nije podilazenje, nego davanje onog ur- grund- pra- osjecaja sigurnosti.
Jer ne zelis da odrastu nesigurni i da ih svako ćuška ili da se zakace za prvu osobu, koja im ponudi neku sigurnost...
Jedno je razmaziti djecu, drugo je davati im osjecaj sigurnosti.
Tragicno iskustvo..jok, nije...naravno da jeste.
Ali tragicnih iskustava pun zivot, pa ono...prezivi se.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3186 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

Imam vishe primjera - gdje su djeca odrasla samo uz majku, nikada im otac nije bio predstavljen, dakle nisu imali stres , svadje , sve je bilo podredjeno njima - svejedno, djeca su sa problemima- nesigurni, nemaju cilja- navikli i dalje ocekuju da ih mati vodi kreoz zivot a njima preko 20--
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#3187 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by alibaba_i_30_godina »

pustopoljina wrote:
Miss Moonlight wrote:Po meni je dobar razvod kad se fino skonta da ne ide, slozno se donese odluka o razvodu, niko nikoga ne pegla, odnosi ostanu prijateljski i sav fokus je na tome da djete/djeca budu sto sretnija i sto manje osjete tu razdvojenost.
I da, dobar razvod je da nakon razvoda se ne natezes preko djece i koristis svaku priliku da bivseg supruznika povrijedis, uvrijedis i sl.
Nema takvih razvoda, osim u americkim filmovima.
Dobar je svaki, kad ga ostavis iza sebe.
Kako nema, ja gore napisah da poznajem 2 osobe, tj. 2 para koji su se tako razveli i normalno funkcionišu. I to kod nas ovdje, u sred Sarajeva.

A mogao bih i sam poslužiti kao primjer, tj. moji roditelji također.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17237
Joined: 31/03/2019 14:56

#3188 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by vjeshalica »

moonca wrote:Imam vishe primjera - gdje su djeca odrasla samo uz majku, nikada im otac nije bio predstavljen, dakle nisu imali stres , svadje , sve je bilo podredjeno njima - svejedno, djeca su sa problemima- nesigurni, nemaju cilja- navikli i dalje ocekuju da ih mati vodi kreoz zivot a njima preko 20--
Djeca koja su sticajem okolnosti ostala bez roditelja jednog ili oba uvijek im ispostavljas dijagnozu da nece valjati i da su nekakav otpad za razliku od djece koja su odeasla uz oca i mater i to stalno potenviras u raspravama!
Koji zapravo ti problem imas?!
Ja znam dosta djeca koja su ostala bez oca/majke rano zbog ratnih desavanja, zbog bolesti ili jednostavno smrti,pa nisu ji razmazena,niti ih roditelj drugi vodi ko debosa kroz zivot,,jedni normalni zivoti sa kojima se opet nisu mogli pohvaliti mnogi koji su podizali djecu sa muzem/zenom
Zasto idealizirate neke stvari i iskljucivi ste u tvrdnjama da je jedina solucija da budes neko i nesto u zivotu i da se smatras ostvarenim samo ako imas oba roditelja?
Ne kontam taj mrzilacki karakter prema sirocetu nekakvo sazaljevanje,kacenje nekih zivotnih ishoda da ce biti propalica,alkoholicar,siledzija i kojekave anomalije...ohanite sa tom razradjenom mrznjom
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#3189 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by pustopoljina »

alibaba_i_30_godina wrote:
pustopoljina wrote:
Miss Moonlight wrote:Po meni je dobar razvod kad se fino skonta da ne ide, slozno se donese odluka o razvodu, niko nikoga ne pegla, odnosi ostanu prijateljski i sav fokus je na tome da djete/djeca budu sto sretnija i sto manje osjete tu razdvojenost.
I da, dobar razvod je da nakon razvoda se ne natezes preko djece i koristis svaku priliku da bivseg supruznika povrijedis, uvrijedis i sl.
Nema takvih razvoda, osim u americkim filmovima.
Dobar je svaki, kad ga ostavis iza sebe.
Kako nema, ja gore napisah da poznajem 2 osobe, tj. 2 para koji su se tako razveli i normalno funkcionišu. I to kod nas ovdje, u sred Sarajeva.

A mogao bih i sam poslužiti kao primjer, tj. moji roditelji također.
Mislim da mora proci vrijeme...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3190 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

vjeshalica wrote:
moonca wrote:Imam vishe primjera - gdje su djeca odrasla samo uz majku, nikada im otac nije bio predstavljen, dakle nisu imali stres , svadje , sve je bilo podredjeno njima - svejedno, djeca su sa problemima- nesigurni, nemaju cilja- navikli i dalje ocekuju da ih mati vodi kreoz zivot a njima preko 20--
Djeca koja su sticajem okolnosti ostala bez roditelja jednog ili oba uvijek im ispostavljas dijagnozu da nece valjati i da su nekakav otpad za razliku od djece koja su odeasla uz oca i mater i to stalno potenviras u raspravama!
Koji zapravo ti problem imas?!

Ja znam dosta djeca koja su ostala bez oca/majke rano zbog ratnih desavanja, zbog bolesti ili jednostavno smrti,pa nisu ji razmazena,niti ih roditelj drugi vodi ko debosa kroz zivot,,jedni normalni zivoti sa kojima se opet nisu mogli pohvaliti mnogi koji su podizali djecu sa muzem/zenom
Zasto idealizirate neke stvari i iskljucivi ste u tvrdnjama da je jedina solucija da budes neko i nesto u zivotu i da se smatras ostvarenim samo ako imas oba roditelja?
Ne kontam taj mrzilacki karakter prema sirocetu nekakvo sazaljevanje,kacenje nekih zivotnih ishoda da ce biti propalica,alkoholicar,siledzija i kojekave anomalije...ohanite sa tom razradjenom mrznjom
Citaj kako pise.. odrasla uz majku- nisu sirocat--majke imaju djecu za sebe(odlucile da se ostvare kao majke) - otac se ne neza--da pojasnim one znaju, djeca ne ....da opet pojasnim -ocevi i neznaju da su ocevi -- hoces li jos objasnjenja.. :)

.. nisam dalje od ovog citala...- tipicno zenko -leti pred rudu -- :lol:
.....
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#3191 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by pustopoljina »

Cuj tipicno zensko, trci pred rudu :shock:
OvdE me sEci ako nemas veze s crnom gorom :D :P
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3192 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

pustopoljina wrote:Cuj tipicno zensko, trci pred rudu :shock:
OvdE me sEci ako nemas veze s crnom gorom :D :P
..pa zar nije -- :oops: :lol:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#3193 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by pustopoljina »

moonca wrote:
pustopoljina wrote:Cuj tipicno zensko, trci pred rudu :shock:
OvdE me sEci ako nemas veze s crnom gorom :D :P
..pa zar nije -- :oops: :lol:
Pa NIJE.
kome cesce moras reci- 'hani, smiri se...
?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3194 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

pustopoljina wrote:
moonca wrote:
pustopoljina wrote:Cuj tipicno zensko, trci pred rudu :shock:
OvdE me sEci ako nemas veze s crnom gorom :D :P
..pa zar nije -- :oops: :lol:
Pa NIJE.
kome cesce moras reci- 'hani, smiri se...
?
.. :) ne razumijem ... izvini - nap sam imala :lol:
..sta ti imas protiv ili te ceshka Monterenegro.. :P :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72866
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3195 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Velkoski »

strucnjakdemagog wrote:da bi ti neka sa foruma poslala sliku treba da trunite bar jedno 5-6 mjeseci.
:lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17237
Joined: 31/03/2019 14:56

#3196 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by vjeshalica »

moonca wrote:
vjeshalica wrote:
moonca wrote:Imam vishe primjera - gdje su djeca odrasla samo uz majku, nikada im otac nije bio predstavljen, dakle nisu imali stres , svadje , sve je bilo podredjeno njima - svejedno, djeca su sa problemima- nesigurni, nemaju cilja- navikli i dalje ocekuju da ih mati vodi kreoz zivot a njima preko 20--
Djeca koja su sticajem okolnosti ostala bez roditelja jednog ili oba uvijek im ispostavljas dijagnozu da nece valjati i da su nekakav otpad za razliku od djece koja su odeasla uz oca i mater i to stalno potenviras u raspravama!
Koji zapravo ti problem imas?!

Ja znam dosta djeca koja su ostala bez oca/majke rano zbog ratnih desavanja, zbog bolesti ili jednostavno smrti,pa nisu ji razmazena,niti ih roditelj drugi vodi ko debosa kroz zivot,,jedni normalni zivoti sa kojima se opet nisu mogli pohvaliti mnogi koji su podizali djecu sa muzem/zenom
Zasto idealizirate neke stvari i iskljucivi ste u tvrdnjama da je jedina solucija da budes neko i nesto u zivotu i da se smatras ostvarenim samo ako imas oba roditelja?
Ne kontam taj mrzilacki karakter prema sirocetu nekakvo sazaljevanje,kacenje nekih zivotnih ishoda da ce biti propalica,alkoholicar,siledzija i kojekave anomalije...ohanite sa tom razradjenom mrznjom
Citaj kako pise.. odrasla uz majku- nisu sirocat--majke imaju djecu za sebe(odlucile da se ostvare kao majke) - otac se ne neza--da pojasnim one znaju, djeca ne ....da opet pojasnim -ocevi i neznaju da su ocevi -- hoces li jos objasnjenja.. :)

.. nisam dalje od ovog citala...- tipicno zenko -leti pred rudu -- :lol:
.....

Tipicna tvoja lupetanja koja nemaju veze sa vezom
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3197 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

:thumbup:

:lol:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#3198 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by pustopoljina »


.. :) ne razumijem ... izvini - nap sam imala :lol:
..sta ti imas protiv ili te ceshka Monterenegro.. :P :lol:
A nista...baa je razumljivo.
'Ma bezveze...volim znati*






*tipicno zensko, jel'?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3199 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »


'Ma bezveze...volim znat

*tipicno zensko, jel'?
..ne znam da li je radoznalost povezana s polom osobe -- neka rasudjivanja jesu ... bar za moj standard.
Imas neki svoj kriterij,osjecaj s kim mozes razmjeniti misljenje -inace ne ucestvujesh. :)
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#3200 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by alibaba_i_30_godina »

vjeshalica wrote: Ja znam dosta djeca koja su ostala bez oca/majke rano zbog ratnih desavanja, zbog bolesti ili jednostavno smrti,pa nisu ji razmazena,niti ih roditelj drugi vodi ko debosa kroz zivot,,jedni normalni zivoti sa kojima se opet nisu mogli pohvaliti mnogi koji su podizali djecu sa muzem/zenom
Zasto idealizirate neke stvari i iskljucivi ste u tvrdnjama da je jedina solucija da budes neko i nesto u zivotu i da se smatras ostvarenim samo ako imas oba roditelja?
Ne kontam taj mrzilacki karakter prema sirocetu nekakvo sazaljevanje,kacenje nekih zivotnih ishoda da ce biti propalica,alkoholicar,siledzija i kojekave anomalije...ohanite sa tom razradjenom mrznjom
Otpilike nekako i ja ovako razmišljam i imam ista/slična pitanja. Jednostavno ni ovdje nema nikakvog pravila, kao u većini stvari koje se tiču ljudskih odnosa i emocija. Nikakva garancija nije da će neko biti uspješan ukoliko ima iza sebe roditelje i porodicu koja funkcioniše, kao i obratno.

Jedan interesantan slučaj je čak bio u USA, možda ste i čuli. U pitanju su dva brata blizanca kojima su roditelji dali ime Winner i Loser. Nakon nekoliko godina, kada su odrasli Winner je pravio razne gluposti pa je zaglavio u zatvoru na par godina, dok je Loser vodio sasvim normalan život. Davno sam čitao ovu priču, možda i nije istina, ali svejedno poenta je interesantna.
Post Reply