Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1551 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Bloo »

SaraFina wrote:
Bloo wrote:
insomnia78 wrote:Trebal pomoc? Znas kaku lijepu djecu pravim? Drama. Da vidis seke, ko lutka. Dajem i certifikat
Taman mi otkucava biološki sat, javi se kad dođeš u dijasporsku posjetu.

Kod DaleTa, EXNihileTaaaa, Alfonsa????

Zezaš?

Zamisli da se na tatu "certifikatora" baci i da odgovara sa "Da", "Ne", Možda.
Jednorečenični pravi jedno(RIJEČNU)djecu garant :D
:lol: :lol: :lol: :lol:
Pa savršen ljubavnik i savršena djeca.
Ne pričaju mnogo.
Meni dosta.
Pričat ću za sve :mrgreen:
User avatar
medvjed23
Posts: 26842
Joined: 16/07/2010 13:49

#1552 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by medvjed23 »

Nastasia wrote:
Dobijajte djecu kad god hoćete, ali nemojte baš biti pretjerano sebični samo zato jer VI ŽELITE DIJETE, dobro razmislite i kakav će život tom djetetu biti..
:thumbup:

kao što neko lijepo reče, dijete je živo biće sa emocijama i potrebama, a ne stvar nad kojom se ima pravo (na potomstvo)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1553 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by SaraFina »

Bloo wrote:
SaraFina wrote:

Kod DaleTa, EXNihileTaaaa, Alfonsa????

Zezaš?

Zamisli da se na tatu "certifikatora" baci i da odgovara sa "Da", "Ne", Možda.
Jednorečenični pravi jedno(RIJEČNU)djecu garant :D
:lol: :lol: :lol: :lol:
Pa savršen ljubavnik i savršena djeca.
Ne pričaju mnogo.
Meni dosta.
Pričat ću za sve :mrgreen:

Ne budali. Valja tu djecu u školu poslati, na fax i ostalo. Budi pragmatična :D

DaleTa ili EXNIHILETAAA :D Biraj!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1554 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Bloo »

SaraFina wrote:
Bloo wrote:
SaraFina wrote:

Kod DaleTa, EXNihileTaaaa, Alfonsa????

Zezaš?

Zamisli da se na tatu "certifikatora" baci i da odgovara sa "Da", "Ne", Možda.
Jednorečenični pravi jedno(RIJEČNU)djecu garant :D
:lol: :lol: :lol: :lol:
Pa savršen ljubavnik i savršena djeca.
Ne pričaju mnogo.
Meni dosta.
Pričat ću za sve :mrgreen:

Ne budali. Valja tu djecu u školu poslati, na fax i ostalo. Budi pragmatična :D

DaleTa ili EXNIHILETAAA :D Biraj!
:lol:
haznadara :mrgreen:
:run:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1555 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by insomnia78 »

medvjed23 wrote:
Nastasia wrote:
Dobijajte djecu kad god hoćete, ali nemojte baš biti pretjerano sebični samo zato jer VI ŽELITE DIJETE, dobro razmislite i kakav će život tom djetetu biti..
:thumbup:

kao što neko lijepo reče, dijete je živo biće sa emocijama i potrebama, a ne stvar nad kojom se ima pravo (na potomstvo)
Glupost
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1556 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

U narodu se cuje "svako dijete nosi (iznese) svoju nafaku". :roll:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1557 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by CPT »

moonca wrote:U narodu se cuje "svako dijete nosi (iznese) svoju nafaku". :roll:
i onda ga isprate na "baustel" :-x :roll:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1558 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by SaraFina »

Bloo wrote:
SaraFina wrote:

Ne budali. Valja tu djecu u školu poslati, na fax i ostalo. Budi pragmatična :D

DaleTa ili EXNIHILETAAA :D Biraj!
:lol:
haznadara :mrgreen:
:run:

Ma jok! Rekoh ti tipove i znaš šta ti je činiti :D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#1559 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by apsidejzi »

Nastasia wrote:Da uletim k'o padobranac i složim se sa SaraFinom.

Moji su roditelji prvi put postali roditelji u 20-tim, kad sam dobila dva brata.
A onda su dobili mene u 40-tim.

Razlika između djetinjstva moje braće i mog je ogromna.
1. realno su me više braća odgajala, hranila, presvlačila, uspavljivala kao bebu nego roditelji.
2. i u školskoj dobi su ponovo braća imala daleko više strpljenja za moje školske probleme, za generalno probleme mene kao dijeteta.
3. o dedama i bakama da ne pričam, pomrli su do moje sedme godine, dok su recimo moja braća sviju upoznala i uz njih odrasla, tako da nisam osjetila neku potporu sa te strane

A na kraju, ono što je najveća posljedica svega toga, jeste što su moja braća sada odrasli ljudi sa svojim životima, a moji roditelji stari i bolesni i sada kada sam ja u najljepšim i "najbezbrižnijim" godinama svog života moram da vodim računa o njima (teretu su mi - ne kažem da se žalim ili nešto slično tome, ali realno su mi teret) a briga je na meni jer ja nemam preča posla što se kaže.

I da ne govorim o tome kako se bojim da moja djeca ako ih budem imala neće doživjeti da upoznaju baku i dedu.

Dobijajte djecu kad god hoćete, ali nemojte baš biti pretjerano sebični samo zato jer VI ŽELITE DIJETE, dobro razmislite i kakav će život tom djetetu biti kad bude imao 25 a vi blizu 70 godina i čemu izlažete tu bebu, dijete, tinejdžera, mladu pa na kraju i odraslu osobu.
Nisu oni tebe napravili jer su htjeli nego jer im se omakelo.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#1560 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Nastasia »

apsidejzi wrote:
Nastasia wrote:Da uletim k'o padobranac i složim se sa SaraFinom.

Moji su roditelji prvi put postali roditelji u 20-tim, kad sam dobila dva brata.
A onda su dobili mene u 40-tim.

Razlika između djetinjstva moje braće i mog je ogromna.
1. realno su me više braća odgajala, hranila, presvlačila, uspavljivala kao bebu nego roditelji.
2. i u školskoj dobi su ponovo braća imala daleko više strpljenja za moje školske probleme, za generalno probleme mene kao dijeteta.
3. o dedama i bakama da ne pričam, pomrli su do moje sedme godine, dok su recimo moja braća sviju upoznala i uz njih odrasla, tako da nisam osjetila neku potporu sa te strane

A na kraju, ono što je najveća posljedica svega toga, jeste što su moja braća sada odrasli ljudi sa svojim životima, a moji roditelji stari i bolesni i sada kada sam ja u najljepšim i "najbezbrižnijim" godinama svog života moram da vodim računa o njima (teretu su mi - ne kažem da se žalim ili nešto slično tome, ali realno su mi teret) a briga je na meni jer ja nemam preča posla što se kaže.

I da ne govorim o tome kako se bojim da moja djeca ako ih budem imala neće doživjeti da upoznaju baku i dedu.

Dobijajte djecu kad god hoćete, ali nemojte baš biti pretjerano sebični samo zato jer VI ŽELITE DIJETE, dobro razmislite i kakav će život tom djetetu biti kad bude imao 25 a vi blizu 70 godina i čemu izlažete tu bebu, dijete, tinejdžera, mladu pa na kraju i odraslu osobu.
Nisu oni tebe napravili jer su htjeli nego jer im se omakelo.
Nije im se omakelo.
Dobili su me jer je bukvalno mojoj mami bilo dosadno.
Braća se joj nisu puno pridavali pažnje jer su bili tinejdžeri i u nekom svom svijetu, tata je bio na liniji, a ona sama kod kuće.

Nastala sam iz dosade.

Al' eto, ti bolje znaš :chmoljava:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1561 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

CPT wrote:
moonca wrote:U narodu se cuje "svako dijete nosi (iznese) svoju nafaku". :roll:
i onda ga isprate na "baustel" :-x :roll:
Za svaki slucaj i br bankovnog racuna. :-)
laly
Posts: 275
Joined: 16/01/2012 14:41

#1562 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by laly »

Nastasia wrote:
Nije im se omakelo.
Dobili su me jer je bukvalno mojoj mami bilo dosadno.
Braća se joj nisu puno pridavali pažnje jer su bili tinejdžeri i u nekom svom svijetu, tata je bio na liniji, a ona sama kod kuće.

Nastala sam iz dosade.

Al' eto, ti bolje znaš :chmoljava:
Vjeruj mi niko ne dobija djecu zato sto mu je dosadno. A sigurno ne zena koja je odgojila 2 djece i prosla sve sto se prolazi s malim bebama.
A vezano za tvoj raniji post...nazalost ne oboljevaju samo stariji ljudi. Ima ljudi koji obole jos u 20-im. Neki dan vidim covjeka u invalidskim kolicima, sin od 3-4 godine sjedi mu u krilu voze se i pjevaju. Meni su izgledali sretno. Mozda ce mali kad odraste zaliti sto mu je otac invalid, a mozda i nece, mozda ce biti sretan sto ima oca.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#1563 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by apsidejzi »

Nastasia wrote: Nije im se omakelo.
Dobili su me jer je bukvalno mojoj mami bilo dosadno.
Braća se joj nisu puno pridavali pažnje jer su bili tinejdžeri i u nekom svom svijetu, tata je bio na liniji, a ona sama kod kuće.

Nastala sam iz dosade.

Al' eto, ti bolje znaš :chmoljava:
Hehehehhe nadoces jednog dana :)

Niko ne pravi djecu iz dosade nakon 35-e. Ne bih da ti prisjedam na muku al mogla bi i dna test uradit. Cisto reda radi :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1564 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by triconja »

apsidejzi wrote:
Nastasia wrote: Nije im se omakelo.
Dobili su me jer je bukvalno mojoj mami bilo dosadno.
Braća se joj nisu puno pridavali pažnje jer su bili tinejdžeri i u nekom svom svijetu, tata je bio na liniji, a ona sama kod kuće.

Nastala sam iz dosade.

Al' eto, ti bolje znaš :chmoljava:
Hehehehhe nadoces jednog dana :)

Niko ne pravi djecu iz dosade nakon 35-e. Ne bih da ti prisjedam na muku al mogla bi i dna test uradit. Cisto reda radi :D
Skupa ta rabota moj ti :lol:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#1565 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Nastasia »

laly wrote:
Nastasia wrote:
Nije im se omakelo.
Dobili su me jer je bukvalno mojoj mami bilo dosadno.
Braća se joj nisu puno pridavali pažnje jer su bili tinejdžeri i u nekom svom svijetu, tata je bio na liniji, a ona sama kod kuće.

Nastala sam iz dosade.

Al' eto, ti bolje znaš :chmoljava:
Vjeruj mi niko ne dobija djecu zato sto mu je dosadno. A sigurno ne zena koja je odgojila 2 djece i prosla sve sto se prolazi s malim bebama.
A vezano za tvoj raniji post...nazalost ne oboljevaju samo stariji ljudi. Ima ljudi koji obole jos u 20-im. Neki dan vidim covjeka u invalidskim kolicima, sin od 3-4 godine sjedi mu u krilu voze se i pjevaju. Meni su izgledali sretno. Mozda ce mali kad odraste zaliti sto mu je otac invalid, a mozda i nece, mozda ce biti sretan sto ima oca.
Ljudi obolijevaju ali su mnogo veće šanse da žena oboli nakon poroda u 40tim, nego da oboli nakon poroda u 20tim.
Isto tako, u globalu više oboljevaju stariji ljudi od mlađih.

A to za rađanje djece, opet vi svi bolje znate od mene i mojih roditelja, aman.
Moji roditelji su otvoreno sa mnom pričali o svemu, gubljenju nevinosti, seksu, kontracepciji, odlascima ginekologu, abortusu, stvarno ne vidim zašto ne bi otvoreno pričali i o razlogu mog nastanka. :D
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#1566 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Nastasia »

triconja wrote:
apsidejzi wrote:
Nastasia wrote: Nije im se omakelo.
Dobili su me jer je bukvalno mojoj mami bilo dosadno.
Braća se joj nisu puno pridavali pažnje jer su bili tinejdžeri i u nekom svom svijetu, tata je bio na liniji, a ona sama kod kuće.

Nastala sam iz dosade.

Al' eto, ti bolje znaš :chmoljava:
Hehehehhe nadoces jednog dana :)

Niko ne pravi djecu iz dosade nakon 35-e. Ne bih da ti prisjedam na muku al mogla bi i dna test uradit. Cisto reda radi :D
Skupa ta rabota moj ti :lol:

Heh :chmoljava:
Obožavam svepametne i svevideće ljude.

Rekoh već nekom gore, neko sam sa kim su roditelji o svemu pričali, tako da stvarno ne vidim razlog zašto ne bi jednostavno rekli da sam im se omakla. Imam 24 godine, vrlo dobro sam svjesna šta se radi kad ti se omakne neželjeno dijete :D I u to vrijeme je postojao abortus inače.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1567 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by MarlboroGold »

Po drugima će na kraju biti da su htjeli kćerku.
Znao sam da su bosanci "sveznalice", ali da znaju šta su tuđi roditelji htjeli... :zoka:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1568 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

Iskustvo je, ko odgoji par i 'ono zalutalo' se olako prihvati.

Sjecam se da je moja kominica dobila trece dijete dok joj je najmladja kcerka bila u srednjoj skoli. Bio je prilican 'bauk' komsiluka- no curica im bas dobro i dosla u tim godinama - tako nastade i nadimak ''granapce'.

Ne znam da li je ok imati veliku razliku u godinama izmedju djece. :-) jer se u vecini slucajeva oni 'bave' sa pridoslicom. :wink:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1569 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by triconja »

moonca wrote:Iskustvo je, ko odgoji par i 'ono zalutalo' se olako prihvati.

Sjecam se da je moja kominica dobila trece dijete dok joj je najmladja kcerka bila u srednjoj skoli. Bio je prilican 'bauk' komsiluka- no curica im bas dobro i dosla u tim godinama - tako nastade i nadimak ''granapce'.

Ne znam da li je ok imati veliku razliku u godinama izmedju djece. :-) jer se u vecini slucajeva oni 'bave' sa pridoslicom. :wink:
Dokon pop i jarice krsti, de jos samo reci da je domacica :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1570 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

triconja wrote:
moonca wrote:Iskustvo je, ko odgoji par i 'ono zalutalo' se olako prihvati.

Sjecam se da je moja kominica dobila trece dijete dok joj je najmladja kcerka bila u srednjoj skoli. Bio je prilican 'bauk' komsiluka- no curica im bas dobro i dosla u tim godinama - tako nastade i nadimak ''granapce'.

Ne znam da li je ok imati veliku razliku u godinama izmedju djece. :-) jer se u vecini slucajeva oni 'bave' sa pridoslicom. :wink:
Dokon pop i jarice krsti, de jos samo reci da je domacica :lol:
U stavri je, jeste. A kakve veze ima ako je domacica? :-)
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1571 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

Razloga je more, neki ljudi zaista tada pozele, opet, imati bebu, neko ganja odredjeni pol, nekome se omakne a neko, vjerovali ili ne, na taj nacin spasava brak :pusi:
laly
Posts: 275
Joined: 16/01/2012 14:41

#1572 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by laly »

Nastasia wrote:
laly wrote:
Nastasia wrote:
Nije im se omakelo.
Dobili su me jer je bukvalno mojoj mami bilo dosadno.
Braća se joj nisu puno pridavali pažnje jer su bili tinejdžeri i u nekom svom svijetu, tata je bio na liniji, a ona sama kod kuće.

Nastala sam iz dosade.

Al' eto, ti bolje znaš :chmoljava:
Vjeruj mi niko ne dobija djecu zato sto mu je dosadno. A sigurno ne zena koja je odgojila 2 djece i prosla sve sto se prolazi s malim bebama.
A vezano za tvoj raniji post...nazalost ne oboljevaju samo stariji ljudi. Ima ljudi koji obole jos u 20-im. Neki dan vidim covjeka u invalidskim kolicima, sin od 3-4 godine sjedi mu u krilu voze se i pjevaju. Meni su izgledali sretno. Mozda ce mali kad odraste zaliti sto mu je otac invalid, a mozda i nece, mozda ce biti sretan sto ima oca.
Ljudi obolijevaju ali su mnogo veće šanse da žena oboli nakon poroda u 40tim, nego da oboli nakon poroda u 20tim.
Isto tako, u globalu više oboljevaju stariji ljudi od mlađih.

A to za rađanje djece, opet vi svi bolje znate od mene i mojih roditelja, aman.
Moji roditelji su otvoreno sa mnom pričali o svemu, gubljenju nevinosti, seksu, kontracepciji, odlascima ginekologu, abortusu, stvarno ne vidim zašto ne bi otvoreno pričali i o razlogu mog nastanka. :D


Ne, ne znam o cemu i kako su oni razmisljali. I tu si u pravu. Govorim sa svoje tacke gledista. Imam malu bebu od 10 mjeseci i 10 mjeseci nisam nikada spavala duze od 3-4 sata nocu. Po danu, cijeli dan se vrtim oko bebe. Znaci, jako iscrpljujuce i zato mi je malo cudno da neko samo iz puke dosade zeli da prolazi kroz sve to. Ali, ako kazes da je tako onda ok.
A vezano za drugi dio posta...covjek nikada ne zna sta mu se moze desiti bio mlad ili star. Zelim da napomenem da zaista nemam zelju za nekom raspravom na ovu temu, niti bih htjela da mijenjam tvoje misljenje.Javila sam se na tvoj post samo zato sto medju svojim prijateljima i poznanicima imam vise njih kojima ta vjerovatnoca ne ide u korist.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#1573 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Nastasia »

Ona kaže dosada, ja kažem usamljenost i potreba da se ponovo osjeti korisnom, potrebnom, voljenom. Nije to baš puka dosada.

A ponovo, svašta se može desiti i mlađima i starima ali osoba u 20toj godini manje razmišlja o pritisku, šećeru i holesterolu, dok kad pređeš 40tu itekako razmišljaš i o tim stvarima. Šansa da te složi moždani je mnogo veća nakon 50te nego nakon 25te recimo i tako dalje i tako dalje.

Daj ljudi još samo nemojte pričati kako su neko ko ima 20 i 40 na istome, jer je razlika velika. Razlika je dvadeset godina i još štošta :)
MarlboroGold wrote:Po drugima će na kraju biti da su htjeli kćerku.
Znao sam da su bosanci "sveznalice", ali da znaju šta su tuđi roditelji htjeli... :zoka:
Al' baš :lol:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#1574 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Nastasia »

moonca wrote:Iskustvo je, ko odgoji par i 'ono zalutalo' se olako prihvati.

Sjecam se da je moja kominica dobila trece dijete dok joj je najmladja kcerka bila u srednjoj skoli. Bio je prilican 'bauk' komsiluka- no curica im bas dobro i dosla u tim godinama - tako nastade i nadimak ''granapce'.

Ne znam da li je ok imati veliku razliku u godinama izmedju djece. :-) jer se u vecini slucajeva oni 'bave' sa pridoslicom. :wink:
Ma ono zalutalo se mnogo lakše prihvati.
Moja su braća imala 16 i 14 godina kad sam se rodila, bukvalno su oni skoro svu brigu preuzeli na sebe. Ja se često zezam da sam imala 4 roditelja, a ne 2. Mislim da je iako sam došla tako kasno, mojoj mami puno lakše bilo sa mnom, nego sa njima.

Sve ima svoje pozitivne i negativne strane.

Ja sam samo htjela skrenuti pažnju ljudima da iako imaju pravo da rade šta hoće i imaju djecu kad hoće, dobro je malo sjesti i razmisliti kakav će toj djeci pružiti život, ne samo kako se ONI osjećaju, nego kako će se dijete nekad osjećati, ne samo da su oni dobro i zdravo, nego hoće li to dijete isto tako biti dobro i zdravo. Mislim ponajviše na psihu tog djeteta, ne na fizičko zdravlje.

Svi ovdje polemišu kako se može imati dijete kasno, kako žena može biti zdrava, kako i stariji ljudi mogu biti zdravi.
A ne vidim da se neko sjetio zapitati kako će se to dijete osjećati kada odraste :)
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#1575 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by apsidejzi »

Nastasia wrote: Heh :chmoljava:
Obožavam svepametne i svevideće ljude.

Rekoh već nekom gore, neko sam sa kim su roditelji o svemu pričali, tako da stvarno ne vidim razlog zašto ne bi jednostavno rekli da sam im se omakla. Imam 24 godine, vrlo dobro sam svjesna šta se radi kad ti se omakne neželjeno dijete :D I u to vrijeme je postojao abortus inače.
Na moju zalost, nisam svepametan i svevideci ali imam dovoljno zivotnog iskustva da mogu poceti praviti generalne zakljucke o ljudima u odredjenim zivotnim dobima, pogotovo ako uzmes u obzir da je u pitanju ratna 94-a godina... To je bila cudna godina imas ti jos dobrih 10 godina da dodjes u taj period. Veoma uzbudljiv period.

Tad se u potpunosti odvojis od roditelja zato sto velika vecina tada i postane roditelj i shvati neke stvari. Evo recimo, kad dobijes dijete tek onda shvatis da ono u tebi vidi Boga. Vidi nepogresivog i savrsenog lika koji je nepogresiv i sta god da im kazes ono to prihvati kao istinu. Ti ovo mozes razumjeti i ja sam ovaj klimao glavom kad su mi objasnjavali ali kada sam dobio svoju djecu onda sam tek shvatio sta to zapravo znaci. Koju moc imas nad tim bicem. Mozes ga sjebat u potpunosti a mozes ga i izgraditi u stabilnu individu-u.

Eh vidis, shvatis da tvoje dijete u tebi vidi savrsenog boga a ti znas da to nisi. Ti znas da si obicni smrtnik, sa svojim strahovima, sa svojim nesposobnostima. I onda to dijete malo poraste i ti sebe uhvatis kako mu govoris iste rijeci koje su tebi tvoji roditelji govorili. Ja sam jedno vrijeme poceo sebe hvatati kako se izgalamim na njih na isti nacin na koji je to radila moja mama nad nama.

I onda pocnes praviti paralele. Ako ja nisam nikakav bog nego je to samo iluzija koju moja djeca imaju o meni, onda je ista stvar i sa mojim roditeljima koje sam ja gledao kao bogove. Nepogresivi ljudi koji uvijek imaju dobar savjet i koji su moje utociste kad mi je tesko u zivotu. I onda shvatis da su oni maleni i da su obicni. I tek se onda odvojis od njih. Mentalno.

I onda shvatis da zapravo ne postoje nikakva pravila nego da ti sam sebi kreiras pravila. I onda odjednom shvatis da ti imas glavnu ulogu i kod tvoje djece i kod tvojih roditelja. To je zato sto su oni usli u drugi mentalni sklop, jer su shvatili neke druge stvari koje ti jos nisi al necu da te smaram s tim.

Helem, tad pocinje nesto sto se zove kriza srednjih godina jer je sav teret odluka na tebi i svi gledaju u tebe a ti nemas vise koga da gledas. I tad se desavaju cudne stvari i donose cudne odluke. Tad je seks najbolji. Tad se zaprave testiraju granice. Tad se omakne trece dijete. Tad se prevari bracni partner. Tad se ponovo upisuju kursevi koje nisi zavrsio u 20tim. Tad ponovo pocnes trenirati.

I tako... probaj ovo negdje snimiti u kraju tvoj mozga jer ce ti trebati za desetak godina. Kad budes prolazila kroz ovo da se sjetis da nisi jedina i da je to nesto sasvim normalno za zivotnu dob u kojoj se nalazis.

U tom periodu (ratne godine) oni su bili u zivotnoj dobi kad je seks najbolji i kad je bilo sredstvo praznjenja protiv svih ratnih stresova. I jebiga, omaklo se. Kasnije se rodilo i valja da odgajati. Usput zabavilo tvoju mamu od razmisljanja o tome da li ce otac doci kuci s linije.

Izvini sto ti ja ovako direktno ovo pricam ali to je tako. Ja tvoje roditelje gledam kao ljude. Kao obicne normalne ljude. Za tebe su bogovi i trebace ti jos 10tak godina dok u potpunosti shvatis da to nisu i da nikada nisu ni bili.
Post Reply