Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1501 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by triconja »

Raje, de hljebavam kad kvotate post duzi od 10 redova obrisite citav post samo nek ostane od koga kvotate, moram skrolat dvajs minuta do dna :lol: :lol: :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1502 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by MarlboroGold »

Sa belajkom ne treba ni pomišljati na ulazak u svađu :D
User avatar
tendzera
Posts: 27540
Joined: 28/08/2012 17:19

#1503 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by tendzera »

Tu je na domacem terenu. I to na onom nasem premierligaskom od prije 10+ godina. Znaci, gosti ne nose bodove :lol:
User avatar
Belay Queen
Posts: 31936
Joined: 28/08/2015 11:58

#1504 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Belay Queen »

MarlboroGold wrote:Sa belajkom ne treba ni pomišljati na ulazak u svađu :D
:mrgreen: :mrgreen:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#1505 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by strong69 »

A vid´ naslova teme :shock: Ja se izvinjavam zbog "off topic" komentara.

@SaraFina, i tebi se izvinjavam zbog komentara o tvom rjecniku jer sam mislio da si iz BiH a bas sam ovih dana bio razocaran i uplasen pismenoscu pedagoga i psihologa u Sarajevu.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1506 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euridika »

triconja wrote:
Euridika wrote:
moonca wrote:
Ne bih se slozila. Mladji su puno aktivniji , vise vremena, paznje , strpljenja imaju- njima je to igra jos uvijke i kroz taj stav vise daju od sebe.

Stariji nakon 40 - stosta vec prosli, okrenuli se karijerama i sta ide uz to.Prilicno stresni, vrijeme kad tijelo pocinje pokazivati slabost-pritisak, secer, masnoca----da, prilicno su ravnosdusni sa radom djece. Dobri su , ophode se sa djecom kao sa odraslom osobom. Moja zapazanja od nekih... nije pravilo naravno :-) :)
Dosad smo imali mizoginiju na forumu, vrijeme je bilo i za mizopediju... :-) :(

Iako sam prilično liberalna po stavovima i općenito tolerantna spram tuđih razmišljanja, ovdje ipak povlačim granicu. Mogu (donekle) shvatiti da si ti za sebe izabrala život bez djece, ali da tu filozofiju tako javno propagiraš (na više tema), da je opravdavaš i pritom stalno kritikuješ na razne načine roditeljstvo, iskazuješ skoro pa opipljive elemente odbojnosti prema svemu što simbolizira djecu, roditeljstvo, roditelje i sl., e to zaista ne mogu da shvatim. Pa čak ni da toleriram.

Pliz, nemoj sad kontrirati i govoriti kako sam ja nešto krivo shvatila, jer nisam. Niko neće jedan te isti stav ponavljati stalno (u dužem vremenskom periodu, na različitim temama), ako to zaista i ne misli.
Hani bona, ne rani sa zakljuccima, garant ima neki razlog sto nece da ima djecu. Prvo to treba propitat pa tek onda napadat :lol: :lol: :lol:
Jooj bolan Trico, čitaj komentare detaljno. Nisam uopće komentarisala Mooncin lični životni izbor, sigurno ima svoje razloge koji su njoj opravdani. I to se ne propituje, ako njoj i njenom mužu tako odgovara, to je kraj priče. Meni je zasmetalo to što negativno komentariše roditeljstvo općenito (kod drugih ljudi) i često vadi negativne primjere odgoja djece iz svoje okoline (koji možda uopće i nisu neodgoj, nego ona nije navikla na djecu). Hajde da tu bude i pozitivnih i negativnih primjera, pa i to bi bilo OK, ali samo negativni... :roll:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1507 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euridika »

pizarro wrote:dobar post sadrzi maksimalno 5 rijeci!
Ni pod razno. Ovo su trol-postovi. Koje ću ubuduće brisati bez upozorenja.
triconja wrote:Raje, de hljebavam kad kvotate post duzi od 10 redova obrisite citav post samo nek ostane od koga kvotate, moram skrolat dvajs minuta do dna :lol: :lol: :lol:
Podržavam. Ali ne zbog skrolanja, već zbog preglednosti i da se može iščitati.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1508 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by MarlboroGold »

"Meni je zasmetalo to što negativno komentariše roditeljstvo općenito (kod drugih ljudi) i često vadi negativne primjere odgoja djece iz svoje okoline (koji možda uopće i nisu neodgoj, nego ona nije navikla na djecu)"

Ovo je i meni zasmetalo. Jesam pretjerano reagovao, ali ne mogu vratiti vrijeme u nazad...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1509 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

Euridika wrote:
triconja wrote: Hani bona, ne rani sa zakljuccima, garant ima neki razlog sto nece da ima djecu. Prvo to treba propitat pa tek onda napadat :lol: :lol: :lol:
Jooj bolan Trico, čitaj komentare detaljno. Nisam uopće komentarisala Mooncin lični životni izbor, sigurno ima svoje razloge koji su njoj opravdani. I to se ne propituje, ako njoj i njenom mužu tako odgovara, to je kraj priče. Meni je zasmetalo to što negativno komentariše roditeljstvo općenito (kod drugih ljudi) i često vadi negativne primjere odgoja djece iz svoje okoline (koji možda uopće i nisu neodgoj, nego ona nije navikla na djecu). Hajde da tu bude i pozitivnih i negativnih primjera, pa i to bi bilo OK, ali samo negativni... :roll:


Nadam se da se Ramzess Veliki nece ljutiti sto ga citiram ovdje
Nemoj citat' kad si lose rasoplozena. Moderator mora postupati profesionalno i neemotivno, oslobodjen svih predrasuda, hladan k'o spricer il' srce kreditnog sluzbenika. 8-)
Top
uopće i nisu neodgoj, nego ona nije navikla na djecu)
Mislim da je suvisno bilo sta dodati. Sve si sama odradila. :thumbup:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1510 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

@moonca, isto sam primjetila što i Euridika. Biće da sam i ja neraspoložena :roll:
Sve primjere koje si ikad navela su negativni primjeri. Baš sam stekla utisak da ti je merak kad naletiš na neposlušnu, problematičnu djecu. Zašto?
Na ovakvim ili sličnim temama (djeca, brak, razvod....) su ti, uglavnom, negativni postovi, vapi iz svakog silna želja da se kontrira. Ok, imaš puno pravo na to baš kao, evo, i ja ti kažem svoje mišljenje.

Što se tiče rasprave vezane za polemisanje na zadnjih nekoliko stranica, mislim da zaslužuje posebnu temu, nekako mi nije vezana za ovu a, čini mi se, imalo bi se što šta reći za istu.

Već je nekolicina forumaša dala opasku na sam naslov teme pa da, evo, kažem da je isti, više, kao neke šaljive prirode. Budući da je svima to traumatično iskustvo, nekako sam tim tuspasimo se željela ublažiti težinu kao i samim uvodnim postom, koji je prilično štur i formalan. Tema je vezana za sve prije razvoda, tokom razvoda, nakon razvoda, pa čak i za prolazak same djece kroz taj period.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1511 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

superiska wrote:@moonca, isto sam primjetila što i Euridika. Biće da sam i ja neraspoložena :roll:
Sve primjere koje si ikad navela su negativni primjeri. Baš sam stekla utisak da ti je merak kad naletiš na neposlušnu, problematičnu djecu. Zašto?
Na ovakvim ili sličnim temama (djeca, brak, razvod....) su ti, uglavnom, negativni postovi, vapi iz svakog silna želja da se kontrira. Ok, imaš puno pravo na to baš kao, evo, i ja ti kažem svoje mišljenje.

Što se tiče rasprave vezane za polemisanje na zadnjih nekoliko stranica, mislim da zaslužuje posebnu temu, nekako mi nije vezana za ovu a, čini mi se, imalo bi se što šta reći za istu.

Već je nekolicina forumaša dala opasku na sam naslov teme pa da, evo, kažem da je isti, više, kao neke šaljive prirode. Budući da je svima to traumatično iskustvo, nekako sam tim tuspasimo se željela ublažiti težinu kao i samim uvodnim postom, koji je prilično štur i formalan. Tema je vezana za sve prije razvoda, tokom razvoda, nakon razvoda, pa čak i za prolazak same djece kroz taj period.
U tome i jeste problem u suzivotu. Kada neko iznese misljenje na fb, forumu, u braku dolazi do ovakvih neshvatanja, nerazumjevanj, namjerno ili ne. Zbog toga bracne parove prije konacnog razlaza upucuju savjetnicima kao (voljeli vi to ili ne )SaraFine. I ona je u tancine opisala moguce probleme, ne znaci da ce se desiti ali na osnovu desavanja se roditelji upozoravaju. Svaka trudnica koja ode na prvi pregled a blizu je 40 -im dr je upozorava na osjetljivost trudnoce i moguce posledice i upucuje na detaljnije preglede .
Mozda je bolje bilo napisati --statistika kaze da imati djecu u 40 je rizik ? %.ITD a ne kako sam ja napisala na stranici 55
Ti moje komentare smatras kritikom ja ih smatram 'svojim vidjenje,stavom.'
Nema potrebe hvaliti brak, razvod, djecu..svi ih drugacije dozivljavamo. Sve je divno, krasno dok tako i traje.
zasto je otvorena tema -razvod- da se hvalite ili da razmjenite vasa iskustva/traume/ lijepe trenutke i nadjete put kako dalje.
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#1512 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by heat »

moonca wrote: U tome i jeste problem u suzivotu. Kada neko iznese misljenje na fb, forumu, u braku dolazi do ovakvih neshvatanja, nerazumjevanj, namjerno ili ne. Zbog toga bracne parove prije konacnog razlaza upucuju savjetnicima kao (voljeli vi to ili ne )SaraFine. I ona je u tancine opisala moguce probleme, ne znaci da ce se desiti ali na osnovu desavanja se roditelji upozoravaju. Svaka trudnica koja ode na prvi pregled a blizu je 40 -im dr je upozorava na osjetljivost trudnoce i moguce posledice i upucuje na detaljnije preglede .
Mozda je bolje bilo napisati --statistika kaze da imati djecu u 40 je rizik ? %.ITD a ne kako sam ja napisala na stranici 55
Ti moje komentare smatras kritikom ja ih smatram 'svojim vidjenje,stavom.'
Nema potrebe hvaliti brak, razvod, djecu..svi ih drugacije dozivljavamo. Sve je divno, krasno dok tako i traje.
zasto je otvorena tema -razvod- da se hvalite ili da razmjenite vasa iskustva/traume/ lijepe trenutke i nadjete put kako dalje.
potpisujem :thumbup:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1513 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Connaisseur Karlin »

dzaba se ispricavate , dzaba krecite :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1514 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Fudo387 »

Connaisseur Karlin wrote:dzaba se ispricavate , dzaba krecite :D
Udade se i Sarafina,
Ka’s ti bona?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1515 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Connaisseur Karlin »

Fudo387 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:dzaba se ispricavate , dzaba krecite :D
Udade se i Sarafina,
Ka’s ti bona?
kad zatrudnim :D
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#1516 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by djevojka bez imena »

Connaisseur Karlin wrote:
Fudo387 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:dzaba se ispricavate , dzaba krecite :D
Udade se i Sarafina,
Ka’s ti bona?
kad zatrudnim :D

Abd :lol: :lol: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1517 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by insomnia78 »

Trebal pomoc? Znas kaku lijepu djecu pravim? Drama. Da vidis seke, ko lutka. Dajem i certifikat
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1518 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Connaisseur Karlin »

djevojka bez imena wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Fudo387 wrote: Udade se i Sarafina,
Ka’s ti bona?
kad zatrudnim :D

Abd :lol: :lol: :lol:
:D :lol:
insomnia78 wrote:Trebal pomoc? Znas kaku lijepu djecu pravim? Drama. Da vidis seke, ko lutka. Dajem i certifikat
ma mozes pomoci, al ' sto cemo sa brakom :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#1519 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Zoya »

Nemoj mu se podati, Karlinka :-?
infiny
Posts: 325
Joined: 06/04/2018 16:18

#1520 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by infiny »

Tad pocinje igra zaledjenog čiče :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1521 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Fudo387 »

Oho,
E haj sad Fransoa, da te vidim momcino... :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1522 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by insomnia78 »

Eno, ona bi se odmah udavala. E za brak ide drugi certifikat. MoRe se i to zavrsiti. Nije ni to problem
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1523 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Connaisseur Karlin »

Zoya wrote:Nemoj mu se podati, Karlinka :-?
ma nema on pojma kakve sve zahtjeve mora zadovoljiti sa moje liste :D

insomnia78 wrote:Eno, ona bi se odmah udavala. E za brak ide drugi certifikat. MoRe se i to zavrsiti. Nije ni to problem
das mi francuski pasos :oops: djete ce biti svakako mali franuz :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1524 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by insomnia78 »

Ma moRe al mora prvo malo djidjimidji :-D
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#1525 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by duminjo »

To to
Ne daj da te samo iskoristi
Post Reply