Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3876 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by spreca »

Tafarel wrote: 25/02/2021 22:22 Evo ovako ljudi, imam jedno pitanje, svako misljenje je dobrodoslo.

U braku sam tri godine, nemam djece. Nalazim se na zivotnoj prekretnici razvesti se ili ne. Sa suprugom sam imao na pocetku fin brak, islo je to sve svojim tokom. Dok se njena majka odnosno punica nije pocela previse mijesati u nas bracni zivot. Kako zivimo svi u blizini, predlagao sam supruzi da se odselimo malo dalje negdje kako bi mogli imati neazvisniji zivot, međutim to njoj ne godi da bude dalje od roditelja. Kako je vrijeme prolazilo, sukobi među nama su se pojavljivali ali u 99% slucajeva je razlog bila punica, sve dok ja nisam prije mjesec dana postavio stvari na svoje mjesto i rekao joj da ne zelim ikakvu komunikaciju s njom, ne zelim da je vidjam u stanu, ako zeli da vidja kcerku nek ona nju posjecuje, a kad ona zeli njoj da dodje, nije problem ja cu izaci iz stana. U pocetku je to funkcionisalo tako, sve dok supruga nije jedan dan dosla i rekla kako ovako ne ide, kako trebam pricati sa punicom, kako ce biti tesko izvodljivi Bajrami itd.kad ne pricamo. Ja sam joj rekao da nema teorije da se pomirim s njom cak i po cjenu razvoda braka, na sto je ona rekla okej. Poenta cijele price je da volim suprugu, voli i ona mene, samo majka vrsi pritisak na nju i ona se nalazi izmedju dvije vatre. Ali uprkos svemu ja ne zelim ponovo komunicirati s punicom cak i po cjenu razvoda braka. Kakva su vasa misljenja povodom ovoga ?
Koliko ti punica ima godina? i imas li punca?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3877 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by spreca »

Hannibal41 wrote: 03/03/2021 10:53
Ariel wrote: 03/03/2021 02:10
Hannibal41 wrote: 03/03/2021 01:10 dva razvoda iza sebe, eto da se tuspasim dva puta 😂
I kako podnosis, kako se osjecas?
prvi put mi je bilo malo tesko, poslije naviko...
Drugi put ni osjetio nisi :lol:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3878 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by deogest »

spreca wrote: 24/03/2021 06:46
Tafarel wrote: 25/02/2021 22:22 Evo ovako ljudi, imam jedno pitanje, svako misljenje je dobrodoslo.

U braku sam tri godine, nemam djece. Nalazim se na zivotnoj prekretnici razvesti se ili ne. Sa suprugom sam imao na pocetku fin brak, islo je to sve svojim tokom. Dok se njena majka odnosno punica nije pocela previse mijesati u nas bracni zivot. Kako zivimo svi u blizini, predlagao sam supruzi da se odselimo malo dalje negdje kako bi mogli imati neazvisniji zivot, međutim to njoj ne godi da bude dalje od roditelja. Kako je vrijeme prolazilo, sukobi među nama su se pojavljivali ali u 99% slucajeva je razlog bila punica, sve dok ja nisam prije mjesec dana postavio stvari na svoje mjesto i rekao joj da ne zelim ikakvu komunikaciju s njom, ne zelim da je vidjam u stanu, ako zeli da vidja kcerku nek ona nju posjecuje, a kad ona zeli njoj da dodje, nije problem ja cu izaci iz stana. U pocetku je to funkcionisalo tako, sve dok supruga nije jedan dan dosla i rekla kako ovako ne ide, kako trebam pricati sa punicom, kako ce biti tesko izvodljivi Bajrami itd.kad ne pricamo. Ja sam joj rekao da nema teorije da se pomirim s njom cak i po cjenu razvoda braka, na sto je ona rekla okej. Poenta cijele price je da volim suprugu, voli i ona mene, samo majka vrsi pritisak na nju i ona se nalazi izmedju dvije vatre. Ali uprkos svemu ja ne zelim ponovo komunicirati s punicom cak i po cjenu razvoda braka. Kakva su vasa misljenja povodom ovoga ?
Koliko ti punica ima godina? i imas li punca?
Ne voli ona tebe dovoljno, ako je punica glavni razlog potencijalne rastave.

To se u 99 % slucajeva samo na balkanu desava, kad ljudi nisu sposobni da napuste roditelje ni u svojim 30, 40im godinama. U Njemackoj to ide vec drugacije, sa 18 se sele, nerijetko u drugu pokrajinu, studiranje, brak. Potpuno normalan zivot- i zivotinje napuste roditelje, samo je ovdje problem. U Njemackoj su zato staracki domovi puni i onda nema ko da im radi tamo, pa traze nas vecinom.

Cuj materesina da se nekom mijesa u brak. :lol: Roditelji su tu da daju savjet, da skrenu paznju- logicno ako je lik klosar, drogeras i sve ono najgore da treba da je uputi na dobar put, medjutim nikako da se mijesa u odnos.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3879 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by spreca »

deogest wrote: 24/03/2021 14:33
spreca wrote: 24/03/2021 06:46
Tafarel wrote: 25/02/2021 22:22 Evo ovako ljudi, imam jedno pitanje, svako misljenje je dobrodoslo.

U braku sam tri godine, nemam djece. Nalazim se na zivotnoj prekretnici razvesti se ili ne. Sa suprugom sam imao na pocetku fin brak, islo je to sve svojim tokom. Dok se njena majka odnosno punica nije pocela previse mijesati u nas bracni zivot. Kako zivimo svi u blizini, predlagao sam supruzi da se odselimo malo dalje negdje kako bi mogli imati neazvisniji zivot, međutim to njoj ne godi da bude dalje od roditelja. Kako je vrijeme prolazilo, sukobi među nama su se pojavljivali ali u 99% slucajeva je razlog bila punica, sve dok ja nisam prije mjesec dana postavio stvari na svoje mjesto i rekao joj da ne zelim ikakvu komunikaciju s njom, ne zelim da je vidjam u stanu, ako zeli da vidja kcerku nek ona nju posjecuje, a kad ona zeli njoj da dodje, nije problem ja cu izaci iz stana. U pocetku je to funkcionisalo tako, sve dok supruga nije jedan dan dosla i rekla kako ovako ne ide, kako trebam pricati sa punicom, kako ce biti tesko izvodljivi Bajrami itd.kad ne pricamo. Ja sam joj rekao da nema teorije da se pomirim s njom cak i po cjenu razvoda braka, na sto je ona rekla okej. Poenta cijele price je da volim suprugu, voli i ona mene, samo majka vrsi pritisak na nju i ona se nalazi izmedju dvije vatre. Ali uprkos svemu ja ne zelim ponovo komunicirati s punicom cak i po cjenu razvoda braka. Kakva su vasa misljenja povodom ovoga ?
Koliko ti punica ima godina? i imas li punca?
Ne voli ona tebe dovoljno, ako je punica glavni razlog potencijalne rastave.

To se u 99 % slucajeva samo na balkanu desava, kad ljudi nisu sposobni da napuste roditelje ni u svojim 30, 40im godinama. U Njemackoj to ide vec drugacije, sa 18 se sele, nerijetko u drugu pokrajinu, studiranje, brak. Potpuno normalan zivot- i zivotinje napuste roditelje, samo je ovdje problem. U Njemackoj su zato staracki domovi puni i onda nema ko da im radi tamo, pa traze nas vecinom.

Cuj materesina da se nekom mijesa u brak. :lol: Roditelji su tu da daju savjet, da skrenu paznju- logicno ako je lik klosar, drogeras i sve ono najgore da treba da je uputi na dobar put, medjutim nikako da se mijesa u odnos.
Ja mislim da bi on punici trebao naci jebaca i sve to snimiti i drzati je u shahu stalno
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#3880 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Romeo 80 »

Ili da on "sredi" punicu :D I vuk sit. I ovce na broju :oops:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3881 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by spreca »

Romeo 80 wrote: 24/03/2021 22:11 Ili da on "sredi" punicu :D I vuk sit. I ovce na broju :oops:
Ako valja.ako ne valja komsija ce uvijek pomoci :mrgreen:
dneskovic18
Posts: 6
Joined: 14/01/2021 23:00

#3882 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by dneskovic18 »

Kako sam poceo ganjati cure uvijek sam starije ganjao, a sad kako imam 23 najveci merak mi je ganjati udate zene ili razvedene. Na kraju mislim da cu uzeniti tako neku 😁
Ereds
Posts: 26
Joined: 01/02/2013 14:50

#3883 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Ereds »

Da se prijavim :) Ako ima pravnik koji mi zeli pomoci oko nekih stvari neka se javi putem pp ;-)
Unknown 85
Posts: 2
Joined: 27/05/2021 17:41

#3884 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Unknown 85 »

Evo da se i ja tuspasim,uoci razvoda, 67 noc 🥳
Bobi
Forum administrator
Posts: 31987
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3885 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Bobi »

sherbett wrote: 31/05/2021 10:30 Zasto se razvodite?
Ljubav nema zadanu agendu :D.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31987
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3886 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Bobi »

sherbett wrote: 31/05/2021 10:49
Bobi wrote: 31/05/2021 10:36
sherbett wrote: 31/05/2021 10:30 Zasto se razvodite?
Ljubav nema zadanu agendu :D.
A zasto se onda ljudi vjencaju?
Brak je ljudska izmišljotina, gomila nekih pravila, mislim da pecinski ljudi nisu imali brakove :? ?
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#3887 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by dustaban »

BJB wrote: 24/03/2021 02:49
LeeLooSA wrote: 22/03/2021 18:06 Dosla i ja da se tuspasim i usput pitam. Razvela sam se nakon 4 godine veze + 19 godina braka, troje zlatne djece. Imam 41 godinu , stalni posao, alimentaciju, razvod prosao bez ikakvih tenzija i napetosti, u prijateljskim smo odnosima. Nisam razocarana u muski rod, iskreno se nadam da cu upoznati nekog novog i imati ispunjen i sretan zivot. Medjutim, imam neki otklon prema upoznavanju, kao da se plasim odbijanja. Mislim da je to... Ono, kad neko cuje da imam te godine, djecu... Plasim se odbijanja, pa me zanima kako ste to prevazisli?
Nemoj se bojati odbijanja..Mislim da žene poput tebe imaju bolju šansu da nađu nekoga nego žene istih godina koje se nikad nisu udavale..
Ne brini..sve će biti OK.
OVO JE NEVJEROVATNO TAČNO!
Mislim da bi sve cure koje ostanu neudate do 30-te trebale pod hitno sklopiti neki fiktivni brak+razvod, u paketu. Potom će se mnogo lakše udati. Jebiga referenca je čudo...
Isto vrijedi i za muškarce, samo je granica recimo 40.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3888 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

:dajba:
a, sta ako se zaljube/ bi. pa ne da razvod... sakarije ugovor. itd... :-?
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#3889 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by KraljicaIzJajca »

BJB wrote: 24/03/2021 02:49
LeeLooSA wrote: 22/03/2021 18:06 Dosla i ja da se tuspasim i usput pitam. Razvela sam se nakon 4 godine veze + 19 godina braka, troje zlatne djece. Imam 41 godinu , stalni posao, alimentaciju, razvod prosao bez ikakvih tenzija i napetosti, u prijateljskim smo odnosima. Nisam razocarana u muski rod, iskreno se nadam da cu upoznati nekog novog i imati ispunjen i sretan zivot. Medjutim, imam neki otklon prema upoznavanju, kao da se plasim odbijanja. Mislim da je to... Ono, kad neko cuje da imam te godine, djecu... Plasim se odbijanja, pa me zanima kako ste to prevazisli?
Nemoj se bojati odbijanja..Mislim da žene poput tebe imaju bolju šansu da nađu nekoga nego žene istih godina koje se nikad nisu udavale..
Ne brini..sve će biti OK.
Kakva je razlika sa razinom šanse u oba primjera?
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#3890 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by KraljicaIzJajca »

dustaban wrote: 31/05/2021 14:17
BJB wrote: 24/03/2021 02:49
LeeLooSA wrote: 22/03/2021 18:06 Dosla i ja da se tuspasim i usput pitam. Razvela sam se nakon 4 godine veze + 19 godina braka, troje zlatne djece. Imam 41 godinu , stalni posao, alimentaciju, razvod prosao bez ikakvih tenzija i napetosti, u prijateljskim smo odnosima. Nisam razocarana u muski rod, iskreno se nadam da cu upoznati nekog novog i imati ispunjen i sretan zivot. Medjutim, imam neki otklon prema upoznavanju, kao da se plasim odbijanja. Mislim da je to... Ono, kad neko cuje da imam te godine, djecu... Plasim se odbijanja, pa me zanima kako ste to prevazisli?
Nemoj se bojati odbijanja..Mislim da žene poput tebe imaju bolju šansu da nađu nekoga nego žene istih godina koje se nikad nisu udavale..
Ne brini..sve će biti OK.
OVO JE NEVJEROVATNO TAČNO!
Mislim da bi sve cure koje ostanu neudate do 30-te trebale pod hitno sklopiti neki fiktivni brak+razvod, u paketu. Potom će se mnogo lakše udati. Jebiga referenca je čudo...
Isto vrijedi i za muškarce, samo je granica recimo 40.
Potpuno pogrešno rezoniranje.
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#3891 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by uvijekIInikadI »

KraljicaIzJajca wrote: 02/06/2021 14:07
dustaban wrote: 31/05/2021 14:17
BJB wrote: 24/03/2021 02:49
Nemoj se bojati odbijanja..Mislim da žene poput tebe imaju bolju šansu da nađu nekoga nego žene istih godina koje se nikad nisu udavale..
Ne brini..sve će biti OK.
OVO JE NEVJEROVATNO TAČNO!
Mislim da bi sve cure koje ostanu neudate do 30-te trebale pod hitno sklopiti neki fiktivni brak+razvod, u paketu. Potom će se mnogo lakše udati. Jebiga referenca je čudo...
Isto vrijedi i za muškarce, samo je granica recimo 40.
Potpuno pogrešno rezoniranje.
Hajd nam daj ti svoje iskustvo i misljenje. I naravno ispravno.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#3892 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by KraljicaIzJajca »

uvijekIInikadI wrote: 02/06/2021 14:13
KraljicaIzJajca wrote: 02/06/2021 14:07
dustaban wrote: 31/05/2021 14:17

OVO JE NEVJEROVATNO TAČNO!
Mislim da bi sve cure koje ostanu neudate do 30-te trebale pod hitno sklopiti neki fiktivni brak+razvod, u paketu. Potom će se mnogo lakše udati. Jebiga referenca je čudo...
Isto vrijedi i za muškarce, samo je granica recimo 40.
Potpuno pogrešno rezoniranje.
Hajd nam daj ti svoje iskustvo i misljenje. I naravno ispravno.
Nema pravila, ni formule.
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#3893 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by uvijekIInikadI »

Kako onda ovo gore iznad moze biti pogresno ako nema pravila ni formule?? Ubijas ti samu sebe ako si kraljica.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#3894 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by KraljicaIzJajca »

uvijekIInikadI wrote: 02/06/2021 14:18 Kako onda ovo gore iznad moze biti pogresno ako nema pravila ni formule?? Ubijas ti samu sebe ako si kraljica.
Pogrešno je, jer je vrlo isključiv stav.

Pazi se mog šah mata. :D
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#3895 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by uvijekIInikadI »

KraljicaIzJajca wrote: 02/06/2021 14:27
uvijekIInikadI wrote: 02/06/2021 14:18 Kako onda ovo gore iznad moze biti pogresno ako nema pravila ni formule?? Ubijas ti samu sebe ako si kraljica.
Pogrešno je, jer je vrlo isključiv stav.

Pazi se mog šah mata. :D
Al zar nisi rekla da je relativno, zavsno od situacije,.moze i ovako i onako i svakako. Ima vala u pametnom Jajcu vise pametnijih sa pametnijim stavovima.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#3896 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by KraljicaIzJajca »

uvijekIInikadI wrote: 02/06/2021 16:00
KraljicaIzJajca wrote: 02/06/2021 14:27
uvijekIInikadI wrote: 02/06/2021 14:18 Kako onda ovo gore iznad moze biti pogresno ako nema pravila ni formule?? Ubijas ti samu sebe ako si kraljica.
Pogrešno je, jer je vrlo isključiv stav.

Pazi se mog šah mata. :D
Al zar nisi rekla da je relativno, zavsno od situacije,.moze i ovako i onako i svakako. Ima vala u pametnom Jajcu vise pametnijih sa pametnijim stavovima.
Napisala sam da je irelevantno.
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#3897 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by uvijekIInikadI »

KraljicaIzJajca wrote: 02/06/2021 16:02
uvijekIInikadI wrote: 02/06/2021 16:00
KraljicaIzJajca wrote: 02/06/2021 14:27

Pogrešno je, jer je vrlo isključiv stav.

Pazi se mog šah mata. :D
Al zar nisi rekla da je relativno, zavsno od situacije,.moze i ovako i onako i svakako. Ima vala u pametnom Jajcu vise pametnijih sa pametnijim stavovima.
Napisala sam da je irelevantno.
Na kojem si forumu to napisala?
snijeg_led
Posts: 6675
Joined: 08/12/2019 21:35

#3898 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by snijeg_led »

MarlboroGold wrote: 23/01/2018 22:59 Brak je institucija za koju većina ljudi nije spremna, jer ne znaju voljeti, a to "voljeti" poistovjećuju sa posjedovati, mijenjati i kontrolisati. Razlozi sklapanja braka su često licemjerni ili kukavički - zbog djeteta, statusa, sigurnosti itd. Za mene je brak naučena kompulzivna akcija, pa čak i sa opsesivnim predznakom. Stalno to radimo, ne odgovara nam, ženimo/udajemo se i ostajemo u lošim brakovima, pa se rastavljamo i ponovo u to bacamo a da nemamo pojma zašto, pravih poriva nismo ili ne želimo biti svjesni.

"Dok nas smrt ne rastavi" a onda shvatimo da partner i nije baš neko s kim bi se družili do kraja života i odmah sebi stvoriš nevolje i jad. Brak propada kao institucija i sve je više razvoda. Neko na to gleda kao problem, dok ja gledam kao na dobru stvar iz razloga što vjerujem u instituciju braka i njegov oporavak. Za sad propada jer je svijet prepun mazohista i sadista (figurativno). Kod jednog dijela prijatelja i prijateljica koji su u braku odnos snaga je takav da uvijek ima neko ko zlostavlja, a drugi koji to dozvoljava i trpi. Doduše, tako funkcionišemo i na poslu, kao roditelji, u politici, u društvu... Na tome treba raditi da se to promijeni, a tek onda će brak postati pozitivna i kvalitetna pojava... a takav je bio valjda i zamišljen.
:thumbup:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3900 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by MarlboroGold »

snijeg_led wrote: 11/06/2021 18:49
MarlboroGold wrote: 23/01/2018 22:59 Brak je institucija za koju većina ljudi nije spremna, jer ne znaju voljeti, a to "voljeti" poistovjećuju sa posjedovati, mijenjati i kontrolisati. Razlozi sklapanja braka su često licemjerni ili kukavički - zbog djeteta, statusa, sigurnosti itd. Za mene je brak naučena kompulzivna akcija, pa čak i sa opsesivnim predznakom. Stalno to radimo, ne odgovara nam, ženimo/udajemo se i ostajemo u lošim brakovima, pa se rastavljamo i ponovo u to bacamo a da nemamo pojma zašto, pravih poriva nismo ili ne želimo biti svjesni.

"Dok nas smrt ne rastavi" a onda shvatimo da partner i nije baš neko s kim bi se družili do kraja života i odmah sebi stvoriš nevolje i jad. Brak propada kao institucija i sve je više razvoda. Neko na to gleda kao problem, dok ja gledam kao na dobru stvar iz razloga što vjerujem u instituciju braka i njegov oporavak. Za sad propada jer je svijet prepun mazohista i sadista (figurativno). Kod jednog dijela prijatelja i prijateljica koji su u braku odnos snaga je takav da uvijek ima neko ko zlostavlja, a drugi koji to dozvoljava i trpi. Doduše, tako funkcionišemo i na poslu, kao roditelji, u politici, u društvu... Na tome treba raditi da se to promijeni, a tek onda će brak postati pozitivna i kvalitetna pojava... a takav je bio valjda i zamišljen.
:thumbup:
:shock:

To mi je čini mi se jedan od prvih postova na ovom forumu :lol:
I nakon 3 godine pogled na brak se nije promijenio.
Post Reply