Svi mi koji volimo 90e

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#351 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by sinuhe »

Zekerijah Smajic i jedna zena koja su vodili Lokomobil. I nije Golubovic taj spiker s pocetka rata vec Zelimir Saric. Spiker ovaj, spiker onaj :-)
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#352 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by teuta06 »

ja se sjecam ovih "igrica" za tv... sta sam ih pokvarila... nismo nikad imali nintendo pravi... vec ove kopije... pa one zute kasete..kao ima 100 igrica na njoj... i neke slicice zalijepljene...a ono imali standarde: super mario, tenkici, dr. mario, neke s onim pistoljem koji je malokad funkcionirao...

cak sam prije 2-3 godine kupila te igrice...5 maraka....i jos stoje neotvorene... nikad da ih spojim na tv.. ali imam nes emulator na mob... pa igram nekad... sad puno lakse..mogu se spremit...odmah lakse i preci igricu :lol: :)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#353 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by dječak sa šibicama »

Sjecam se kad sam od sefa Talijana, vani naravno, uzeo/posudio Game Gear i lupao Sonic, svi gledali ko u svjetsko cudo.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#354 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Ommadawn »

sinuhe wrote:Zekerijah Smajic i jedna zena koja su vodili Lokomobil. I nije Golubovic taj spiker s pocetka rata vec Zelimir Saric. Spiker ovaj, spiker onaj :-)
Zar nije Rinko bio umiješan u to?
Želimira su se brzo riješili.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#355 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by alibaba_i_30_godina »

¤ jelena ¤ wrote:
Raigor Stonehoof wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Eo čitam....i Ceca je pjevala u Bugarskoj, vrlo je uspješna i traje već decenijama širom ex yu prostora.

Hoćemo li i nju pohvaliti za uspjeh u njenoj muzičkoj karijeri?
Hocemo, sto ne?

Ako je cetnikusa, ne znaci da je neuspjesna.

I Merlin je ljigavi kradljivac prodana dusa i govno od covjeka, ali je i uspjesan.
Što se mene tiče - ne, naravno da neću hvaliti njen uspjeh jer nema potrebe za tim. Ta žena ima sasvim dovoljno svojih obožavalaca i onih koji imaju potrebu i razloga da je hvale jer uživaju u njenoj muzici i njenoj pojavi, a za mene je odslušati jednu njenu pjesmu ravno psihičkom maltretiranju, tako da nemam ni potrebu, niti smatram normalnim to da joj i ja dijelim nekakve pohvale.
Nije mi jasno zašto ne bi pohvalili nečiji očigledan uspjeh. Ako posmatramo samo umjetničku stranu navedene osobe, a jeste umjetnik obzirom da je pjevačica, onda je zaista jedna od najvećih ženskih izvođača posljednjih par godina u onom žanru muziku u kojem se specijalizirala, a to je narodna muzika. Na stranu njen privatni život i sve ostalo. O tome svakako nećemo i ne bi trebali na ovoj temi, kao ni o ratovima, ko je počeo, zašto i slično.
Usput, već par puta su ljudi postavljali ovdje njenu pjesmu Beograd i, htio to neko ili ne, svi smo čuli tu pjesmu i jako dobro je znali, bez obzira na sve. Dakle, jeste obilježila to razdoblje.

A što se tiče Lepe Brene. Žena je održala koncert 1990. godine na stadionu Vasil Levski na kojem je prisustvovalo preko 100.000 ljudi. To do dana danas niko ni približno nije uspio da uradi u bilo kojoj drugoj zemlji od naših izvođača, bez obzira na popularnost koju imaju. Također, niko od stranih izvođača do današnjeg dana nije uspio ni da se približi ovom rekordu, pa čak ni domaćih poznatih pjevača u Bugarskoj. Dodatno, žena redovno ima koncerte svako par godina i sada i redovno puni arene i hale, što se ne može reći ni za jednog izvođača iz Bugarske. Zar ne?

Code: Select all

The most successful concert in Bulgaria ever and thus at the Vasil Levski stadium was held by Yugoslav superstar Lepa Brena on 24 July 1990 in front of 100,000 people.[6][7] This record remains unbroken to date. The curiosity of the concert was the way Lepa Brena arrived at the stadium - by landing from the helicopter directly to the stage with a rope.

American metal band Metallica held one of the most successful concerts in Bulgaria in the stadium as part of their 2008 European Vacation Tour, attracting 50,000 people.[8]

American superstar Madonna had a very successful concert here as part of the second European second leg of her Sticky & Sweet Tour on August 29, 2009. She performed in front of 54,000 people
On 14 May 2010, Australian rock band AC/DC played the Bulgarian capital Sofia, in front of nearly 60,000 fans as part of their Black Ice World Tour.
Evo jednog od snimaka:

User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#356 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Ommadawn »

Bugarima da si u to vrijeme doveo Šemsu Suljaković, bila bi ista reakcija.

Fahreta dolazi helikopterom Todora Živkova dok istovremeno se 300.000 bugarskih Turaka i Pomaka se protjeruje u Tursku jer ne žele da se pokrste.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#357 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by alibaba_i_30_godina »

Pa što nije otišla Šemsa onda da pjeva?! Ma hajte, šta ću vam je što vam je krivo, ali činjenice govore za sebe. :mrgreen:

Čovjek bi rekao to ono vrijeme, ali žena prije 2-3 godine isto napunila nekakvu arenu. Ove UK i USA protuhe makar razumiješ al' ovako bi isto bilo k'o kad bi sada nama došao neki Rus/Ruskinja. Razumiješ lafo, a ono niđe veze.

I opet oni krenuli sa politikom i...halo, balkanci, možete li vi ikako pričati bez tih ratova ili nečeg na tu temu?!
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#358 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Point. »

Nikad je nisam ni volio ni slušao al Brena je bila institucija.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#359 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by ¤ jelena ¤ »

alibaba_i_30_godina wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
Raigor Stonehoof wrote:
Hocemo, sto ne?

Ako je cetnikusa, ne znaci da je neuspjesna.

I Merlin je ljigavi kradljivac prodana dusa i govno od covjeka, ali je i uspjesan.
Što se mene tiče - ne, naravno da neću hvaliti njen uspjeh jer nema potrebe za tim. Ta žena ima sasvim dovoljno svojih obožavalaca i onih koji imaju potrebu i razloga da je hvale jer uživaju u njenoj muzici i njenoj pojavi, a za mene je odslušati jednu njenu pjesmu ravno psihičkom maltretiranju, tako da nemam ni potrebu, niti smatram normalnim to da joj i ja dijelim nekakve pohvale.
Nije mi jasno zašto ne bi pohvalili nečiji očigledan uspjeh. Ako posmatramo samo umjetničku stranu navedene osobe, a jeste umjetnik obzirom da je pjevačica, onda je zaista jedna od najvećih ženskih izvođača posljednjih par godina u onom žanru muziku u kojem se specijalizirala, a to je narodna muzika. Na stranu njen privatni život i sve ostalo. O tome svakako nećemo i ne bi trebali na ovoj temi, kao ni o ratovima, ko je počeo, zašto i slično.
Usput, već par puta su ljudi postavljali ovdje njenu pjesmu Beograd i, htio to neko ili ne, svi smo čuli tu pjesmu i jako dobro je znali, bez obzira na sve. Dakle, jeste obilježila to razdoblje.

Oo, da...svi smo bili primorani da čujemo hrpu njenih pjesama i pjesama njoj sličnih.

Ni sad mi nije dobro kad se sjetim te torture, tog ispiranja mozga - ne ponovilo se.

Lijeepa savremena tehnologija, dostupnost informacija i ovolika mogućnost izbora koju imamo danas...
User avatar
Laertes
Posts: 4237
Joined: 08/01/2015 18:25

#360 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Laertes »

Ko je primoran na bilo kakvu muziku? Nikad nisam bio primoran, ni u 90-im ni nakon njih. Ako ne želiš slušati određenu vrstu muzike, ne slušaš. Ne zalazi na mjesta gdje se to sluša, ne vrti te radio stanice...
Ukratko, ne'am pojma o čemu pričate, a koristite riječ "svi". E, pa ja nisam niti ću.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#361 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by ¤ jelena ¤ »

Nauči razliku između čuti i slušati pa će ti biti jasno o čemu pričam.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#362 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Tomahawk11 »

Guadalajara wrote:
Ommadawn wrote:Jebo Dinu Merlina, Brenu i Cecu
Tema nisu oni.
Nego ko od vas pamti WinAmp u modroj boji?
Image


Kupi se Info/Bug pa na njemu dolazilo... :D
Dobar bio :thumbup:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#363 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Ommadawn »

Point. wrote:Nikad je nisam ni volio ni slušao al Brena je bila institucija.
Institucija?
Nije.
Samo dobar menadžment koji je iskoristio prostor i vrijeme (iliti situaciju) a ona je bila alatka za to.

Jugoslaviju su osamdesetih tresle razne krize počev od ekonomske pa do političke. Trebalo je preventirati da ne dođe do socijalnog bunta pa se poslužilo metodom koju su koristili Rimljani “Hljeba i igara”, samo što smo mi to prekovali u “udri brigu na veselje”.

95-te sjedimo kod tetke, ona je pratila Pink tada, na tv-u spotovi raznih cajki. Ja tada, mlad i neiskusan, velim “jebalo majku, pričaju da je inflacija u Srbiji, da nemaju šta da jedu a gledaj ovo blještavilo”. Moj stari će ti meni “Kad su nama prije deset godina zavrtali pipe i kad smo stajali u redu za kruh, meso, kafu, benzin - puste nam Lepu Brenu i Vesnu Zmijanac i začas narod zaboravi sve tegobe. Biće neko sranje i tamo (u Srbiji) i to uskoro”.
Drugi dan je krenula akcija Oluja u Hrvatskoj.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#364 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Ommadawn »

alibaba_i_30_godina wrote:Pa što nije otišla Šemsa onda da pjeva?! Ma hajte, šta ću vam je što vam je krivo, ali činjenice govore za sebe. :mrgreen:

Čovjek bi rekao to ono vrijeme, ali žena prije 2-3 godine isto napunila nekakvu arenu. Ove UK i USA protuhe makar razumiješ al' ovako bi isto bilo k'o kad bi sada nama došao neki Rus/Ruskinja. Razumiješ lafo, a ono niđe veze.

I opet oni krenuli sa politikom i...halo, balkanci, možete li vi ikako pričati bez tih ratova ili nečeg na tu temu?!
Pa znaš koliko je ruskih izvođača punilo stadione i dvorane u Bugarskoj prije Brene?
I danas je u Bugarskoj popularna pjesma “Miljioni aljih roz” (milion rozih ruža) koju je izvodila ruska pjevačica Ala Pugačova, ljudi se tukli u prodavnicama da kupe tu ploču.
Ne vjeruješ?
Pročitaj knjigu “Ulica bez imena” bugarske spisateljice Kapke Kassabove, možda ti tad budu neke stvari jasne oko Lepe Brene i njenog uspješnog koncerta na stadionu Levski u Sofiji.
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#365 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Point. »

Ommadawn wrote:
Point. wrote:Nikad je nisam ni volio ni slušao al Brena je bila institucija.
Institucija?
Nije.
Samo dobar menadžment koji je iskoristio prostor i vrijeme (iliti situaciju) a ona je bila alatka za to.

Jugoslaviju su osamdesetih tresle razne krize počev od ekonomske pa do političke. Trebalo je preventirati da ne dođe do socijalnog bunta pa se poslužilo metodom koju su koristili Rimljani “Hljeba i igara”, samo što smo mi to prekovali u “udri brigu na veselje”.

95-te sjedimo kod tetke, ona je pratila Pink tada, na tv-u spotovi raznih cajki. Ja tada, mlad i neiskusan, velim “jebalo majku, pričaju da je inflacija u Srbiji, da nemaju šta da jedu a gledaj ovo blještavilo”. Moj stari će ti meni “Kad su nama prije deset godina zavrtali pipe i kad smo stajali u redu za kruh, meso, kafu, benzin - puste nam Lepu Brenu i Vesnu Zmijanac i začas narod zaboravi sve tegobe. Biće neko sranje i tamo (u Srbiji) i to uskoro”.
Drugi dan je krenula akcija Oluja u Hrvatskoj.
Ma jašta je nego bila, nisi mogao u halu otići da ona ne izviri iz Faksa itd.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#366 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by _BataZiv_0809 »

To je svugdje tako. Estrada je uvijek uz establistment i u sluzbi pranja njegovih govana.

Nego 1995, vi u izbjeglistvu i ni manje ni vise nego Pink se gleda. Nista licno, samo jako zanimljivo i simptomaticni :thumbup:
User avatar
Laertes
Posts: 4237
Joined: 08/01/2015 18:25

#367 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Laertes »

¤ jelena ¤ wrote:Nauči razliku između čuti i slušati pa će ti biti jasno o čemu pričam.
Fakat se nismo razumjeli.
Alibaba priča o nekakvoj pjesmi Beograd. Ja zaista nemam pojma o čemu priča, a tvrdi da je svi znaju. Ti kažeš da svi znamo Cecu. Eto, ja ne znam.
Ja fakat i tad, a i sad, čim dođem u situaciju da budem izložen tom smeću od muzike, mijenjam situaciju (promijenim stanicu, kafanu, TV kanal, nabijem slušalice u uši...). Znam da postoji neka Ceca Arkanovca, i još mnoge, ali nikad mi nije palo na pamet da pokušam razlikovati ko je ko u tom svijetu. A da bi to čovjek znao, mora ih barem poslušati. Što je različito od čuti, don't you think?
Stay safe :thumbup:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#368 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote:To je svugdje tako. Estrada je uvijek uz establistment i u sluzbi pranja njegovih govana.

Nego 1995, vi u izbjeglistvu i ni manje ni vise nego Pink se gleda. Nista licno, samo jako zanimljivo i simptomaticni :thumbup:
Većina ljudi u izbjeglištvu je pratila Pink. Znaš ono “Bosna u srcu, Pink na TV, Ceca u autu”. Zanimljiv fenomen što je Jergović jednom opisao, Nikolaidis također.
Kući kod mene se nikad nije nabavila ni satelitska antena niti balkanski kanali. Ali zato tetka sprat iznad nas - otvori prozor nedjeljom, pusti Pink, stari pizdi.
Ja onda pustim neku rokaču na gramofonu, odvrnem do daske i čuješ starog “Imperija uzvraća udarac”.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#369 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Lajavikrelac »

Ommadawn wrote:Bugarima da si u to vrijeme doveo Šemsu Suljaković, bila bi ista reakcija.

Fahreta dolazi helikopterom Todora Živkova dok istovremeno se 300.000 bugarskih Turaka i Pomaka se protjeruje u Tursku jer ne žele da se pokrste.
Koncert je započela pjesmom "Živjela Jugoslavija"....i nije bila zvijezda ;-)

MoRe, jeb'la vas politika više, ko se ovoga sjeća:

[youtube]https://youtu.be/Dn8vzTsnPps[/youtube]
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#370 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Ommadawn »

Zar nije “Mile voli disko”?
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#371 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by alibaba_i_30_godina »

Ommadawn wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Pa što nije otišla Šemsa onda da pjeva?! Ma hajte, šta ću vam je što vam je krivo, ali činjenice govore za sebe. :mrgreen:

Čovjek bi rekao to ono vrijeme, ali žena prije 2-3 godine isto napunila nekakvu arenu. Ove UK i USA protuhe makar razumiješ al' ovako bi isto bilo k'o kad bi sada nama došao neki Rus/Ruskinja. Razumiješ lafo, a ono niđe veze.

I opet oni krenuli sa politikom i...halo, balkanci, možete li vi ikako pričati bez tih ratova ili nečeg na tu temu?!
Pa znaš koliko je ruskih izvođača punilo stadione i dvorane u Bugarskoj prije Brene?
I danas je u Bugarskoj popularna pjesma “Miljioni aljih roz” (milion rozih ruža) koju je izvodila ruska pjevačica Ala Pugačova, ljudi se tukli u prodavnicama da kupe tu ploču.
Ne vjeruješ?
Pročitaj knjigu “Ulica bez imena” bugarske spisateljice Kapke Kassabove, možda ti tad budu neke stvari jasne oko Lepe Brene i njenog uspješnog koncerta na stadionu Levski u Sofiji.
Nisam nigdje ni napisao da nije bilo i ostalih izvođača koji su bili uspješni, već sam napisao da niko nije napunio stadion sa toliko ljudi koliko je to uspjelo dotičnoj. Ovdje se izgleda sve površno čita.
Bez obzira na to kako je koncert organizovan i ta neka pozadina priče, činjenice su takve i to se ne može sporiti.

A neko kaže da nije nikad čuo za Cecu, možda bi ga trebali prvo pitati koliko ima godina. Ujedno, već je neko postavio ranije ovdje njenu pjesmu koju smo spomenuli, ako je tema praćena od početka nema šanse da se taj post previdio, ili diskusija oko istog. :roll:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#372 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Lajavikrelac »

Ommadawn wrote:Zar nije “Mile voli disko”?
Jbg ja tako čuo, e sad koji koncert ne bih znao... :-?
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#373 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by alibaba_i_30_godina »

Lajavikrelac wrote:
Odlična. :thumbup:

Ali i ovo je već 2000. godina....
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#374 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Lajavikrelac »

Image

:mrgreen:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#375 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Raigor Stonehoof »

Laertes wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Nauči razliku između čuti i slušati pa će ti biti jasno o čemu pričam.
Fakat se nismo razumjeli.
Alibaba priča o nekakvoj pjesmi Beograd. Ja zaista nemam pojma o čemu priča, a tvrdi da je svi znaju. Ti kažeš da svi znamo Cecu. Eto, ja ne znam.
Ja fakat i tad, a i sad, čim dođem u situaciju da budem izložen tom smeću od muzike, mijenjam situaciju (promijenim stanicu, kafanu, TV kanal, nabijem slušalice u uši...). Znam da postoji neka Ceca Arkanovca, i još mnoge, ali nikad mi nije palo na pamet da pokušam razlikovati ko je ko u tom svijetu. A da bi to čovjek znao, mora ih barem poslušati. Što je različito od čuti, don't you think?
Stay safe :thumbup:
Shjo jesi kul
Post Reply