Svi mi koji volimo 90e

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#301 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Lajavikrelac »

Image
Image
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#302 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Lajavikrelac »

Srijeda, 26. rujna 1995.

HTV 1:
07.45 TV kalendar
07.55 Vijesti - informativna emisija
08.00 Dobro jutro - mozaični program
10.30 Vijesti - informativna emisija
----- Školski program
10.35 Dobar dan, učenici
10.45 Europski vulkani - školski program
11.05 Horizonti: Povijest - školski program
11.30 Lov na Doombolt - serija za djecu
12.00 Dnevnik - informativna emisija
12.15 Ljubav - serija
12.45 Sledge Hammer - humoristična serija
13.10 Prirodni svijet - dokumentarna serija
14.00 Bijelo usijanje - američki film
15.40 Vijesti - informativni program
----- Školski program
15.45 Europski vulkani - školski program (R)
16.05 Horizonti: Povijest - školski program (R)
16.30 Hrvatska danas - informativno-mozaična emisija
17.30 Santa Barbara - američka serija
18.15 Kolo sreće - game show
18.50 Pazi staklo - emisija
19.25 Loto 7/39 - izvlačenje
19.30 Dnevnik - informativna emisija
20.15 Iz stranačkog života - informativna emisija
21.05 Jel me netko tražio - humoristično-glazbeni show
22.00 Večeras s vama: Jasenko Houra - zabavna emisija
22.35 Dnevnik - informativna emisija
22.55 Slikom na sliku - informativna emisija
23.25 Frostov pristup - britanska mini serija
01.00 San bez granica
01.05 Videostranice

HTV 2:
15.50 TV kalendar
16.00 Slikom na sliku - informativna emisija (R)
16.30 Modra divljina, dokumentarna serija (R)
17.05 Mućke, humoristična serija (R)
17.35 Tko dolazi na večeru? - kulinarska emisija (R)
18.00 Zagreb: Kvalifikacije za Europsko rukomentno prvenstvo ’96 (M): Hrvatska - Nizozemska
19.20 Pink Panther - crtana serija
19.30 Dnevnik - informativna emisija
20.15 Sportska srijeda: Europska nogometna liga
20.30 Europska nogometna liga: Glasgow Rangers - Borussia - prijenos
22.30 Korak po korak - humoristična serija
22.55 Sportska srijeda: Europska nogometna liga
23.30 HR TOP 20 - glazbena emisija
00.30 Videostranice

HTV 3:
20.15 I bogati plaču - serija
20.40 M.A.S.H - humoristična serija
21.05 Dnevnik - informativna emisija
21.30 Strictly Ballroom - film
23.15 Pravo vrijeme - glazbena emisija
00.35 Kraj programa
HRT je 90-tih imala daleko bolji program nego danas :) Sjećam se dobrih filmova i serija kao klinac što sam čekao za vikend :cekam:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#303 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Ommadawn »

Ti si imao sreću da hvataš u to vrijeme “neprijateljske medije” ;)
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#304 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by славянин »

Evo jedne sto odise tim vremenom :D



PS: Moram da uradim disclamer po pitanju srpske ikonografije - nemam nista sa oTim - jer ionako su me ovamo pridruzili cetnicima :lol:
User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#305 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by sinuhe »

Mogla bi biti jesen '93 jer su se kasnije oparili s tim da je Savo regularan momak. Barem jedan ima Reebok patike. Pravi svercerski outfit 92-93.
Image
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#306 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Ommadawn »

I još ako na istim piše Rebbok...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#307 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by dječak sa šibicama »

Abidas

Joj Santa Barbara, Cruz i Eden :kiselavoda:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#308 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Lajavikrelac »

Ommadawn wrote:Ti si imao sreću da hvataš u to vrijeme “neprijateljske medije” ;)
Jest vala :D kod pokojne bake na selu (blizu je bila Hrvatska) tokom ferija pratila se sva tri kanala HRT :) Sjećam se da su u jutarnjim i prijepodnevnim terminima išle skandinavske serije i filmovi za djecu. Jbt tada je programska šema bila kudikamo kvalitetnija i bogatija nego danas... :-?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#309 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Ommadawn »

Lajavikrelac wrote:
Ommadawn wrote:Ti si imao sreću da hvataš u to vrijeme “neprijateljske medije” ;)
Jest vala :D kod pokojne bake na selu (blizu je bila Hrvatska) tokom ferija pratila se sva tri kanala HRT :) Sjećam se da su u jutarnjim i prijepodnevnim terminima išle skandinavske serije i filmovi za djecu. Jbt tada je programska šema bila kudikamo kvalitetnija i bogatija nego danas... :-?
Grom te jebo, ja uhvatio HTV (tako se tad zvao) negfje tamo krajem 1992-e, kad ide spot, Thompson “Bojna Čavoglave”. Tad sam prvi put čuo i za Thompsona i Čavoglave. Kad u po frke zvoni na vratima, komšija preko puta. Sasro sam se momentalno.
- Dobar dan. Možeš mi dati ključ od podrumskih vrata ona moja negdje izgubila jebem joj neđelju i porijeklo...
-Evo
:lol:
Bilo je dobrih filmova tamo.
A na tek osnovanoj TVBL sam gledao film “Urlikanje”.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#310 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Lajavikrelac »

Od '92 su krenule sa osnivanjem lokalne TV stanice, jest da je informativni program bio budibogsnama :-), ali što se tada puštalo filmova...Da im Fox i HBO zajedno pozavide :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#311 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Ommadawn »

Lajavikrelac wrote:Od '92 su krenule sa osnivanjem lokalne TV stanice, jest da je informativni program bio budibogsnama :-), ali što se tada puštalo filmova...Da im Fox i HBO zajedno pozavide :D
Rinko Golubović je to osnovao, negdje februar/mart 1992.
Malo dok se nisu uhodali, hajde i nekako ali...

Sjećaš se ti Lokomob&l-a? TVSA jednom sedmično emituje program iz Banjaluke.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#312 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Lajavikrelac »

Ne, ne sjećam se. Ti si zer'cu od mene stariji pa si malo više upamtio.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#313 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by alibaba_i_30_godina »

Šta se folirate, ovo je institucija bila. I ostala. Sami početak 90-tih. :mrgreen:

User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#314 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by sinuhe »

Brena mi je vise nekako fenomen osamdesetih.

Winona Ryder -devedesete.
Image
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#315 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by alibaba_i_30_godina »

Brena, tj. Lepa Brena je fenomen koji traje desetljećima, ne možemo je svrstati samo u jednu epohu. Svakako da je u 80-tim bila također jako popularna, ali konkretno pjesma koju sam postavio je iz 90-tih. Ja je opet najviše znam iz 90-tih jer sam rođen u 80-tim pa sam bio ipak mali da se sjećam svega toga. Filmove sam svakako pregledao.

Ima ona i sada dobrih pjesama. :oops:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#316 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by sadie_forever »

Slazem se da je brena bila fenomen 80ih,i ta njena vrsta muzike
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#317 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Lajavikrelac »

alibaba_i_30_godina wrote:Brena, tj. Lepa Brena je fenomen koji traje desetljećima, ne možemo je svrstati samo u jednu epohu. Svakako da je u 80-tim bila također jako popularna, ali konkretno pjesma koju sam postavio je iz 90-tih. Ja je opet najviše znam iz 90-tih jer sam rođen u 80-tim pa sam bio ipak mali da se sjećam svega toga. Filmove sam svakako pregledao.

Ima ona i sada dobrih pjesama. :oops:
Prije par dana je zapalila BL svojim koncertom na trgu ispred Boske :) orilo se od starih hitova 80tih.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#318 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Ommadawn »

Lajavikrelac wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Brena, tj. Lepa Brena je fenomen koji traje desetljećima, ne možemo je svrstati samo u jednu epohu. Svakako da je u 80-tim bila također jako popularna, ali konkretno pjesma koju sam postavio je iz 90-tih. Ja je opet najviše znam iz 90-tih jer sam rođen u 80-tim pa sam bio ipak mali da se sjećam svega toga. Filmove sam svakako pregledao.

Ima ona i sada dobrih pjesama. :oops:
Prije par dana je zapalila BL svojim koncertom na trgu ispred Boske :) orilo se od starih hitova 80tih.
Mene izludiše radio-stanice u BiH sa ex-Yu pop/rockom.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#319 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Lajavikrelac »

Brate net, RadioSure i piči sebi muziku po želji preko 50k radio stanica 8-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#320 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by dječak sa šibicama »

Cuj lepa brena pa ikona.

Zenska bila ko pun mjesec, pjesme nidze veze, Minimax je dovodio u emisiju da je sprda, ali i on je potcijenio muzicki ukus balkana. Bum cile bum i sumadijski rokenrol osvojili srca publike.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#321 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by alibaba_i_30_godina »

Naravno da je bila i ostala ikona, prije svega fenomen. Svi su bili i prošli, samo ona još uvijek traje bez obzira na godine i razdoblja. Sprdao se neko ili ne na njen račun, žena im svima može biti profesor kako od prosječnog pjevanja napraviti karijeru koja je obilježila jednu cijelu generaciju, i jos uvijek traje, te na koji način to sve marketinški ispratiti.
Možete pričati šta hoćete, ali sasvim sigurno niko ne može biti ravnodusan na uspjeh i sve ono što je išlo sa tim.
Teško da će bilo ko u narednim godinama uspjeti da puni stadione u drugim obližnjim zemljama koje još i ne pričaju neki od jezika kojima mi govorimo.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#322 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by dječak sa šibicama »

Imaju danas Bugari svoje lepe brene, ne treba im Fahreta, pao komunizam, dosla demokracija.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#323 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by Ommadawn »

alibaba_i_30_godina wrote:Naravno da je bila i ostala ikona, prije svega fenomen. Svi su bili i prošli, samo ona još uvijek traje bez obzira na godine i razdoblja. Sprdao se neko ili ne na njen račun, žena im svima može biti profesor kako od prosječnog pjevanja napraviti karijeru koja je obilježila jednu cijelu generaciju, i jos uvijek traje, te na koji način to sve marketinški ispratiti.
Možete pričati šta hoćete, ali sasvim sigurno niko ne može biti ravnodusan na uspjeh i sve ono što je išlo sa tim.
Teško da će bilo ko u narednim godinama uspjeti da puni stadione u drugim obližnjim zemljama koje još i ne pričaju neki od jezika kojima mi govorimo.
1972 godine moj tetak ljetovao u Bugarskoj. Čim kaže da je iz Jugoslavije, slijedi pitanje “Imaš li jugoslovenskih ploča? Indeksi, Crveni Koralji, Pro Arte??”
Indeksi i Pro Arte napravili turneju po Bugarskoj 1973-e, njihova jedina produkcijska kuća Balkanton izdala live-album sa te turneje - imam tu ploču.

I Ekrem Jevrić je legenda, Zmaj od Šipova je legenda, prije Lepe Brene je legenda bila Mica Trofrtaljka. Minimax je potcijenio Brenu ali je više potcijenio publiku.
Narod je htio veselo, da mu skakuće neko u minjaku, da zaborave svakidašnje probleme osamdesetih koji su počeli da se gomilaju.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#324 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by alibaba_i_30_godina »

Ommadawn wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Naravno da je bila i ostala ikona, prije svega fenomen. Svi su bili i prošli, samo ona još uvijek traje bez obzira na godine i razdoblja. Sprdao se neko ili ne na njen račun, žena im svima može biti profesor kako od prosječnog pjevanja napraviti karijeru koja je obilježila jednu cijelu generaciju, i jos uvijek traje, te na koji način to sve marketinški ispratiti.
Možete pričati šta hoćete, ali sasvim sigurno niko ne može biti ravnodusan na uspjeh i sve ono što je išlo sa tim.
Teško da će bilo ko u narednim godinama uspjeti da puni stadione u drugim obližnjim zemljama koje još i ne pričaju neki od jezika kojima mi govorimo.
1972 godine moj tetak ljetovao u Bugarskoj. Čim kaže da je iz Jugoslavije, slijedi pitanje “Imaš li jugoslovenskih ploča? Indeksi, Crveni Koralji, Pro Arte??”
Indeksi i Pro Arte napravili turneju po Bugarskoj 1973-e, njihova jedina produkcijska kuća Balkanton izdala live-album sa te turneje - imam tu ploču.

I Ekrem Jevrić je legenda, Zmaj od Šipova je legenda, prije Lepe Brene je legenda bila Mica Trofrtaljka. Minimax je potcijenio Brenu ali je više potcijenio publiku.
Narod je htio veselo, da mu skakuće neko u minjaku, da zaborave svakidašnje probleme osamdesetih koji su počeli da se gomilaju.
Ne bih se sjetio Brene odmah da danas hopkica nije postavila pjesmu na jednoj drugoj temi. Međutim, kada sam upalio yt i poslušao onu pjesmu Jugoslovenka iz kraja 80-tih nevjerovatno je koliko ispod ima komentara ljudi iz Bugarske. I to čak i omladine. Jedan je napisao da to sve slušaju kada su pijani. :mrgreen:
Ne znam u čemu je problem prihvatiti i pohvaliti nekoga za uspjeh?! A njen uspjeh je više nego očit i oko toga ne bi trebalo da bude bilo kakve diskusije. Indexi su druga priča i skroz drugo razdoblje.
Šta je problem u tome što je ovo vesela muzika? Zašto je to bolji onaj silni eurodance koji smo postavljali ovdje na temi? Čak je možda većina takvih primjeraka i lošija.
Rahmetli Ekrem Jevrić nije i nikada neće biti legenda u smislu u kojem je Lepa Brena. Nemojte miješati kruške i jabuke ovdje. Legenda kao raja i legenda kao neko ko ima nevjerovatan uspjeh kao malo ko sa ovih prostora. I dosta ex-yu rock bendova je bilo nevjerovatno uspješno, ali niko ne kao ova navedena žena. I opet pitanje, u čemu je problem to sve priznati?!

Bugari su imali i ranije svoju muziku i svoje Fahrete i taj komentar uopće nije relevantan, a niti posebno vrijedan.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#325 Re: Svi mi koji volimo 90e

Post by dezurni_ucenik »

Ommadawn wrote:
Lajavikrelac wrote:Od '92 su krenule sa osnivanjem lokalne TV stanice, jest da je informativni program bio budibogsnama :-), ali što se tada puštalo filmova...Da im Fox i HBO zajedno pozavide :D
Rinko Golubović je to osnovao, negdje februar/mart 1992.
Malo dok se nisu uhodali, hajde i nekako ali...

Sjećaš se ti Lokomob&l-a? TVSA jednom sedmično emituje program iz Banjaluke.

Sjecam se Lokomobila, voditelj bio onaj sa cvikama. Poznati radio voditelj. Ali zaboravio sam kako se zvao.

A tada, u to doba imati HRT 1,2 i 3, je bukvalno/doslovno ko da danas imas HBO premium paket.
Post Reply