SVETLANA CENIC I BiH??

Post Reply
seiko22
Posts: 896
Joined: 11/11/2006 04:27
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

#1 SVETLANA CENIC I BiH??

Post by seiko22 »

Nakon njenog intervjua u emisiji "Puls", na tv BN, postavlja se pitanje, "Da li je , bivsa ministrica iz vlade "rs-a", odjednom postala "bosanski patriota",koji kritikuje trenutno stanje "velikih vladara nacionalnih stranaka", ili je "rs-ovski petokolonas koji je realizovao da 'sveta zemlja rs" dozivljava sudbinu Titanika!!!
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18216
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2

Post by GandalfSivi »

Jest' ali malo sutra. Zena je veliki nacionalista, i to se ne moze promijeniti. Ali isto tako, za razliku od mnogih politicara, zna o cemu prica. Nazalost, na pogresnoj je strani...
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#3

Post by tbaharis »

izuzetan strucnjak u podrucju ekonomije i finansija ali fasista do koske... mudro zboris sivi gandolfe, steta sto uistinu nije Bosanski patriota... dosta bi toga mogla uciniti za ovu drzavu.
User avatar
kicky
Posts: 991
Joined: 08/08/2004 23:14
Location: mostar

#4

Post by kicky »

Ja ne poznajem njenu političku prošlost, iako znam da je bila ministrica u vladi RS-a, ali iz onoga što i kako govori u duškinoj emisiji zaključujem da žena pogađa ''u sridu'' kad je riječ o problemima u BiH, i komentiranjem istih, međutim da se primjetiti da je u tzv. sukobu interesa, razvučena između BH patriotizma i srpskog etnicizma (neću to nazvati nacionalizmom), ali nije jedina...
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#5

Post by Fair Life »

Redovno pise za BiH Dane... dobro pise.
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#6

Post by Brisbane »

Nervira me kada tvrdi da je neko istjero iz Sarajeva. Neka fino kaze, kada, kako, druga je prica ako su je preko mosta mjenjali za neke na zahtjev Srba.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#7

Post by Liberalism »

tbaharis wrote:izuzetan strucnjak u podrucju ekonomije i finansija ali fasista do koske... mudro zboris sivi gandolfe, steta sto uistinu nije Bosanski patriota... dosta bi toga mogla uciniti za ovu drzavu.
na osnovu li cega ovo ti tvrdis? Pomislio bi u najmanju ruku da predaje na harvardu ili da je dobila nobelovu nagradu za ekonomiju...

Ko je nama sve strucnjak, dobro imamo i ovo sto imamo :-)
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#8

Post by tbaharis »

pa na osnovu njenih analiza i pokusaja da se obracuna sa financijskom mafijom u RS-u a zbog cega je smjenjena... ma ne gotivim je ni ja ali eto citaem njene kolumne pa mi se ucinilo da zna o cemu govori...
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#9

Post by fukara_tz »

Brisbane wrote:Nervira me kada tvrdi da je neko istjero iz Sarajeva. Neka fino kaze, kada, kako, druga je prica ako su je preko mosta mjenjali za neke na zahtjev Srba.
Sinoc je kazala kako je sama izasla iz Sarajeva, mada kad je gostovala kod Duske vise puta je kazala da je protjerana iz Sarajeva, na postavljeno pitanje ko je protjerao odgovor je bio "zelene beretke" i "ljudi u crnim kosuljama" a istina je?
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#10

Post by ja_cura_ »

malo off topic, ali moram, kad se vec spomenu protjerivanje srba.

ja sam s grbavice, i to dijela koje je bilo okupirano od strane cetnika za vrijeme rata. pored mene je odmah katolicka ckrva, pop je ostao duze nego moja porodica, ali je i on na kraju protjeran. kad smo ga slucajno sreli na breci, rekao je da su skoro sve komsije pravoslavne vjere, obukle dobrovoljno uniforme paravojne cetnicke vojske, te kako je komsija s druge strane bio glavnokomandujuci na grbavici... zene ovih jakih junacina su ulazile u stanove, uzimale sta im je bila volja, nosile sebi, jer sta ces, nije imala zena masine za pranje sudja u to doba, pa je morala mojom da se posluzi... da bi odmah 1996 godine, nakon zvanicne reintegracije grbavice prodali svoje kuce i stanove i odleprsali na pale. drago mi je da su otisli tamo gdje pripadaju, njihov izbor, ali ih niko nije otjerao... ono nekolicina njih, koji nisu zeljeli biti u ovoj paravojnoj vojsci su pobjegli na samom pocetku i oni su se vratili uzdignute glave i ostali su na svome....
foucault
Posts: 242
Joined: 24/06/2005 16:42

#11

Post by foucault »

U ovom momentu jedini istinski glas opozicije u RS-u je upravo Cenićka. Na BN Tv-u je sinoć izjavila da je, prije svega, Bosanka pa tek onda Srpkinja i da joj to niko ne može oduzeti. naravno forumski velikobošnjaci valjda očekuju da ode na mezar Alijin pa da se i tamo dokaže.
Juiceman
Posts: 73
Joined: 09/02/2006 15:08

#12

Post by Juiceman »

Slušam je na radiu neki dan, drobi o tome kako je ona Bosanski patriot i kako treba podignuti ekonomiju i blabla, te da je Dodik monarh i blabla i onda:..."pa eto, nadam se da će Sarajevo i za Božić biti ukrašeno na isti način kao što je i na Bajram"...nije se sjetila reći što Banja Luka nije ukrašena za Bajram
žena nešto pokušava ali iz nje progovara ono pravo, a da očito nije ni svjesna
Ffff
Posts: 206
Joined: 22/06/2007 17:01
Location: Sarajevo

#13

Post by Ffff »

i gospodja na koju se tema odnosi je stanovala na grbavici, u dijelu pod cetnickom okupacijom, u neboderu iz kojeg su odvedeni svi nesrbi i zlostavljani/pobijeni! nju su odatle mogli pomaci ili isti ti cetnici koji su pobili njene komsije ili ratna djelovanja (radilo se o prvoj liniji)... da nisu mozda crveni kmeri?
Ffff
Posts: 206
Joined: 22/06/2007 17:01
Location: Sarajevo

#14

Post by Ffff »

super mi je njena izjava o 600 godina islama u BiH, na komentar Harisa S. o koncertima te vrste u BiH... pitala ga je kako moze biti 600 godina islama u bih kad su islam donijeli turci, a oni su vladali 500 godina? hajd sto je ona ispala glupa ko saksija, jer valjda konta da su turci vladali do 2006 ovim prostorima a ne do kraja 19 vijeka, nego joj Hare lijepi nije znao odgovoriti na tu tvrdnju?
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#15

Post by nokia6170 »

i meni je to upalo u oci kad je rekla da joj je drago kako je sarajevo prelijepo okiceno tokom mjeseca ramazana i da se nada da se tako biti i za bozic i za novu godinu itd.

trebala je samo cesce malo navracati u sarajevo pa bi primjetila da je sarajevo okiceno svake godine od prvog vjerskog praznika pa do zadnjeg, nebitno o kojoj vjeri se radi.

fakticki grad nam nije okicen jedno 3 mjeseca u godini...stalno nesto slavimo :roll: jesmo vesela nacija
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#16

Post by Mahalac »

U situaciji kakva jeste meni je ona odlicna alternativa i ne samo to, izgleda mi kao casna i postena zena.....
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#17 Re: SVETLANA CENIC I BiH??

Post by Prozor »

seiko22 wrote:Nakon njenog intervjua u emisiji "Puls", na tv BN, postavlja se pitanje, "Da li je , bivsa ministrica iz vlade "rs-a", odjednom postala "bosanski patriota",koji kritikuje trenutno stanje "velikih vladara nacionalnih stranaka", ili je "rs-ovski petokolonas koji je realizovao da 'sveta zemlja rs" dozivljava sudbinu Titanika!!!
Goni je... Takve k´o ona najteze podnosim.
User avatar
BihYankee
Posts: 152
Joined: 02/04/2007 11:18
Location: Sarajevo
Contact:

#18

Post by BihYankee »

Kao i za uglavnom sve na ovom forumu : ISTINA JE NEGDJE OKO SREDINE. Gđa Ceca zna da radi ono za šta se školovala, definitivno je inteligentna i visprena. Svakom inteligentnom građaninu BiH jasno je (i to kristalno) da je prvo Bosanac pa onda sve ostalo. Cecu je uhvatio damar osvete jer je nepravedno otkačena i sad odbija prihvatiti status potrošenog kadra pa što bi rekli naši ljudi "fights back" . Neka je , dobro radi ...a po meni , "zdravi nacionalizam" nije poguban po integritet BiH. Definicija zdravog nacionalizma traži elaboraciju ali mislim da svi znamo na šta se odnosi. Na Cecu treba računati u budućnosti... čak mislim da će pomoći bržem stizanju BiH u EU a nacionalizam može biti pozitivan ukoliko ne kolidira sa egzistencijom BiH kao države. I ja bih volio da je Ceca bosanski nacionalista ali što prije prihvatimo aksiom onog NI NI NI te I I I koje je bilo jasno našim roditeljima, samo od sebe će se pojasniti da biti M (tj Bošnjački), H ili S nacionalista ne mora biti u koliziji sa Bosanskim nacionalizmom. Ceca može doprinjeti zauzdavanju i usmjeravanju BH ekonomije ka boljem...Živi bili pa vidili (a i ja skupa sa vama) Ah da : ne mora se neki pojedinac voliti da bi se moglo u potpunosti ili parcijalno sa njim ili njom slagati a ovo važi za sve nas koji mislimo zajedno popravljati državu i živiti u njoj...
Last edited by BihYankee on 19/10/2007 11:08, edited 1 time in total.
ins
Posts: 2710
Joined: 12/05/2005 10:50

#19

Post by ins »

Liberalism wrote:
tbaharis wrote:izuzetan strucnjak u podrucju ekonomije i finansija ali fasista do koske... mudro zboris sivi gandolfe, steta sto uistinu nije Bosanski patriota... dosta bi toga mogla uciniti za ovu drzavu.
na osnovu li cega ovo ti tvrdis? Pomislio bi u najmanju ruku da predaje na harvardu ili da je dobila nobelovu nagradu za ekonomiju...

Ko je nama sve strucnjak, dobro imamo i ovo sto imamo :-)
Vjerovatno ju je tbaharis usporedjivao sa Slobodanom Puhalcem, drugim istaknutim ekonomistom... :lol:
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#20

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 12:28, edited 1 time in total.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#21

Post by sulesavic »

Nancy Drew wrote:Pravo pitanje je za¹to ona, i otkud ona, odjednom na svim TV kanalima, u svim emisijama i u svim novinama ... ¾ena niotkud 8)

nekada¹nja ministrica finansija u SDS Vladi SDS premijera Pere Bukejloviæa ... :roll:

i politièki savjetnik nekada¹njeg SDS predsjednika RS-a Dragana Èaviæa,


Image

:roll:
Izvrsna konstatacija i prava pitanja, draga na¹a ND!
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#22

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 12:28, edited 1 time in total.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#23

Post by tempora »

Nancy Drew wrote:
sulesavic wrote:
Nancy Drew wrote:Pravo pitanje je zašto ona, i otkud ona, odjednom na svim TV kanalima, u svim emisijama i u svim novinama ... žena niotkud 8)

nekadašnja ministrica finansija u SDS Vladi SDS premijera Pere Bukejlovića ... :roll:

i politički savjetnik nekadašnjeg SDS predsjednika RS-a Dragana Čavića,


Image

:roll:
Izvrsna konstatacija i prava pitanja, draga naša ND!
Kad nema ko drugi :D

OK, postavili je međ zajednica (Amerikanci, kogod) da po potrebi pritišće Dodika (zato što je izbacio iz Vlade kad je došao na vlast, stari aferimi) al de je malo dozirajte, zabogamiloga :roll:


Bit cu krajnje zajedljiva.Izgleda da je gospodju tesko dozirati, sto zbog prostora koji dobija u medijima, sto zbog same njene fizionomije.Po metodi kvaniteta. :roll:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#24

Post by sulesavic »

Ima tih ra¾alovanih ekonomista... Nikola Grabovac. Prilèa se da je i on pametan insan...
schnjufko
Posts: 252
Joined: 26/01/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#25

Post by schnjufko »

Ja sam je do sada par puta zamjetio na telki. Cak jednom na nekoj skupstini gdje se sa tim Pericom ljepo potkacila i lupala mu sa gomilom papira po stolu pokazucjuci gdje je i kako provaljen budzet i pokradene pare u vladi RS .
Glede nacionalizma nebih se slozio da je zena toliki nacionalista. barem ne onoliki koliki su neki na ovom forumu. Nit gotivim Dodiga nit gotivim Lejpog. Obojca su mi dvije bezlicne mase koje govore ono sto narod hoce cut. A narod je poprilicno glup.
Cenicka je od sada u svakom svom istupu koje sam upratio u zadjih par godina istakla da je Bosanka pa onda Srpkinja. Zasto je izasla iz Sarajeva i jel je neko protjerao je njena privatna stvar. Mozda joj se nije svidjelo sto nema kupit svinjetine na pijaci a mozda joj je fakat neko dsao na vrata i reko mrsh.
Ako cemo po tom gledat i Lejpi je isto tako razgulio za Tursku.
Ako hocemo maknut guzice naprijed mozda bi trebali uvazavat necije misljenje i znanje ako ga je vec nekoliko puta pokazao.
Post Reply