Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#626 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by antonija »

Švedska, odlicna zemlja za zivot, nedavno sam bila kod rodbine 10 dana, i stvarno sve lijepo izgleda.... nisam vidjela da igdje ista puca po savovima :-)
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#627 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Šveđanin »

Eto, lijepo reče..

U kom si gradu bila?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#628 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by antonija »

Pozzzz Šveđanin :-)

U Malmu

Nije valjda da ima jos ljepsih mjesta ? :roll: :roll:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#629 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zviz »

antonija wrote:Pozzzz Šveđanin :-)

U Malmu

Nije valjda da ima jos ljepsih mjesta ? :roll: :roll:
U Malmö nema nista za oci, tamo najvise stranaca ima to je za moj pojam najveci poligon ciganije - cudim se da to Svedi do sada vec nisu pobacali u Balticko more - ili zenzuli onaj nuklerni reaktor da rokne :D

Trebala te rodbina malo odvesti do Stockholma, pa malo gore na sam sjever - malo da visi jelena i iglo hotel kucica - polani sij itd.
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#630 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by antonija »

Zviz wrote:
antonija wrote:Pozzzz Šveđanin :-)

U Malmu

Nije valjda da ima jos ljepsih mjesta ? :roll: :roll:
U Malmö nema nista za oci, tamo najvise stranaca ima to je za moj pojam najveci poligon ciganije - cudim se da to Svedi do sada vec nisu pobacali u Balticko more - ili zenzuli onaj nuklerni reaktor da rokne :D

Trebala te rodbina malo odvesti do Stockholma, pa malo gore na sam sjever - malo da visi jelena i iglo hotel kucica - polani sij itd.
Ha ha ha ha, onda nama iz BiH ocigledno godi bilo sta kada odemo iz BiH malo za promjenu :-)

Meni se svidjelo sto je sve super uredjeno, nema nigdje na cesti smeca, opuska, pasa lutalica, ljudi oko kontejnera i svega ostaloga....
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#631 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zviz »

antonija wrote:
Zviz wrote:
antonija wrote:Pozzzz Šveđanin :-)

U Malmu

Nije valjda da ima jos ljepsih mjesta ? :roll: :roll:
U Malmö nema nista za oci, tamo najvise stranaca ima to je za moj pojam najveci poligon ciganije - cudim se da to Svedi do sada vec nisu pobacali u Balticko more - ili zenzuli onaj nuklerni reaktor da rokne :D

Trebala te rodbina malo odvesti do Stockholma, pa malo gore na sam sjever - malo da visi jelena i iglo hotel kucica - polani sij itd.
Ha ha ha ha, onda nama iz BiH ocigledno godi bilo sta kada odemo iz BiH malo za promjenu :-)

Meni se svidjelo sto je sve super uredjeno, nema nigdje na cesti smeca, opuska, pasa lutalica, ljudi oko kontejnera i svega ostaloga....
Ako hoces da se iselis i da uspijes, dobro trebas se sama potruditi za uspojeh i naravno nesto srece treba, ali ako zelis da jednu prepreku izbjegnes prije nego sto se odselis onda je to da se odselis u neko manje mjesto ili nako gdje nema nikokoga od Balkanos ili ako ima mala sakica samo okreci glavu, jer ti ce da te vuku u propast! Dovoljno je da samo gledas u njih i da ih pozdavis i ima da tones kao Titanik. Ako se sleis u inostransvo da imas skim od balkanosa da pijuckas svaki dan nesto ona ostani u BiH.
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#632 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by antonija »

Hvala Zviz Srce si :-)

Nemam namjeru da se iselim, samo malo otisla preko ovih praznika, nove godine i bozica posto su me zvali i platili prevoz, a kod njjih sam bila smjestena.

Svaka zemlja ima svoje prednosti i mane, sto se Svedske tice, mene tu npr koci jezik, i nikog svoga nemam osim tu rodbinu, ali ni njima nje bas bajno :-D
NEMOHOES
Posts: 418
Joined: 03/08/2012 22:39

#633 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by NEMOHOES »

kako najlakse i najbrze nauciti svedski kod nas?imal kakih kurseva?
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#634 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Šveđanin »

Eto.. a na ovom forumu više puta govorili kako je u Malmeu raspad sistema, azilanti se kolju po ulici i pale se auta, ne možeš ostati živ od njih. :D :lol: Još jedan dokaz da bi temu trebalo malo prebrisati, a ove gore radnje ostavljamo za zemlje tipa Irak, Afganistan.


Nevezano za Švedsku, još jednom kažem prestanite smarati sa ovim forsiranim vijestima kako se država urušava.. Imamo mi svojih problema. Koga izbarati za evroviziju i valjaju li izabrani, kakvi će biti hokejaši na Olimpijadi, gdje kupiti dobru lopatu ako naknadno napada snijega, gdje uzeti jeftino pivo etc.

Sad, zdrOvo. :izet: :thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#635 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by uglavnomja »

Šveđanin wrote:Eto.. a na ovom forumu više puta govorili kako je u Malmeu raspad sistema, azilanti se kolju po ulici i pale se auta, ne možeš ostati živ od njih. :D :lol: Još jedan dokaz da bi temu trebalo malo prebrisati, a ove gore radnje ostavljamo za zemlje tipa Irak, Afganistan.


Nevezano za Švedsku, još jednom kažem prestanite smarati sa ovim forsiranim vijestima kako se država urušava.. Imamo mi svojih problema. Koga izbarati za evroviziju i valjaju li izabrani, kakvi će biti hokejaši na Olimpijadi, gdje kupiti dobru lopatu ako naknadno napada snijega, gdje uzeti jeftino pivo etc.

Sad, zdrOvo. :izet: :thumbup:
pa u sveCkoj :lol: :lol: na granici, svinesund, stromstad :D

planiram ovih dana, ali ako ako zapada koliko su najavili :|
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#636 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by stakasa »

antonija wrote:Pozzzz Šveđanin :-)

U Malmu

Nije valjda da ima jos ljepsih mjesta ? :roll: :roll:
Stvar percepcije. Mi ovde smo pobjesnili pa se Malme ne smatra Svedskom. Bas po pitanju neurednosti, nereda... :D
Sve ono sto se je tebi svidilo.
I meni je Malmö fin. Steta sto te nisu do Stockholma odveli. Drugi put
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#637 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by muminovic »

stakasa wrote:
antonija wrote:Pozzzz Šveđanin :-)

U Malmu

Nije valjda da ima jos ljepsih mjesta ? :roll: :roll:
Stvar percepcije. Mi ovde smo pobjesnili pa se Malme ne smatra Svedskom. Bas po pitanju neurednosti, nereda... :D
Sve ono sto se je tebi svidilo.
I meni je Malmö fin. Steta sto te nisu do Stockholma odveli. Drugi put
Dodjite u BiH da vidite sta je prava drzava, kakva Svedska :-)
NEMOHOES
Posts: 418
Joined: 03/08/2012 22:39

#638 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by NEMOHOES »

NEMOHOES wrote:kako najlakse i najbrze nauciti svedski kod nas?imal kakih kurseva?
???
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#639 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by antonija »

NEMOHOES wrote:
NEMOHOES wrote:kako najlakse i najbrze nauciti svedski kod nas?imal kakih kurseva?
???
Vjerovatno misi da li ima kurseva Svedskoj u BiH ?
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#640 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by avantgarde »

dobro se sjecam kad su Svabe ovdje prestali produzavat "Duldunge" balkanosima raznoraznim kakvi svi moguci "biseri" su se zaputili put s'Vecke...i nastanili s'Vecku...dobro je s'Vecka sev to prezivila.. :mrgreen: :lol:


naravno da je bilo i poprilicno finih ljudi koji su htjeli samo zivjeti od svog rada i njih bih sasvim izdvojio od onih "bisera"..
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#641 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by stakasa »

avantgarde wrote:dobro se sjecam kad su Svabe ovdje prestali produzavat "Duldunge" balkanosima raznoraznim kakvi svi moguci "biseri" su se zaputili put s'Vecke...i nastanili s'Vecku...dobro je s'Vecka sev to prezivila.. :mrgreen: :lol:


naravno da je bilo i poprilicno finih ljudi koji su htjeli samo zivjeti od svog rada i njih bih sasvim izdvojio od onih "bisera"..
Da krenemo u potragu za biserima, razdvojimo zito od kukolja takoreci?
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#642 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by avantgarde »

stakasa wrote: Da krenemo u potragu za biserima, razdvojimo zito od kukolja takoreci?
najmanji problem je naci ih...dovoljno je otici do Socialamta(Sveckog, jel') i zatrazit kartoteku korisnika svih dzabnih pogodnosti,stan,hrana,garderoba,dzabno koristenje svih javnih usluga,propala doskolovavanja,lijecenje navodno psihosomatskih oboljenja...a usput obavezno svratit i na grupna okupljanja po parkovima,kolodvorima i okolo Kioska i promatrat tu ljepotu...i ne zaboravit Hapsanu..tu su oni najzesci-"Kapitalni" primjeri ..
:lol:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#643 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by stakasa »

avantgarde wrote:
stakasa wrote: Da krenemo u potragu za biserima, razdvojimo zito od kukolja takoreci?
najmanji problem je naci ih...dovoljno je otici do Socialamta(Sveckog, jel') i zatrazit kartoteku korisnika svih dzabnih pogodnosti,stan,hrana,garderoba,dzabno koristenje svih javnih usluga,propala doskolovavanja,lijecenje navodno psihosomatskih oboljenja...a usput obavezno svratit i na grupna okupljanja po parkovima,kolodvorima i okolo Kioska i promatrat tu ljepotu...i ne zaboravit Hapsanu..tu su oni najzesci-"Kapitalni" primjeri ..
:lol:
Sve skupa manje od dva tri posto svih Bosanaca u Svedskoj i oko par promila ukupnog stanovnistva. Nivo statisticke greske. U zemlji povrsine ko tri Jugoslavije
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#644 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by avantgarde »

nisam bio u Sveckoj,moj opis se vise odnosi na situaciju u D onomad kad su mnogi bili ovdje,svega i svacega...a i Zviz je prilicno potpomogao da se stekne takva slika nasih ljudi u Sveckoj :mrgreen: ...al nej'se,..u svakom slucaju drago mi je da je situacija takva kako kazes,ako je tako zaista...znaci da je Svecka to bolje uradila nego-recimo onomad Njemacka.. :thumbup:

usput,Svecka nema tri povrsine Ex Juge,nema ni dvije kompletne povrsine od bivse Juge..255 000 km2 Juga
Svecka nesto oko 450 000 km2
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#645 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by stakasa »

Bolan ne bio kakav zviz, shmeka raju za cash
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#646 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by avantgarde »

nije vaLJda :mrgreen: :per:
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#647 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by sha_ba »

nemojte raja ba, on je ekspert za zapadnu evropu :mrgreen:
User avatar
matic.ivan
Posts: 272
Joined: 19/02/2012 14:24

#648 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by matic.ivan »

Zivz ima jako dobrih postova, svaka mu cast...
NEMOHOES
Posts: 418
Joined: 03/08/2012 22:39

#649 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by NEMOHOES »

antonija wrote:
NEMOHOES wrote:
NEMOHOES wrote:kako najlakse i najbrze nauciti svedski kod nas?imal kakih kurseva?
???
Vjerovatno misi da li ima kurseva Svedskoj u BiH ?
da ,mislim na kurs svedskog u BiH!ali ovde izgleda necu nista saznat
User avatar
matic.ivan
Posts: 272
Joined: 19/02/2012 14:24

#650 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by matic.ivan »

Pa na ovom djelu su vecinom ljudi koji su van BiH pa nisu u toku sa tim, bolje provjeri u nekom centru za edukaciju u Bosni
Post Reply