Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#576 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zviz »



:D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#577 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by fantom slobode »

Nemojte ljudi ovako, pa sta ce superheroj njega samo turbo folk ponese...(danski naravno)...

Jos ce tema ispasti prijatna, a Svedska puca po savovima :lol: :lol: :lol: :lol: dok je u drzavi Danskoj nesto dobro truhlo...

Evo za njega jedna bosanska...

:-)
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#578 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zviz »

fantom slobode wrote:Nemojte ljudi ovako, pa sta ce superheroj njega samo turbo folk ponese...(danski naravno)...

Jos ce tema ispasti prijatna, a Svedska puca po savovima :lol: :lol: :lol: :lol: dok je u drzavi Danskoj nesto dobro truhlo...

Evo za njega jedna bosanska...
Jos kad bi znao, ovaj "tifa" pjevati a ne da zvuci ko teski alkoholicar - mozda bi i valjalo cemu, vako siromasan ti je izbor.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#579 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by fantom slobode »

Pretpostavio sam da ti se nece svidjeti...bosanska, pa to ti je, ne ide kod super heroja :lol: :lol: :lol: :lol: bi jedna maksuzija za tebe...ima jos, samo polako, uzivaj u pjesmi...poslusaj ponovo...da ti udje u uho... :lol: :lol:
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#580 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by topcam »

fantom slobode wrote:Nemojte ljudi ovako, pa sta ce superheroj njega samo turbo folk ponese...(danski naravno)...

Jos ce tema ispasti prijatna, a Svedska puca po savovima :lol: :lol: :lol: :lol: dok je u drzavi Danskoj nesto dobro truhlo...

Evo za njega jedna bosanska...

:-)


nije ovo za agenta.. :oops:

ova je za njega



Tike Tike Tacke nema iz Danske vracke, feat Dusica :lol:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#581 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by fantom slobode »

posto ti se Tifa dere, evo jedna moze biti da ti se svidi jedan od glasova...

Samo za Zzzvizzz-a :lol: :lol: :lol:



nadasve elokvetnog i visokobrazovanog...balkanskog spijuna, super heroja...
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#582 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by NeenaSa »

Ni po' jada , da ste ovi ...
Image
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#584 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by uglavnomja »

prekjuce shopping u sveckoj, ne vidi se da ista puca :D
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#585 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by muminovic »

uglavnomja wrote:prekjuce shopping u sveckoj, ne vidi se da ista puca :D
Blago onom tko se u Svedskoj rodio :thumbup:
pearlica
Posts: 334
Joined: 19/02/2013 17:33

#586 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by pearlica »

Zviz wrote:
Image

Image
Kakav je ovo standard? Nije ni cuo sto nasi onda bjeze iz dk :lol: :lol: :lol:
Salim se naravno da me neko ne shvati ozbiljno. Ja bila u dk puno puta kako poslovno tako i privatno. Vecina kucnih ofisa koje sam vidjela su nesto poput mog nesto ovako

Image
pearlica
Posts: 334
Joined: 19/02/2013 17:33

#587 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by pearlica »

A vidite tek svedske
Svedski grad
Image

Svedska priroda
Image
Image

Ne znam jeli ljepse u svedskoj biti seljak ili gradanin :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#588 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by uglavnomja »

muminovic wrote:
uglavnomja wrote:prekjuce shopping u sveckoj, ne vidi se da ista puca :D
Blago onom tko se u Svedskoj rodio :thumbup:

na granici sa norveskom cijene su sega, u odnosu na norveske, ali i u odnosu na svedsku malo dalje od granice.
djes_ba
Posts: 665
Joined: 25/08/2009 17:22

#589 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by djes_ba »

sto ste se raspisali
uglavnom izgleda da imamo profesora ovdje
ah da profesore to knjiga ima manje vise svaki student u BIH ness vjerovat u totalu nemas ni 50 knjiga ostalo su cd-ovi manje vise predpostavljam orginali(nesmije se gore skidati moze sam sebe covjek prijaviti kuzis) :D
registratore ni ne brojim ah da da su knjige nesto vrijedne cuvao bih ih u kuci,ne cuvaju se u supi ,pomocnom objektu jer necjenis vrijednost te knjige
@uglavnomja razumjeli smo se ,jos jedno pitanje da li se isplatilo????
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#590 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by uglavnomja »

djes_ba wrote:sto ste se raspisali
uglavnom izgleda da imamo profesora ovdje
ah da profesore to knjiga ima manje vise svaki student u BIH ness vjerovat u totalu nemas ni 50 knjiga ostalo su cd-ovi manje vise predpostavljam orginali(nesmije se gore skidati moze sam sebe covjek prijaviti kuzis) :D
registratore ni ne brojim ah da da su knjige nesto vrijedne cuvao bih ih u kuci,ne cuvaju se u supi ,pomocnom objektu jer necjenis vrijednost te knjige
@uglavnomja razumjeli smo se ,jos jedno pitanje da li se isplatilo????
:-D

vazda :oops:

joj, teletine i junetine :P
loma garaci i par vina, dobri smo jedno 300% u odnosu na norvesku, ukljucujuci benzin 8)



nego, ovdje + 12 :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#591 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Zviz »

Meni je dovoljno kad vidim da vise Somalijaca i ostalih afrikanaca hoce da rade kao bus soferi, pa cak ima i arapa, a "nasima" je i to neko isponizenje? Razmislite sami.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#592 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by fantom slobode »

fantom slobode wrote:posto ti se Tifa dere, evo jedna moze biti da ti se svidi jedan od glasova...

Samo za Zzzvizzz-a :lol: :lol: :lol:



nadasve elokvetnog i visokobrazovanog...balkanskog spijuna, super heroja...
da te dirne u srce... :lol: :lol: :lol: :lol:
prometheus
Posts: 263
Joined: 21/04/2013 20:26

#593 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by prometheus »

Stoji to sto Zviz govori, ali i druga strana nije u krivu... Ni crno ni bijelo.

Ja sebe smatram "gostom" bilo gdje van BiH, pa se shodno tim i ponasam. Naravno, kada nekom idete u goste, u posjet kuci (tzv. sijelo), "uspjeh" tog prijateljskog druzenja ovisi o mnogim faktorima i domacina i gostiju: odgoj, kultura, pristojnost... pa sve do meze koja je ponudjena na stolu.

Mene su odgojili da ne grabim sa stola bez pitanja ili dok mi ne ponude da uzmem. (offtopic: naumpade mi svedski stol, ko da sam namjerno krenuo s paralelizmom) :mrgreen:

Ima nas svakakvih. Zelim da mislim da su tzv. "snalazljivi" manjina, ali nisam siguran. Glupo je davati brojke i procente u ovoj raspravi. Siguran sam da su mnogi pokusali na foru izganjati socijalu, ali sam isto tako siguran da ima postenih slucajeva.

Ali, kao sto neko rece, kad smo vec kod varanja sistema, kakav je taj sistem uopste? U Bosni npr, bih sve "demokratske" ustanove spalio sa svim zoharima unutra. Jebga, nas sistem i ne zasluzuje nista blaze. Isto tako i "sistem" u Spaniji gdje boravim odavno, sravnio bih sve ove kriminalce s kravatama. Mislio sam da je Bosna paradigma korupcije ali kako starim sve mi se cini da su nasi zohari samo gledali kako se sistem gradi na zapadu.

Sistem, bar sto se juzne Evrope tice, je javna kuca puna olosa i kurvi (doslovno, bunga-bunga Silvio). A koristenje sistema se odozgo preslikava na nize, pa tako zohari s kravatom obrcu milione, prodaju drzavu korporativnim cudovistima, i tako se orkestriraju ekonomske krize koje zohari nazivaju "ciklicnim", a u stvari radi se o pljacki na galaktickim razinama. I sta ce prosjecni bosnjo, spanac ili grk uciniti? Zgrabiti gdje moze. Tako npr u Spaniji mnogi zanati (vodoinstalater, elektricar, mehanicar...) majstor te pita hoces li sa ili bez racuna. Razlika je 21%. Taj 21% ide u socijalnu kasu za penzije, zdravstvo, skolstvo (sve tri stavke su upravo u toku privatizacije), ali i u dzepove, blindirane Audije (skoro citam danski ministri idu na posao na biciklu), za privatne ceste i aerodrome koje niko ne koristi...

Meni se jako jako vara sistem ovdje, al opet niti zelim a niti mogu, jednostavno nisam takav. Zauzvrat znam da sam cist i mirne duse. U Bosni mi porucise: vrati se s 5000€, uplatis u Telekom i imas dobar posao za stalno..... Jadno, ali tako je.

Planirao sam do skora preseliti u Norge, ali citajuci vas, slusajuci vijesti, upute od familije iz Skandinavije... moracu se pomiriti s cinjenicom da zivim u bolesnom sistemu gdje trebam ostati koliko-toliko normalan. Mislim da bih bio jako dobar norvezanin jer sam po karakteru izgleda jako slican njima, ali za njih smrdim kao i ostali dosljaci, pa se sve to skupa ne isplati.

Dakle, da svrsim misao, sve je relativno. Zviz je u pravu sve dok vas u DK drzava ne pocne bukvalno pljackati. A kapital ima jako ostre zube, isto kao i jadnici sto zajebu sistem za 500-1000€. Plus masovna imigracija, rast nacionalizma i netrpeljivosti... Daj Boze da vam je jos 15ak godina blagostanja, da se mozete komotno pripremiti.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#594 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by hrle1976 »

Glupa tema do bola!

Tri drzave sa najvise populizma/nacionalizma: Svicarska, Norveska i Danska.

Tri drzave sa najboljim platama u svijetu: Svicarska, Norveska i Danska.

Sve druge su pisaona i sranje u bojama.
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#595 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Micaha »

hrle1976 wrote:Glupa tema do bola!

Tri drzave sa najvise populizma/nacionalizma: Svicarska, Norveska i Danska.

Tri drzave sa najboljim platama u svijetu: Svicarska, Norveska i Danska.

Sve druge su pisaona i sranje u bojama.
Ja bih se zakleo da postoji jaka veza izmedu tebe i zviza... Rodacka, prijateljska, dotle cak da vas je i isti kurac pravio
User avatar
In_side
Posts: 477
Joined: 18/12/2006 15:36
Location: SJJ/OSl/LIS

#596 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by In_side »

:gunjastajl:
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#597 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by hrle1976 »

Micaha wrote:
hrle1976 wrote:Glupa tema do bola!

Tri drzave sa najvise populizma/nacionalizma: Svicarska, Norveska i Danska.

Tri drzave sa najboljim platama u svijetu: Svicarska, Norveska i Danska.

Sve druge su pisaona i sranje u bojama.
Ja bih se zakleo da postoji jaka veza izmedu tebe i zviza... Rodacka, prijateljska, dotle cak da vas je i isti kurac pravio
Ja bih se zakleo da postoji jaka veza izmedju tebe i najglupljeg covjeka na svijetu, dotle cak da te je glup kurac pravio - mrs u 3pm dzubre jedno neskolovano.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#598 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by uglavnomja »

:shock:
:skoljka:

kultura na nivou :run:
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#599 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by Micaha »

hrle1976 wrote:
Micaha wrote:
hrle1976 wrote:Glupa tema do bola!

Tri drzave sa najvise populizma/nacionalizma: Svicarska, Norveska i Danska.

Tri drzave sa najboljim platama u svijetu: Svicarska, Norveska i Danska.

Sve druge su pisaona i sranje u bojama.
Ja bih se zakleo da postoji jaka veza izmedu tebe i zviza... Rodacka, prijateljska, dotle cak da vas je i isti kurac pravio
Ja bih se zakleo da postoji jaka veza izmedju tebe i najglupljeg covjeka na svijetu, dotle cak da te je glup kurac pravio - mrs u 3pm dzubre jedno neskolovano.
Sheceru :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#600 Re: Švedska puca po šavovima - istina ili mit?

Post by stakasa »

uglavnomja wrote:
stakasa wrote:Pa imas li radnu dozvolu? U Norveskoj svako moze naci posao

imam papire, sve legalno ... ucim jezik da ne kopam :)
sad smo se malo stisli, ali nadoknadicemo :)


mada i to svako moze naci posao je :roll:

propaganda, najblaze receno. ono ako znas perfektno jezik, imas iskustvo, po mogucnosti norveski fakultet, it strucnjak, medicinska sestra, sa norveskim papirima, ili talenat za prodaju ... onda ima posla :izet:
Kako ide sa trazenjem posla? Sad zimi polako, a kad fino vrijeme dode onda neces prihvatit ni ako ti sta ponude, na ljeto ni slucajno jer ces u Bosnu...? A ima i forum da se dosada ubije :D
Post Reply