Sve vise Hrvata prelazi na Islam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Kick off
Posts: 245
Joined: 25/09/2005 14:40

#26

Post by Kick off »

jeste vala ..!! mada i on ima pravo na misljenje ko i svi ostali.znaci ohladite malo sa tim "pljuvanjem"
uglavnom ne svidja mi se njegov nacin razmisljanja i mislim da je h&d absolutno u pravu ! mijesati vjeru s politikom je pogresno.ako si pravi vjernik,slijedices svoju vjeru ali je neces prislino namecati nikome!znaci islam ne smije biti dio zakona sto znaci da se islam ne smije mijesati u uredjenje drzave.dobar primjer je turska gdje vecinom zive muslimani ali je ipak sekularna drzava.znaci cazinjanin tvoja teorija pada u vodu. inace ta teorija je rasprostranjena cak i na zapadu gdje mnogi tvrde da je nemoguce uskladiti islam i demokratsko uredjenje drzave.. sto je jedan veliki SHIT .i pristalice takve teorije su vecinom desnicari koji su fala bogu u manjini.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#27

Post by Bosanac sa dna kace »

Kick off wrote:jeste vala ..!! mada i on ima pravo na misljenje ko i svi ostali.znaci ohladite malo sa tim "pljuvanjem"
uglavnom ne svidja mi se njegov nacin razmisljanja i mislim da je h&d absolutno u pravu ! mijesati vjeru s politikom je pogresno.ako si pravi vjernik,slijedices svoju vjeru ali je neces prislino namecati nikome!znaci islam ne smije biti dio zakona sto znaci da se islam ne smije mijesati u uredjenje drzave.dobar primjer je turska gdje vecinom zive muslimani ali je ipak sekularna drzava.znaci cazinjanin tvoja teorija pada u vodu. inace ta teorija je rasprostranjena cak i na zapadu gdje mnogi tvrde da je nemoguce uskladiti islam i demokratsko uredjenje drzave.. sto je jedan veliki SHIT .i pristalice takve teorije su vecinom desnicari koji su fala bogu u manjini.
eh sto se tice turkse tamo vuce svako na svoju stranu, imas taj ekstremni sekularizam koji propagiru ljudksa prava a odma tamo iza coska zabranjuje pokrivenim djevojkama da se skoluju, dok na drugoj strani imas sekularizam i nacionalizam koji stite vjeru- sunijski islam i pod tim plastom tuse alevije i ostale muslimanske frakcije....
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#28

Post by novalic »

samo da pitam.. da li je u zemljama sa serijatskim zakonom na snazi dozvoljeno zenama da idu u skolu nepokrivene.. ako to one zele
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#29

Post by Bosanac sa dna kace »

novalic wrote:samo da pitam.. da li je u zemljama sa serijatskim zakonom na snazi dozvoljeno zenama da idu u skolu nepokrivene.. ako to one zele
jeste, dozvoljeno je!
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#30

Post by Murisno1 »

joj ne znam za vas
al ja bi vise volio zivjet tamo gdje se jos nije normalizovo pederluk,prostitucija i tamo gdje nema pedofila i sadista kolko ima i kuhara ...
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#31

Post by novalic »

Bosanac sa dna kace wrote:
novalic wrote:samo da pitam.. da li je u zemljama sa serijatskim zakonom na snazi dozvoljeno zenama da idu u skolu nepokrivene.. ako to one zele
jeste, dozvoljeno je!
dakle, tvrdis da je to dozvoljeno, npr. u iranu

meni jos niko ne odgovori
Last edited by novalic on 01/12/2005 15:37, edited 1 time in total.
King Kikapu
Posts: 1162
Joined: 11/08/2005 09:56
Location: hrasno brdo

#32

Post by King Kikapu »

izvor slobodna dalmacija, jel to ista ona slobodna dalmacija u kojoj se polavio tekst koji kaze da su vampiri porijeklom iz bosne

http://www.slobodnadalmacija.hr/20051129/bih02.asp
simster
Posts: 73
Joined: 23/10/2005 00:55

#33

Post by simster »

Cazinjanin wrote:kad sam ovu temu pokrenuo, pravo da vam kazem, ovaj tekst sto sam procitao me asocirao na opceprisutno prihvatanje Islama i u Sarajevu. Jer, ako se iko krece u krugovima studenata i omladine, moze primjetiti mnogo prelazaka na Islam, i povrat omladine vjeri.
a ko ne primjecuje da se sarajevo pomuslimanilo u zadnjih 10 godina? danas je poput teherana i dzalalabada, tesko je naci nekoga da nije islamski fanatik. mozda ima cirka 10 ljudi u gradu koji ne ide na dzumu.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#34

Post by Bobi »

simster wrote:
Cazinjanin wrote:kad sam ovu temu pokrenuo, pravo da vam kazem, ovaj tekst sto sam procitao me asocirao na opceprisutno prihvatanje Islama i u Sarajevu. Jer, ako se iko krece u krugovima studenata i omladine, moze primjetiti mnogo prelazaka na Islam, i povrat omladine vjeri.
a ko ne primjecuje da se sarajevo pomuslimanilo u zadnjih 10 godina? danas je poput teherana i dzalalabada, tesko je naci nekoga da nije islamski fanatik. mozda ima cirka 10 ljudi u gradu koji ne ide na dzumu.
Cuj 10 ljudi...a zhene nisu ljudi...:D.Znash li ti koliko je muska muslimanska populacija u Sarajevu minus 10..:D...pa gdje toliko osoba moze da stane u isto vrijeme?
simster
Posts: 73
Joined: 23/10/2005 00:55

#35

Post by simster »

zlata wrote:
Daisy wrote:Sta ima veze. nista cudno, znak da Hrvatska postaje ako nista zdravije drustvo u kom ljudi imaju pravo da biraju religiju
A kako cemo mi Bosanci reagirati kad Alija postane Ilija...il'se Ilija preporodi k'o Alija? Jesmo'l' PRONTI za takvu drustvenu revoluciju? I kako ce se onda definirati Srbin ili Bosnjak ili Hrvat?
znamo kako reagujete na to sto se emir kusturica vratio vjeri svojih pradjedova - kamenovali bi ste ga da ga slucajno sretnete u sarajevu.
simster
Posts: 73
Joined: 23/10/2005 00:55

#36

Post by simster »

Bobi wrote:
simster wrote:
Cazinjanin wrote:kad sam ovu temu pokrenuo, pravo da vam kazem, ovaj tekst sto sam procitao me asocirao na opceprisutno prihvatanje Islama i u Sarajevu. Jer, ako se iko krece u krugovima studenata i omladine, moze primjetiti mnogo prelazaka na Islam, i povrat omladine vjeri.
a ko ne primjecuje da se sarajevo pomuslimanilo u zadnjih 10 godina? danas je poput teherana i dzalalabada, tesko je naci nekoga da nije islamski fanatik. mozda ima cirka 10 ljudi u gradu koji ne ide na dzumu.
Cuj 10 ljudi...a zhene nisu ljudi...:D.Znash li ti koliko je muska muslimanska populacija u Sarajevu minus 10..:D...pa gdje toliko osoba moze da stane u isto vrijeme?
zato se prave nove dzamije dinamikom brzom nego u saudijskoj arabiji - da zadovolje potrebe za masovnom potraznjom.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#37

Post by Bobi »

simster wrote:
zlata wrote:
Daisy wrote:Sta ima veze. nista cudno, znak da Hrvatska postaje ako nista zdravije drustvo u kom ljudi imaju pravo da biraju religiju
A kako cemo mi Bosanci reagirati kad Alija postane Ilija...il'se Ilija preporodi k'o Alija? Jesmo'l' PRONTI za takvu drustvenu revoluciju? I kako ce se onda definirati Srbin ili Bosnjak ili Hrvat?
znamo kako reagujete na to sto se emir kusturica vratio vjeri svojih pradjedova - kamenovali bi ste ga da ga slucajno sretnete u sarajevu.
Iskreno...ne bi ga niko ni primjetio :-) ?
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#38

Post by zlata »

simster wrote:
zlata wrote:
Daisy wrote:Sta ima veze. nista cudno, znak da Hrvatska postaje ako nista zdravije drustvo u kom ljudi imaju pravo da biraju religiju
A kako cemo mi Bosanci reagirati kad Alija postane Ilija...il'se Ilija preporodi k'o Alija? Jesmo'l' PRONTI za takvu drustvenu revoluciju? I kako ce se onda definirati Srbin ili Bosnjak ili Hrvat?
znamo kako reagujete na to sto se emir kusturica vratio vjeri svojih pradjedova - kamenovali bi ste ga da ga slucajno sretnete u sarajevu.
Mi ovdje raspravljamo o ljudima...a ne hajvanima i Cetnicima k'o Kusturica!
simster
Posts: 73
Joined: 23/10/2005 00:55

#39 Re: Sve vise Hrvata prelazi na Islam

Post by simster »

Cazinjanin wrote:
halo wrote: Ja mislim da je to u sustini vrlo pozitivna stvar ne zato sto katolici prelaze na islam nego inace to znaci slobodu da svako moze da se moli bogu kojem on hoce tj da se religija odvoji od drzave i nacije
kao sto si vidio gore, covjek rece da su katolici u crkvi jedni a van crkve drukciji, covjek kad je presao na islam, musliman je i u dzamiji i u drustvu i na svim mjestima. Dakle, Islam nije da se odvaja od drzave... Islam se sprovodi svugdje, to je razlika, jer islam se, realno, ne moze odvojiti od drzave ako je covjek potpuno u vjeri.
tacno. zato islam nije kompatibilan sa zapadnom civilizacijom.
simster
Posts: 73
Joined: 23/10/2005 00:55

#40

Post by simster »

zlata wrote:
simster wrote:
zlata wrote:A kako cemo mi Bosanci reagirati kad Alija postane Ilija...il'se Ilija preporodi k'o Alija? Jesmo'l' PRONTI za takvu drustvenu revoluciju? I kako ce se onda definirati Srbin ili Bosnjak ili Hrvat?
znamo kako reagujete na to sto se emir kusturica vratio vjeri svojih pradjedova - kamenovali bi ste ga da ga slucajno sretnete u sarajevu.
Mi ovdje raspravljamo o ljudima...a ne hajvanima i Cetnicima k'o Kusturica!
da. zaboravio sam da prije kamenovanja ide demonizacija osobe poslje cega je ok odrubiti mu glavu, nesto slicno kao sa salmanom rusdijem.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#41

Post by Bobi »

simster wrote:
Bobi wrote:
simster wrote: a ko ne primjecuje da se sarajevo pomuslimanilo u zadnjih 10 godina? danas je poput teherana i dzalalabada, tesko je naci nekoga da nije islamski fanatik. mozda ima cirka 10 ljudi u gradu koji ne ide na dzumu.
Cuj 10 ljudi...a zhene nisu ljudi...:D.Znash li ti koliko je muska muslimanska populacija u Sarajevu minus 10..:D...pa gdje toliko osoba moze da stane u isto vrijeme?

zato se prave nove dzamije dinamikom brzom nego u saudijskoj arabiji - da zadovolje potrebe za masovnom potraznjom.
Aha..tebi to smeta...pa u Beogradu i Zagrebu svaki kvart ima crkvu..sta je tu chudno :D.Po urbanistickom planu u Zg. svaki kvart mora imati katolichku bogomolju :) .
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#42 Re: Sve vise Hrvata prelazi na Islam

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

simster wrote:
Cazinjanin wrote:
halo wrote: Ja mislim da je to u sustini vrlo pozitivna stvar ne zato sto katolici prelaze na islam nego inace to znaci slobodu da svako moze da se moli bogu kojem on hoce tj da se religija odvoji od drzave i nacije
kao sto si vidio gore, covjek rece da su katolici u crkvi jedni a van crkve drukciji, covjek kad je presao na islam, musliman je i u dzamiji i u drustvu i na svim mjestima. Dakle, Islam nije da se odvaja od drzave... Islam se sprovodi svugdje, to je razlika, jer islam se, realno, ne moze odvojiti od drzave ako je covjek potpuno u vjeri.
tacno. zato islam nije kompatibilan sa zapadnom civilizacijom.
Tacno. Zato sto je zapadna civilizacija izvor zla i prevrata.
simster
Posts: 73
Joined: 23/10/2005 00:55

#43

Post by simster »

Bobi wrote:
simster wrote:
Bobi wrote: Cuj 10 ljudi...a zhene nisu ljudi...:D.Znash li ti koliko je muska muslimanska populacija u Sarajevu minus 10..:D...pa gdje toliko osoba moze da stane u isto vrijeme?

zato se prave nove dzamije dinamikom brzom nego u saudijskoj arabiji - da zadovolje potrebe za masovnom potraznjom.
Aha..tebi to smeta...pa u Beogradu i Zagrebu svaki kvart ima crkvu..sta je tu chudno :D.Po urbanistickom planu u Zg. svaki kvart mora imati katolichku bogomolju :) .
smeta mi cisto iz estetskih razloga jer mi je zao grada koji je nekad bar malo licio na evropu. ali me savrseno zaboli sto je neko vjerski fanatik, samo ukazujem na ispravnost konstatacije da je sarajevo muslimansko-fundamentalisticki grad.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#44

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

simster wrote:
smeta mi cisto iz estetskih razloga jer mi je zao grada koji je nekad bar malo licio na evropu. ali me savrseno zaboli sto je neko vjerski fanatik, samo ukazujem na ispravnost konstatacije da je sarajevo muslimansko-fundamentalisticki grad.
Ukazuje sta ?
simster
Posts: 73
Joined: 23/10/2005 00:55

#45 Re: Sve vise Hrvata prelazi na Islam

Post by simster »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
simster wrote:
Cazinjanin wrote: kao sto si vidio gore, covjek rece da su katolici u crkvi jedni a van crkve drukciji, covjek kad je presao na islam, musliman je i u dzamiji i u drustvu i na svim mjestima. Dakle, Islam nije da se odvaja od drzave... Islam se sprovodi svugdje, to je razlika, jer islam se, realno, ne moze odvojiti od drzave ako je covjek potpuno u vjeri.
tacno. zato islam nije kompatibilan sa zapadnom civilizacijom.
Tacno. Zato sto je zapadna civilizacija izvor zla i prevrata.
sukob civilizacija. ono sto je na zapadu normalno to je tebi zlo, znaci islam nije kompatibilan sa zapadnom civilizacijom.
simster
Posts: 73
Joined: 23/10/2005 00:55

#46

Post by simster »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
simster wrote:
smeta mi cisto iz estetskih razloga jer mi je zao grada koji je nekad bar malo licio na evropu. ali me savrseno zaboli sto je neko vjerski fanatik, samo ukazujem na ispravnost konstatacije da je sarajevo muslimansko-fundamentalisticki grad.
Ukazuje sta ?
pa to sto su u sarajevu svi muslimanski fanatici sa maximum cirka 10 ljudi koji to nisu. bobi je onda rekao da to nije moguce jer toliko muslimana ne bi moglo stati istovremeno na dzumu na sto sam ja odgovorio da nema brige posto se svaki dan izgradi po nekoliko novih dzamija da zadovolji aktuelne i narastajuce potrebe.
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#47

Post by Shoba »

Murisno1 wrote:joj ne znam za vas
al ja bi vise volio zivjet tamo gdje se jos nije normalizovo pederluk,prostitucija i tamo gdje nema pedofila i sadista kolko ima i kuhara ...
a to kod nas kao nema toga? ima ih isto koliko i na zapadu samo sto se niko ne izjasnjava javno...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#48 Re: Sve vise Hrvata prelazi na Islam

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

simster wrote:sukob civilizacija. ono sto je na zapadu normalno to je tebi zlo, znaci islam nije kompatibilan sa zapadnom civilizacijom.
Sta je to normalno i ko nam odredjuje kriterij tog "normalnog". Normalno nije voditi dva svjetska rata, koristiti nuklearno naoruzanje, koristiti se metodama svrgavanja i postavljanja "demokratskih" (poslusnih) vlada diljem svijeta...etc. Moja opaska o zlu i prevratu zapadne civilizacije je ironija na tvoju glupost o nekompatibilnosti islama i zapada.
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#49

Post by Shoba »

ovo je dokaz da nacija nema nikakve veze sa vjerom. Taj tip iz Splita sto je presao na islam je i dalje Hrvat....
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#50

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

simster wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
simster wrote:
smeta mi cisto iz estetskih razloga jer mi je zao grada koji je nekad bar malo licio na evropu. ali me savrseno zaboli sto je neko vjerski fanatik, samo ukazujem na ispravnost konstatacije da je sarajevo muslimansko-fundamentalisticki grad.
Ukazuje sta ?
pa to sto su u sarajevu svi muslimanski fanatici sa maximum cirka 10 ljudi koji to nisu. bobi je onda rekao da to nije moguce jer toliko muslimana ne bi moglo stati istovremeno na dzumu na sto sam ja odgovorio da nema brige posto se svaki dan izgradi po nekoliko novih dzamija da zadovolji aktuelne i narastajuce potrebe.
Jesi li upotrijebio dvije ruke ili jednu kada si brojao i razvrstavao fanatike od tih "normalnih". Ovdje svaka ozbiljna diskusija sa tobom zavrsava. Vjerujem da kada bi posjecivao forume na kojima se okupljaju tvoji istomisljenici, da bi se mnogo komotnije osjecao a svi mi ovdje bez tebe.
Locked