Sve vise Hrvata prelazi na Islam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Kick off
Posts: 245
Joined: 25/09/2005 14:40

#101

Post by Kick off »

rei wrote:
Kick off wrote:Vidim da je medju mnogima u modi sprdati se sa religijom.... i to se najcesce cuje od ovih koji zagovaraju demokratiju, postivanje ljudskih prava, itd.... ????????????????????????????????????????????????????

Kakvo je to licemjerstvo molim vas ????????????

koje demokrate :lol: :lol: joj oni demokrate :? :lol:
Vjerujes i meni je to malo funny.. ma bitno je ba da ne ides na dzumu ili u dzamiju ili crkvu i automatski si demokrata :-)
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#102

Post by furlan »

Ne moj bokser
Ti si malo polupao loncice.Upravo ovakve vijesti kao sto su na ovom topiku zadiru u ljudska prava.Doticu se onoga sto je toliko licno.Odnos izmedju boga i pojedinca je toliko licna i privatna stvar da ne treba da se tice nikoga, a pogotovo ovaj vid vijesti koja ima za cilj da pokaze kako je jedna religija ispravna i jedina postena tjera na povracanje.Elem kako je neko dosao tobe i nasao svoj mir i pravu istinu.
Ako cemo praviti cirkus onda ga pravimo do kraja.
Kick off
Posts: 245
Joined: 25/09/2005 14:40

#103

Post by Kick off »

nije bokser polupao loncice.. :-)

sta je ovo nego sprdnja:
furlan wrote:Dosta price,danas je petak,svi ma djumu.

Aman jarabi nije valjda da u Splitu nema djamije?Pa sta cekaju braca Arapi?

Valja praviti peticiju, pa efendiji.

sto se ovoga tice slazem se..
furlan wrote:Odnos izmedju boga i pojedinca je toliko licna i privatna stvar da ne treba da se tice nikoga, a pogotovo ovaj vid vijesti koja ima za cilj da pokaze kako je jedna religija ispravna i jedina postena tjera na povracanje.Elem kako je neko dosao tobe i nasao svoj mir i pravu istinu.
Ali skontaj da je clanak prenio Cazinjanin i ako hoces upucivati kritiku nekome onda to uradi njemu.. sprdancijom samo dolijevas ulje na vatru,...
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#104

Post by furlan »

Vidis kako postoje dupli arsini.
Zasto nisi reagovao kada je postavljen topik.Je li nisi shvatio poruku i zelju koja se htijela ostvariti sa slicnim tekstom ili ti je bilo drago ako neko pristupa tvojoj vjeri bez ikakvog razmisljanja.Posljedice ovakvih pamfleta su mnogo teze.
Bez sumnje si reagovao kada si se osjetio ugrozen u onom sto je tvoje i sto je dio tvog bica.
Nazalost djuma je postala politicki sastanak,gradnja djamija je zapisavanje teritorija i uvodjenje arhitekture sa kojom mi nemamo nikakve veze a efendija glavni duhovni i POLITICKI vodja.E sada mi ti reci ko pravi ujdurmu od religije?
Ako si se osjetio uvrijedjen kao vjernik,zao mi je .To mi nija bila namjera.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#105

Post by novalic »

ja opet imam jedno pitanje (znam, vjecito postavljam pitanja)

da li ti Hrvati.. koji su izgleda druge vjere.. pa predju na islam.. od Boga dobili oprost.. za grijehe.. prije obracanja....

mislim.. ako se nekakva ustasa, zlocinac.. dohvati tobe.. i vrati na islam.. jel' mu od Boga oprosteno... ono prije
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#106

Post by pape »

novalic wrote:ja opet imam jedno pitanje (znam, vjecito postavljam pitanja)
da li ti Hrvati.. koji su izgleda druge vjere.. pa predju na islam.. od Boga dobili oprost.. za grijehe.. prije obracanja....
mislim.. ako se nekakva ustasa, zlocinac.. dohvati tobe.. i vrati na islam.. jel' mu od Boga oprosteno... ono prije
:D Jeste, ... oprosteno mu je. :oops: :zzzz:
To sam zakljucio kada se ovdje pojavio onaj konvertit "Kradem po Italiji". :lol:
Nitko ga nije pitao gdje je bio i sta je radio za vrijeme agresije na BiH. Prihvatili su ga objerucke i diskretno mu stavili do znanja da promijeni nick. Ko vele, ... kradi "brate", al` nemoj da se tako javno ofirash. :oops: :zzzz:
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#107

Post by furlan »

Pogledaj temu (ne da mi se traziti)gdje se Tito pred smrt konvertirao na Islam upravo iz ovih razloga koje ti pominjes.Bilo mu sve oprosteno i cist otisao na onaj svijet.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#108

Post by pape »

furlan wrote:Pogledaj temu (ne da mi se traziti)gdje se Tito pred smrt konvertirao na Islam upravo iz ovih razloga koje ti pominjes.Bilo mu sve oprosteno i cist otisao na onaj svijet.
:D Yes, yes .... i Kardelj i Pepca mu u njega su pred smrt isto ucinili, ... samo, .... Slovenci, majku im Bozju, .... nece da to javno priznaju. :oops: :zzzz: :zzzz: :zzzz:
Kick off
Posts: 245
Joined: 25/09/2005 14:40

#109

Post by Kick off »

furlan wrote:Vidis kako postoje dupli arsini.
Zasto nisi reagovao kada je postavljen topik.Je li nisi shvatio poruku i zelju koja se htijela ostvariti sa slicnim tekstom ili ti je bilo drago ako neko pristupa tvojoj vjeri bez ikakvog razmisljanja.Posljedice ovakvih pamfleta su mnogo teze.
Pogledaj drugu stranicu.. drugi post.. i vidjeces da sam reagovao, i da se ne slazem sa autorom teme.. istina nisam reagovao radi postavljanja teme jer clanak vidim jednostavno kao jedno zapazenje jedne uocijive promjene u drustvu .. ovaj put nadprosjecni prelazak splicana na islam... nista drugo..... mozda u vrlo maloj mjeri ali ipak nadprosjecnoj..
furlan wrote: Bez sumnje si reagovao kada si se osjetio ugrozen u onom sto je tvoje i sto je dio tvog bica.
Reagovao sam kada ste poceli zajebanciju na racun islama i vjernika :D
furlan wrote:Nazalost djuma je postala politicki sastanak,gradnja djamija je zapisavanje teritorija i uvodjenje arhitekture sa kojom mi nemamo nikakve veze a efendija glavni duhovni i POLITICKI vodja.E sada mi ti reci ko pravi ujdurmu od religije?
Nisam dole tako da ne znam da li je tako ako jeste, zalosno je :(
furlan wrote:Ako si se osjetio uvrijedjen kao vjernik,zao mi je .To mi nija bila namjera.
eh sada ..ovo ce te vjerovatno iznenaditi.. nisam religiozan :D ali imam veliki respekt prema svim religijama .. ukljucujuci islam :)
Kick off
Posts: 245
Joined: 25/09/2005 14:40

#110

Post by Kick off »

pape wrote:
novalic wrote:ja opet imam jedno pitanje (znam, vjecito postavljam pitanja)
da li ti Hrvati.. koji su izgleda druge vjere.. pa predju na islam.. od Boga dobili oprost.. za grijehe.. prije obracanja....
mislim.. ako se nekakva ustasa, zlocinac.. dohvati tobe.. i vrati na islam.. jel' mu od Boga oprosteno... ono prije
:D Jeste, ... oprosteno mu je. :oops: :zzzz:
To sam zakljucio kada se ovdje pojavio onaj konvertit "Kradem po Italiji". :lol:
Nitko ga nije pitao gdje je bio i sta je radio za vrijeme agresije na BiH. Prihvatili su ga objerucke i diskretno mu stavili do znanja da promijeni nick. Ko vele, ... kradi "brate", al` nemoj da se tako javno ofirash. :oops: :zzzz:
Pape ne mozes izvlaciti zakljucke na osnovu nekoliko postova.. Jel tako? :-D
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#111

Post by pape »

Kick off wrote: Pape ne mozes izvlaciti zakljucke na osnovu nekoliko postova.. Jel tako? :-D
:roll: Pa eto, ... al` bilo je tako. Ima sve crno na bijelom. :roll: :)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#112

Post by danas »

novalic wrote:ja opet imam jedno pitanje (znam, vjecito postavljam pitanja)

da li ti Hrvati.. koji su izgleda druge vjere.. pa predju na islam.. od Boga dobili oprost.. za grijehe.. prije obracanja....

mislim.. ako se nekakva ustasa, zlocinac.. dohvati tobe.. i vrati na islam.. jel' mu od Boga oprosteno... ono prije
pa za to mu ne treba da predje na islam, sve to fra ovaj i onaj oproste... zna se i tarifa, koliko ide koji grijeh... :-)
Kick off
Posts: 245
Joined: 25/09/2005 14:40

#113

Post by Kick off »

pape wrote:
Kick off wrote: Pape ne mozes izvlaciti zakljucke na osnovu nekoliko postova.. Jel tako? :-D
:roll: Pa eto, ... al` bilo je tako. Ima sve crno na bijelom. :roll: :)
To je je fakticki ,sto se tice religije,jedna od stvari koje ni ja ne kuzim.. i to nije slucaj samo sa islamom nego i sa krscanstvom i koliko mi je poznato i judaizmom.. u sve i jednoj knjizi pise da ce ti Bog oprostiti ako dodjes tobe .. kao nikada nije kasno za pokajanje .. malo cudno.. jer po toj logici.. mozes biti koljac do sedamdeset pete.. i onda se okrenes vjeri.. pokajes se.. i dzenet/raj ti je zagarantovan.. :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#114

Post by danas »

Kick off wrote:
pape wrote:
Kick off wrote: Pape ne mozes izvlaciti zakljucke na osnovu nekoliko postova.. Jel tako? :-D
:roll: Pa eto, ... al` bilo je tako. Ima sve crno na bijelom. :roll: :)
To je je fakticki ,sto se tice religije,jedna od stvari koje ni ja ne kuzim.. i to nije slucaj samo sa islamom nego i sa krscanstvom i koliko mi je poznato i judaizmom.. u sve i jednoj knjizi pise da ce ti Bog oprostiti ako dodjes tobe .. kao nikada nije kasno za pokajanje .. malo cudno.. jer po toj logici.. mozes biti koljac do sedamdeset pete.. i onda se okrenes vjeri.. pokajes se.. i dzenet/raj ti je zagarantovan.. :D
sa razlikom da u islamu mozes samo da molis boga da ti oprosti i da se nadas da ce on to uciniti, jer on je jedini i zadnji sudija. dok u katolicanstvu -- koje valjda tvrdi da ima bozje predstavnike na zemlji u vidu pape i svecenika -- taj svecenik ti moze oprostiti u ime boga :wink:

ima i cijena mescini... :D :D :D
Kick off
Posts: 245
Joined: 25/09/2005 14:40

#115

Post by Kick off »

danas wrote:
Kick off wrote:
pape wrote: :roll: Pa eto, ... al` bilo je tako. Ima sve crno na bijelom. :roll: :)
To je je fakticki ,sto se tice religije,jedna od stvari koje ni ja ne kuzim.. i to nije slucaj samo sa islamom nego i sa krscanstvom i koliko mi je poznato i judaizmom.. u sve i jednoj knjizi pise da ce ti Bog oprostiti ako dodjes tobe .. kao nikada nije kasno za pokajanje .. malo cudno.. jer po toj logici.. mozes biti koljac do sedamdeset pete.. i onda se okrenes vjeri.. pokajes se.. i dzenet/raj ti je zagarantovan.. :D
sa razlikom da u islamu mozes samo da molis boga da ti oprosti i da se nadas da ce on to uciniti, jer on je jedini i zadnji sudija. dok u katolicanstvu -- koje valjda tvrdi da ima bozje predstavnike na zemlji u vidu pape i svecenika -- taj svecenik ti moze oprostiti u ime boga :wink:

ima i cijena mescini... :D :D :D
Ni to ne kuzim :D ALi sigurno i oni imaju dobro objasnjenje zasto je to tako.. :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#116

Post by danas »

Kick off wrote: Ni to ne kuzim :D ALi sigurno i oni imaju dobro objasnjenje zasto je to tako.. :D
to ti samo pokazuje da su budale ovi koji su presli na islam :D :D :D cuj, nadat se oprostu :D ako ga mozes lijepo kupiti :D :D :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#117

Post by danas »

A wrote:[Ali ako osoba X predje na Islam na primjer (govori se o prelasku na Islam, pa da ostanemo pri temi) pri tom prelasku biva oslobodjen dotatasnjih grijeha, u ocima onih koji postuju Islam i prihvataju njegove norme grijeha i oprosta?

Ovo bi me zaista interesovalo, ako ima neko upucen, unaprijed hvala na objasnjenju.
u ocima onih koji istinski postuju islam, on moze biti prihvacen kao brat musliman, ali oni nemaju prava da ga oslobadjaju ikakvog grijeha, jer koliko ja znam, po islamu samo bog moze oprostiti. on je jedini sudija.
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#118

Post by revolver amidza »

zlata wrote:
Daisy wrote:Sta ima veze. nista cudno, znak da Hrvatska postaje ako nista zdravije drustvo u kom ljudi imaju pravo da biraju religiju
A kako cemo mi Bosanci reagirati kad Alija postane Ilija...il'se Ilija preporodi k'o Alija? Jesmo'l' PRONTI za takvu drustvenu revoluciju? I kako ce se onda definirati Srbin ili Bosnjak ili Hrvat?
Vec duze vrijeme mogu da procitam tvoje postove,i nista licno,ali mi se zaista gadi tvoj cinizam.Kao prvo tekst je objavljen u listu "slobodna dalmacija", i sasvim je slobodan za interpretaciju,niko se tu ne napada.
Hrvat koji je promijenio vjeroispovjest ostaje Hrvat,nema nikakve veze ni sa bosnjastvom ni sa Bosnom u ovom slucaju. To sto si ti automatski iskompleksirana pojmom islama i muslimanstva u bilo kom obliku je tvoj problem.Da je tip recimo presao na hindu,to tebi ne bi nista cudno bilo,i ne treba,ali je ovo tebi odmah neki "bosnjakistan" i slicno,..nevjerovatno si iskompleksirana!
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#119

Post by zlata »

Kick off wrote:
rei wrote:
Kick off wrote:Vidim da je medju mnogima u modi sprdati se sa religijom.... i to se najcesce cuje od ovih koji zagovaraju demokratiju, postivanje ljudskih prava, itd.... ????????????????????????????????????????????????????

Kakvo je to licemjerstvo molim vas ????????????

koje demokrate :lol: :lol: joj oni demokrate :? :lol:
Vjerujes i meni je to malo funny.. ma bitno je ba da ne ides na dzumu ili u dzamiju ili crkvu i automatski si demokrata :-)
Pa jesi'l' pazljivo cit'o Cazinjaninove teorije? Islam=Drzava! Znaci...zaboravi ti tvoju "demokraciju"! Sve ti je u Kur'anu, Hadisima, i Shariji! Za njega...Islam je "demokracija"!
Onda...kako da se ljudi ne sprdace s'njegovim odusevljenjem, kad nekol'ko Hrvata predje na Islam!
Ja jos samo cekam da najavi NOVU...zeleno-bilu sahovnicu! :lol:

Ja mu kuzim to odusevljenje. Vec stotine godina nam govore da smo se "poturcili iz interesa"! Konacno...ljudi prelaze na Islam...i to u epicentrima katolicanstva. Kakav li je to njihov "interes"?
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#120

Post by zlata »

revolver amidza wrote:
zlata wrote:
Daisy wrote:Sta ima veze. nista cudno, znak da Hrvatska postaje ako nista zdravije drustvo u kom ljudi imaju pravo da biraju religiju
A kako cemo mi Bosanci reagirati kad Alija postane Ilija...il'se Ilija preporodi k'o Alija? Jesmo'l' PRONTI za takvu drustvenu revoluciju? I kako ce se onda definirati Srbin ili Bosnjak ili Hrvat?
Vec duze vrijeme mogu da procitam tvoje postove,i nista licno,ali mi se zaista gadi tvoj cinizam.Kao prvo tekst je objavljen u listu "slobodna dalmacija", i sasvim je slobodan za interpretaciju,niko se tu ne napada.
Hrvat koji je promijenio vjeroispovjest ostaje Hrvat,nema nikakve veze ni sa bosnjastvom ni sa Bosnom u ovom slucaju. To sto si ti automatski iskompleksirana pojmom islama i muslimanstva u bilo kom obliku je tvoj problem.Da je tip recimo presao na hindu,to tebi ne bi nista cudno bilo,i ne treba,ali je ovo tebi odmah neki "bosnjakistan" i slicno,..nevjerovatno si iskompleksirana!
Pa kako su onda Makedonci, Bugari i Srbi muslimani...postali (na ovom forumu) Bosnjaci? Je'l'ti se (takodjer) gadi bosnjacko svojatanje susjednih naroda? i ono "Od Dobruse do Kladuse" (samo nek' nas je vise)...ako ti se vec gadi moj "iskompleksirani" cinizam!
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#121

Post by novalic »

danas wrote:
novalic wrote:ja opet imam jedno pitanje (znam, vjecito postavljam pitanja)

da li ti Hrvati.. koji su izgleda druge vjere.. pa predju na islam.. od Boga dobili oprost.. za grijehe.. prije obracanja....

mislim.. ako se nekakva ustasa, zlocinac.. dohvati tobe.. i vrati na islam.. jel' mu od Boga oprosteno... ono prije
pa za to mu ne treba da predje na islam, sve to fra ovaj i onaj oproste... zna se i tarifa, koliko ide koji grijeh... :-)
koliko ja znam....nekada se naveliko ispovijedalo.. i svecenici odrijesivali od grijeha, napominjali koliko treba moliti.. Bogu za oprostaj.. sada se to vise skoro nigdje ne radi...

i, vjerovatno bi to bird znao bolje objasniti, ali svecenik nikada nije bio onaj sto te kutarise grijeha.. nego ti kaze.. kako i sta da molis... da bi ti Bog oprostio.. dakle, i u krscanstu.. zadnja je Bozija....

samo sto vecina i krcana.. to nisu ni skuzili.. i kada i mole.. ne kontaju sta govore.. nego onako mehanicki..


nego.. opet da se vratim onome mome pitanju.. jel' prelaznik na islam oprosten.. za prosle grijehe ili ne
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#122

Post by novalic »

jos nesto.. primijecujem.. sada vec godinama citajuci i prateci forum.. da je ovdje najcijenjenija uvreda..

jesi iskomlexiran/ana...


ljudi, vi stvarno nemate maste.. pozeli covjek da cuje dobru psovku.. jer je ova.. toliko otrcana
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#123

Post by danas »

novalic wrote:
koliko ja znam....nekada se naveliko ispovijedalo.. i svecenici odrijesivali od grijeha, napominjali koliko treba moliti.. Bogu za oprostaj.. sada se to vise skoro nigdje ne radi...

i, vjerovatno bi to bird znao bolje objasniti, ali svecenik nikada nije bio onaj sto te kutarise grijeha.. nego ti kaze.. kako i sta da molis... da bi ti Bog oprostio.. dakle, i u krscanstu.. zadnja je Bozija....

samo sto vecina i krcana.. to nisu ni skuzili.. i kada i mole.. ne kontaju sta govore.. nego onako mehanicki..
jedan od osnovnih motiva reformacije i iznjedravanja protestanata je bila cinjenica da je vatikan "oprastao grijehe". ne samo tvoje, nego i tvoej familije, pa i mrtvih predaka... koji su se mogli iz pakla prebaciti u raj, malom svecenickom intervencijom... za pare. znaci, svecenik je itekako bio onaj ko te kutarise grijehova, jer je papa nesto kao bozji izaslanik na zemlji, i kao takav je valjda sam sebi dao pravo da oprasta. pogotovo kad se malo podmaze.
novalic wrote: nego.. opet da se vratim onome mome pitanju.. jel' prelaznik na islam oprosten.. za prosle grijehe ili ne
to sam pokusala gore vec odgovoriti. ako neko drugi zna detaljnije, neka kaze.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#124

Post by novalic »

danas.. istina je sto govoris.. ali u kojem vijeku.. mislim.. jel' danas negdje mozes kupiti oprostaj grijeha.. jel' i danas katolici vjeruju da im svecenik daje oprost.. ili samo pokazuje put do Boga..

ne kazem da ima ljudi koji ne poznaju svoju vjeru.. i koji se zadovljavaju sto jednostavnijem objasnjenju.. ali.. da li danas i papa ili katolicki svecenik tvrdi da te razrijesava grijeha..

ne..


nego ti kaze, pokaj se, moli i nadaj se da ce ti Bog oprostiti...
Last edited by novalic on 02/12/2005 16:34, edited 1 time in total.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#125

Post by novalic »

jos samo jednu da napomenem.. od svih katolika koje poznajem.. medju ima i par svecenika.. nikada nikoga nisam srela da je ubijedjen i stvarno vjeruje u oprost svecenika..
Locked