Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Frank Sinatra
Posts: 198
Joined: 01/10/2008 11:05

#176 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Frank Sinatra »

Ubiti Francuza je zločin, Bosanca - samo grehota

Code: Select all

http://--- SPAM ---/vijesti.aspx?id=24683

Ako se desi taj famozni popis stanovništva u skorijem periodu, opasno razmišljam da se izjasnim kao Francuz. Preciznije, izjasnit ću se kao navijač Toulousa (Tuluz, Francuski fudbalski klub).
U septembru 2009.godine, u Beogradu, odigrao se meč između Partizana te (u budućnosti mog omiljenog tima) Tuluza “Pa šta”, rekli bi mnogi! Pa, desili su se navijački neredi. “Pa šta, utakmica je bila na Balkanu, zar može drugačije?!”

Ali, čovjek je poginuo…

Francuskog državljanina Bricea Tatona je napala grupa “Grobara” i tom prilikom mu nanijeli veće tjelesne povrede. Nekoliko dana poslije, od posljedica premlaćivanja, Taton je preminuo.

Fudbalski svijet je bio zgrožen. Sasvim logično, UEFA, ali i Francuska vlada su tražili da neko odgovara.

I, bi šta biti mora.

24.01.2011.god, nakon sedam mjeseci suđenja, Viši sud u Beogradu osudio je na ukupno 240 godina zatvora grupu od 15 mladića, optuženih za ubistvo francuskog državljanina Bricea Tatona
Najveća kazna je 35 godina, a najmanja 14 godina zatvora!
Rodbina osuđenih, sudnicu u Beogradu je napustila uz povike i psovke.

Prateći Dnevnik na državnoj televiziji, nakon ove informacije, htio sam opsovati i fubdal, i navijače, i Zakon, i… i svašta nešta. Ali nisam.

“Pa zašto, zaslužili su”.

Jesu, naravno da jesu.

“Ubistvo je ubistvo, gdje god počinjeno – kažnjivo je, po Božijim i ovozemaljskim zakonima.”

Eh, tu si me povuk’o za tastaturu!

Po Božijim, ali i ovozemaljskim zakonima – svaki čovjek je jednak (svakome se sudi pravedno?!).

Presuda navijačima Partizana nema nikakve veze sa Božijom i ovozemaljskoj pravdom (!), nego je samo dokaz da nije isto biti Francuz, ili biti Srbin, Bošnjak ili neko drugi! Presuda je dokaz moći Francuske diplomatije! Presuda je dokaz licemjerstva UEFA-e!

-EH, DA JE VEDRAN PULJIĆ BIO NAVIJAČ TULUZA-

Ovaj slučaj ne treba politizirati, ali ne mogu da se ne sjetim Haškog suda.

Ratni zločinci, silovatelji djevojčica, oni koji su klali djecu u naručju majke… I njihove mizerne kazne.

Ako im i presude, dovoljno je da se dobro ponašaju jedan period, i dobiju pomilovanje…

Koliko je ubica, silovatelja, kasapina (...) dobilo kazne manje od 14 godina zatvora?!;

Zašto se i u njihovo suđenje ne uplete UEFA, možda bi bilo pravednije?!

U oktobru, te iste 2009.godine, u Širokom Brijegu, gostovala je ekipa FK Sarajevo. Oni najvatreniji navijali su se uputili da bodre svoj tim. Među njima je bio i 24-godišnji Vedran Puljić.

U sukobu domaćih i gostujućih navijača korištena su hladna, ali i vatrena oružja.;

Nakon čudnog razvoja događaja,;jedan „zalutali“ metak je završio u tijelu mladića iz Sarajeva. BiH je brujala o ovom događaju, a iz MUP-a Širokog Brijega su tvrdili da je mladić stradao od kamena koji ga je pogodio u glavu.

Naknadno su demantovali tu priču...

Prijatelji Vedrana, koji su sa njim bili u tom terenutku, tvrdili su da su u njega pucali policajci.

Prošlo je više od godinu dana, još niko nije odgovarao za smrt 24-godišnjeg Vedrana.

- Za premlaćivanje navijača Tuluza, Francuza Bricea Tatona, koji je podlegao povredama, izrečeno je 240 godina zatvorske kazne za 15 osoba.

-Za ubistvo navijača Sarajeva, Bosanca Vedrana Puljića, niko nije (neće?!) odgovarao…;

Da je Platini Bosanac, ko zna…
User avatar
junkers
Posts: 589
Joined: 05/10/2009 15:38
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#177 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by junkers »

User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#178 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by valterbranisarajevo »

Nakon toliko godina obećanja da će se nešto promijeniti dobićemo izgleda ovo.... :oops:

Šta sadrži Nacrt zakona o zaštiti i postupanju s djecom i maloljetnicima u krivičnom postupku: Maloljetnim kriminalcima preporuka umjesto zatvora!?

Autor S. Ša. 2011-06-04 12:13:00

Nacrt zakona o zaštiti i postupanju s djecom i maloljetnicima u krivičnom postupku, koji je Parlament Federacije BiH poslao u javnu raspravu, izazvao je mnoge polemike zbog slabih preporuka o kaznenim mjerama.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/3 ... tvora.html
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#179 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by O'zone »

valterbranisarajevo wrote:Nakon toliko godina obećanja da će se nešto promijeniti dobićemo izgleda ovo.... :oops:

Šta sadrži Nacrt zakona o zaštiti i postupanju s djecom i maloljetnicima u krivičnom postupku: Maloljetnim kriminalcima preporuka umjesto zatvora!?

Autor S. Ša. 2011-06-04 12:13:00

Nacrt zakona o zaštiti i postupanju s djecom i maloljetnicima u krivičnom postupku, koji je Parlament Federacije BiH poslao u javnu raspravu, izazvao je mnoge polemike zbog slabih preporuka o kaznenim mjerama.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/3 ... tvora.html


Ovo ne bi smjelo proći ni pod razno kao zakon! Jebo te ovo je smijurija! Kojim moronima daju da pišu ove zakone nije mi jasno!?
Frank Sinatra
Posts: 198
Joined: 01/10/2008 11:05

#180 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Frank Sinatra »

Paravinja je izrucen isti dan, a hercegovacki Breivik hoda slobodno bez straha. U medjuvremenu njegovi saucesnici, a mozda i neki od ubica izlaze pred objektivno BH pravosudje.

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/110921109

Ako je uopste nekoga briga, 4.10.2011 bice pune dvije godine otkako je ubijen Vedran Puljic.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#181 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Nekako s proljeća »

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#182 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by -LIBERO- »

Danas se navrsava dvije godine od ubistva Vedrana Puljica. 24 mjeseca bez pravde i istine..24 mjeseca tuge i boli.

04.10.2009.-04.10.2011



Image
Frank Sinatra
Posts: 198
Joined: 01/10/2008 11:05

#183 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sa

Post by Frank Sinatra »

Samo kod nas policija pusta iz zatvora. Samo kod nas ubice hodaju slobodno. Samo kod nas tuzilastvo salje poruku da je dozvoljeno ubiti, jer za to necete biti kaznjeni.

Pravda je slijepa i tri godine nakon ubistva Vedrana Puljića

Code: Select all

http://www.klix.ba/vijesti/bih/pravda-je-slijepa-i-tri-godine-nakon-ubistva-vedrana-puljica/121004024
Image

UNFKS: Tražimo da ubica bude pronađen i osuđen

Udruženje navijača FK Sarajevo povodom treće godišnjice od brutalnog ubistva Vedrana Puljića još jednom podsjeća javnost na činjenicu da se ubica slobodno kreće i zahtjeva od pravosudnih organa da riješe slučaj kako bi pokojni Vedran konačno našao smiraj.

Pitamo se kako je moguće da su prošle tri godine, a da pravosudni organi još uvijek nisu bili u stanju početi sudski proces protiv odgovornih za ubistvo Vedrana Puljića i ranjavanje iz vatrenog oružja šest navijača FK Sarajevo, kao i na desetine povrijeđenih navijača i veliku materijalnu štetu na automobilima i autobusima? Kako vrijeme prolazi slučaj ubistva Vedrana Puljića je skoro nestao iz medija, a teška ranjavanja, koja pukom srećom nisu završila fatlno, niko više i ne spominje.
UNFKS još jednom zahtjeva od nadležnih institucija da zaključe slučaj i pred lice pravde izvedu ubicu i osobe odgovorne za ranjavanje navijača FK Sarajevo

Dok su svima puna usta floskula o sprečavanju nereda na sportskim terenima, Margaret Tacher i engleskog sistema, niko prstom nije mrdnuo da riješi slučaj brutalnog ubistva. Pitamo se da li je to signal i ostalim potencijalnim ubicama da će proći nekažnjeno ako učine nešto slično?

UNFKS podsjeća da su za nerede u Širokom Brijegu odgovarali samo navijači FK Sarajevo kojem su izrečene drakonske kazne zbog učestvovanja u neredima i u čijem je slučaju da Tužilaštvo i sud u Širokom Brijegu pokazalo da može brzo reagovati, kada to želi.

Pozivamo sve članove UNFKS i sve ostale simpatizere FK Sarajevo da danas u 16:30 sati dođu ispred sjeverne tribine stadiona Koševo, odakle će organizovana kolona krenuti na groblje Bare, gdje će obići grob Vedrana Puljića i još jednom zatražiti istinu – istinu za Vedrana.
------------------------

Code: Select all

http://www.radiosarajevo.ba/novost/91316/godine-prolaze-a-istine-nema
Post Reply