Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#1 Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Asana »

Jucer odrzana rasprava .... http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/100113155

U pricu se upetljala i Edina Residovic, u odbrani osudjenih za ubistvo
Lalovic nije nista kriv ... ispada da je pokusao smiriti sukob
bokserom "umirivsi" Mrnjavca, i dodavsi noz Sikiricu ...

Trazi se oslobadjajuca presuda za neduznu djecicu koja su izjavila sucut Ani Mrnjavac ...
Djecica su valjda zrtve okolnosti
a za okolnosti ne znamo ko je kriv ...

:(
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#2 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by uvjek dobar gost »

... Strašno, ne mogu bi da pomislim kako je sada majci pokojnog Denisa... ovo je pokazatelj stanja društva, stanja nas samih jer ja moram napomenuti da niko od ljudi iz tramvaja nije svjedočio o tragičnom događaju ....

Hladno, surovo, bezosjećajno okrećemo glavu na drugu stranu !
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#3 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Asana »

Bojim se da ce ovo biti jos jedna od bezbroj prica o nepravdi, korumpiranosti i truhlosti odog drustva.
Nigdje licne odgovornosti za svoje postpuke, niti za svoju nadleznost.

Smanje li im kazne zbog uzimanja u obzir drustvene klime i utjecaja na njihovo odrastanja i bla bla... onda moraju idntificirati i kazniti krivce za tu klimu. Ne moze odgovornost otici u havu bas svaki put, pa i kad je o ubistvu rijec.

U medjuvremenu, sta je drustvo uradilo da osigura da nadobudni klinci ne hodaju okolo s cakijama, prepustajuci njihovim malim sivim celijama odluku kada i zasto ce ih potegnuti ?
Kako se kaznjavaju klinici kod kojih se zatekne noz ili neko drugo oruzje?
Vjerovatno kao i odrasli - no, no... ajd kuci.

:x
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by JThomas »

ja sam 99% siguran da im neće smanjiti kaznu, ako ništa zbog medijske eksponiranosti i revolta koji je slučaj izazvao. ali vidjećemo...
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#5 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Asana »

Ono sto me posebno iritira jeste - navikavanje na ovakve stvari.
Koliko pregleda teme, a koliko komentara ...

Gdje su svi oni ljudi sto su dosli pred katedralu 9.2., oni sto su nosili slike ubica ... gdje je ishlapio osjecaj za pravdu koju su svi oni tada trazili? Nisu prosle ni dvije godine, a ljudma je svejedno?

Najveci uspjeh lokalnih vlasti.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#6 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by uvjek dobar gost »

.... Sigurnost stanovnika, populacije, naroda.... je prioritet vlasti koja je usput stalno na vlasti.. Felix Vidović, besim Mehmedić. Branković, Mujezinović, Špirić..... ko će od njih odgovarati za klimu koja je dovela il podstakla prijestupnike da napadnu... il drugačije... SDA, SBIH, HDZ, SPD (kao vječita opozicija) ... drugi HDZ, SNSD.... ko je odgovoran i šta će biti sankcija...

Za to vrijeme žrtve su naši najmiliji, naše kompije susjedi, prijatelji... oni su mete i da mi smo sigurni ali malo sutra... više nismo sigurni ni u svoje četri zida !

Možda je taktika gore pomenutih stranaka i pojedinaca da stvore klimu straha ili da je generišu u kojoj mogu da vladaju "vječno", a kriminalci su njihovo biračko tijelo ...?!?!?!?

P.S

Pomagači u ubistvu Amara Mistrića su već na slobodi !
Last edited by uvjek dobar gost on 14/01/2010 11:05, edited 1 time in total.
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#7 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Big Boy »

Asana wrote:Ono sto me posebno iritira jeste - navikavanje na ovakve stvari.
Koliko pregleda teme, a koliko komentara ...

Gdje su svi oni ljudi sto su dosli pred katedralu 9.2., oni sto su nosili slike ubica ... gdje je ishlapio osjecaj za pravdu koju su svi oni tada trazili? Nisu prosle ni dvije godine, a ljudma je svejedno?

Najveci uspjeh lokalnih vlasti.

Sta reci... ocito svak' samo svoje cuva i misli kako se lose stvari uvijek desavaju tamo nekima. Dok i njega nesto ne scepa za vrat. :|
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#9 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Asana »

Sad vidjeh ovo
http://www.sarajevo-x.com/bih/drustvo/clanak/100114034

znaci, treba pustiti djecicu, da bi i drugi dosli na red da malo izdrze svoje kazne...
Naravno, ne pada im na pamet da malo prosire kapacitete umjesto da smanjju kazne ubicama.
Last edited by Asana on 14/01/2010 11:16, edited 1 time in total.
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#10 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Dioda »

Asana wrote:Jucer odrzana rasprava .... http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/100113155

U pricu se upetljala i Edina Residovic, u odbrani osudjenih za ubistvo
Lalovic nije nista kriv ... ispada da je pokusao smiriti sukob
bokserom "umirivsi" Mrnjavca, i dodavsi noz Sikiricu ...

Trazi se oslobadjajuca presuda za neduznu djecicu koja su izjavila sucut Ani Mrnjavac ...
Djecica su valjda zrtve okolnosti
a za okolnosti ne znamo ko je kriv ...


:(
Dje zivim :x Nevjerovatno je sve sto se ovdje desava. Neduzna djecica nosaju cakije, utoke, bodu i pucaju kad im padne na pamet, i postaju idoli danasnjim pubertetlijama kojima je vrhunac mangupluka zbosti ili upucati nekoga.
I narod je glup, sve je dobro dok se takve stvari ne desavaju u nasoj blizini. Dobro je, nije moje dijete. Fuj :x

A ovo:
uvjek dobar gost wrote:Pomagači u ubistvu Amara Mistrića su već na slobodi !
Bukvalno za ne vjerovati :x :x :x
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#11 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by fixer »

Nekako mi topla ova zima. Ha moglo bi se ha opet ha izaci ha na ulice.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#12 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by teAMICA »

fixer wrote:Nekako mi topla ova zima. Ha moglo bi se ha opet ha izaci ha na ulice.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#13 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by uvjek dobar gost »

Sigurnosti ili ima ili nema !

Izabranim poslanicima, ministrima, državnim službenicima, tužiocima i sudijama.... je sigurnost zagarantovana položajem koji posjeduju, dok je nama građanima prepušteno da strahujemo.... oni imaju čuvare, tjelohranitelje, ograde, alarme, sigurnosne službe, blindirane automobile ponekad...... građani i narodi... šta oni, odnosno mi imamo... korumpiran sudski sistem, policiju koja jedina nešto radi i imamo njih političare koji su sami sebi prioritet jer se već više od decenije bave sami sobom...

Fixer nije ti ta budalasta, idu nam izbori.... sigurnost treba biti zagarantovana svima na isti način i trebamo je zahtjevati !

U članku za koj je postavila link Asana ne stoji da slobono šetaju silovatelji, ubice, nasilnici, dileri, pedofili i ostali kriminalci jer za njih sistem nema rješenje....

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
kamilica.ba
Posts: 69
Joined: 06/10/2009 13:23

#14 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by kamilica.ba »

Asana wrote:Sad vidjeh ovo
http://www.sarajevo-x.com/bih/drustvo/clanak/100114034

znaci, treba pustiti djecicu, da bi i drugi dosli na red da malo izdrze svoje kazne...
Naravno, ne pada im na pamet da malo prosire kapacitete umjesto da smanjju kazne ubicama.
tako je to kod nas...o hvatanju ubica,trazenju maksimalnih kazni,o trazenju izgradnje zatvora,o strahu i ogorcenosti naroda se pricalo dok je trajala medijska hajka kad se desilo denisovo ubistvo i ubistvo amara mistica,kako vrijeme prolazi ljudi zaboravljaju neke stvari,i tako ce biti dok opet neko nevin ne nastrada,i onda ce opet biti protesti,i tako sve u krug...
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#15 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Baghira »

Je li to ona ista Edina Residovic, sto je svojevremeno bila javni tuzilac u sarajevskom procesu?
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#16 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Asana »

Baghira wrote:Je li to ona ista Edina Residovic, sto je svojevremeno bila javni tuzilac u sarajevskom procesu?
Jeste, ali i Paragin advokat, i advokat u mnogim teskim procesima... Jako dobar i jako skup advokat.
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#17 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by melbaa »

Necuveno :(
I ovaj sistem podupire kriminal i odasilje poruku ovakvu kakvu odasilje "Samo vi raditie sto vam je volja, kradite, maltretirajte, ubijajet..., ima nas pravni sistem zakone i rupe u zakonima kroz koje se mozete provuci!"
Da li je ostalo u pojedinim ljudima imalo ljudskosti i morala, pa da opravdava i brani prestupnike bilo koje vrste i uzrasta. Jel iko razmislja svojom glvom :x :x :x :x :x
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#18 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Fair Life »

Asana wrote:Ono sto me posebno iritira jeste - navikavanje na ovakve stvari.
Koliko pregleda teme, a koliko komentara ...

Gdje su svi oni ljudi sto su dosli pred katedralu 9.2., oni sto su nosili slike ubica ... gdje je ishlapio osjecaj za pravdu koju su svi oni tada trazili? Nisu prosle ni dvije godine, a ljudma je svejedno?

Najveci uspjeh lokalnih vlasti.
Za one koji vladaju (a na ovim nasim prostorima pogotovo), takva indolentnost, nezainteresovanost je oduvijek bila najpozeljnija i najkvalitetnija osobina njihovih podanika.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#19 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by uvjek dobar gost »

Bojati se za posao je jedna stvar, no živjeti u vječitom straho od konfrotacije sa nakaradnim sistemom koji nas okružuje nešto je drugo. Prenošenje logike "šuti i trpi" na mlade je pogubno, a to je ono što činimo ili ono što čine !

To je logika po kojoj zebre i antilope uvijek gledaju oko sebe prije no se napiju vode sa izvora... logika je to ljudi osuđenih na životarenje i vječiti strah...
Posao u Telecomu, banci, ministarstvu, nekoj trećoj javnoj kompaniji il firmi može možda kupiti stan, auto, garderobu... no sigurnost ne može, sitne krađe, razbojništva uz prijetnju vatrenim il hladnim oružijem toliko su česte da pitanje je samo vremena kad neko od nas naći će se u pogrešno vrijeme na pogrešnom mjestu !!!?!?!?!?!?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#20 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Cholina_Lokica »

:x :x :x :x
svakodnevno me nas sistem ostavlja bez teksta, sto je najgore sto nas narod vecinom to ne zanima. njima je dobro.

ove hoce da pomiliju, saucesnici Amarovog ubistva na slobodi, lik koji je ubio Amera Cehajica se brani sa slobode :x :x :x :x

ne znam je li mi gore ovakav pravosudni sistem i nebriga vlasti, ili to da se sad organizuje bilo sta, pojavice se 100 ljudi najvise a ostali ce nas gledati kao budale i podsmijavati se
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#21 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by ladyblue18 »

:(
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#22 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by ljubav_aha »

:( :sad: :roll:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#23 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by fixer »

uvjek dobar gost wrote:Bojati se za posao je jedna stvar, no živjeti u vječitom straho od konfrotacije sa nakaradnim sistemom koji nas okružuje nešto je drugo. Prenošenje logike "šuti i trpi" na mlade je pogubno, a to je ono što činimo ili ono što čine !

To je logika po kojoj zebre i antilope uvijek gledaju oko sebe prije no se napiju vode sa izvora... logika je to ljudi osuđenih na životarenje i vječiti strah...
Posao u Telecomu, banci, ministarstvu, nekoj trećoj javnoj kompaniji il firmi može možda kupiti stan, auto, garderobu... no sigurnost ne može, sitne krađe, razbojništva uz prijetnju vatrenim il hladnim oružijem toliko su česte da pitanje je samo vremena kad neko od nas naći će se u pogrešno vrijeme na pogrešnom mjestu !!!?!?!?!?!?
Tako dobro receno :thumbup:
Okrsaj "ti i noz", "ti i pistolj" ce se kad tad desiti. Mozes mu bjezati, ali je samo pitanje kad ce te sustici!
User avatar
Truba
Posts: 81786
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#24 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Truba »

odakle ljudima pare za te advokate
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#25 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Asana »

komi wrote:odakle ljudima pare za te advokate
Dobro pitanje
Utoliko prije sto su, ako se ne varam, optuzenici bili oslobodjeni placanja sudskih troskova zbog teske materijalne situacije? (Neka me popravi neko ko moze naci podatke sa prethodnih sudjenja)
Ako oni sami nisu platili advokata, zanima me ko je donator?
Ili su advokati volonteri, jer brane svoja moralna nacela?
Post Reply