Svečano otvoren Turističko-rekreacijski centar Radimlja

Očuvanje čovjekove okoline.
Post Reply
mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Svečano otvoren Turističko-rekreacijski centar Radimlja

Post by mIRCerka » 29/08/2006 10:15

Gospodarstvo U Radimlji kod Stoca danas je upriličeno svečano otvaranje Turističko-rekreacijskog centra Radimlja. Otvaranje ovog centra je dio UNDP-ovog projekta na razvoju turizma u Bosni i Hercegovini, a u okviru tog projekta ostvarene su razne aktivnosti, uključujući i opremanje i izgradnju kapaciteta Turističkog info-centra u Stocu te proširivanje turističke ponude u Stocu kroz pružanje usluga iznajmljivanja opreme za avanturistički turizam.

Načelnik općine Stolac Stjepan Bošković zahvalio se tom prilikom svima koji su pomogli ovaj projekt i završetak njegove prve faze, odnosno stvaranje preduvjeta da se od turizma i od turističke djelatnosti u Stocu može živjeti.

Predstavnik UNDP-a u BiH Stefan Priesner kazao je kako otvaranje Informacionog centra u Radimlji označava početak označene rekonstrukcije turističkih aktivnosti u ovoj regiji.

"Stolac, Velež i Pliva su odabrane lokacije u BiH koje su najatraktivnije u turističkom smislu i to iz dva razloga. Jedan su prirodne ljepote, a drugi je kulturna baština. Pored naših nastojanja da radimo na rekonstrukciji turističkih kapaciteta u ruralnim predjelima i nerazvijenim dijelovima zemlje naše je nastojanje da potičemo suradnju između različit dijelova zemlje i time doprinosimo većoj stabilnosti BiH kao države", kazao je Priesner.

On je istaknuo kako UNDP još od 2005. godine radi na unapređenju turizma i obnavljanju turističkih lokacija u BiH u suradnji s japanskim veleposlanstvom, koje je, kako je kazao, za obnovu ovog centra donirala 300 000 američkih dolara.

(Fena)

ko je imao onaj prijeratni atlas jugoslavije, na stranici 131 cini mi se, imaju slike stecaka u Radmilji... koliko ce ovi nashi moci ovako nesto odrzavati upitno je...ali lijepo je cuti da se konacno divimo necemu NASEM...

shin

Post by shin » 29/08/2006 10:44

Kakvi nasi, ovdje je UNDP zadivljen.

Pearl

Post by Pearl » 06/09/2006 00:19

ma ja, mi se divimo svemu sto vani vidimo, sve necije tudje nam je bolje, ljepse, grandioznije...

govnav narod, sta ces...

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 14/12/2006 09:54

:( bila sam nedavno u Radmilji....cak su stecci obrasli travom :( a centar ima mali objekat koji je PRAZAN...nidje nista... :(

zlata

Post by zlata » 27/02/2007 20:08

mIRCerka wrote::( bila sam nedavno u Radmilji....cak su stecci obrasli travom :( a centar ima mali objekat koji je PRAZAN...nidje nista... :(
Stolac je BISER u tamnom mulju....mrznje i razora!

kupusar

Post by kupusar » 28/02/2007 00:01

Zasto niko ne postavi slike? Bas bi voleo pogledati kako taj centar izgleda. Nisam nikada bio u Stocu na zalost :(

Phia

Post by Phia » 02/03/2007 16:17

Nažalost Stolac je još uvijek pun nacionalističkih zatezanja..sumnjam da će turizam uspjeti u takvim uslovima..
Par slika s Radimlje..
Image
Image
Image
Da napomenem da nekoliko metara od ove nekropole još uvijek postoje nelegalno (dozvolom isključivo jednonacionalne vlasti u Stocu) napravljeni objekti nekakve veleprodaje izgrađeni u zoni strogo zabranjene izgradnje bilo kakvih objekata utvrđenoj pravilima unesca (objekti se naziru na drugoj i trećoj fotografiji lijevo..).Da ne zaboravim spomenik blajburškim žrtvama :? :?
A sad da ne pričam dalje o krstu na tvrđavi iznad grada napravljenom 'nabrzaka' od betonskih elemenata i počupanog kamenja iz zidova same tvrđave..i nekakav križni put do te iste tvrđave stare koliko hoćeš..halo križni put?? :? :? :D
Image
Glupo je sad politizirati temu ali nažalost to je u Stocu realnost koju ovdje u Sarajevu skoro niko i ne osjeti..daleko smo mi od turizma..možemo samo služiti kao atrakcija u kojoj glavnu ulogu igraju egzemplari koji još nisu izašli iz kamenog doba :(

Faust

Post by Faust » 02/03/2007 18:08

Da li u taj kompleks ulazi i spomen ploča blajburškim žrtvama? Hoće li i to turisti posjećivati, mrkim pogledima tražiti Blajburg u Hercegovini, čudeći se kako su NDH-ovci tako južno otišli??!!

Pearl

Post by Pearl » 04/03/2007 19:51

bila sam i ja neki dan, malo prosetala medju steccima, pomilovala ih .. zao mi je samo sto nisam uslikala ogroman otpad zeljeza s druge strane ceste (valjda i to spada u turistcku ponudu, samo mozda ja to nisam pravilno shvatila :-? ).. a probat cu da postam kasnije sliku objekta koji mirci spominje.. poluraspadnut objekat na kojem cak pise da je to sportsko udruzenje Radimlja !?!?

Post Reply