svakog dana u ..

Post Reply
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#1 svakog dana u ..

Post by triton »

svakom pogledu ga sve vise pusimo


nije da mi se negdje posebno ide, al osjecaj da ne mogu ako bi mi se islo, zato sto imam zutu traku oko ruke me jebe pravo.

a sad komentari sve je do nas,sve je do njih tamo, sve je do njih vamo, sve je do onih gore jer su zbog ovih dole gore... glasali neglasali.....


---------------------------------------

Bh. Hrvati s Hrvatskom ulaze u Europsku uniju

Najave promjene zakona i hrvatskog Ustava, koje bi u konačnici dovele do toga da Hrvati u BiH izgube status hrvatske dijaspore, neće utjecati na činjenicu da oni ostaju građani Republike Hrvatske. Naime, mogućim ...


...oduzimanjem statusa dijaspore Hrvati u našoj zemlji bi izgubili pravo glasa na hrvatskim izborima, ali bi kao konstitutivan narod u BiH zadržali državljanstvo Hrvatske.

Budući da pregovori Hrvatske s EU-om napreduju veoma dobro te da se očekuje njezin ulazak u Uniju za nekoliko godina, bh. Hrvati s dvojni državljanstvom će praktično postati prvi građani BiH koji će se nazivati i građanima Europske unije.

Kako je kazao Frano Marojević, glasnogovornik Europske
komisije u našoj zemlji, Hrvati u BiH koji imaju državljanstvo Hrvatske će, pravno gledajući automatski postati građani Europske unije.

"Svi državljani jedne države koja je ušla u EU dobit će iste putovnice", kazao je Maroje, dodavši da na to neće utjecati činjenica da će Hrvati BiH živjeti izvan granica Unije.

"Daleko od toga da će Hrvati u BiH biti jedini u Uniji koji imaju dvojno državljanstvo. Ima slučajeva da državljani EU-a žive negdje drugdje", objasnio je Marojević, a kao primjer je uzeo Mađare koji žive u
Rumunjskoj.

Dodao je da već pomenuta priča ukidanju statusa dijaspore Hrvatim u BiH nema utjecaja na Sporazum o dvojnom državljanstvu koji je potpisan između naše zemlje i Hrvatske.

Kao neke od prednosti koje će bh. Hrvati imati ulaskom matične zemlje u Uniju je pravo života i rada u drugim zemljama EU-a. Ipak, napomenuo je da neke zemlje Unije ne otvaraju odmah svoje tržište novim članicama.

Ipak, ostalim građanima naše zemlje ulazak Hrvatske u EU mogao bi stvoriti problem. Naime, iako postoji sporazum prema kojem građani BiH ne trebaju vizu za ulazak u Hrvatsku, to će se promijeniti.

Marojević je kazao da će Hrvatska morati uskladiti svoje zakonodavstvo s europskim i prema tome za ulazak u Hrvatsku će biti potrebne vize.

Glasnogovornik Europske komisije izrazio je nadu da će se problem viza za bh. državljane do ulaska Hrvatske u EU ipak riješiti.

Isto to predviđa i Tomislav Limov, član Predsjedništva SDP-a. Smatra da će ulaskom Hrvatske u Uniju stvari poput prelaska granice s CIPS-ovom iskaznicom doći pod znak pitanja.

Istaknuo je da je za najveći broj zemalja državljanima BiH, nažalost, potrebna viza te da bi se to moglo dogoditi i s Hrvatskom.

bljesak.info
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2

Post by Maraschino »

Tuzno i zalosno :(

Hrvati ce sa Hrvatskom u EU,Srbi ce sa Srbijom ,samo mi sa zutim trakama ostajemo u getu koprcajuci se i moleci gospodu da bar malo popuste da se napravi normalna drzava ali boli njih q...c za nama jos sadisticki se izivljavaju.
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#3

Post by triton »

zaboravila si i "elitu" kojoj vazelina ne nestaje spomenuti
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#4

Post by mostarac »

triton wrote:zaboravila si i "elitu" kojoj vazelina ne nestaje spomenuti
ici cemo opet na Jablanicko na more :lol: :lol:
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#5

Post by triton »

a fino mi mala govorila hajmo ic, jebo ovo,
jok sta cu tamo, bice bolje

kakva evropa i sine dobices pony ako odlicnim prodjes

ogradjeni pokrani posrani

jedino rjesenje u planinu i opasat se tablama -pazi mine- i ko lazar drljaca slikat izlaske sunca

il je do vremena nesto se naoblacilo odjednom, u pi*ku materinu
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#6

Post by valterbranisarajevo »

BiH političari i mnogi drugi "zaslužni" svejedno imaju diplomatske pasoše. Čak i ako im za neku državu bude trebala viza, oni makar ne moraju čekati u redovima sa običnim smrtnicima da daju na uvid milion raznih papira i dokaza za vizu.. :(
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#7

Post by mostarac »

Image
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#8

Post by _BosanaC »

triton wrote:a fino mi mala govorila hajmo ic, jebo ovo,
jok sta cu tamo, bice bolje

kakva evropa i sine dobices pony ako odlicnim prodjes

ogradjeni pokrani posrani

jedino rjesenje u planinu i opasat se tablama -pazi mine- i ko lazar drljaca slikat izlaske sunca

il je do vremena nesto se naoblacilo odjednom, u pi*ku materinu
Moze se ba, kako ne moze :D Potrebno je samo da imas diplomu, radno iskustvo, interesantno znanje drzavi gdje hoces da ides, bruku kesa, vremena i zivaca za papirologiju, i na kraju - jos vecu bruku kesa da bi te uopste primili :oops: Moj jaran s Hrvatskim pasosem ode na baustelu u Italiju kad mu se digne, ja ne mogu bez mjeseci ganjanja viza kao programer s dobrim radnim iskustvom prdnuti iz ove avlije ni turisticki...

Sirotinjo, i Bogu si teska :oops:

(ili u prevodu: ko me *ebe pa se izjasnjavam kako se izjasnjavam, mogao sam do sada i ja imati i rezervne drzave i rezervne pasose :oops: )
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#9

Post by jasko_ba »

stvarno smo slucaj od drzave
napadnu nas, ukradu nam pola drzave, a sad jos da stvore ovakav geto, pa to je sramota
User avatar
IZVANZEMALJAC
Posts: 578
Joined: 04/06/2007 18:21
Location: ovde a volio bi tamo

#10

Post by IZVANZEMALJAC »

Kad Hrvatska i Srbija uđu u uniju če večina državljana Bosne i Hercegovine biti i državljani EU. Čuo sam da neki narod prediva imena u Hrvatska i onda dobivaju Hrvatsku domovnicu.
Znači evropljani izvan unije, narodnosti koje nisu :-)
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#11

Post by mostarac »

...Mi smo bar imali putovanja
perone, suze, cmakanja
CRVENI PASOS BEZ MANE
STO PROLAZI GRANE BEZ PUNO NJAKANJA
...

Jebo mater ko upali svjetlo

Image
Last edited by mostarac on 14/06/2007 15:33, edited 1 time in total.
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#12

Post by Nancy Drew »

---
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:17, edited 1 time in total.
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#13

Post by funaki »

mostarac wrote:...Mi smo bar imali putovanja
perone, suze, cmakanja
CRVENI PASOS BEZ MANE
STO PROLAZI GRANE BEZ PUNO NJAKANJA
...

Jebo mater ko upali svjetlo

Image
Komunjara... :lol: :lol: :lol:


P.S. Balas je kralj!!!
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#14

Post by triton »

a i ova nostalgija vise

bola i meni je sinoc bilo bolje vec sad, sinoc guzio, a sad promjena vremena pa me glava boli,
hoce li mi biti lakse ako se sjetim onoga sinoc il ako kafetin popijem
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#15

Post by _BosanaC »

triton wrote:a i ova nostalgija vise

bola i meni je sinoc bilo bolje vec sad, sinoc guzio, a sad promjena vremena pa me glava boli,
hoce li mi biti lakse ako se sjetim onoga sinoc il ako kafetin popijem
Moras i ti malo guziti, dosta tebe guze...
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#16

Post by triton »

_BosanaC wrote:
triton wrote:a i ova nostalgija vise

bola i meni je sinoc bilo bolje vec sad, sinoc guzio, a sad promjena vremena pa me glava boli,
hoce li mi biti lakse ako se sjetim onoga sinoc il ako kafetin popijem
Moras i ti malo guziti, dosta tebe guze...
e nek si mi reko
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#17

Post by _BosanaC »

triton wrote:
_BosanaC wrote:
triton wrote:a i ova nostalgija vise

bola i meni je sinoc bilo bolje vec sad, sinoc guzio, a sad promjena vremena pa me glava boli,
hoce li mi biti lakse ako se sjetim onoga sinoc il ako kafetin popijem
Moras i ti malo guziti, dosta tebe guze...
e nek si mi reko
Nisam mogao nista bolje smisliti, jer se i sam tako osjecam... Vec duze vrijeme...
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#18

Post by triton »

to kineska: "kad vidis da ne mozes izbeci silovanje, lezi i uzivaj"

ma samo da kisa pocne
oslobad
Posts: 205
Joined: 17/05/2007 23:12

#19

Post by oslobad »

http://youtube.com/watch?v=Bpx8ME70W3s
kuda ste navrli ljudi,zasto gubite samopouzdanje?

poslusajte ove obecavajuce i vizionarske rijeci naseg velikog vizionara i najboljeg medju najboljima.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#20

Post by uvjek dobar gost »

..... :x :x :x a da nije to bilo bi :lol: :lol: :lol:
oslobad
Posts: 205
Joined: 17/05/2007 23:12

#21

Post by oslobad »

http://video.google.com/videoplay?docid ... 1528448129
kurva netolerantna,ko biva ona se nas plasi.

ko da mi hocemo koMlet jevropu prevesti na casni Islam.

dosta je nami i ovo sto imamo.ba..!!
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#22 Re: svakog dana u ..

Post by Jastreb35 »

triton wrote:a sad komentari sve je do nas,sve je do njih tamo, sve je do njih vamo, sve je do onih gore jer su zbog ovih dole gore... glasali neglasali.....
Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas da dok je on premijer policija RS-a neće otići iz nadležnosti RS-a, pa i po cijenu evropskih integracija BiH.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/070222069

Jasno je ko vrsi opstrukcije.
Post Reply