svaka cast.

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#1 svaka cast.

Post by dinash »

uskoro: samostalna izlozba Maje Bajevic u P.S.1 u New Yorku.
Shoba, jesi znao za ovo?

Na njihovom sajtu (sekcija: current exhibitions) pise:

Maja Bajevic
P.S.1 presents Bosnia-Herzegovinian artist Maja Bajevic's first solo exhibition in the United States. The exhibition includes a recent video work and a sound installation, along with a performance on the day of the opening celebration.

evo malo vise informacija o njenim starijim radovima.

i opet se postavlja pitanje: zasto BH umjetnici moraju ici vani (maja se poslije zavrsetka rata za neko vrijeme vratila u sarajevo, da bi kasnije opet otisla iz sehera) kako bi bili primjeceni?

enivej, svaka cast.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#2

Post by The_Fluid »

super
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#3

Post by dinash »

za one koji ne znaju ... PS1 je poseban odjelak MoMA-e (Njujorski Museum of Modern Art) za savremenu umjetnost (i samo savremenu umjetnost).

Imati (samostalnu) izlozbu u PS1 je isto ko nastupiti u finalu (ili barem polufinalu) svjetskog prvenstva u fudbalu.
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#4

Post by zili »

stvarno svaka cast!


a zasto je maja morala otici da bude primjecena? -zato sto u sarajevu nemas MoMA :-)
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#5

Post by dinash »

zili wrote:stvarno svaka cast!


a zasto je maja morala otici da bude primjecena? -zato sto u sarajevu nemas MoMA :-)
:) ima zato MeMO ... ali njemu se ne isplati ulagati u umjetnike ...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14640
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#6

Post by DaysleepeR »

Cestitke mojoj komsinici Maji.

Koliko ja znam, Maja je provela jako puno vremena u inostranstvu i mozda joj je jednostavno bilo lakse da napravi izlozbu vani.
Koliko sam ja upoznat, njeni radovi su bili jako zapazeni i kad je izlagala u Sarajevu.
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#7

Post by dinash »

istina.

istovremeno je bila uspjesna i vani.

ali to govori samo o njenom kvalitetu, a ne o kvalitetu sarajevske umjetnicke "scene".
Post Reply