svadje roditelja-uticaj i poslijedice

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#26 Re: svadje roditelja-uticaj i poslijedice

Post by dobar osjecaj »

dobar osjecaj wrote:Jutros ispred vrtića čujem dernjavu i buku. Okrenem se, mama luđački lupa rukama od krov vozila a otac drži u naručju malo dijete koje plače. Mama pita oca "mene pitaš gdje su stvari, MEEEENEEEE PITAAAAAŠ" dere se i kreće u još jednu luđačku epizodu udaranja rukama po krovu vozila. Otac se odmiče s djetetom prema vrtiću a ona nastavlja potok uvreda. Sad se zapravo pitam, možda ona i nije mama. Razumijem da je tako puno različitih problema i životnih okolnosti, ali teško mi je shvatiti kako se može biti roditelj ili staratelj tako malog djeteta i ispoljavati takvo divljačko ponašanje pred tim djetetom. Ako je u javnom prostoru i pred drugim roditeljima i djecom tako, šta se dešava iza zatvorenih vrata - a možda i nema razlike. S kakvim će sve posljedicama to dijete da se nosi...
Jutros opet naletim na isti par. Jutros su oboje euforično sretni. Beba kašlje kao da je teški plućni bolesnik a barbi skakuće oko tate koji je nosi i barbi tepa "bebano, bebice". Radosno i brzo on predaje bebu u ruke vaspitačici i njih dvoje odskakuju sretno do pink barbi autica i odlaze. Barbi ne dodiruje bebu i sad mi je nemoguće pomisliti da je ona uopšte ičija pa i majka tog djeteta.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#27 Re: svadje roditelja-uticaj i poslijedice

Post by insomnia78 »

Kazem ja. Jedan je babo. Mati more biti ko bilo
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#28 Re: svadje roditelja-uticaj i poslijedice

Post by stubrijez »

...kolko vidim nema ovde niko ozenjen - udat.
Post Reply