svadba u tuzli/lukavcu

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#76 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by dolmetscher »

Shacii wrote:
dolmetscher wrote:Jedino na kakvu ludu travku da stanem pa da pravim svadbu. Bolje potrositi sve te pare na putovanje a svi ce ti oni opet kuci doci. Znam, offtopicim, ali nisam mogla izdrzati. Eto, odoh sad :D
:lol: sličnog sam mišljenja...al žao mi zbog vjenčanice :-)
Ma razumijem ja djevojke koje zele da imaju svadbu, da obuku vjencanicu itd, ali to nije za mene. Vjencanje sa kumovima, roditeljima i bracom i sestrama i poslije rucak. Sutra put pod noge :)
User avatar
Shacii
Posts: 1019
Joined: 07/02/2011 12:21

#77 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by Shacii »

:run:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#78 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by spreca »

Shacii wrote:
dolmetscher wrote:Jedino na kakvu ludu travku da stanem pa da pravim svadbu. Bolje potrositi sve te pare na putovanje a svi ce ti oni opet kuci doci. Znam, offtopicim, ali nisam mogla izdrzati. Eto, odoh sad :D
:lol: sličnog sam mišljenja...al žao mi zbog vjenčanice :-)
Naj vaznije je kako ce posle biti ,vjencanicu neces nosati svako dan.
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#79 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by studeni76 »

Shacii wrote:Hvala na odgovoru puno ali kakve neogranicene kolicine..pogotovo pica,kod nas bosnja to je =seljakluk.

Mislila sam nesto ovako:
-na svakih 4-5 gostiju plata ( svakakvo meso-suho,sudzuka,cevapi,fileti i sl) + 2-3pica svakom gostu

-zakup sale npr od 18h do 23h
Volio bih vidjet kako bi organizovao bilo kakvo druženje u trajanju od 5-6h uz 2-3 pića!?
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#80 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by Hemel »

studeni76 wrote:
Shacii wrote:Hvala na odgovoru puno ali kakve neogranicene kolicine..pogotovo pica,kod nas bosnja to je =seljakluk.

Mislila sam nesto ovako:
-na svakih 4-5 gostiju plata ( svakakvo meso-suho,sudzuka,cevapi,fileti i sl) + 2-3pica svakom gostu

-zakup sale npr od 18h do 23h
Volio bih vidjet kako bi organizovao bilo kakvo druženje u trajanju od 5-6h uz 2-3 pića!?
@Shacii,

pocinjes prije vremena da se gubis :-) :D
sve ovo sto si postavila ovdje odi do nekog restorana i kafe bara i sa njima razgovaraj o ''ovakvim'' detaljima.
ovo kod nas bosnja to je =seljakluk stvarno ne zelim da komentarisem.


@studeni76,

Sa hranom i pićem u neograničenim količinama, može se organizovati za 2000-2300KM. 50 gostiju
gdje se to moze organizovati svadba ili bilo sta za ovaj iznos 50-56 KM po osobi ?
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#81 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by studeni76 »

Hemel wrote:
studeni76 wrote:
Shacii wrote:Hvala na odgovoru puno ali kakve neogranicene kolicine..pogotovo pica,kod nas bosnja to je =seljakluk.

Mislila sam nesto ovako:
-na svakih 4-5 gostiju plata ( svakakvo meso-suho,sudzuka,cevapi,fileti i sl) + 2-3pica svakom gostu

-zakup sale npr od 18h do 23h
Volio bih vidjet kako bi organizovao bilo kakvo druženje u trajanju od 5-6h uz 2-3 pića!?
@Shacii,

pocinjes prije vremena da se gubis :-) :D
sve ovo sto si postavila ovdje odi do nekog restorana i kafe bara i sa njima razgovaraj o ''ovakvim'' detaljima.
ovo kod nas bosnja to je =seljakluk stvarno ne zelim da komentarisem.


@studeni76,

Sa hranom i pićem u neograničenim količinama, može se organizovati za 2000-2300KM. 50 gostiju
gdje se to moze organizovati svadba ili bilo sta za ovaj iznos 50-56 KM po osobi ?
Može u manjim sredinama, izvan sezone, kad se vlasnici bore da iznajme prostor. Za Sarajevo je već malo drugačija priča. Početkom marta sam organizovao manju svadbu od 50 zvanica, sve bilo idealno. i nije bilo seljakluka naravno.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#82 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by Hemel »

@studeni76,

:thumbup:
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#83 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by nova_korisnica »

hehehe
studeni, da je meni bilo van sezone bilo bi super...vec ja bas u sred sezone :) "nedostatak" manjih sredina, jeste sto shefovi par tih lokacija znaju da ti nemas izbora i onda te drzi u saci :) dovoljno mu je da nazove drugi hotel/restoran i da zna da je zauzet, tako da ce odmah skotnati da ti je on jedini izbor sto je preostao...tako da se cijene jako brzo popnu u rang ovih "sarajevskih" :(
User avatar
Shacii
Posts: 1019
Joined: 07/02/2011 12:21

#84 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by Shacii »

Joj žao mi je ako sam nešto pogrešno rekla, nisam mislila nikog niti išta da vrijeđam...ja sam osoba koja ne voli baš (čitaj:nikako) svadbe ali bih htjela taj svoj dan ipak proslaviti sa najbližim ljudima-te je zbog toga max 50-tak zvanica...i više sam za varijantu nekog svadbenog ručka,mirnija atmosfera, a manje za varijantu derneka...pa sam mislila zamoliti sve koji znaju kako bi se to moglo organizovati u tz....i da NARAVNO da je bitnije kako ce izgledati brak,a ne svadba i vjencanica, ne bih se mogla vise sloziti sa tom konstatacijom... lijep pozdrav svima.
User avatar
janje_
Posts: 2239
Joined: 05/04/2007 14:05

#85 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by janje_ »

dolmetscher wrote:Jedino na kakvu ludu travku da stanem pa da pravim svadbu. Bolje potrositi sve te pare na putovanje a svi ce ti oni opet kuci doci. Znam, offtopicim, ali nisam mogla izdrzati. Eto, odoh sad :D
i ja sam tako mislio.. ono, njeni roditelji, moji roditelji i najbliza ekipa i negdje na dobro sijelo.. medjutim, u neka doba najbliza ekipa naraste na 20, pa na 30 ljudi, i onda hajmo barem zvati sve s kojima se druzimo i tako nastade svadba.. i drago mi je bilo jer su dosli ljudi i proveli se, koji fizicki daleko jedni od drugih zive i bio je bas nako dobar party.. sto se troska tice, ne mora biti neki glamur.. 70 ljudi, 50 kermi po osobi.. 500 za muziku i zanji..
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#86 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by dolmetscher »

janje_ wrote:
dolmetscher wrote:Jedino na kakvu ludu travku da stanem pa da pravim svadbu. Bolje potrositi sve te pare na putovanje a svi ce ti oni opet kuci doci. Znam, offtopicim, ali nisam mogla izdrzati. Eto, odoh sad :D
i ja sam tako mislio.. ono, njeni roditelji, moji roditelji i najbliza ekipa i negdje na dobro sijelo.. medjutim, u neka doba najbliza ekipa naraste na 20, pa na 30 ljudi, i onda hajmo barem zvati sve s kojima se druzimo i tako nastade svadba.. i drago mi je bilo jer su dosli ljudi i proveli se, koji fizicki daleko jedni od drugih zive i bio je bas nako dobar party.. sto se troska tice, ne mora biti neki glamur.. 70 ljudi, 50 kermi po osobi.. 500 za muziku i zanji..
Ja bih radije napravila rostilj za ekipu i opustena situacija, nikakve ceremonije... Ali opet, mozda me kakva luda travka strefi :)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#87 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by spreca »

dolmetscher wrote:
janje_ wrote:
dolmetscher wrote:Jedino na kakvu ludu travku da stanem pa da pravim svadbu. Bolje potrositi sve te pare na putovanje a svi ce ti oni opet kuci doci. Znam, offtopicim, ali nisam mogla izdrzati. Eto, odoh sad :D
i ja sam tako mislio.. ono, njeni roditelji, moji roditelji i najbliza ekipa i negdje na dobro sijelo.. medjutim, u neka doba najbliza ekipa naraste na 20, pa na 30 ljudi, i onda hajmo barem zvati sve s kojima se druzimo i tako nastade svadba.. i drago mi je bilo jer su dosli ljudi i proveli se, koji fizicki daleko jedni od drugih zive i bio je bas nako dobar party.. sto se troska tice, ne mora biti neki glamur.. 70 ljudi, 50 kermi po osobi.. 500 za muziku i zanji..
Ja bih radije napravila rostilj za ekipu i opustena situacija, nikakve ceremonije... Ali opet, mozda me kakva luda travka strefi :)
Rostilj i na sprecu :lol: :lol: :lol: :lol:
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#88 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by dolmetscher »

spreca wrote:Rostilj i na sprecu :lol: :lol: :lol: :lol:
Hoces i ti doci? :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#89 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by spreca »

dolmetscher wrote:
spreca wrote:Rostilj i na sprecu :lol: :lol: :lol: :lol:
Hoces i ti doci? :D
Ako pozoves ...sa zadovoljstvom :D
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#90 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by dolmetscher »

spreca wrote:Ako pozoves ...sa zadovoljstvom :D
Smatraj se pozvanim :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#91 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by spreca »

dolmetscher wrote:
spreca wrote:Ako pozoves ...sa zadovoljstvom :D
Smatraj se pozvanim :D
Hvala :D ....kad akobogda :D
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#92 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by dolmetscher »

spreca wrote:Hvala :D ....kad akobogda :D
Cim nadjem mladozenju...ako ti nije puno cekati :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#93 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by spreca »

dolmetscher wrote:
spreca wrote:Hvala :D ....kad akobogda :D
Cim nadjem mladozenju...ako ti nije puno cekati :D
Da mi to malo ubrzamo :D ....da ja njega zamjenim :D ......koce to nacekat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#94 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by dolmetscher »

spreca wrote:
dolmetscher wrote:
spreca wrote:Hvala :D ....kad akobogda :D
Cim nadjem mladozenju...ako ti nije puno cekati :D
Da mi to malo ubrzamo :D ....da ja njega zamjenim :D ......koce to nacekat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Informacije poslati na pp, da malo razmotrim prijedlog :D I da se razumijemo, bez obnazenih slika :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#95 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by spreca »

dolmetscher wrote: Informacije poslati na pp, da malo razmotrim prijedlog :D I da se razumijemo, bez obnazenih slika :D
Odoh sad pa cemo to kasnije razmotriti :lol: :lol: :lol: :lol:
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#96 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by dolmetscher »

spreca wrote:
dolmetscher wrote: Informacije poslati na pp, da malo razmotrim prijedlog :D I da se razumijemo, bez obnazenih slika :D
Odoh sad pa cemo to kasnije razmotriti :lol: :lol: :lol: :lol:
Hajde, pamet u glavu :D
User avatar
janje_
Posts: 2239
Joined: 05/04/2007 14:05

#97 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by janje_ »

dolmetscher wrote:
janje_ wrote:
dolmetscher wrote:Jedino na kakvu ludu travku da stanem pa da pravim svadbu. Bolje potrositi sve te pare na putovanje a svi ce ti oni opet kuci doci. Znam, offtopicim, ali nisam mogla izdrzati. Eto, odoh sad :D
i ja sam tako mislio.. ono, njeni roditelji, moji roditelji i najbliza ekipa i negdje na dobro sijelo.. medjutim, u neka doba najbliza ekipa naraste na 20, pa na 30 ljudi, i onda hajmo barem zvati sve s kojima se druzimo i tako nastade svadba.. i drago mi je bilo jer su dosli ljudi i proveli se, koji fizicki daleko jedni od drugih zive i bio je bas nako dobar party.. sto se troska tice, ne mora biti neki glamur.. 70 ljudi, 50 kermi po osobi.. 500 za muziku i zanji..
Ja bih radije napravila rostilj za ekipu i opustena situacija, nikakve ceremonije... Ali opet, mozda me kakva luda travka strefi :)
pa jedina ceremonija je bila kad je došo matičar na lice mjesta da nas vjenča (bez toga nema vjenčanja) i kad su nas ovi iz ugostiteljstva iznenadili tortom.. ono, bacanje na kafu, na meze, koverta vam, koverta tam, sve smo ukinuli..

a što se muzike tiče, bio je pravi rock band sa pravim rock repertoarom.. poslije se raja ufatila mikrofona i bilo je ludo.. ;)

vako je krenulo na otvaranju:

User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#98 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by spreca »

dolmetscher wrote:
spreca wrote:
dolmetscher wrote: Informacije poslati na pp, da malo razmotrim prijedlog :D I da se razumijemo, bez obnazenih slika :D
Odoh sad pa cemo to kasnije razmotriti :lol: :lol: :lol: :lol:
Hajde, pamet u glavu :D
Pamet u glavu i put pod noge :lol: :lol: :lol:
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#99 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by dolmetscher »

janje_ wrote:
pa jedina ceremonija je bila kad je došo matičar na lice mjesta da nas vjenča (bez toga nema vjenčanja) i kad su nas ovi iz ugostiteljstva iznenadili tortom.. ono, bacanje na kafu, na meze, koverta vam, koverta tam, sve smo ukinuli..

a što se muzike tiče, bio je pravi rock band sa pravim rock repertoarom.. poslije se raja ufatila mikrofona i bilo je ludo.. ;)

vako je krenulo na otvaranju:

Dobro zvuci :)
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#100 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by dolmetscher »

spreca wrote: Pamet u glavu i put pod noge :lol: :lol: :lol:
Ma kakakv put? Gdje ces? Tek si na razmatranju :lol:
Post Reply